Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2011., 20:06   #1181
.

Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Poštovanje!
Imam jedno pitanje
Keramičar-zidar mi je u kupaoni kad je skinuo stare podne pločice sanirao pod kupaone jer je bilo izrovano od promjene vodovodnih cijevi i rupe od odvodnje.Stavio je glazuru i neke3 pukotine zabetonirao.Sad će čekati jedno vrijeme da se to dobro posuši.Međutim nije dobro ili nedovoljno polivao sa v odom po friškoj glazuri, pa su se pojavile ispucale fuge.Da li je to opasno jer to je na katu kuće da ne bi možda slučajno nakon nekog vremena počeo vlažiti plafon u donjoj kupaoni, ili to nema veze jer ionako dolazi na to ljepilo i podne pločice...
Na pod kupaonice prije postave pločica navuci hidroizolaciju !
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:59   #1182
trebao bi mi savjet i prijedlog za veličinu i boju fuge?

http://www.ceramic-studio.com.ua/ima...*Imola/017.jpg

http://www.ceramic-studio.com.ua/ima.../1-250x250.jpg
Anni24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 15:17   #1183
Širina fuge 2-5mm, boja po vlastitom izboru, nešto bežkasto?
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 07:17   #1184
Quote:
Anni24 kaže: Pogledaj post
bahama bež fuge 3mm
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:37   #1185
Poz!
Imam još jedno pitanje.Zidar mije promijenio prozor u kupaonici i poravnao oko prozora i stavio vanjsku klupicu.Ja sam ga pitao zašto još nije stavio sep na fasadu oko prozora(oko 1kvadrat), a on veli da je prekasno zbog vremena nego tek u proljeće.Molim znalce da mi vele da li se još uvijek može navuči sep s obzirom na godišnje doba?
Poz...
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:41   #1186
Ovisi gdje živiš Gorski kotar, i Lika je možda kasno, ali za ostale regije ne vidim problem.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 20:24   #1187
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje živiš Gorski kotar, i Lika je možda kasno, ali za ostale regije ne vidim problem.
Poz!
Objekat se nalazi u Samoboru...
Poz
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:22   #1188
Molio bih savjete iskusnih,
da li je uputno lijepiti pločice na vanjsku terasu tijekom vlažnog i hladnog doba godine (jesen/zima), ili je bolje pričekati proljeće i ljeto? Radi se o okolici Zagreba, ispod vanjske terase je grijani prostor (drugi stan), sva potrebna hidroizolacija na podu postavljena (radi se u biti o sanaciji, odnosno zamjeni postojećih pločica)
rajinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:47   #1189
Quote:
rajinac kaže: Pogledaj post
Molio bih savjete iskusnih,
da li je uputno lijepiti pločice na vanjsku terasu tijekom vlažnog i hladnog doba godine (jesen/zima), ili je bolje pričekati proljeće i ljeto? Radi se o okolici Zagreba, ispod vanjske terase je grijani prostor (drugi stan), sva potrebna hidroizolacija na podu postavljena (radi se u biti o sanaciji, odnosno zamjeni postojećih pločica)
do nule se moze lijepit,najbolje ti je sad il proljece,zimi ljepilo smrzava a ljeti pregara,preporucujem da stavis izolaciju opet ako ces stemat stare plocice
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:53   #1190
pitanje:
čime izbjeliti bijele fuge koje su s vremenom požutjele? varikinom?

Dali postoji kakva pomoć za kut kupaone obučen u pločice koji je dio tuškabine a ispod pločica nije navučena hidroizolacija, naime, malo mi probija vlaga kroz zid, svaku 1-2g mi se dignu 2-5 mjehuriča gleta u kuhinji, koja je s druge strane te tuš kabine. dali postoji kakva pomoć?

Hvala
sebamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 07:49   #1191
Quote:
sebamed kaže: Pogledaj post
pitanje:
čime izbjeliti bijele fuge koje su s vremenom požutjele? varikinom?

Dali postoji kakva pomoć za kut kupaone obučen u pločice koji je dio tuškabine a ispod pločica nije navučena hidroizolacija, naime, malo mi probija vlaga kroz zid, svaku 1-2g mi se dignu 2-5 mjehuriča gleta u kuhinji, koja je s druge strane te tuš kabine. dali postoji kakva pomoć?

Hvala
silikoniraj kut
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 07:55   #1192
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
silikoniraj kut
spoj pločica i tuš kabine i kade su silikonizirani, mislim da voda prolazi mikro pukotine u fugama, jer je kolčina vlage na zidu minimalna, kažem: moram svake dvije godine postrugati doljnjih metar zida s druge strane(u kuhinji) i ponovno navuči glet.
sebamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 09:49   #1193
Zato bi izolacija trebala biti obavezna bar di idu kade i tuš kabine. Uštedi se 500-1000kn na izolaciji i kasnije muka godinama, obično dok se ne stavi izolacija i nove pločice. Najgore ako ni majstor nije spomenuo da treba izolacija i pitanje kad se radilo to, možda je to zrelo za malo renoviranja...
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:28   #1194
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Zato bi izolacija trebala biti obavezna bar di idu kade i tuš kabine. Uštedi se 500-1000kn na izolaciji i kasnije muka godinama, obično dok se ne stavi izolacija i nove pločice. Najgore ako ni majstor nije spomenuo da treba izolacija i pitanje kad se radilo to, možda je to zrelo za malo renoviranja...
Rađeno je prije 7g i nebi još renovirao....sad radim malo kozmetiku...
Zar ne postoji nešto što se može premazati preko fuga? ili da se cijele pločic premažu s nečim?
Ili da na zid naljijepim staklene ploče i zabrtvim silikonom????
sebamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 13:48   #1195
Čudno je da baš toliko vlaži. Da nije možda instalacija unutar zida negdje oštećena pa polako natapa zid. Fuge bi mogao premazati fasadnim vodoodbojnim premazom. Ima više proizvođača.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:19   #1196
POMOĆ!!!!

Trebam nabaviti gres keramičke podne pločice za lokal. Stari je obišao sve tvrtke u Osijeku, ali nije uspio naći pločice koje je tražio...
Kupio ih je prije 15 godina i treba mu još par kvadrata, pa ako znate gdje bi ih mogao nabavati, bio bih vam JAKO zahvalan...

Evo vam i slike:
http://imageshack.us/photo/my-images...sc06724ma.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc06726b.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc06728yq.jpg/
abi008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:10   #1197
keramika i podno grijanje

pozdrav svima, imam jedno pitanje, koje su pločice pogodne za električno podno grijsnje,radi se o dnevnom boravku.hvala
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:48   #1198
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
.... pločice pogodne za električno podno grijsnje....
porculanske
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:04   #1199
Quote:
abi008 kaže: Pogledaj post
Trebam nabaviti gres keramičke podne pločice za lokal. Stari je obišao sve tvrtke u Osijeku, ali nije uspio naći pločice koje je tražio...
Kupio ih je prije 15 godina i treba mu još par kvadrata, pa ako znate gdje bi ih mogao nabavati, bio bih vam JAKO zahvalan...
15 godina?
Teško je nači seriju od prije godinu dana. Kombiniraš, snađeš se, Neznam jel netko radi po naruđbi ali to bi guštalo ko suho zlato.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 08:20   #1200
eto shit hepns.

Imam cca nekih 8m2 hodnika za poljepit pločice 45x45cm, malo jače debljine, bila i cijena oko 120kn/m2.

E sad, 4m2 su stare pločice.
Na njih sam direktno ljepio ove nove sa običnim ljepilom, ispalo je dosta dobro iako su i one bile na mjestima neravne, ali malo više paziti i ispalo je super.

Čak je i to nekakvo chromosovo ljepilo sasvim zadovoljavajuće primilo na te stare pločice - a nije flex.

E sad, ostalih 4m2 je betonska ploča koja je rađena prije cca mjesec dana.To je bio neki stari pod nižiji nekih 8cm pa sam ja išao to betonom poravnati, jer nisam bio s vremenom - A TREBAO SAM GLAZURU STAVITI.

Naravno, brže bolje, i ploča je ispala dosta puna neravnina, grba itd itd.
Poljepio sam i tu pločice, ali ljepila je išlo od 2mm do 1cm.
Naravno, te velike pločice je teško utopiti u ljepilo na načina da višak ide van i poravnati ih - ispalo je jako loše, gotovo niti jedan rub se nije spojio na visinu s drugim, stvarno jadno je ispalo.S tim da još imaju fugu od 1,5mm.

Na isti sam način ljepio u kupaoni pločice, ali 30x30, fuga 5mm, i to je ispalo super.

Jučer popizdio i skinuo te pločice iz tog betonskog dijela hodnika.

1.) Gotovo 80% pločica se skinulo jako lagano, jednostavno ljepilo nije primilo za pločice kako treba, dok za pod je. Da li sam trebao možda navlažiti pločice?

2.) Što da napravim sa tom betonskom dekom, pošto nije velika površina, samo 4m2 da li da kupim 2 vreče nivelir mase i izniveliram? Izračunao sam da bi mogao doći do 7mm debljine sa dvije vreče nivelir mase - što bi mi poravnalo sve te jarke na betonskoj deki.

Ima tko savjet, jer sam naprosto poludio, trebao sam glauzur staviti, to bi poljepio u jedno popodne, a ovako sad šivala parala.

Ajd da je to neki sporedni hodnik, ali glavni ulaz u kuću i skuplje pločice - šteta mi ih je ostaviti ružno postavljene.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.