Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 09:59   #3041
eksterni, obični neki. nije do miša, do sustava je. prošle sam se god ovako prvo sama mučila s pokušajem vraćanja sustava. kad mi je na laptopu sve prestalo radit, stavim vanjski miš i vanjsku tipkovnicu. na prvu rade i onda kad updateam drivere il šta mi već ponudi, prestanu i vanjski uređaji raditi na laptopu (nastave raditi normalno na drugom uređaju).
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:31   #3042
jel taj vanjski miš ima neke spešl drivere? jel to logitech nekakav il nešto?
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:07   #3043
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
jel taj vanjski miš ima neke spešl drivere? jel to logitech nekakav il nešto?
nemam ga sad uz sebe pa da znam točan reć, ali evo sad sam probala s drugim vanjskim mišem i on mi radi. radi i vanjska tipkovnica. i sad sam skroz resetirala laptop (samo ostavila osobne dok) i opet ništa.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 07:30   #3044
Pozdrav svima!!
Kupio sam Wecast TV stick. On omogučuje preko wirelessa reproduciranje sa moba, PC-a na TV.
Sa windows 10 phoneom (LUMIA) sam se uspio odmah spojiti, ali sa laptopom i androidom ne mogu. Odnosno ne znam kako.....
Mogu se povezati na njegovu wireless mrežu i mogu ući pomoču IP adrese u uređaj i tamo nešto podesiti.... Lozinku itd..... Dali netko ima iskustva sa time da mi malo pomogne?
Kad idem u add device ponekad se i uspijem spojiti, ali ne znam kako reproducirati sa laptopa na TV.
Sa Lumiom idem na postavke-sustav-zaslon-poveži s bežičnim zaslonom.
I odmah se poveže......

Ovdje se javljam zato što u rubrici audio i video tehnologija nitko ne zna riješenje. A imam osječaj da se to da riješiti u windowsima, a ne znam kako.
Gledao sam razne tutorijale na youtubeu i svi oni u windows settings-display imaju opciju wireless display ili nešto tako slično, ali ja to nemam. Na tom TV sticku mi je prikazano da je on spojen na moj ruter i da ima veza između laptopa i njega, ali ne reproducira se sa laptopa.....

Ako netko može bilo kako pomoći, bio bih zahvalan!!
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:43   #3045
Možda je ovo razlog??




Na settings-connect mi izbaci poruku "YOUR PC OR MOBILE DEVICE DOESN'T SUPPORT MIRACAST, SO IT CAN'T PROJECT WIRELESSLY"
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:02   #3046
evo veće slike....

zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:25   #3047
Jucer mi W10 napravio update na v1607, ali mi se poremetio power settings. Sad kad ugasim komp, svi USB portovi 2.0 i dalje su aktivni (prije nisu bili). Takodjer kad je komp ugasen, graficka i dalje prima struju jer svijetli lampica.
Kako to ugasit odnosno vratit na staro?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:41   #3048
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jucer mi W10 napravio update na v1607, ali mi se poremetio power settings. Sad kad ugasim komp, svi USB portovi 2.0 i dalje su aktivni (prije nisu bili). Takodjer kad je komp ugasen, graficka i dalje prima struju jer svijetli lampica.
Kako to ugasit odnosno vratit na staro?
Napisal sam ti na četu, idi u windows update i opet azuriraj windowse jer imas najnoviju verziju windowsa 1703. Update je podosta velik, pa postoji vjerojatnost da navedeni update ispravi te greške..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 06:10   #3049
Odgovorio sam ti na cetu za ovo.
Sad s druge strane vidim da je taj 1607 update koji mi uzrokuje problem u biti onaj Anniversary update koji je na losem glasu od gomile korisnika... Tak da me ne cudi da i mene zajebava.
Mislio sam da cu moci rollback napravit, da mi se vrati verzija 1511 ali vidim da to nece bit moguce a da ne napravim reinstall Winsa...
Jel 1703 ista bolji od ovog 1607 Anniversary?
Kaj se USB tice, instalacija Cumulative updatea nije rijesila problem sa napajanjem. A u BIOS nisam nasao nista od tih postavki, osim nesto pod power save mode ''enable/disable'', a trenutno je na disable.
Ako enable tog moda nije to to, ne znam di onda trazit u postavkama za iskljucivanje napajanja zajedno s kompom dok se gasi.
Odem pri bootanju kompa na F2 da se BIOS otvori ali nigdje nisam nasao ErP Compliance mode niti "Deep S5 mode, koji navodno sluze za PSU postavke dok je komp ugasen.

Jel moguce uz Cortanu koristit i Search box? Naviko sam se na taj box, a znam da instalacija Cortane po defaultu zamjenjuje taj box.

Ako cu na koncu instalacijom 1703 updatea doci sa sustavom na zelenu granu, zanima me i gdje sve treba pogasit automatic updates?
Imao sam u settings - updates and security postavljeno da ne radi provjere, ali ipak je nekako povuko update sa 1511 na 1607.
Znam da je ovdje na temi to bilo vec par puta postavljeno (upute), ali moram ponovo pitat di se to gasi. Ak se ne varam u Services ima Windows updates koji bi trebo sa manual prebacit u disable, ne?

Zadnje uređivanje *Hades* : 09.05.2017. at 06:32.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:32   #3050
Pozdrav, iako san vec prosa nesto sadrzaja ovog threada, ipak iman par pitanja ako se nade neko dobre volje da mi objasni, hvala.
Zanima me sljedece:
-Buduci da je product key nakon upgrejda OEM, a za download ISO-a se nude verzije Win10 pro i Win10 pro OEM, dali je svejedno koji cu skinit, ili mora bit OEM ? Naime, radi se o HeiDoc.net alatu kojeg MS odobrava te download ide preko MS servera. Takoder, kakav je ovaj build iz 3. mjeseca-Redstone 2 po pitanju stabilnosti ? Ili da skinem neki stariji build ?
-Dali je moguce odmah nakon clean instalacije napravit account te mu omogucit sve ovlasti, tako da taj account odmah u startu bude Admin/Owner ?
-Dali je prakticno koristit ugradeni Firewall za onemogucavanje pristupa netu odredenim programima i dali je ugradeni Firewall relativno lagan po pitanju resursa ? Ili je bolje koristit Commodo/neki drugi ?

To bi bilo sve zasad, hvala.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:23   #3051
Win10 - download i instalacija

Trebam skinut i instalirat win10 na laptop pa imam par pitanja. Instalirao bih ga nanovo ( brisanje starih windowsa prvo pa onda instalacija novog )

Skinuo sam program microsoft windows and office download tool
Koji win10 da odaberem iz ovog programa. Upravo sam skinuo i ima nekoliko izdanja. Obican ili OEM. Dobim li i key za aktivaciju ili neki crack sa time. Da ne bi kasnije bilo non genuine? Ili mi taj key uopce niti ne treba?

Na koji cd/dvd przim windowse i koji je program za to najbolji?
Da li je proces instalacije isti kao i windows 7?

Ima li nekih onda savjeta za nekakva naknadna podesavanja windowsa nakon sto instaliram ( update win i slicno )?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:45   #3052
Onaj link u onoj drugoj temi sto sam ti dao, to su legalni windowsi i office, a to znaci da ne mozes nikako dobiti uz njih product key iliti crack da aktiviras windowse. Da, mozes spriziti na prazan dvd ovaj kao na slici ili mozes sa usb stickom napraviti bootabilni usb stick pomocu rufus programa, takoder sam ti maloprije odgovorio u onoj tvojoj temi.. Ako bas inzistiras na dvd prazan koristi npr imgburn program da sprzis iso koji si skinuo..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:45   #3053
kako napraviti da nitko ne može instalirati nešto na win 10

kako napraviti da nitko ne može ništa instalirati na javno računalo i snimati na c disk, eventualno da može skinuti nešto u samo određeni folder.
znači sa svakim pokretanjem računala da imam čiste windowse.
thx.
MaToSamJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:09   #3054
http://www.faronics.com/en-uk/produc...eeze/standard/
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:54   #3055
Ljudi, ja imam problema napraviti bootable USB.

Probao sam koristiti program Rufus i program neki koji mi je došao kad sam skinuo Windowse (nešto tipa Windows ISO to USB, nebitno).

Uglavnom, fajlovi su na USB-u, svi, ali mi komp ne prepoznaje da je bootable USB, a probao sam s oba programa.

I u BIOS-u sam namjestio da mi USB bude prva opcija, nije išlo, čak sam i pokušao disableati da ne boota ni s harda ni s CD-a, samo USB je bio omogućen -- opet ništa.

Mene zanima što točno krivo radim. U krajnjem slučaju spržit ću na DVD; to mi uvijek funkcionira, ali zanima me što ne valja s USB-om.

**

A sad još jedan problem što imam, s obzirom da nisam mogao bootat s desetke a imao sam cd od Win7 kod sebe, instalirao sam si sedmicu i upgradeao na desetku.
NE RADI DOBRO. Stalno nešto šteka, ne teče glatko, stalno ima nekakva 'kočenja' na sekundu ili dijelić sekunde, šta god pritisnem. Zašto se to događa?

Mislim čak da ću morati ponovno formatirat i čistu desetku odmah, ili netko ima rješenje?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:04   #3056
re

Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Ljudi, ja imam problema napraviti bootable USB.

Probao sam koristiti program Rufus i program neki koji mi je došao kad sam skinuo Windowse (nešto tipa Windows ISO to USB, nebitno).

Uglavnom, fajlovi su na USB-u, svi, ali mi komp ne prepoznaje da je bootable USB, a probao sam s oba programa.

I u BIOS-u sam namjestio da mi USB bude prva opcija, nije išlo, čak sam i pokušao disableati da ne boota ni s harda ni s CD-a, samo USB je bio omogućen -- opet ništa.

Mene zanima što točno krivo radim. U krajnjem slučaju spržit ću na DVD; to mi uvijek funkcionira, ali zanima me što ne valja s USB-om.

**

A sad još jedan problem što imam, s obzirom da nisam mogao bootat s desetke a imao sam cd od Win7 kod sebe, instalirao sam si sedmicu i upgradeao na desetku.
NE RADI DOBRO. Stalno nešto šteka, ne teče glatko, stalno ima nekakva 'kočenja' na sekundu ili dijelić sekunde, šta god pritisnem. Zašto se to događa?

Mislim čak da ću morati ponovno formatirat i čistu desetku odmah, ili netko ima rješenje?
Media Creation Tool. pomoćunjega se skida win 10

pute su na:
http://pcchip.hr/softver/must-have/k...legalan-nacin/
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 01:24   #3057
Hvala probat cu
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:20   #3058
windows 10 ažuriranje

Pozdrav!
imam jedan problem,a predocit cu vam ga laicki jer neznam bolje

znaci,laptop je bio na servis i vracen je sa win 10. prije 2 tjedna se azurirao i od tad se javlja plavi ekran. prepostavila sam da treba izbrisat azuriranje ali on se resetira odmah nakon 20 sekundi i ne uspijem. trazila sam na windows support sto dalje ali nisam pronasla nista. i receno mi je da odkad se upali pritiscem F8 stalno,ali ne pomaze.....
znaci na ekranu pise stop code:SYSTEM SERVICE EXEPTION
service failed:ks.sys
pokusavam ovo rjesit sama jer mi je predaleko ic u ovlastene osobe.
eto ako ko moze pomoc,bila bi zahvalna
__________________
neman potpis
DeadmanNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:09   #3059
Quote:
DeadmanNo1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
imam jedan problem,a predocit cu vam ga laicki jer neznam bolje

znaci,laptop je bio na servis i vracen je sa win 10. prije 2 tjedna se azurirao i od tad se javlja plavi ekran. prepostavila sam da treba izbrisat azuriranje ali on se resetira odmah nakon 20 sekundi i ne uspijem. trazila sam na windows support sto dalje ali nisam pronasla nista. i receno mi je da odkad se upali pritiscem F8 stalno,ali ne pomaze.....
znaci na ekranu pise stop code:SYSTEM SERVICE EXEPTION
service failed:ks.sys
pokusavam ovo rjesit sama jer mi je predaleko ic u ovlastene osobe.
eto ako ko moze pomoc,bila bi zahvalna
Nosi ga u servis na reklamaciju
ili
skini kod nekog na usb* Media Creation Tool* i pomoču njega win 10 staviš na usb , zatim to pikneš u svoj laptop upališ ga i slijediš upute s ekrana.
ili
f 8 ne igra kod win 10 - tri puta pališ i gasiš laptop najbplje na strujnoj letvi ) nedaš mu priliku da krene u win ) i četvrti puta ga pustiš da ide dalje i on sam uđe u safe mod ako ne uđe onda postupak s gore navedenog početka

paziti koji vin 32 ili 64 kod instalacije
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:22   #3060
Inkscape 0.48.5 na Win 10

pozdrav

Za li netko radi li ta starija verzija inkscape-a 0.48.5 (srpanj 2014) na novim windowsima 10.

Nove verzije Inskape-a ne mogu otvarati svg fajlove stare verzije a ne želim baš konvertirati cca 15000 fajlova.

Ako nitko ne zna, želi li netko tko ima win 10 skinuti tu verziju i isprobati. Ja ne mogu jer nemam još win 10, laptop mi dolazi iza tjedna pa ako ne radi možda ću morati stavljati win 7 na novi lap a to mi je problem jer trebaju driveri za sedmicu kojih baš i nema. Treba sam 10 minuta za to: 5 za instalaciju i 5 za deinstalaciju, ako i toliko.


Evo link za taj Inskape, pa ako bi netko bio ljubazani probati na Win10 bio bih jako tahvalan

https://inkscape.org/en/release/0.48.5/platforms/

Hvala i pozdrav
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.