Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2015., 15:53   #1
datoteke - SQL - Sharepoint - MS CRM - Cloud

Pozdrav...

početnica sam u firmi koja se bavi izradom aplikacija na MS platformama. Ovi svi pojmovi su mi vrlo nepoznati. Iako znam da ću s vremenom usvojiti cijeli tijek procesa, zanima me, nalazi li netko u ovim terminima poveznicu i može li mi pojasniti o čemu se ovdje radi. Tipa, znam što označava SQL ali ne razumijem cijeli proces.
Da vam malo priblizim svoj dojam ovih pojmova, kao da u rijeci SUSTAV razumijem sto oznacavaju slova S V i primjerice A, ali ne znam na koji nacin i prema kojim principima ih sastavljati i s kojim razlogom.
Totalni sam pocetnik u ovome tako da bi mi pomogla bilo kakva informacija ili osvrt.

Hvala puno!!
tns is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 16:56   #2
Treba nam malo više podataka da bi ti zbilja mogli objasniti, potraži database developera ili nekog senior developera da ti ukratko objasne što i kako se događa.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 17:21   #3
Da sam u situaciju da mogu pitati, pitala bih, znam da je sve ostalo bolje od foruma koji je zadnja opcija.Tako da ne brini i hvala na savijetu

Znam da treba vise infirmacija ali ne vjerujem da netko od vas ne zna koja je poveznica tipa izmedju SQL-a i Sharepointa . ili SQL-a i datoteke...ili SQL-a i CRM programa...
zanima me objasnjenje na razini istovjetnoj situacije i kada bi mene baba pitala da ne razumije poveznicu izmedju windowsa - notepada - e maila - interet explorera- facebooka- datoteka- excela

Hocu reci, ja nisam upoznata s njihovom povezanoscu i vjerujem da ne bi t
rebao biti problem objasniti mi gdje je veza.

Kakve veze imaju datoteke s nekim programom, tamo se spremaju podaci, koji podaci?


Hvala jos jednom.
tns is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 17:56   #4
SQL i datoteke na primjer mogu imati razne poveznice, ovisi je li lokalni(intranet) server ili javni(internet) server u pitanju, obično se na nekakvim web aplikacijama u sql bazu podataka spremaju imena i lokacije datoteka kojima je moguće pristupiti, ali ne i same datoteke. Za neke druge namjene bi trebao tip datoteke u pitanju. Veza između Sharepointa i sqla i CRMa je vrlo nedefinirana, može raditi koješta, tu ti ne mogu ništa više reći. Nadam se da će netko drugi moći ti više reći.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:22   #5
Quote:
tns kaže: Pogledaj post
Da sam u situaciju da mogu pitati, pitala bih, znam da je sve ostalo bolje od foruma koji je zadnja opcija.Tako da ne brini i hvala na savijetu

Znam da treba vise infirmacija ali ne vjerujem da netko od vas ne zna koja je poveznica tipa izmedju SQL-a i Sharepointa . ili SQL-a i datoteke...ili SQL-a i CRM programa...
zanima me objasnjenje na razini istovjetnoj situacije i kada bi mene baba pitala da ne razumije poveznicu izmedju windowsa - notepada - e maila - interet explorera- facebooka- datoteka- excela

Hocu reci, ja nisam upoznata s njihovom povezanoscu i vjerujem da ne bi t
rebao biti problem objasniti mi gdje je veza.

Kakve veze imaju datoteke s nekim programom, tamo se spremaju podaci, koji podaci?


Hvala jos jednom.
CRM ti je podsustav ERP tj. Enterprise resorce planning sustava, ostali moduli koji spadaju pod te sustave su ti financije, nabava i sl. Uglavnom sve što možeš naći u jednoj firmi. SQL ti služi da iz baza podataka izvuče određene podatke obično grupirane po nekim stavkama. CRM ti na temelju tih podataka može dati korisne informacije o pojedinim kupcima te kako im bolje uvaliti usluge. Sharepoint ti je u biti alat za kolaboraciju čitaj: jednom napravljeni izvještaj se može objaviti na sharepointu tako da ga svi vide kada se jednom objavi, to ti obično koriste ljudi koji rade u marketingu i sl. da dobe informacije koje njima trebaju bez da znaju kako su te informacije dobivene, to je posao informatičara.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 22:08   #6
Quote:
tns kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

početnica sam u firmi koja se bavi izradom aplikacija na MS platformama. Ovi svi pojmovi su mi vrlo nepoznati. Iako znam da ću s vremenom usvojiti cijeli tijek procesa, zanima me, nalazi li netko u ovim terminima poveznicu i može li mi pojasniti o čemu se ovdje radi. Tipa, znam što označava SQL ali ne razumijem cijeli proces.
Da vam malo priblizim svoj dojam ovih pojmova, kao da u rijeci SUSTAV razumijem sto oznacavaju slova S V i primjerice A, ali ne znam na koji nacin i prema kojim principima ih sastavljati i s kojim razlogom.
Totalni sam pocetnik u ovome tako da bi mi pomogla bilo kakva informacija ili osvrt.

Hvala puno!!
a da uzmeš instrukcije?
__________________
x
horny but sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.