Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 01:24   #1
VAG - Volksvagen AG

Kao što postoje teme za druge automobilske grupacije poput...

FCA - Fiat Chrysler Automobiles

RNA - Renault Nissan Alliance

Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia, Genesis)


BMW Group (BMW, Mini, Rolls-Royce)


...tako ovim putem otvaram temu i za VAG gdje ćemo raspravljati o grupaciji, modelima grupacije (općenito), proizvodima, problemima, motorima i svemu što se tiče VAG-a što se ono kaže od Škode Citigo do Audija R8, od motora Ducatija, preko kamiona Scanie i Man-a pa sve do hiperautomobila Bugattija Chirona itd.

Pa idemo. O VAG-u.



VAG, Volkswagen auto grupa (njem. Volkswagen Aktiengesellschaft, VAG) je europski najveći proizvođač automobila sa sjedištem u Wolfsburgu. U vlasništvu Volkswagen auto grupe su marke Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Seat, Škoda, Volkswagen, Nutzfahrzeuge i Scania. Uz proizvodnju automobila Volkswagen auto grupa se bavi i financijskim i logističkim uslugama. Spajanje s Porsche Automobil Holdingom izvršeno je 2011. godine.

- Tip: Javno poduzeće, dioničko društvo (AG)
- Osnutak: 28.5.1937. godine u Berlinu u Njemačkoj
- Sjedište kompanije: Wolfsburg, Njemačka, EU
- Broj lokacija: 100 proizvodnih postrojenja u 27 zemalja svijeta
- Ključni ljudi: Hans Dieter Pötsch (predsjednik Nadzornog odbora) i Matthias Müller (predsjednik Upravnog odbora)
- Proizvodi: Automobili, komercijalna vozila, motori/agregati, motocikli, turbostrojev
- Proizvodni output: 10.02 milijuna (2015) - pad
- Usluge kompanije: Bankarstvo, financiranje, flotni menadžment, osiguranje, lizing
- Prihod: €213.292 milijardi (2015) - povećanje
- Prihodi iz poslovanja: €-4.069 milijardi (2015) - pad
- Profit: €-1.582 milijardi (2015) - pad
- Vrijednost imovine: €381.935 milijardi (2015) - povećanje
- Dionički vlasnici kompanije:
1. Porsche Automobil Holding SE (52.2%)
2. Donja Saska - savezna država SR Njemačke (20.0%)
3. Fond - Qatar Investment Authority (17.0%)
- Broj uposlenika: 610,076 (2015)
- Web stranica: volkswagenag.com

Brandovi unutar VAG-a:



Više detalja: ovdje

Grupacija je prošla kroz tzv. dieselgate, jednu od najvećih afera u automobilskoj industriji. Tema u svezi dieselgate-a ima i na ovom forumu ovdje.

Šta mislite o VAG-u? Ponos Njemačke i Europe i naše kontinentalne autoindustrije ili možda masonsko udruženje koje nas želi otrovati NOx-om? Pišite nam.

Neki mitovi se vežu uz VAG, poput onih "Samo Balkanci pate za vozilima iz VAG grupacije". "Dizelaši su im ko traktori". "Neudobni su, nemaštoviti, konzervativni, tvrdi" (tu se misli prije svega na Volkswagen brand unutar VAG-a). Itd itd.

Najprepoznatljiviji model VAG-a je logično Golf, a cijeli C-segment u autoindustriji nosi naziv "golf klasa" upravo po VW Golfu:

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 01:51   #2
Bolje da nisi ovu temu otvorio, već vidim u što će se pretvoriti nakon 2 stranice.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 02:18   #3
A gdje je M.A.N i Ducati......
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 02:25   #4
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
A gdje je M.A.N i Ducati......
Na slici brandova desni donji kut.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:00   #5
bravo prava tema, sto ce pola ovdje zavisnika ? bit ce rata, ljudi nece priznat cinjenicu da je vw za ulozeno dobiveno najbolji auto na trzistu.
Kad ostari, pogotovo, svi ga kupuju kao polovnog tako je to kroz povjest i nista se nije do danas promjenilo ma koliko tko htio poreci ne polazi mu za rukom.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:17   #6
sad ce reci da sam je ja otvorio, nisam imao svoje prste tu.
Svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama je slučajna.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:29   #7
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Na slici brandova desni donji kut.
Fali ti Neoplan. Zapravo, fali ti podosta toga kaj spada pod M A N...

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:35   #8
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
sad ce reci da sam je ja otvorio, nisam imao svoje prste tu.
Svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama je slučajna.
Ti ćeš sada stalno visiti na temama o Alfi.. Ovdje ćeš doći samo kada te malo nostalgija počne prati.. Izdajico...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:44   #9
Moje mišljenje, temeljeno na mom iskustvu, bez želje za generaliziranjem, poput kolege koji već u startu spominje da "ljudi nece priznat cinjenicu" (činjenicu samo zato što je to njegovo mišljenje):

Jako cijenim VAG, imao sam nekad davno starog Passata, nije mi bio posebno simpatičan, iako je bio dobar i pouzdan auto.
Zadnjih desetak godina ih izbjegavam, jer za manje novaca dobijem jednako dobre francuske automobile.

Većinu problema s VAG automobilima (a i s ostalima) o kojima se priča držim ipak uglavnom posljedicom nemarnog korištenja i održavanja.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:58   #10
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje, temeljeno na mom iskustvu, bez želje za generaliziranjem, poput kolege koji već u startu spominje da "ljudi nece priznat cinjenicu" (činjenicu samo zato što je to njegovo mišljenje):

Jako cijenim VAG, imao sam nekad davno starog Passata, nije mi bio posebno simpatičan, iako je bio dobar i pouzdan auto.
Zadnjih desetak godina ih izbjegavam, jer za manje novaca dobijem jednako dobre francuske automobile.

Većinu problema s VAG automobilima (a i s ostalima) o kojima se priča držim ipak uglavnom posljedicom nemarnog korištenja i održavanja.
S ovom zadnjom rečenicom se baš i ne bih složio. Nije problem u nemarnom korištenju i održavanju (naravno, ima iznimaka). Problem je u njihovom šlamperaju. Održavaš auto po PS-u i opet ti "izleti klip kroz haubu", rastegne se lanac, razleti se ležaj bregaste pa klipnjača probije blok, raspadaju se remenenice i na radilici i na alternatoru, rikavaju hidraulični cilindri na kvačilu, pucaju opruge, procure hladnjaci na EGR ventilu... da sada ne nabrajam sve, potrajalo bi do popodne.. Na većinu ovoga ne možeš utjecati dobrim ili lošim održavanjem, to je jednostavo u startu loše napravljeno i prije ili kasnije rikne.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:59   #11
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje, temeljeno na mom iskustvu, bez želje za generaliziranjem, poput kolege koji već u startu spominje da "ljudi nece priznat cinjenicu" (činjenicu samo zato što je to njegovo mišljenje):

Jako cijenim VAG, imao sam nekad davno starog Passata, nije mi bio posebno simpatičan, iako je bio dobar i pouzdan auto.
Zadnjih desetak godina ih izbjegavam, jer za manje novaca dobijem jednako dobre francuske automobile.

Većinu problema s VAG automobilima (a i s ostalima) o kojima se priča držim ipak uglavnom posljedicom nemarnog korištenja i održavanja.
Mislim da si na tragu realnog komentara.
Za ovo zadnje bih dodao ipak: "posljedicom prebrzog razvoja". Što apsolutno nije boljka isključivo VAG-a.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:24   #12
Mene samo zanima, kad jednog dana kupim Lamborghinija, jesam li kupio aljkavog talijana ili kvalitetnog švabu?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:26   #13
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima, kad jednog dana kupim Lamborghinija, jesam li kupio aljkavog talijana ili kvalitetnog švabu?
Kupio si dijete aljkavog Talijana i šlampavog Nijemca.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:32   #14


Dobro. Onda će trebati samo pričekati da se pokaže na koga je dijete.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:39   #15
Quote:
palj kaže: Pogledaj post


Dobro. Onda će trebati samo pričekati da se pokaže na koga je dijete.

blesavo na mater
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:02   #16
Nema potrebe za posebnom temom za VAG grupaciju kad je svaka druga tema o njima:

Molim Pomoć - Golf 6
Dizne VW - pomoć
Reparacija turbine - fauve

Šalu na stranu, nisam fan grupacije ali apsolutno zaslužuju svaki respekt i zasebnu temu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:15   #17
Slažem se svi pišu na svoj način o tome, valjda su preplavili vozače, svi ih žele ili imaju, neki srednji sloj ljudi.

Bogati kao 2. auto u kući, firme obavezno flota bilo koja vw, škoda prednjači, policija, javne službe, državne službe svi


Što je s drugima, ne valjaju, imaju premalo servisa, nisu pouzdani što im je ???
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:56   #18
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
bravo prava tema, sto ce pola ovdje zavisnika ? bit ce rata, ljudi nece priznat cinjenicu da je vw za ulozeno dobiveno najbolji auto na trzistu.
Kad ostari, pogotovo, svi ga kupuju kao polovnog tako je to kroz povjest i nista se nije do danas promjenilo ma koliko tko htio poreci ne polazi mu za rukom.
Ja ne, ja kupujem Opel, što znači da sam porekao da ga svi kupuju.

Kod nas je policija kupovala VW zato što je zastupniku namještan natječaj. A u ostalim zemljama se VW ne prodaje toliko da bi se moglo reći da ga svi obožavaju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:14   #19
vidio sam i policijskih opela karavana i corsi imaju i hondi, BMW-a, Mercedesa svega.

Imam frenda koji se bavi održavanjem pa ću ga pitati za opele kako se ponašaju
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:16   #20
Honde? Nisam primjetio policijske honde. Corse sam viđao, smartove također, ali hondu nisam.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.