Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 16:21   #481
Ima li tko informacije o stipendijama HEPa? Rezultati su objavljeni 3.1.2017. Koliki je mjesecni iznos? Je li pripravnicki poslije obavezan i koliko godina?
Shinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:19   #482
Nakon koliko vremena od objave rezultata je prošle godine stipendija isplaćena?
Decades is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 19:35   #483
Pozdrav, zna li tko vezano uz stipendiju e kategorije, ukoliko zbog 1 predmeta izgubim pravo skolovanja ili padnem godinu ili je prodem pa odustanem od fakulteta i upisem drugi trebam vratit stipendiju ili ne?
Lp
LordCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 01:37   #484
Quote:
LordCat kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna li tko vezano uz stipendiju e kategorije, ukoliko zbog 1 predmeta izgubim pravo skolovanja ili padnem godinu ili je prodem pa odustanem od fakulteta i upisem drugi trebam vratit stipendiju ili ne?
Lp
Misliš na državnu? Njih ne vraćaš.
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:45   #485
Stipendija i studentski kredit

Bok, zna li netko mogu li primat državnu stipendiju ako imam studentski kredit? U natečaju piše samo: "Studenti dobitnici, uz stipendiju Sveučilišta u Zagrebu ne mogu primati drugu stipendiju što jamče potpisivanjem Ugovora o stipendiranju."
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:07   #486
Quote:
slavonija035 kaže: Pogledaj post
ima li možda netko od forumaša informaciju kad bi se mogli očekivati rezultati stipendije osječkog sveučilišta?
ako još netko ne zna, rečeno je da će rezultati biti početkom veljače... do danas još ništa nije objavljeno
slavonija035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:25   #487
Kako provjeriti ako sam među 10% najboljih na studiju? Trenutni prosjek diplomskog studija mi je 4,8. A vidio sam da gledaju i prosjek preddiplomskog studija i onda od ta dva prosjeka naprave još jedan prosjek. Koji se na kraju gleda? Ovaj s trenutnog diplomskog ili kombinirano predd+diplomski?
discofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:46   #488
Quote:
discofreak kaže: Pogledaj post
Kako provjeriti ako sam među 10% najboljih na studiju? Trenutni prosjek diplomskog studija mi je 4,8. A vidio sam da gledaju i prosjek preddiplomskog studija i onda od ta dva prosjeka naprave još jedan prosjek. Koji se na kraju gleda? Ovaj s trenutnog diplomskog ili kombinirano predd+diplomski?
Pitaš za Stipendiju Sveučilišta u Zagrebu ili? Oni uzimaju normalno samo prosjek diplomskog, a i ne mogu se ti prosjeci kombinirati- diplomski je kao novi faks da si upisao. Kad uđeš na tu aplikaciju meni je pisalo da zadovoljavam uvjete (prijavljivala sam se prošle godine, ne znam jesu li ove šta mijenjali)
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:07   #489
Quote:
surri kaže: Pogledaj post
Pitaš za Stipendiju Sveučilišta u Zagrebu ili? Oni uzimaju normalno samo prosjek diplomskog, a i ne mogu se ti prosjeci kombinirati- diplomski je kao novi faks da si upisao. Kad uđeš na tu aplikaciju meni je pisalo da zadovoljavam uvjete (prijavljivala sam se prošle godine, ne znam jesu li ove šta mijenjali)
Da, pitam za Sveučilišnu i to kategoriju A.
Ovo mi piše na prijavi -
Onemogućene opcije i objašnjenja:
Niste navedeni u popisu 10% najboljih na svojoj sastavnici. Prijava kategorije A je onemogućena.
Molimo obratite se referedi svojeg fakulteta kako bi vam upisali taj podatak.

I prosjek mi je ipak 4.909, sada sam gledao. Provjerit ću u referadi pa vidjeti dalje.
discofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:12   #490
Zna tko kad bi mogle krenut isplate stipendije ZG sveučilišta?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:42   #491
Htio bih upisati postdiplomski studij konferencijskog prevođenja koji košta 30k kuna. Pola školarine bih mogao platiti stipendijom EU, a zanima me postoji li neka stipendija koja bi mi mogla pokriti ostalih 15k?

Postoji li neki sajt gdje bih to mogao istražiti, neki sajt koji popisuje dostupne stipendije za postdipl?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:35   #492
Stipendije Grada Zagreba ( 900 kn - 1600kn ) možete dobiti za sljedeća zanimanja:
•instalater grijanja i klimatizacije
•plinoinstalater
•vodoinstalater
Dakle, upišite Školu za montažu!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:04   #493
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Stipendije Grada Zagreba ( 900 kn - 1600kn ) možete dobiti za sljedeća zanimanja:
•instalater grijanja i klimatizacije
•plinoinstalater
•vodoinstalater
Dakle, upišite Školu za montažu!
Mislim da tog nema na postdiplomskom.
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:37   #494
Na stranicama NCVVO-a je objavljeno da ove godine se daju stipendije za studente iz STEM podrucja, 1300 stipendija za brucose. Ministarstvo ce samo naci studente. Ja sam brucos i zanima me mislite li da cu dobiti stipendiju ako sam rangiran kao 26. ucenik od 11500 njih iz matematike (A razina) i 666. od oko 9000 iz fizike (govorim o drzavnoj maturi ovdje). Namjeravam upisati FER, znaci u STEM podrucju sam.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:12   #495
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Na stranicama NCVVO-a je objavljeno da ove godine se daju stipendije za studente iz STEM podrucja, 1300 stipendija za brucose. Ministarstvo ce samo naci studente. Ja sam brucos i zanima me mislite li da cu dobiti stipendiju ako sam rangiran kao 26. ucenik od 11500 njih iz matematike (A razina) i 666. od oko 9000 iz fizike (govorim o drzavnoj maturi ovdje). Namjeravam upisati FER, znaci u STEM podrucju sam.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Gleda se plasman na fakultetu. Svaki fakultet će dobiti X stipendija koje će podijeliti ovisno o plasmanu. Dakle, ako FER npr dobije 30 stipendija onda prvih 30 na plasmanu dobija stipendiju. Stipendiju mogu dobiti samo brucoši koji prvi put upisuju prvu godinu u akademskoj godini u kojoj su završili srednje obrazovanje.
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:20   #496
Mislim da osim brucosa stipendiju za STEM podrucja mogu dobiti i redoviti studenti ako se ne varam.Barem tako pise u clanku.
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:25   #497
Quote:
hERODPU kaže: Pogledaj post
Mislim da osim brucosa stipendiju za STEM podrucja mogu dobiti i redoviti studenti ako se ne varam.Barem tako pise u clanku.
Oni se gledaju odvojeno i neovisno o plasmanu, već o broju ostvarenih ECTS bodova u prethodnoj akademskoj godini. Mogu je dobiti samo ako ne ponavljaju godinu.
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:11   #498
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Gleda se plasman na fakultetu. Svaki fakultet će dobiti X stipendija koje će podijeliti ovisno o plasmanu. Dakle, ako FER npr dobije 30 stipendija onda prvih 30 na plasmanu dobija stipendiju. Stipendiju mogu dobiti samo brucoši koji prvi put upisuju prvu godinu u akademskoj godini u kojoj su završili srednje obrazovanje.
Sad sam nasao na ovoj stranici: http://vijesti.hrt.hr/396319/vise-st...ja-za-studente

Ocito se gleda matura iz matematike, bar tako pise: "Kad je riječ o brucošima, neće biti natječaja, nego će oni najuspješniji na ispitima državne mature, uključujući i matematiku A razine, dobiti poziv Ministarstva putem elektroničke pošte da se prijave za dodjelu stipendije. Stipendija mjesečno iznosi 1.200 kuna."
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:50   #499
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Sad sam nasao na ovoj stranici: http://vijesti.hrt.hr/396319/vise-st...ja-za-studente

Ocito se gleda matura iz matematike, bar tako pise: "Kad je riječ o brucošima, neće biti natječaja, nego će oni najuspješniji na ispitima državne mature, uključujući i matematiku A razine, dobiti poziv Ministarstva putem elektroničke pošte da se prijave za dodjelu stipendije. Stipendija mjesečno iznosi 1.200 kuna."
To ne netočna informacija. Ima negdje cijeli pravni dokument o stipendiji gdje piše apsolutno sve, ne da mi se to tražiti sad opet. Uglavnom, radi se o tome da će se gledati matematika SAMO AKO dvije osobe imaju jednak broj bodova na upisu.
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:06   #500
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
To ne netočna informacija. Ima negdje cijeli pravni dokument o stipendiji gdje piše apsolutno sve, ne da mi se to tražiti sad opet. Uglavnom, radi se o tome da će se gledati matematika SAMO AKO dvije osobe imaju jednak broj bodova na upisu.
Sumnjam. Procitao sam natjecaj i pise da se gleda po maturi iz mat, a ako imaju iste bodove iz mat onda fizika, kemija i biologija

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.