Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Da li je Hrvatska danas bolje mjesto za život nego prije ulaska u EU?
DA 33 68.75%
NE 15 31.25%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2022., 11:27   #81
Tema je "9 godina članstva Hrvatske u EU"
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2022., 15:08   #82
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tema je "9 godina članstva Hrvatske u EU"
Jel može samo kao kreatoru teme mali offtopic?

Neki danas sam ponovno gledao da li ima novosti oko Game of Thrones/ASIOAF serijala, i pomislio sam - Ples Zmajeva je izašao 12.07.2011. a Hrvatska je ušla u EU 1.7.2013. godine.
Dakle od tada Hrvatska završila pregovore, ušla u EU, ući će u Schengen i uvest će se euro, a George R.R. Martin još uvijek nije napisao novi roman...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 05:45   #83
Još jedna dobra stvar koju nam donosi članstvo u EU.
PlusUltra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 10:17   #84
Lopove koje mi nismo u stanju ulovit, ima tko može.

nova-akcija-europskog-tuzitelja

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/vara...etraga-8513268
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 11:30   #85
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lopove koje mi nismo u stanju ulovit, ima tko može.

nova-akcija-europskog-tuzitelja

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/vara...etraga-8513268
Naravno da EU institucije rade kada se njih osteti, a to sto ti isti lopovi rade HR narodu, EU je ravno do mora.
Nasa policija je u stanju napraviti manje vise bilo kakav posao, ali ne moze jer korupcija seze preduboko u drzavu.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 11:33   #86
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Naravno da EU institucije rade kada se njih osteti, a to sto ti isti lopovi rade HR narodu, EU je ravno do mora.
Nasa policija je u stanju napraviti manje vise bilo kakav posao, ali ne moze jer korupcija seze preduboko u drzavu.
a zašto misliš da je je lopovluk u RH stvar EU i njenih institucija? Što bi uopće trebali oni napraviti?

Vi anti EU likovi ste totalno kontradiktorni. S jedne strane zazivate neovisnost i samostalno odlučuvanje i nekakav suverenizam, a s druge strane ovdje govoriš o nekom EU intervencionizmu u unutarnje stvari i zagovaraš ga.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 01:33   #87
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
a zašto misliš da je je lopovluk u RH stvar EU i njenih institucija? Što bi uopće trebali oni napraviti?

Vi anti EU likovi ste totalno kontradiktorni. S jedne strane zazivate neovisnost i samostalno odlučuvanje i nekakav suverenizam, a s druge strane ovdje govoriš o nekom EU intervencionizmu u unutarnje stvari i zagovaraš ga.
Ti isto baš ne kužiš o čemu mi tu drobimo ne? Moraš biti realan. Ušli smo u EU kako bismo dobili novce i bolje pozicije za naše političare u Bruxellesu. Da se ovdje može i dalje prati naša lova, dok se dobivaju sredstva iz EU fondova, kao zamjena za ukradeno i uništeno. A i to se krade čak, jer takav smo narod, korupcija nam je u duši, to nam je u genima. U tome ti je bila cijela kvaka oko ulaska. Koga boli kuki za status u Europi? Da se mi pokažemo kako smo mi veća Europa od Srbije i Bosne? Ma dajte molim vas, pa niste valjda djeca da vjerujete u te gluposti? Status Balkana je naš blagoslov, veze sa Srbima su nepoderive u svakom pogledu. Europa se polakomila, počela davati šakom i kapom novce, na lijepe oči, samo što ti novci čudom nestaju. Barem pola od tih sredstava završavaju po nečijim karticama. Ta lova se potroši malo po bordelima, da se proba jel valjaju te Ojstrijanke. Hrvatice su ionako već otišle Srbima, pa nisu više ni tak atraktivne. Treba probati malo strano meso, da se vidi jel to šta valja. Ove Čehinje bi ja probo, ali nemam toliko ojra na kartici. Moram pitati EU da mi odobri sredstva za prostituciju.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 07:34   #88
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ti isto baš ne kužiš o čemu mi tu drobimo ne? Moraš biti realan. Ušli smo u EU kako bismo dobili novce i bolje pozicije za naše političare u Bruxellesu. Da se ovdje može i dalje prati naša lova, dok se dobivaju sredstva iz EU fondova, kao zamjena za ukradeno i uništeno. A i to se krade čak, jer takav smo narod, korupcija nam je u duši, to nam je u genima. U tome ti je bila cijela kvaka oko ulaska. Koga boli kuki za status u Europi? Da se mi pokažemo kako smo mi veća Europa od Srbije i Bosne? Ma dajte molim vas, pa niste valjda djeca da vjerujete u te gluposti? Status Balkana je naš blagoslov, veze sa Srbima su nepoderive u svakom pogledu. Europa se polakomila, počela davati šakom i kapom novce, na lijepe oči, samo što ti novci čudom nestaju. Barem pola od tih sredstava završavaju po nečijim karticama. Ta lova se potroši malo po bordelima, da se proba jel valjaju te Ojstrijanke. Hrvatice su ionako već otišle Srbima, pa nisu više ni tak atraktivne. Treba probati malo strano meso, da se vidi jel to šta valja. Ove Čehinje bi ja probo, ali nemam toliko ojra na kartici. Moram pitati EU da mi odobri sredstva za prostituciju.


a što da ti ja kažem na sve ovo? oprosti, ali ovo je reotorika i nivo koji se može čuti od kronera ispred lokalnog Konzuma...veze s vezom ovo sve skupa nema što si napisao.

(btw. -pošto vidim da te kopka bordel - budi siguran da taj murterin nije tamo "probao Ojstrijanke" - jer 99% da tamo nema ni jedne jedine fetive austrijanke....srpkinja i onih istočnije -to da...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 07:55   #89
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Moram pitati EU da mi odobri sredstva za prostituciju.
Ništa lakše. Moraš napisati EU projekt razvijanja međunarodne suradnje, produbljivanje i proširivanje odnosa, osnaživanja i usrećivanja žena, pozitivnog utjecaja na muškarce...
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 08:00   #90
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lopove koje mi nismo u stanju ulovit, ima tko može.

nova-akcija-europskog-tuzitelja

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/vara...etraga-8513268
Najbolje od te priče mi je zapravo to što se HDZ toliko trudio uvući Euniji, pa prihvaća sve što ovi kažu, a u svojoj kratkovidnosti nisu skužili da će im se ovo obiti o glavu. EU tužiteljstvo nije obvezno prihvatiti, i neke druge države su ga odbile. Ovdje kod nas uglavnom hvata, i hvatati će HDZ-ovce, jer oni lapaju Eunijine novce.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 08:19   #91
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post


a što da ti ja kažem na sve ovo? oprosti, ali ovo je reotorika i nivo koji se može čuti od kronera ispred lokalnog Konzuma...veze s vezom ovo sve skupa nema što si napisao.

(btw. -pošto vidim da te kopka bordel - budi siguran da taj murterin nije tamo "probao Ojstrijanke" - jer 99% da tamo nema ni jedne jedine fetive austrijanke....srpkinja i onih istočnije -to da...)
Jebo me pas ako ti ne živiš u svom svijetu. A što Plenki i njegovi uguzi rade ako ne rasprodaju i razjebavaju još ovo malo Hrvatske što imamo da bi sebi istapecirali EU foteljice i pokoji tabureić?

Da se nisi iz kome probudio nedavno?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 08:46   #92
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Jebo me pas ako ti ne živiš u svom svijetu. A što Plenki i njegovi uguzi rade ako ne rasprodaju i razjebavaju još ovo malo Hrvatske što imamo da bi sebi istapecirali EU foteljice i pokoji tabureić?

Da se nisi iz kome probudio nedavno?
pa dobro -onda reci konkretno što to "prodaju" i kome prodaju i što to "MI" imamo?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2022., 00:15   #93
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post


a što da ti ja kažem na sve ovo? oprosti, ali ovo je reotorika i nivo koji se može čuti od kronera ispred lokalnog Konzuma...veze s vezom ovo sve skupa nema što si napisao.

(btw. -pošto vidim da te kopka bordel - budi siguran da taj murterin nije tamo "probao Ojstrijanke" - jer 99% da tamo nema ni jedne jedine fetive austrijanke....srpkinja i onih istočnije -to da...)
Kako nema? Pa treba potrošiti tu silnu lovu, koju imaš na službenoj kartici. A kud ćeš boljega neg trošit na žene okolo, svinjske polovice i alkohol? Moram priznati da lokalni baje i šerifi, nisu nikada bolje živjeli kao danas. Lova im teče u potocima kao rakija niz grlo, ka svinjetina kroz želudac. Danas svatko od njih, može sa ponosom i punim želucem s naslagama od masti, reći za sebe, da je ponosni europejac. I tak...Dok oni troše, vašu lovu, mukom stečenu, uplaćivanu i preplaćivanu, vi pišite projekte kako biste dobili novce za obnovu škola i vrtića, od EU fondova, jer ovi neće ulagati u ništa, jer se bave bitnijim stvarima.

Ja se, kao Hrvat, inače, osjećam izrazito ponosno, što će moja država postati teretom bogatih država članica, vreća bez dna, koja treba još love od bogatih članica i njihovih poreznih obveznika, a Ursula je velikodušna. Ona će dati svakome tko telefonira da mu treba. Mislim na novac jel... I to je ok. Bogati su, pa nek nas plaćaju. I ak trebaš 4 Pana, Ursula ti je uvijek na usluzi. Kaj? Pa nas je jedva 4 milijuna. Što je jednoj Francuskoj i Njemačkoj, skupa imaju preko 100 milijuna ljudi, financirati jednu malu državu, kao što je Hrvatska? Samo digneš poreze, a rulja ni ne osjeti, a mi jedno cijelo selo možemo u državnu upravu staviti. Što ne bi i grad onda? Pa to nam je bio europski san prije 20 godina. A gle nas sada, sve što smo sanjali to se ostvaruje.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 21:54   #94
Sry ako će biti malo offtopic, kako bi nam bi tek standard da smo od 2000-ih povukli dobre političke i gospodarske poteze i ranije ušli u EU tamo negdje 2009, siječnju ili početkom svibnja?
ArsenXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 11:07   #95
Zemljopisno se slaže, a i razmakom godina:
Austrija ušla 1995.
Slovenija ušla 2004.
Hrvatska ušla 2013.
__________________
Hrvatska > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1248 € (2/2024)
Slovenija > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1449 € (2/2024)
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 11:13   #96
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Zemljopisno se slaže, a i razmakom godina:
Austrija ušla 1995.
Slovenija ušla 2004.
Hrvatska ušla 2013.
A tko 2022.?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 11:28   #97
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Samo digneš poreze, a rulja ni ne osjeti, a mi jedno cijelo selo možemo u državnu upravu staviti. Što ne bi i grad onda? Pa to nam je bio europski san prije 20 godina. A gle nas sada, sve što smo sanjali to se ostvaruje.
Dok smo mi to dosanjali, na kraju nas i prošla volja za tim.
Nema više kandidata niti za uhljebe, natječaji se poništavaju, ili se zaposli samo pola od traženog.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 12:06   #98
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A tko 2022.?
Očito nitko.

No kada se gleda zemljopis, spomenute tri države ravnomjerno su ušle.
__________________
Hrvatska > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1248 € (2/2024)
Slovenija > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1449 € (2/2024)
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 23:01   #99
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Zemljopisno se slaže, a i razmakom godina:
Austrija ušla 1995.
Slovenija ušla 2004.
Hrvatska ušla 2013.
Pa i nije trebalo biti takvim redoslijedom za nas.....
ArsenXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 22:29   #100
Ako može netko iskusan reći.

Ako bi želio raditi u drugoj zemlji tj EU.


Što je sve potrebno? Može li netko reći što mu je sve trebalo i takoder me zanima, kako s lijekovima?
Što treba učiniti da bi dobivao lijek u drugoj EU zemlji, i takoder me zanima dopunsko osiguranje.



Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
3metraiznadneba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.