Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 12:57   #1001
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Želim ti puuuno sreće,da imaš jako lijep nosić i da oporavak bude glatak.Ja sam se pripremala 4 mjeseca,tražila dobrog kirurga,svega doživjela,svakakvih konzultacija.Ništa me nije moglo spriječiti.
Hvala ti. Nadam se da će bit manji i barem približno nalik onome što želim.
Neću više glumice navoditi čiji mi se nosevi sviđaju jer su dosta fotošopirane. Tako da ako nekoga zanima, neka pogleda spot Crvene jabuke za pjesmu "Dolly bell" i nos glavne protagonistice spota. Možda čudno malo, ali takve ženske noseve volim i takvi mi se sviđaju. Nadam se da ću takvo nešto imati nakon operacije (doduše malo manji nego u ove cure, ali oblik je taj ), zato i idem kod Tončića jer on ne radi baš baš male noseve. Uglavnom, Dolly bell.


Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Idem kod dr. Jurline, nadam se da će to biti dobro

Edit: meni iz druge neka bude iz snova
Neka ti bude druga sreća. :klap:

Quote:
alfica78 kaže: Pogledaj post
Sretno Rainbow Lady, Leloo8888 i iivy, nek vam iz prve bude nosic iz snova
Hvala. Kad mi završimo, čekamo tebe.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:06   #1002
Thumbs up

Sretno svima, i zelim da pobijedite u toj borbi sa nosom! Javite dojmove nakon sto se probudite, dali boli, kakav je osjecaj i slicno
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:26   #1003
Quote:
Leloo8888 kaže: Pogledaj post
Nisam ranije popratila ako si pisala, pa ne znam zasto ides na sekundarnu? Lose napravljeno? Nisi valjda bila kod nekog od ove dvojice gdje mi sad idemo, hahahaha

Jesam ima gore post, ali ponovit ću
Ja sam primarno išla riješiti devijaciju na rebru, i onda sam pitala doktoricu jel mi može izravnati usput rekla je može (ja sam mislila da je to jednostavno, male dvije grbice sa strana nosa). Ne trebam ti lomiti samo izrašpati, prije op kaže ipak ti moram lomiti, nakon operacije mi kaže da ipak nije slomila.
E sad, možda je to bila kriva procjena, jer se meni uhvatila grba nakon toga, a jednostavo moje tkivo možda tako reagira, iskreno vec mi se tak cinilo nakon skidanja kapula, mislili smo da ce se povuci ali nije. Ona je samo spec. otorinac. I kaj se toga tice mi je dobro napravila i odlucnu komunikaciju ima s pacijentom.

E sad se ja nadam da bu ovaj dr. to dobro napravio, rekao je da je malo problem jer je druga i da se to odma trebalo tako i tako.. Mozda bi mi iz prve bilo sve super da je radio netko tko zna estetiku,ali eto ja na prvom pregledu nisam proučavala titule od doktorice, tek kasnije, nisam ju ni birala za pregled, tako me dopalo
I iskreno se nadam da cu vidjeti dr. na dan operacije da još propričam s njim, ravno sa svih strana, ravno ravno ravno, molim vas ravno
Mislim, rekao je da nemre garantirati da se ovak neš neće opet desiti, ali mi je djelovao stručno, ono razbiti tu i tu, ovdje ovo ono, ma joj e
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:33   #1004
Hvala svima, isto tako i ja vama želim sreću i da sve ispadne baš kako treba, i brz oporavak

Updateat ću
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:37   #1005
Ma sigurno ce ti on to super napraviti! Nitko ti ne moze obecati da ce sve biti savrseno i to mi je ok. Drzi se, puno srece i javi dojmove!
Leloo8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:47   #1006
Joj meni je opet odgodjena op, agonija se nastavlja, vec ce i na godisnjima na poslu bit stiska, zadnje mi je da uspijem iduci tjedan uletit, ah joj..

Rainbow Lady, sretno sutra!
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:34   #1007
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Joj meni je opet odgodjena op, agonija se nastavlja, vec ce i na godisnjima na poslu bit stiska, zadnje mi je da uspijem iduci tjedan uletit, ah joj..

Rainbow Lady, sretno sutra!
Zasto ti je odgodjeno?
Leloo8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 07:28   #1008
Quote:
Leloo8888 kaže: Pogledaj post
Zasto ti je odgodjeno?
Nema doktora
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:06   #1009
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Nema doktora
Joj mogu si mislit kak ti je sad... Stalno cekas! Al stignes se jos pripremiti. Ja sam danas stavila flastere i gazu preko nosa da vidim kak ce malac reagirati na mene kad dodjem, hahaha! Uopce mu nije bilo bitno. Nadam se da ce tak biti i kad zbilja budem puna podljeva i tampona. Inace, isla ja u ljekarnu po heparin mast kao za te podljeve i rekla mi ne magistra da to ni slucajno ne stavljam na lice. Kao da to razrjedjuje krv i ako dodje do ociju da moze biti problema. Pa eto jedan info za sve!
Leloo8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:51   #1010
Quote:
Leloo8888 kaže: Pogledaj post
Joj mogu si mislit kak ti je sad... Stalno cekas! Al stignes se jos pripremiti. Ja sam danas stavila flastere i gazu preko nosa da vidim kak ce malac reagirati na mene kad dodjem, hahaha! Uopce mu nije bilo bitno. Nadam se da ce tak biti i kad zbilja budem puna podljeva i tampona. Inace, isla ja u ljekarnu po heparin mast kao za te podljeve i rekla mi ne magistra da to ni slucajno ne stavljam na lice. Kao da to razrjedjuje krv i ako dodje do ociju da moze biti problema. Pa eto jedan info za sve!
Odgodila sam za jesen Idući tjedan sam trebala dobiti m, al pošto pijem pilule mogu samo nastaviti piti al nebi to napravila ak neću doć na red, a ljubazna sestra mi je rekla da prije neću nego hoću, i ono ja ipak nisam hitna, što razumijem, ljudi dolaze iz raznih krajeva hrv i imaju ozbiljnih problema za rješiti, pa da se više ne stresiram i imam stisku sam odgodila eto, bacam se na ignoriranje nosa.

Vidiš ja sam si kupila gavez mast unaprijed, jel se to 'smije'?
Inače nakon prve op, sam spavala uspravno tih nekoliko dana, ono baš sam se trudila i nisam imala strašno podljeve plus mazala sam se malo s nekom domaćom gavez mašću, tu i tamo. Ispod jednog oka više poplavila, i nisam nabubrila, samo ljubičasta i onda sve ostale boje, ali fakat ništa jako strašno
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:52   #1011
Evo mene doma. Nije strasno, da se izdrzati samo je mene u jednom trenutku ihvatila panika, al smirili su me. Podljeva zasad nemam, drzim obloge na ocima i vratu. Tamponi uopce nisu fora. Svaki put kad nesto pijem, imam feeling da mi se nesto krvi natopi u gazu na nosnicama. Btw jel ja to mogu sama mijenjati? Promijenili su mi je prije nwgo su me pustili doma, ali opet je puna krvi. Kak ce to do ponedjeljka bit...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:52   #1012
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Evo mene doma. Nije strasno, da se izdrzati samo je mene u jednom trenutku ihvatila panika, al smirili su me. Podljeva zasad nemam, drzim obloge na ocima i vratu. Tamponi uopce nisu fora. Svaki put kad nesto pijem, imam feeling da mi se nesto krvi natopi u gazu na nosnicama. Btw jel ja to mogu sama mijenjati? Promijenili su mi je prije nwgo su me pustili doma, ali opet je puna krvi. Kak ce to do ponedjeljka bit...
To mijenjas po potrebi, znaci kad se napuni ili prije stavis novu, drzi se
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:57   #1013
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
To mijenjas po potrebi, znaci kad se napuni ili prije stavis novu, drzi se
Hvala na savjetu.

Zao mi je sto su ti odgodili, bas peh. Nadam se da ces uspjeti nesto rijesiti. Ili da probas kod nekog drugog? Frendica mi je imala problema s disanjem pa operirala u Dubravi i usput su joj rijesili i estetiku i to dosta dobro. Mogu ti poslati kontakt lijecnika ako zelis... Pa da probas kod njega...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:24   #1014
iivy- ma bolje da onda odgodis nego da se stalno zafrkavas i navlacis. Meni je dr rekao ak budem imala mengu da stavim tampon i da ce mi dat pelene za odrasle. Nadam se da do toga nece doci, hahaha

Rainbow lady- zasto te uhvatila panika? sad je meni panika da ce me uhvatit panika pa da cu hiperventilirat! jesi ti bila u opcoj anesteziji? drzim fige da oporavak traje sto bolje!!
Leloo8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:32   #1015
Meni je poviše usnebila gaza koja je svako malo 3 dana bila krvava pa sam mjenjala dnevno po potrebi.Kupila gaze i samoljepljivu bijelu onu traku.Smetalo mi je mokro i woila.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:41   #1016
Quote:
Leloo8888 kaže: Pogledaj post

Rainbow lady- zasto te uhvatila panika? sad je meni panika da ce me uhvatit panika pa da cu hiperventilirat! jesi ti bila u opcoj anesteziji? drzim fige da oporavak traje sto bolje!!
Hvala ti. Mislila sam da sam malo hrabrija nego jesam. Bila sam u lokalno potenciranoj anesteziji i kada sam cula struganje prepala sam se bas jako. Valjda sva ona mervoza koju sam nakupljala u tom trenutku izasla van... Srecom pa je proslo i iza mene je... Ovi tamponi uopce nisu fora, plus sto mene bome i boli malo nos (kosti) pa sam drmnula tabletu protiv bolova.

Vi koji ste bilina operaciji- jel smijem na boku spavati ili samo na ledjima?
Danas sam popodne pokusala spavati, al se svako malo probudim jer valjda zatvorim usta u snu pa me probudi pokusaj disanja na nos.

Nastojim sto manje gledati se u ogledalo, ali to bas i ne ide tako lako (zene, jel ��). Ovako pod kalupom i u gazama nis ne vidim osim vrska pa zabrijavam da je velik pa se smirujem itd...

Ne znam tko je rekao da je sve ovo s operacijom nosa lako... Bome nije nimalo fora. Al ajd tjesim se da ce proci i da ce se isplatiti kada mi skinu kalup...

Sto se menge tice, neka vas ne brine. Meni baksuzu danas bio drugi dan... Cist ulozak, dupli par gacica i dobro je.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:43   #1017
Rainbow Lady - stvar je u tome kaj ja i jesam kod drugog sad, inace ovo je sad cisto estetski kao 'reklamacija' na prvu operaciju, nego sam ja u zadnji cas odlucila ne ici kod iste doc, pa imam srece kaj je ovaj drugi uopce pristao da to popravi. Hvala ti al nemam snage sad tamo ici istrazivati, mislim da me nebi ni primili

Leloo8888 - ma da, nemrem ici bas u zadnji cas na op, tko zna kolko bi se bolovanje oteglo, a godisnji su zapisani pa da nije sve naknapac..

Da hmm, na rebru ne operiraju kad imamo menstruaciju, ne znam jel se to na svakoga odnosi, al tak su meni rekli, još pošto pijem pilule i daju noć prije inekciju za razrjeđivanje, pa da nebi curila gore i dole valjda

Mene lovi panika prije neg me trebaju zvati da dodjem, ono kad se sjetim i psihicki pripremam, a kad se sjetim ta prva operacija.. hospitalizirana ja i sve, i nisu me sigli iduce jutro jer se nesto zakompliciralo, gladan zedan cekas, nemres nis, hodas po sobi.. pa onda za dva dana dodjes opet i sve iz pocetka, ja sam bila u opcoj i taj prvi dan mi je super bilo, nakon kaj su me vratili u sobu sam spavala jos i kad sam se probudila ono niš ne boli sve super. Idući dan su me poslali doma i dali tablete protiv bolova, pila sam čini mi se dvije dnevno pet dana, neke kaj dugo djeluju, i stalno sam spavala to se sjećam. I meni su dali te gazice kockaste, fkt su mi sve dali, fenomenalne sestre.
Na jesen sad opet sve iz početka, nalaze i nervozu

E da, nisam na boku spavala, onako uspravno al bi se malo kao nagnula u stranu, i mazala usta stalno labelom i imala čaj ili vodu i stalno to pila kad bi se budila po noći, opet se ja raspisala

Edit: a ovo pod kalupom da promatras, a to sam i ja radila, prije i nakon skidanja kalupa, i nos mi je tak visoko bio.. imam valjda milijarde slika iz dana u dan sam ga promatrala, dok nije ostala ta grba onda sam ga malo zaboravila
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:11   #1018
Ja ne mogu vjerovati koja sam pegula...Valda ima netko tu na temi savjet... Danas je 35. dan od operacije,nakon onog sokantnog skidanja silastik folije iz nosa nisam bila na kontroli.,zapravo mi nitko nije nist rekao.U zadnjem nalazu takodjer ne pise nist osim da je vadjena s.folija i mazati tobrex mast 3-4 dana.

Mene danima nos zateze i cijelo vrijeme mislim da je krasta i veceras mi sin pogledao sa svjetiljkom i uslikao i na moju nesrecu unutra je sav... Znam da je doktor spominjao da ce vaditi foliju i jedan sav i ja sam mislila da je to isti dan sve iscupao.Nit mi je ista rekao zadnji put prije 20 ak dana nit je u nalazu zapisao. Sto sad ??? Ako je vec srastao taj sav sa septumom pretpostavljam da ce biti komplikacija??
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 04:07   #1019
Rainbow Lady-Ja sam spavala na boku,ali sam se trudila da sa nosom nigdje ne uranjam u jastuk.Stalno sam se budila i pazila.Ako je itko rekao da je ova operacija laka,grdno se prevario haha :klap:nije lako,nijeee haha,ali sve je to za ljude sve mi preživimo,bitno da ne boli.:klap:Ja sam srećom bila u općoj pa nisam bila svijesna što su radili,a svašta su radili :klap:
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:41   #1020
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Rainbow Lady-Ja sam spavala na boku,ali sam se trudila da sa nosom nigdje ne uranjam u jastuk.Stalno sam se budila i pazila.Ako je itko rekao da je ova operacija laka,grdno se prevario haha :klap:nije lako,nijeee haha,ali sve je to za ljude sve mi preživimo,bitno da ne boli.:klap:Ja sam srećom bila u općoj pa nisam bila svijesna što su radili,a svašta su radili :klap:
Kakvo ti je bilo budjenje iz opce? Ja budala isla citati neka iskustva i sad mi dodje da sve otkazem. Bas me strah tog budjenja!
Leloo8888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.