Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 13:28   #161
Hvala, Krki
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:16   #162
Zbog ovakvih članaka mi je drago što Butki postoji.

http://plavakamenica.hr/2017/05/02/p...o-ljute-umake/
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:26   #163
Evo, probao sam danas Reaper umak iz Volim ljuto. Stvarno ne uzima zarobljenike. Stavih 3-4 kapi na mali komad kruha. Samo polovicu sam uspio pojesti. Nisam mjerio koliko traju valovi ljutine, ali rekao bih jedno deset minuta. Jedan opakiji od drugog. Na granici izdržljivosti.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:15   #164
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Evo, probao sam danas Reaper umak iz Volim ljuto. Stvarno ne uzima zarobljenike. Stavih 3-4 kapi na mali komad kruha. Samo polovicu sam uspio pojesti. Nisam mjerio koliko traju valovi ljutine, ali rekao bih jedno deset minuta. Jedan opakiji od drugog. Na granici izdržljivosti.
dobio sam informaciju da bi trebalo istraziti ne-volim ljuto ponudu iz spicy days jer ima odlicnih produkata

a manija ciste ljutine me nekako prosla. vidio sam da to mogu, ajmo sad dalje
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:26   #165
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dobio sam informaciju da bi trebalo istraziti ne-volim ljuto ponudu iz spicy days jer ima odlicnih produkata

a manija ciste ljutine me nekako prosla. vidio sam da to mogu, ajmo sad dalje
Nisam bio u Spicy Days, nego u novootvorenom Veronika dućanu na Ozaljskoj, preko puta parka. I tamo ima svačeg finog.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:15   #166
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dobio sam informaciju da bi trebalo istraziti ne-volim ljuto ponudu iz spicy days jer ima odlicnih produkata

a manija ciste ljutine me nekako prosla. vidio sam da to mogu, ajmo sad dalje
Nešto konkretno za preporučiti?
Gledam njihov web, bezveze da nisu stavili neki detaljniji popis ili napravili web shop (a njihov volimljuto.com ima web shop)

Što se čiste ljutine tiče, ovakvih sam se stvarčica nakupovao zadnjih deset godina putem weba, od svih razina ljutine do čistih čili ekstrakata
Čili si doma i sam uzgajam i eksperimentiram, ali uvijek sam otvoren za nove ljute avanture ako ima štogod interesantnog

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Nisam bio u Spicy Days, nego u novootvorenom Veronika dućanu na Ozaljskoj, preko puta parka. I tamo ima svačeg finog.
Od ljutog samo volim ljuto ponuda ili ima još čega?
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:41   #167
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post

Od ljutog samo volim ljuto ponuda ili ima još čega?
Nisam pažljivo gledao, ali sigurno ima. Vidio sam samo neke ljute ajvare i ljuti namaz od čvaraka koji sam kupio roditelju. Dobar je.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:26   #168
Ima i ostalih proizvoda osim Volim ljuto, ali su preskupi te tako nekonkurentni njihovima.
Npr. imaju od Jute spize 3PM po 99kn, a kod njih u Kaštelu je 50kn+PDV+20kn dostava pa ispadne jeftinije naručiti nego kupiti u Spicy days.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:58   #169
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Nešto konkretno za preporučiti?
Gledam njihov web, bezveze da nisu stavili neki detaljniji popis ili napravili web shop (a njihov volimljuto.com ima web shop)
frend je probao ovo:

http://www.hotsauceemporium.co.uk/sh...-ghost-pepper/

https://www.crazybsauce.com/product-...ementine-100ml

i veli da je izvrsno


Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Od ljutog samo volim ljuto ponuda ili ima još čega?
skicni ih na fejsu
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:58   #170
Ja sam kupio The padron papricice i fino je, nemrem rec da nije.
Super uz rostilj.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:57   #171
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dobio sam informaciju da bi trebalo istraziti ne-volim ljuto ponudu iz spicy days jer ima odlicnih produkata

a manija ciste ljutine me nekako prosla. vidio sam da to mogu, ajmo sad dalje
Probala sam gotovo sve Psyho umake (ili kako se već to piše) u Spicy days dućanu, meni su bezveze, čista ljutina u kojoj ne prevladava okus papričice nego kiselina iz octa.
Volim ljuto su miljama daleko ispred njih po mom ukusu.

Na kraju sam kupila od Jute spize Mirodija umak, vrlo blago ljut, ali prepun ukusa mediteranskih mirodija, mmm
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 07:41   #172
Bio sam neki dan u Igrišću na samom vrelu ljutine. Odlična ponuda svih njihovih ljutina gdje uzeh bočicu Vrabasco smoked koji je umjereno ljut i fino daje na dim.
No, nikad mi u ljutim umacima nije odgovarao okus i kiselina octa pa sam zato iz njihovog rajskog staklenika odabrao jednu Scotch bonnet sadnicu koju ću pretvoriti , kad dođe vrijeme, u umak bez octa.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:35   #173
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
nikad mi u ljutim umacima nije odgovarao okus i kiselina octa pa
i meni isto nikad mi nije bilo jasno zašto unutra trpaju ocat
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:37   #174
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
No, nikad mi u ljutim umacima nije odgovarao okus i kiselina octa pa sam zato iz njihovog rajskog staklenika odabrao jednu Scotch bonnet sadnicu koju ću pretvoriti , kad dođe vrijeme, u umak bez octa.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i meni isto nikad mi nije bilo jasno zašto unutra trpaju ocat
Potpisujem !

To je glavni razlog zašto sam ljute umake počeo sam raditi. Nikako mi ne odgovara kombinacija kiselo-ljuto za razliku od slatko-ljuto i neutralno. No, svijet očito ne dijeli naš ukus. Evo popisa poznatih ljutih umaka i sastojaka pa pogledajte, ili je neki ocat ili koncenrirani sok limuna ili limete.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:41   #175
ja sam u Kauflandu kupio neki slatko-ljuti umak na bazi manga. ono, kemija žešća je, vjerojatno je baza glukozni sirup s bazom od manga (ne da mi se sad ići čitati sastav), neka tajlandska proizvodnja, nit ima okus po mangu, nit po paprici, ali je slatko i ljuto i fino je.

inače sam neki dan u jednom bistrou zalio komad pizze s Vrabasco smoked od Volim ljuto ekipe. nisam skužio da ima 5 zvjezdica, polakomio sam se za ovim smoked (a pored njega su na stalku još bili Vrabasco strong *** i još neki slabiji) pa nisam uopće obraćao pažnju da bi ovo moglo biti ljuto ko sam vrag. sva usta mi spalilo. 15 minuta sam dolazio sebi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:17   #176
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Potpisujem !

To je glavni razlog zašto sam ljute umake počeo sam raditi. Nikako mi ne odgovara kombinacija kiselo-ljuto za razliku od slatko-ljuto i neutralno. No, svijet očito ne dijeli naš ukus. Evo popisa poznatih ljutih umaka i sastojaka pa pogledajte, ili je neki ocat ili koncenrirani sok limuna ili limete.

Hahahaha, kakvi nazivi umaka... "Grinders Signature Hot Sauces: Death Nectar"
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 17:38   #177
Ljudovi, jel netko možda uzeo od Volim Ljuto onaj poklon paket "Set za izradu ljutih umaka" ?

Stvarno bih se volio dokopat recepata, a ne isplati mi se kupit cijeli set kad doslovno sve (ukljucujuci i papricice) imam doma.

thx
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 07:45   #178
Jesi cuo za internet. Pa nisu decki iz volim ljuto jedini koji znaju radit soseve. Imas na ovoj temi par godina unatrag sam pisao neke recepte, a mislim i jos neke kolege s foruma.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 09:50   #179
Medo, imas ovdje recepata, a i linkove na web stranice s receptima, pogledaj unatrag.

Volim ljuto ima ok soseve, ali nisu nista drugaciji ili inovativniji u odnosu na druge proizvodjace.

Ovdje imate popis nekih soseva bez octa
http://www.hotsaucecatalog.com/no-vinegar/
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:06   #180
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Jesi cuo za internet.
Ne, kaj je to?

S razlogom sam pitao za te recepte.
Svakako sam proučio prošle stranice ove teme i zapisao si par stvari.



@misterno007 - thx!
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.