Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2015., 16:04   #61
Dragi forumaši, bavite se temom, a ne opusom forumaša na nerelvantnim podforumima. Hellboy31, to se osobito odnosi na tebe.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:31   #62
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što ti misliš, tko je gori, Japanci ili Srbi? Kladim se da bi kazao da su Srbi gori od Japanaca i da Hrvati baš nemaju sreće jer su im susjedi Srbi. I da bi Hrvatima bilo puno bolje da su im susjedi - Japanci.

Kinezi misle obrnuto, da su Japanci gori od Srba i da baš nemaju sreće jer su im Japanci susjedi. I da bi im bilo puno bolje da su im Srbi susjedi.

Pa tko je onda gori, Japanci ili Srbi?
to je glupo hipotetsko pitanje.. jer da su nam susjedi japanci niti mi bi bili hrvati a ni oni japanci...

Meni samo zao japanca sta ce da umrijet a nece saznat da su srbi.

Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Sad se opet moram vratit na ono da mi imamo svijest i možemo kontrolirat svoje gene, a to je u ovom slučaju odgoj.
Ne znam ja kolko smo to mi uspjesno ili neuspjesno do sada korigirali nase gene.. meni se sve cini da vecina ne poduzima nista zbog straha od Boga/zakona a svi zajedno voajerski latentno uzivamo u nasilju kroz filmove,igre i slicno.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:55   #63
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post

.. jer da su nam susjedi japanci niti mi bi bili hrvati a ni oni japanci...
Stvarno?

Dakle, da 127 milijuna Japanaca preseliš u BIH i/ili Srbiju, Mađarsku .... Japnaci više ne bi bili Japanci?

Nekako ne mislim da je to tako. Nisu ljudi voćke pa da ovise o tlu i klimi.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:38   #64
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Dakle, da 127 milijuna Japanaca preseliš u BIH i/ili Srbiju, Mađarsku .... Japnaci više ne bi bili Japanci?

Nekako ne mislim da je to tako. Nisu ljudi voćke pa da ovise o tlu i klimi.
Hahah daj se koncentriraj molim te..
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:53   #65
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ne znam ja kolko smo to mi uspjesno ili neuspjesno do sada korigirali nase gene.. meni se sve cini da vecina ne poduzima nista zbog straha od Boga/zakona a svi zajedno voajerski latentno uzivamo u nasilju kroz filmove,igre i slicno.
Pitanje Boga je posebno pitanje (zar to nije vanjski razlog?). Normalno da svi uživaju u nasilju na TV-u kad drugog programa ni nema. Roditeljima je lakše djeci kupit film, igrici i sl. nego da s njima progovore par riječi. Zato danas imamo poplavu onih upozorenja "nije primjereno za osobe mlađe od 12 godina" i za najbenignije stvari. Ako djecu odgaja fikcija, ponašat će se kao fikcija. A pritom će biti laka meta raznim prodavateljima magle.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 18:31   #66
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Pitanje Boga je posebno pitanje (zar to nije vanjski razlog?). Normalno da svi uživaju u nasilju na TV-u kad drugog programa ni nema. Roditeljima je lakše djeci kupit film, igrici i sl. nego da s njima progovore par riječi. Zato danas imamo poplavu onih upozorenja "nije primjereno za osobe mlađe od 12 godina" i za najbenignije stvari. Ako djecu odgaja fikcija, ponašat će se kao fikcija. A pritom će biti laka meta raznim prodavateljima magle.
Fikcija? Pih .....

Prije 2000 godina roditelji su djecu vodili u arene da gledaju borbe gladijatora, da uživaju u tome kako lav prožidre nekog jadnika ....

Prije 300 godina roditelji su djecu vodili nedjeljom na glavni gradski trg da gledaju spaljivanje neke jadne žene koju su proglasili vješticom pa bi djeca uživala u cvrčanju mesa i u kricima živih ljudi koji gore.

I ništa od toga nije bila fikcija.

Toliko o okrutnosti današnjeg doba.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:07   #67
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Fikcija? Pih .....

Prije 2000 godina roditelji su djecu vodili u arene da gledaju borbe gladijatora, da uživaju u tome kako lav prožidre nekog jadnika ....

Prije 300 godina roditelji su djecu vodili nedjeljom na glavni gradski trg da gledaju spaljivanje neke jadne žene koju su proglasili vješticom pa bi djeca uživala u cvrčanju mesa i u kricima živih ljudi koji gore.

I ništa od toga nije bila fikcija.

Toliko o okrutnosti današnjeg doba.
Fikcija je ovdje upotrebljena u smislu da ti se sugerira da jesi ono što nisi i da su drugi ono što nisu. Ispričavam se kaj nisam bil dovoljno jasan. Možda bi bolji termin bio kontrolirana šizofrenija. I to nije fenomen samo suvremenog doba. To je sve ono što si napisala. Opet, vanjski utjecaji.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 10:47   #68
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Fikcija je ovdje upotrebljena u smislu da ti se sugerira da jesi ono što nisi i da su drugi ono što nisu. Ispričavam se kaj nisam bil dovoljno jasan. Možda bi bolji termin bio kontrolirana šizofrenija. I to nije fenomen samo suvremenog doba. To je sve ono što si napisala. Opet, vanjski utjecaji.
Uvijek si ono što jesi.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 13:53   #69
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uvijek si ono što jesi.
A ne, nije uvijek tak. Naravno da kad dođemo do kraja s rasčlanjivanjem jesi ono što jesi (a što to?). Ono što jesi određuje društvo, zapravo društvene činjenice. Recimo da ne živiš tu, odnosno, da živiš negdje drugdje od malena ili se čak rodiš negdje drugdje, više nisi ono što si tu. Društvo gdje jesi konstruira tvoju sliku o sebi.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:13   #70
Gdje se prepoznaje danas to suvremeno desničarenje?
U kojim oblicima ga vidite...?
Ćirilićne ploče,Glogoški i Klemm...?!
Heuel Dannaeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:31   #71
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
A ne, nije uvijek tak. Naravno da kad dođemo do kraja s rasčlanjivanjem jesi ono što jesi (a što to?). Ono što jesi određuje društvo, zapravo društvene činjenice. Recimo da ne živiš tu, odnosno, da živiš negdje drugdje od malena ili se čak rodiš negdje drugdje, više nisi ono što si tu. Društvo gdje jesi konstruira tvoju sliku o sebi.
Uvijek si ono što jesi. To što jesi takvo kakvo je formiralo se utjecajem društva.

Primjer: Marko Marković je uvijek ono što je, Marko Marković. 25-godišnji Marko Marković nastao je pod utjecajem društva u kojem je odrastao.

Dok je Marko Marković bio malo dijete i nije poznavao ni sebe ni društvo utjecaj društva na njega bio je vrlo velik. Utjecaj društva ograničavao je samo i isključivo genetski materijal Marka Markovića.

Kako je Marko Marković rastao i učio pojavljivao se i postajao sve više utjecajan jedan drugi čimbenik - a to je sam Marko Marković. Dakle sada imamo tri čimbenika formiranja Marka Markovića - genetski materijal, društvo i samog Marka Markovića.

Što je znanje koje posjeduje Marko Marković veće to je utjecaj društva na njegovo formiranje i njegovo djelovanje manje.

Neznalici ništa drugo ne preostaje nego da društvo s njime vijori kao što vjetar vijori opalim listom.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:16   #72
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uvijek si ono što jesi. To što jesi takvo kakvo je formiralo se utjecajem društva.

Primjer: Marko Marković je uvijek ono što je, Marko Marković. 25-godišnji Marko Marković nastao je pod utjecajem društva u kojem je odrastao.

Dok je Marko Marković bio malo dijete i nije poznavao ni sebe ni društvo utjecaj društva na njega bio je vrlo velik. Utjecaj društva ograničavao je samo i isključivo genetski materijal Marka Markovića.

Kako je Marko Marković rastao i učio pojavljivao se i postajao sve više utjecajan jedan drugi čimbenik - a to je sam Marko Marković. Dakle sada imamo tri čimbenika formiranja Marka Markovića - genetski materijal, društvo i samog Marka Markovića.

Što je znanje koje posjeduje Marko Marković veće to je utjecaj društva na njegovo formiranje i njegovo djelovanje manje.

Neznalici ništa drugo ne preostaje nego da društvo s njime vijori kao što vjetar vijori opalim listom.
Ja nisam govoril o tim posebnim uvjetima. Pa i pisal sam već da uz dobru edukaciju ne podlježeš tolko pod utjecaj društva. Na žalost više ima onih koji se ne mogu oduprijeti tom žrvnju. Baš zbog ovog gore navedenog uvjeta, obrazovanja. Samo je učen narod, slobodan narod.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:20   #73
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uvijek si ono što jesi. To što jesi takvo kakvo je formiralo se utjecajem društva.

Primjer: Marko Marković je uvijek ono što je, Marko Marković. 25-godišnji Marko Marković nastao je pod utjecajem društva u kojem je odrastao.

Dok je Marko Marković bio malo dijete i nije poznavao ni sebe ni društvo utjecaj društva na njega bio je vrlo velik. Utjecaj društva ograničavao je samo i isključivo genetski materijal Marka Markovića.

Kako je Marko Marković rastao i učio pojavljivao se i postajao sve više utjecajan jedan drugi čimbenik - a to je sam Marko Marković. Dakle sada imamo tri čimbenika formiranja Marka Markovića - genetski materijal, društvo i samog Marka Markovića.

Što je znanje koje posjeduje Marko Marković veće to je utjecaj društva na njegovo formiranje i njegovo djelovanje manje.

Neznalici ništa drugo ne preostaje nego da društvo s njime vijori kao što vjetar vijori opalim listom.
Nemoj sad opet počinjat sa genetskim materijalom.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:23   #74
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uvijek si ono što jesi. To što jesi takvo kakvo je formiralo se utjecajem društva.

...

Neznalici ništa drugo ne preostaje nego da društvo s njime vijori kao što vjetar vijori opalim listom.
To je isto ono o čemu sam pisal u postu prije ovog odgovora.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:44   #75
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Ja nisam govoril o tim posebnim uvjetima. Pa i pisal sam već da uz dobru edukaciju ne podlježeš tolko pod utjecaj društva. Na žalost više ima onih koji se ne mogu oduprijeti tom žrvnju. Baš zbog ovog gore navedenog uvjeta, obrazovanja. Samo je učen narod, slobodan narod.
Narod je zbroj pojedinaca. Dakle, veliki broj učenih pojedinaca daje učeni narod.

Ako voliš svoj narod - knjige u ruke i uči. Kad od sebe napraviš učenu osobu i tvoj narod će postati učeniji.

A i cijelo čovječanstvo će postati učenije.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:51   #76
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Ja nisam govoril o tim posebnim uvjetima. Pa i pisal sam već da uz dobru edukaciju ne podlježeš tolko pod utjecaj društva. Na žalost više ima onih koji se ne mogu oduprijeti tom žrvnju. Baš zbog ovog gore navedenog uvjeta, obrazovanja. Samo je učen narod, slobodan narod.
Svako ucen bi trebao biti biti dovoljno pametan i pronaci statistike kriminala u zemlja prije i poslje navale izbjeglica,imigranata,azilanata...

Po meni je vec samo to dvoljan razloga da svaka prica o imigrantima zavrsi sa negativnom konotacijom i arguemntom protiv.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:34   #77
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Narod je zbroj pojedinaca. Dakle, veliki broj učenih pojedinaca daje učeni narod.

Ako voliš svoj narod - knjige u ruke i uči. Kad od sebe napraviš učenu osobu i tvoj narod će postati učeniji.

A i cijelo čovječanstvo će postati učenije.
Pa o tome i govorim.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:35   #78
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Svako ucen bi trebao biti biti dovoljno pametan i pronaci statistike kriminala u zemlja prije i poslje navale izbjeglica,imigranata,azilanata...

Po meni je vec samo to dvoljan razloga da svaka prica o imigrantima zavrsi sa negativnom konotacijom i arguemntom protiv.
Na tebe više neču trošiti rijeći, jer niš nekužiš.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:37   #79
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Na tebe više neču trošiti rijeći, jer niš nekužiš.
Dobar ti argument.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:45   #80
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Dobar ti argument.
Isto ko i tebi s onom statistikom.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.