Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2016., 00:56   #2761
Quote:
sneak kaže: Pogledaj post

preporučio mi je koktel Heliocare kapsule, Magnesium 100 i Kupfergluconat.
uz to, mazati Dermovate kremom 1xdnevno po licu i 2x po rukama i ostatku tijela ako imam.
štitnjača je ok, vitamin b12 mi je ok, krvna slika mi je ok. jedino mi je vitamin D bio niži, pa mi je
dao da pijem kapi vitamin D (5 kapi na dan, iako si ja stavim i 7-8 nekad).
također izlažem se i suncu kad stignem i to oko 15ak min između 11-14h. puno sam čitao o UVB zračenju i vitaminu D i tad je kao najbolje (bar za našu geografsku širinu).
.
Meni Heliocare nije nista napravio, koza mi nije uopce reagirala na kapsule.
NEki dan sam kupio opet Protopic pa cu se opet poceti mazati jer mi se prilicno naglo prosirilo po rukama.
Zadnji put mi je, barem mi se tako cini, donekle zaustavio sirenje na par godina.
A mozda je samo bila sucajnost.

Prije xy godina imao sam jednu fleku pod okom koja je sama od sebe nestala - ostale fleke nece tako
DoubleVision is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 14:16   #2762
Ovaj recept - "Taan sa limone" ,za koji sam pisala pre tacno 1 godinu ,me je skroz razocarao. Pre par dana vidjela sam covjek koi mi je telefonski preporucio recept i tvrdio da se potpuno izljecio. Taj covjek e potpuni bjeli...,a on misli da se izlecio!! To je velika razlika. Stoga ,ne uzimajte to i oprostite sto sam dozvolila pisat nesto neprovjereno...bilo mi je kap nada koju sam htela podjelit sa vama.
NADA 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:00   #2763
Quote:
abreberi kaže: Pogledaj post
PITANJA MOLIM U INBOX!




Šta nitko nema ali nikakve pozitivne rezultate (podijeliti slike sa forumašima) da nam se pohvali ili sam samo ja uspješan u riješavanju problema sa Vitiligom?
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 09:24   #2764
Pozdrav! Kod djeteta od 10 i pol godina sam na licu primjetila bijele flekice. Vide se sad kad je pocrnila. U kojem trenutku da posumnjam da je riječ o vitiligu? I ako se sad ne vide jako hoće li to tako ostati ako je vitiligo ili će jače pobijeliti? Hvala!
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:50   #2765
Ima li tko trajni recept od dr. Vukadin za Betnovate kremu i Dolobene gel.
Kod mene je trenutno nestašica betnovate kreme, pa ako mi može netko kupiti i poslati bit ću mu jako zahvalan.
Naravno plaćam unaprijed sve troškove uz dodatak za "kavu".
Hvala
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:48   #2766
Prevarant

Samo da upozorim ljude da je ovaj abreveri lažov i prevarant i radi za vukadina (ako nije on osobno). A ako to već niste shvatili, pogledajte ove slike prstiju...pogledajte razliku u svjetlini slike i kako je ovdje gdje bi se trebao vidjeti napredak mutno i tamnije... i vidi se da mu se nije pigment vratio nego je crvenije a tako je i meni na tom dijelu prsta... ili je grizao ili trljao da postane crveno (ja inače grizem nokte i to mi je uvik crvenkasto)... Samood sunčanja se vraća pigment (nekima nikad), a pojedine tvari mogu pridonijeti... zasad jedina dokazana je aminokiselina lfenilalanin (kapsula ili krema ako je netko može napravit), ona je direktno odgovorna za sintezu pigmenta...

Generalno pigment se najteže vraća na prstima ruke...kod njega se to može vratit sunčanjem 2-3 sata po tom mjestu svaki drugi dan je još malo, ali će morati sunčati svako ljeto jer je prstima izrazito progresivno jer prsti uvijek fizički rade a vitiligo posebno napada takva mjesta kao prste, laktove, koljena, ranu ili oko rane itd.
sjuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 07:01   #2767
Quote:
sjuras kaže: Pogledaj post
Samo da upozorim ljude da je ovaj abreveri lažov i prevarant i radi za vukadina (ako nije on osobno). A ako to već niste shvatili, pogledajte ove slike prstiju...pogledajte razliku u svjetlini slike i kako je ovdje gdje bi se trebao vidjeti napredak mutno i tamnije... i vidi se da mu se nije pigment vratio nego je crvenije a tako je i meni na tom dijelu prsta... ili je grizao ili trljao da postane crveno (ja inače grizem nokte i to mi je uvik crvenkasto)... Samood sunčanja se vraća pigment (nekima nikad), a pojedine tvari mogu pridonijeti... zasad jedina dokazana je aminokiselina lfenilalanin (kapsula ili krema ako je netko može napravit), ona je direktno odgovorna za sintezu pigmenta...

Generalno pigment se najteže vraća na prstima ruke...kod njega se to može vratit sunčanjem 2-3 sata po tom mjestu svaki drugi dan je još malo, ali će morati sunčati svako ljeto jer je prstima izrazito progresivno jer prsti uvijek fizički rade a vitiligo posebno napada takva mjesta kao prste, laktove, koljena, ranu ili oko rane itd.
Stvarno smiješna konstatacija nema šta!
Jako lijepo elaborirano. Za tvoju informaciju radim u Globalnoj hrani.
P.S. ja nikada nisam napisao da bježim od sunca, dapače, čak se i sunčam ali u umjerenim količinama. Čovječe, ja sam samo 6-8 mj koristio pripravak svojeg poslodavca LOL! i prestao prije par godina jer mi se pigment u potpunosti vratio.
P.S. 2; inače nokte ne grizem, niti sam se ičime trljao kako bi tebi ili nekim pojedincima dokazao da sam ozdravio. Vjerovatno sam si onda tako i grickao i trljao genitalije, pa mi je zato repigmentacija i u tom području 100%-tna!
P.S. 3; pročitaj sve moje postove (148) pa ćeš uostalom vidjeti sve moje komentare na sve pokušaje liječenja razno raznim travama, kremicama itd......pa sve do odlaska u Osijek na pregled kod dr. Vukadin.

Zadnje uređivanje abreberi : 15.09.2016. at 07:35.
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 12:09   #2768
Abreberi, ponovi još jednom kratko sa čim si mazao?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 13:12   #2769
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Abreberi, ponovi još jednom kratko sa čim si mazao?
Poštovani, ja Vam zaista nemam niti volje niti vremena N-ti puta ponavljati u pisanom obliku ovo što tražite od mene. Kao što rekoh, proučite/pročitajte moje postove i sve će Vam biti jasno.
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:00   #2770
Dragi forumaši, malo vam je rasprava krenula u tonu koji ne toleriramo. Postovi su obrisani, a vi se malo ohladite jer ću morati posegnuti za nekim drugim sredstvima uvjeravanja. Hvala!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 16:58   #2771
Dragi moji forumaši!
Sretan sam jer moja prijateljica poput mene pokazuje odlične rezultate na lijek dr. Vukadin i to nakon samo 2 mjeseca korištenja. Ona živi izvan Hrvatske, pa sam joj ja morao naručiti kremu. Slike same govore više od tisuću riječi.

abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 08:28   #2772
Može li se vitiligo pojaviti na samim usnicama?
Vidjela sam dosta fotografija lica sa raširenim vitiligom oko usana, ali nisam vidjela niti jednu fotku gdje se proširio na same usnice.

Jutros sam primijetila svijetlo područje na onom rubnom dijelu usnice koje je inače izraženije crveno od ostatka usnica, a budući da inače imam vitiligo odmah sam pomislila na to. Baš me zbediralo
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 13:18   #2773
Kad sam ubacila prave riječi u gugl vidjela sam dosta fotki sa vitiligom na usnicama. Na svim fotkama se radilo o crncima. Zahvaćeni dio usne je bio baby roze boje, a prirodna boja usana im je tamno bordo.

Što se mene tiče, zabrijala sam. Najgore se je gledati u ogledalo ujutro, neposredno nakon ustajanja.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:01   #2774
Jel se može kupit UVB narrowband lampa preko Ebaya ili direktno iz tvornice?

Mislim neće bit problema sa carinom jer je riječ o medicinskoj opremi?



Ak se netko kuži u to da mi kaže koji je najbolji model ....
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:03   #2775
Našao sam ja firmu u Njemačkoj koja radi ove lampe i nije baš skupo. Mislim da je pametnije kupiti unutar EU.
Čim pronađem, pošaljem podatke.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:41   #2776
Evo da se pohvalim. Nakon dugo, dugo vremena, pojavila mi se flekica na desnoj nozi kod lijevog zgloba. Primjetio sam ju prije 2-3 tj., te jučer zaključio da se povećala što me nimalo ne veseli. Oni moji izlječeni dijelovi sa kremom dr. Vukadin i dalje su u stanju mirovanja/izlječenja/repigmetacije....kako vam draže da se izrazim. Toliko.....pratit ću što će se dalje događati, pa se javim.
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:37   #2777
viti

osobno patim zbog vitiliga,i mogu vam reći da me smeta kada netko povezuje vitiligo i bolest . Ja osobno smatram da vitiligo nije bolest, to je moje mišljenje.
Ja bih rekao više da je vitiligo stanje ili nekakav hendikep, nikako bolest!
pozdrav svima
Dreefort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:40   #2778
Imam vitiligo i ne smeta mi. Prihvatio sam ga. Tek pomekad primjetim i ne smeta mi. Ljudi si znatizeljni.
Volio bih ha izlijeciti, ali ne ide. Jednoatavno se nekad povuce nako terapije pa opet vrati.

U zadnjih 5 godina nista ne uzimam i opet nekad se vidi vise, nekad manje.

Treba ga prihvatiti i zivjeti normalno.
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:16   #2779
Quote:
Dreefort kaže: Pogledaj post
osobno patim zbog vitiliga,i mogu vam reći da me smeta kada netko povezuje vitiligo i bolest . Ja osobno smatram da vitiligo nije bolest, to je moje mišljenje.
Ja bih rekao više da je vitiligo stanje ili nekakav hendikep, nikako bolest!
pozdrav svima
Složio bih se sa tobom da je vitiligo prije stanje a ne bolest, premda prema mkb-u ima i svoju šifru što bi značilo da jest u kategoriji bolesti. A što se pak hendikepa tiče, taj je izraz neprihvatljiv jer sama riječ opisuje značenje da je osoba između ostaloga zaostala u psih. ili fiz. razvoju.
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 09:21   #2780
Quote:
abreberi kaže: Pogledaj post
Složio bih se sa tobom da je vitiligo prije stanje a ne bolest, premda prema mkb-u ima i svoju šifru što bi značilo da jest u kategoriji bolesti. A što se pak hendikepa tiče, taj je izraz neprihvatljiv jer sama riječ opisuje značenje da je osoba između ostaloga zaostala u psih. ili fiz. razvoju.
Dao sam si malo truda pa istražio jer me je zanimala šifra "bolesti":
Međunarodne klasifikacije bolesti - Šifarnik bolesti MKB 10
Šifra Naziv
L80-Vitiligo-stečene depigmentovane mrlje kože
__________________
Svakodnevno se pitam zbog čega su ljudi toliko zli jedni prema drugima?
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.