Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 16:22   #2661
Post Ja zadnjih tjedan dana...

U srijedu bio nam je Dan lupusa (svjetski, borbe protiv njega) ... nisam baš primjetila da se igdje išta pisalo, govorilo, obilježavalo ................. ........... lani jest.

Ja sam se u svome srcu i molitvi, borbi sjetila sviju nas ovdje znanih ......i neznanih po cijelome svijetu.

Bio je i Majčin dan prekjučer ....pa svim majkama SRETAN!

Starom mi je bio imendan prošli vikend, pa smo malo feštali ...obitelj na okupu i dosta.


Bila u zubara, popravio mi jedan karijes, za drugi me naručio.

Došao mi nalaz iz bolničkog laba i nije dobar.
Sve je van gabarita, feritin snižen, C3 i C4 također, ANA, anti-dsDNA, CIC povišeni, a CH100 nisu mi napravili, jer nemaju reagensa, pa za par dana trebam zvati da vidim što je s tim ..............

Eto, toliko od mene ...

Pusa svima, pogotovo starom društvu .......................... falite.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:57   #2662
Pozz svima

Jakova draga
ne znam šta se desilo ali žao mi je zbog tvoje boli.
Ne znam kako utješiti ne znajući za što te tješim osim da kažem da to što se desilo prihvatiš,isplačeš i otpustiš.
Ti si vjernik i znaš da nam nije dano da shvatimo zašto se neke stvari dešavaju ali znaš da nas uvijek ojačaju.
Daj si vremena i bit će lakše.
Šaljem ti
Jebemu inače sam lajava osoba,a sad kad te tako želim utješiti jednostavno ne nalazim riječi.
Budi mi hrabra i nek ti dragi Bog da snage.

Ostale cure lijepo vas pozdravljam.
Javite se.pišite,nekako nam utihnuo forum.
Zvonkač ????? Sophie ?????
Leeloo veliki pozz
Angie čestitam na udruzi i puno vam sreće želim!!!!
Pozz svima !!!
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)

Zadnje uređivanje coca : 13.05.2017. at 21:57.
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:21   #2663
Pozdrav svima dragi moji!
Ja iznimno lose zadnjih dana pa mi se ne da ni tipkati.
Kronicni umor...kronicna nesan8ca...bol u misicima i kostima...anemija strasna...upadam doslovce. Ritam dnevni mu je za poluditi od 6 ujutro do ponoci s tim da odspavam max 4h.
C3 protein stigao_ snizen... Ana opet pozitivna...
Ena screen sm/Rnp i U1RNP poviseni. Ne znam na sto to tocno upucuje.
Htjela sam pitati ako postoji grupa na fejsu da me ukljucite. Trazila sam ali nisam nasla.
Nadam se da ce ovom losem razdoblju konacno doci kraj.
Kako si jacate imunitet? Ima li koji provjereni recept za dizanje imuniteta i zeljeza u krvi?
Puno pozdrava vam saljem
analuna2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:24   #2664


Ja sam vam u gužvi pa ne stignem tipkati, ali škicnem preko moba šta pišete. Jakova šta god da je u pitanju šaljem jedan veliki zagrljaj.

Analuna sam na brzinu. Anti sm dosta specifična antitijela za lupus. Nemaju svi oboljeli ta antitijela, ali oni koji ih imaju, ti će ili oboljeti ili imaju lupus (u jako malom postotku, valjda od 1-2 posto ljudi može se dogoditi da ova antitijela budu pozitivna kod drugih kolagenoza). U1RNP su antitijela koja uglavnom budu povišena kod miješane bolesti, ali mogu i kod ostalih kolagenoza. Usput pozitivna Sm antitijela su ti jedan od kriterija za dobivanje dijagnoze lupusa (kao i anti dsDNA).

A za nalaze, ak je snižen c3, antitijela povišena, anemija divlja, to znači da ti je lupus (imaš dijagnozu ili još čekaš?) aktivan.

Za udrugu cimni Angie putem pp-a da ti pošalje link za fejs.

Ostali grlim vas sve, nadam se da ste dobro.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:33   #2665
Quote:
jakova kaže: Pogledaj post
...a CH 100 mi nisu napravili, jer nemaju reagensa. Za par dana moram zvati da vidim što je s tim ..............
CH 100 začudo uredan!

Sad prvo dalje što me čeka je da moram ići svojoj LOM da mi isprinta sve nalaze što radih zadnjih par tjedana, a nakon toga sa svim tim put pod noge imunologinji.....................

Mengu bolnu odradih u tjednu iza.

Glede bolova i stanja bude svega, ali guram dalje .................

Čini mi se da mi ta anemija velike nerede radi, a i lupus divlja po nalazima ........... borim se, idem dalje, isto kao i mnogi ovdje.

Društvena događanja
Prošli vikend nećakinjina Pričest, jučer moj rođkas
Obitelj i prijatelji, jednostavno, lijepo, to me raduje
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:55   #2666
Quote:
coca kaže: Pogledaj post
Jakova draga
ne znam šta se desilo ali žao mi je zbog tvoje boli.
Ne znam kako utješiti ne znajući za što te tješim osim da kažem da to što se desilo prihvatiš,isplačeš i otpustiš.
Ti si vjernik i znaš da nam nije dano da shvatimo zašto se neke stvari dešavaju ali znaš da nas uvijek ojačaju.
Daj si vremena i bit će lakše.
Šaljem ti
Jebemu inače sam lajava osoba,a sad kad te tako želim utješiti jednostavno ne nalazim riječi.
Budi mi hrabra i nek ti dragi Bog da snage.
Leeloo................hvala ti na velikom zagrljaju.
Znači mi.
PUNO
šmrc ..

coca moja draga. Krasno si mi napisala. Par puta sam polagano pročitala ..... baš kao što bi naša Ana Bučević toplo, meditativno i ljekovito izgovorila ................................

Želim da tako bude, kao što si rekla. Želim .... da moja duša to zna, upamti, živi ................kad me stisne, ujede bol, gorčina ..................kad zasuzim.

Ah. Ljubav je u pitanju. Ljubav

Stavim ruke preko očiju.
Duboko izdahnem i poželim da me nema, poželim amneziju tog jednog dijela mozga, života, sjećanja, nerazumijevanja.

....................
Dosta. Ne mogu više.
Prefriško je sve, pre.

A ja preslomljena ...što od života, što od bolesti ...i eto, ovo me dotuklo.
Na pp ti javim malo detaljnije.

Sad, ovdje, ostavljam se daljnjih priča, boli, rečenica, misli i slova.
Sve dira, iritira, vrijeđa ...................

jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:09   #2667
Quote:
analuna2 kaže: Pogledaj post
Ja iznimno lose zadnjih dana pa mi se ne da ni tipkati.
Kronicni umor...kronicna nesan8ca...bol u misicima i kostima...anemija strasna...upadam doslovce. Ritam dnevni mu je za poluditi od 6 ujutro do ponoci s tim da odspavam max 4h.
C3 protein stigao_ snizen... Ana opet pozitivna...
Ena screen sm/Rnp i U1RNP poviseni. Ne znam na sto to tocno upucuje.
Htjela sam pitati ako postoji grupa na fejsu da me ukljucite. Trazila sam ali nisam nasla.
Nadam se da ce ovom losem razdoblju konacno doci kraj.
Kako si jacate imunitet? Ima li koji provjereni recept za dizanje imuniteta i zeljeza u krvi?
Drži se draga! Slično je i meni .......................

Mi, lupusčari ne smijemo dizati imunitet! Jak imunitet znači napad lupusa..................
Imunitet bi nam trebao biti osrednji.........
Ni slab imunitet ne valja ....onda nas napadaju druge boleštinice .............. i tak', puno smo puta pričali o tome ovdje ................

Za anemiju ................. ne znam. Moja je neka čudna, rijetka .............. sad kad odem svojoj imunologinji znati ću ima li lijeka ..............

Ja ju imam već godinu dana. Prvo su mi rekli da je to anemija od lupusa, pa su mi nakon pola godine rekli da nije, da je nešto vezano uz probavni trakt, da mi se tu negdje gubi krv, željezo ...............

Ne znam niš' ..... nadam se da ću na idućoj imunološkoj kontroli znati bolje i više .....................
Jedva više živim s tim užasom, užasima ...............................
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:27   #2668
Draga Jakova,
odgovorila sam ti noćas na pp.
Sada javno -dosta tuge ,vrijeme prihvaćanja i žalovanja prošlo
Sretan rođkas !!!!!!!!!!!!!!!!!
pjesma dana za tebe
https://www.youtube.com/watch?v=v7O7VJuNgco
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:35   #2669
Drage moje. Javljam vam se iz bolnice. Evo konacno malo dosla k sebi od trovanja solo medrolom u venu i injekcijama synopena. Dobila sam gadnu urtikariju po cijelom tijelu. Naravno uzrok jos nepoznat. Vec 9 dana infuzije i nikako da se smiri. Testiranje nemoguce zbog lijekova. Jel to mozda lupus???? Naravno u lokalnoj bolnici gdje se nalazim nemaju reumatologa imunologa.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:36   #2670
Jakova

Kome je rođoš?

Jamaja moguće je, podivlja imunitet pa odreagira na ko zna šta na šta prije nije. Ja znam povremeno imati urtikarije da nemam pojma na šta točno. Dogodilo mi se jednom na octenisept, a drugi puta na parfem da sam se osipala (ovo za parfem sam si htjela vrat strgati koliko ej svrbio, a izgledao je ko da me netko zalio vrućom vodom ) a koristila ih i prije i poslije tih epizida i nikada nikakvi problema. Objasniše mi da mi je vjerojatno bio nabrijan imunitet u tom trenutku pa zato reakcija jer da sam alergična na to onda bi valjda i svaki puta nakon te reakcije imala opet nekakvu reakciju. Ja parfem uredno stavljala nakon te epizode, taj isti iz te bočice i sve normalno.
Ajd ti reci ko je tu lud.

Bitno da se smirilo, kasnije se budeš testirala. Ako si alergična na nešto pokazat će se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:20   #2671
Quote:
coca kaže: Pogledaj post
Draga Jakova,
odgovorila sam ti noćas na pp.
Sada javno -dosta tuge ,vrijeme prihvaćanja i žalovanja prošlo
Sretan rođkas !!!!!!!!!!!!!!!!!
pjesma dana za tebe
https://www.youtube.com/watch?v=v7O7VJuNgco
A divna je pjesma dana za moj rođendan i imendan
Baš kad si mi poslala ovu poruku, bio mi je imendan, stvarni, ne virutualni

Krasan kemo, njegov melankoličan glas, prepun ljubavi, njegova toplina kojom zrači, divna animacija ................... baš je tako i u stvarnom životu!

Nakon što tu odradim, budem pročitala tvoju pp

Pitala leelooliicaa tko ima rođos?
Ja mala, 19tog imala ...
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:24   #2672
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Drage moje. Javljam vam se iz bolnice. Evo konacno malo dosla k sebi od trovanja solo medrolom u venu i injekcijama synopena. Dobila sam gadnu urtikariju po cijelom tijelu. Naravno uzrok jos nepoznat. Vec 9 dana infuzije i nikako da se smiri. Testiranje nemoguce zbog lijekova. Jel to mozda lupus???? Naravno u lokalnoj bolnici gdje se nalazim nemaju reumatologa imunologa.
Ah jamaja baš si nadrapala.............
Drš'se!!
Javljaj nam...........................
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:36   #2673
Ja u tjednu iza

Bila kod svoje LOM da si ukuca sve moje nalaze iz bolnice i da mi isprinta sve što je iz mog laba, našeg Doma zdravlja, tako da sve imam spremno za svoju skorašnju imunološku kontrolu. Idući tjedan bi trebala biti.

Zubaru da mi popravlja zub nisam išla jer mi je bilo loše, pa sam ga odgodila za idući mjesec.

Cijeli tjedan mi je bilo loše radi emotivnih problema, dobih napad panike, skoro završih na hitnoj, mislim da sam u depresivno-anksioznom stanju radi ljubavnih poremećaja...
Cijeli sam tjedan bila na anksiolitiku, pomagao je.

Glavobolje je također ublažavao, osiguravao miran san ..........

Evo, toliko zasad od mene, čujemo se opet za tjedan dana ako Bog da..............

pusa
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:40   #2674
Prekinula si sa dragim? Proći će. Treba vremena. Jebote ja kad sam s bivšim prekinula nisam jela, nisam spavala mjesec dana. Ko zombi sam se samo vukla okolo. Al eto, prošlo i to. ude i tvoje. U ovakvim slučajevima vrijeme zbilja liječi rane, bude lakše kako odmiče. Meni je bilo najgore to što nisam znala šta bi sama sa sobom, navikneš na neku rutinu koje više odjednom nema. Ne možeš nazvati tu osobu kad ti se dogodi nešto lijepo, ružno, kad prolaziš nekim mjestima sjetiš se vas i tako.

Drži se koka. I popij si nešto za smirenje kad te čopi panika. Ja glupača nisam htjela ništa, da sam barem pred spavanje da se ako ništa naspavam ko čovjek. A ne ono po danu misliš na njega i ondalegneš spavati, misliš odahnut ćeš i onda ga sanjaš. Jebote noćna mora.


Ja sam u klincu zbog svog miceka. Mučim se već neko vrijeme s njime. Jako slabo mi jede pa ga moram na silu hraniti, ima proljeve i ne mogu skockati 2 dana da se ne prosere barem jednom a dajem mu i probiotike i nekakav gel i vitamine i gastro klopu, ništa ne pomaže. Jučer ga važem i skoro me herc strefio, ima malo više kila nego što mi mačka ima. Morat ga odvesti sljedeći tjedan da mu sve živo i neživo povade, da vidim šta se događa. Frka me da nije dijabetes ili bubrezi. Jetra mu je garant u banani jer ne jede, sam da nije ništa drugo.
Eto kad ne šećem zbog sebe po doktorima (trenutno ne stignem, a i ne da mi se, treba mi malo psihički odmora od svih tih kontrola i pretraga, samo ih slažu kako kod koga odeš, taman obaviš jedno i onda dobiješ novih 5 i tako kdo svakog specijaliste, de odfakajte i neke stvari skontajte bez 150 pretraga), onda sa mačkama šećem po veterinarima. Ko da imaju neko šesto čulo pa akd si uzmem pauzu od ambulanti i pretraga onda završim opet u ambulanti i hodam po pretragama, ali s njima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:01   #2675
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Prekinula si sa dragim? Proći će. Treba vremena. Jebote ja kad sam s bivšim prekinula nisam jela, nisam spavala mjesec dana. Ko zombi sam se samo vukla okolo. Al eto, prošlo i to. ude i tvoje. U ovakvim slučajevima vrijeme zbilja liječi rane, bude lakše kako odmiče. Meni je bilo najgore to što nisam znala šta bi sama sa sobom, navikneš na neku rutinu koje više odjednom nema. Ne možeš nazvati tu osobu kad ti se dogodi nešto lijepo, ružno, kad prolaziš nekim mjestima sjetiš se vas i tako.

Drži se koka. I popij si nešto za smirenje kad te čopi panika. Ja glupača nisam htjela ništa, da sam barem pred spavanje da se ako ništa naspavam ko čovjek. A ne ono po danu misliš na njega i ondalegneš spavati, misliš odahnut ćeš i onda ga sanjaš. Jebote noćna mora.


Ja sam u klincu zbog svog miceka. Mučim se već neko vrijeme s njime. Jako slabo mi jede pa ga moram na silu hraniti, ima proljeve i ne mogu skockati 2 dana da se ne prosere barem jednom a dajem mu i probiotike i nekakav gel i vitamine i gastro klopu, ništa ne pomaže. Jučer ga važem i skoro me herc strefio, ima malo više kila nego što mi mačka ima. Morat ga odvesti sljedeći tjedan da mu sve živo i neživo povade, da vidim šta se događa. Frka me da nije dijabetes ili bubrezi. Jetra mu je garant u banani jer ne jede, sam da nije ništa drugo.
Eto kad ne šećem zbog sebe po doktorima (trenutno ne stignem, a i ne da mi se, treba mi malo psihički odmora od svih tih kontrola i pretraga, samo ih slažu kako kod koga odeš, taman obaviš jedno i onda dobiješ novih 5 i tako kdo svakog specijaliste, de odfakajte i neke stvari skontajte bez 150 pretraga), onda sa mačkama šećem po veterinarima. Ko da imaju neko šesto čulo pa akd si uzmem pauzu od ambulanti i pretraga onda završim opet u ambulanti i hodam po pretragama, ali s njima.
Leeloo
Hahaha jesi li ti nama zaljubljena ????
Vidim da sve krivo shvaćas
Jakova je prekinula sa dečkom i Jakova je imala rodjendan
Ma bit će nasa Jakova super čim se ponovno zaljubi,a bude
Jamaja
fakat mi žao zbog tvoje alergije ali sinopen se daje kod alergije i čudi me da si odreagirala na njega.Jesi sigurna da nije sunce ili npr jagode ???
Cure
Ako ne idete na sunce obavezno uzimajte d vitamin.Toliko studija o njemu je napravljeno i uzimajući ga sigurno se budete bolje osjećale.Ne zovu ga bez veze vitaminom srece.
Puno pozz i ugodan vam vikend želim.
Uživajte
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:13   #2676
Ma joj draga, meni mozak radi na pola već danima. Dobro da znam kak se zovem. Bolje da ne krenem o tome i koliko spavam svaki dan. Vidim da sam umorna samo po tome što mi se jako muti vid, inače sam ko zeko na baterijama.

Ja sam jamaju shvatila da je imala neku ogavnu urtikariju i da su je u bolnici šopali sa solumedrolom i sinopenom, ne da joj je to uzrokovalo urtikariju. Možda sam krivo shvatila.

Jakova sretan ti rođoooš!!!!!!

edit: coca ja te sad skontala zašto si mi ovo napisala (još gledam šta sam krivo pokopčala ). Ovo drži se koka je bilo napisano Jakovi. Tebi tvoje uvijek napišem sa c. Znam da neki ne vole da im se iskrivljava nick pa se uglavnom držim toga da pišem onako kak je netko napisao da mu je nick.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:24   #2677
Dragi ljudi, veliki pozdrav svima. Trebam vas, savjetom, utjehom, bilo cime. Naime, nakon dugog vremena remisije i odrzavanja dobrog stanja bolesti, unatrag mjesec dana ne mogu hodati. Mislila sam da su zglobovi, ali sada boli sve oko zglobova - koljena ubijaju pri sjedanju i ustajanju, zglobovi sake naticu i bole toliko da ne mogu prakticki bocu otvoriti, rame boli i ne mogu ruke pomicati kako treba. Nalazi su uredni, jedino su SE i crp malo poviseni. Ja vec mjesec dana ne mogu na stopala stati nikako.. digli su mi kortice sa 10 na 30 mg i dali brufene..nista ne pomaze. Jel tko od vas imao slicne probleme i kako ste to rijesili?
-addicted- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:30   #2678
Pozdrav svima,
Nisam dugo pisala jer sam stalno u nekom trku. Morala sam sa djetetom obavljat neke pretrage i to me totalno zaokupiralo da sam zanemarila i sebe i zdravlje. Pokušavam dobiti Rebro da se naručim na pregled kod dr.Bosnić ali danima mi se nitko ne javlja na telefon. Imate li vi možda neki kontakt? Zadnji put sam bila kod nje privatno pa me napala da ja moram dolazit u bolnicu na pregled a ne privatno a u bolnici mi se nitko ne javlja na telefon. Živim u Zadru pa mi nije baš naj zgodnije ić u Zagreb da bi se samo naručila.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Techna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:24   #2679
Pozdrav,

Pisala sam na ovoj temi nekad davno pod drugim nickom.
Ukratko, imala sam godinama povisenu temperaturu, jake bolove u misicima i zglobovima. Kvaliteta zivota 0 bodova.
Dijagnoza nedefinirana mjesovita bolest vezivnog tkiva (u koju spada i lupus).
Dobila Quensyl uz napomenu doktorice da budem sretna dok je mjesovito jer je manje opasno.
U jednoj od losih faza odem do biljne ljekarne po nesto sta sam guglala da je dobro, u nadi da ce olaksati bar malo jer sam bila prejadna.
Izadem sa bocicom kurkume na preporuku ljekarnice koja me je saslusala pazljivije nego ijedan doktor.
Od tada, zadnje 2 godine, ja sam skoro pa zdrava zena.
Napravim prekide od uzimanja tableta kurkume tu i tamo. Sad je bio nadobudno veci prekid, od par mjeseci i nesto mi je stanje gore pa sam zahvalna svemu na svijetu jer znam da cu kroz max 10 dana biti bolje.
Uz kurkumin uzimam i pojacanu dozu omege 3.

Zaista ne bih htjela da ovaj post neko krivo shvati.
Ne reklamiram nikoga, samo bi htjela pomoci.
Zaguglajte, pogotovo strana istrazivanja i pokusajte. Uz lijekove naravno

Ako nekoga vise zanima obratite mi se slobodno na pp.

Mod, please nemojte prebacivati na alternativu jer ovo zaista moze nekome biti korisno.

Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:27   #2680
Quote:
Techna1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Nisam dugo pisala jer sam stalno u nekom trku. Morala sam sa djetetom obavljat neke pretrage i to me totalno zaokupiralo da sam zanemarila i sebe i zdravlje. Pokušavam dobiti Rebro da se naručim na pregled kod dr.Bosnić ali danima mi se nitko ne javlja na telefon. Imate li vi možda neki kontakt? Zadnji put sam bila kod nje privatno pa me napala da ja moram dolazit u bolnicu na pregled a ne privatno a u bolnici mi se nitko ne javlja na telefon. Živim u Zadru pa mi nije baš naj zgodnije ić u Zagreb da bi se samo naručila.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hej Techna,

nedugo mi je kolegica imala isti problem. Nikako ih dobiti na telefon.
Posalji im mail. Njoj su se javili tako..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.