Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 16:36   #2721
ovisi kako voliš Ako ti je fiš bio ok, vjerojatno će ti trebati nešto šire. Osim toga, širci su odlični za street. 28/2.8 ili 3.5 recimo. 50tka je preuska i preplitka za spontane šutove, to je ok staklo ako ćeš zaustavljati ljude i pitati za portret. Rangefinder definitivno da.

Ja bi ti preporučio (po svojim preferencama, naravno) Konicu T3, Canon A1, Nikon FM2, čitavu liniju pentaxa i sl. Može ih se naći na bayu za male novce.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 17:01   #2722
Ok, stigle fotke iz moje Minolte. Blago su rečeno... čudne. Uzmite u obzir da je unutra već bio Kodak Gold 200 blago retro dizajna pa ne odbacujem mogućnost da mu je rok istekao tamo negdje oko mog rođenja. Osim toga, imam recimo ok fotku s blicom, pa bez, pa opet sa, onda 5 koje su ubitačno crne, onda 6. na kojoj je isti motiv ko i na 5. okinut u razmaku od par sekundi s tim da je 6 opet ok... I onda još četiri dobre fotke. Na početku filma, gdje je 7 tuđih, prije okinutih fotki, ima light leakova kojih kod mene nema. Any thoughts?

Evo i dva samplea.

Blic (eh da, neke su tamne i s blicom, dakle ne znam kaj da mislim o aparatu ):


Bez blica:


Šumovite su sve, zato sumnjam na expire.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 01:04   #2723
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Šumovite su sve, zato sumnjam na expire.
Nije, nego je u pitanju loši sken.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 06:35   #2724
Zapravo, rekao bi da je ipak do expired filma, al da, moguće da je i do lošijeg skena.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 13:04   #2725
Ove dvije su još ok, budem doma postala jednu koja mi je totalno čudna.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 14:54   #2726
Evo. Svjetlomjer mi radi ok, ne znam jel debelo podeksponirana ili kaj. :S

__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:22   #2727
debelo podeksponirana, blio u skenu bilo u izradi
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:38   #2728
Ok, nakon kaj ispucam i razvijem (u domaćoj radinosti ) ovaj DMac koji je unutra, valjda bum vidla pravu istinu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:46   #2729
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Zapravo, rekao bi da je ipak do expired filma, al da, moguće da je i do lošijeg skena.
Daleko od toga, da film ne utječe, ali neka da nekome ovdje, ne znam tko već ima, da skenira na Epson V750, pa onda možemo pričati o starom filmu.

Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Evo. Svjetlomjer mi radi ok, ne znam jel debelo podeksponirana ili kaj. :S

http://i186.photobucket.com/albums/x...ps4c012ce9.jpg
Mislim da ti ne radi svjetlomjer ok.

Gdje si to skenirala i koji fotolab imaju, odnosno skener? Ili nam barem reci koje postavke, koliko dpi, te je li tiff ili jpeg?

Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ok, nakon kaj ispucam i razvijem (u domaćoj radinosti ) ovaj DMac koji je unutra, valjda bum vidla pravu istinu.
Pazi, DM je za moj pojam, super film, za te novce, ali probaj kupiti neki profi film, uzmi si digitalac sa sobom, za mjerenje svjetla, te daj nekome da ti to skenira kako treba. Ovo ti je sve, pa, drljanje bezveze.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:53   #2730
Gle, usporedila sam svjetlomjer sa onim na digitalcu, mjeri korektno. Skenirala u lokalnom studiju, nemam pojma kakvu imaju opremu, a mislim da ne znaju ni oni. Totalno mi je čudna nasumičnost fotki, jer ih je par ok eksponirano, a većina ovak ko s nekom "mrenom". I naravno, šum, puno puno šuma. DMac sam uzela da isprobam radi li mi svjetlomjer ili ne, a kao što sam gore napisala, razvit ću ga doma, u kontroliranim uvjetima.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 16:06   #2731
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Gle, usporedila sam svjetlomjer sa onim na digitalcu, mjeri korektno.
Kako ti je mjerenje namješteno na digitalcu?

Quote:
Skenirala u lokalnom studiju, nemam pojma kakvu imaju opremu, a mislim da ne znaju ni oni.
Pitaj ih. Je li imaju neki Fuji Frontier, Agfu, neki veći stroj ili neki mali stolni skener. Isto tako, ovo za dpi i tiff ili jpeg možeš pogledati u exifu fotografije, pa pogledaj, pa nam javi odmah. Dakle, koje je veličine fotka ( px x px, dpi, te format ).

Quote:
Totalno mi je čudna nasumičnost fotki, jer ih je par ok eksponirano, a većina ovak ko s nekom "mrenom". I naravno, šum, puno puno šuma. DMac sam uzela da isprobam radi li mi svjetlomjer ili ne, a kao što sam gore napisala, razvit ću ga doma, u kontroliranim uvjetima.
Čekaj, koja fotka je koji film? Je li Kodak Gold ili DM? Koliko ASA? Šum je gotovo sam siguran, zbog skena, ali dok nam ne daš više podataka, možemo samo nagađati.

Tu je toliko puno faktora u igri, da je teško bilo što pametno reći. Koji objektiv, koji film, koje je godine proizveden film, u kojim je uvjetima bio film, koji skener, na koje postavke je skenirano, kako je razvijen film... Tko će sve nabrojati.

I kako ćeš ga razviti kući?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 16:20   #2732
Digitalac - matrix. Minolta nema postavke mjerenja. Film koji sam ispucala bio je već u aparatu, Kodak Gold 200, ali mi je po dizajnu djelovao prastaro. Tako da o njemu detalje ne znam. Po exifu vidim da se spominje AgfaPhoto i neki DLab, 2400x1600, 380dpi.

Evo skrinšot svih fotki (ljude sam cenzurirala ):



Prvih 8 fotki nije mojih, te su bile u aparatu i očito ga je netko otvarao. Slijedi 7 mojih, što s blicom, što bez. 00018 je fotkana s blicom, 19 bez, 20 opet sa. Onda slijedi 5 fotkanih vani, na suncu, s tim da su 25 i 26 okinute sa par sekundi razmaka.

Kako razviti - pa ko CB, ne bi bilo prvi put.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 22:20   #2733
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Digitalac - matrix. Minolta nema postavke mjerenja. Film koji sam ispucala bio je već u aparatu, Kodak Gold 200, ali mi je po dizajnu djelovao prastaro. Tako da o njemu detalje ne znam. Po exifu vidim da se spominje AgfaPhoto i neki DLab, 2400x1600, 380dpi.
To je u principu dobar skener, nešto mojih fotografija je na njemu skenirano, čak mislim da je isti film bio u pitanju, ali kada je namještena automatika, ne očekuj čuda. U svakom slučaju, dobru si rezoluciju dobila, obično skeniraju i na manjem.

Quote:
Evo skrinšot svih fotki (ljude sam cenzurirala ):



Prvih 8 fotki nije mojih, te su bile u aparatu i očito ga je netko otvarao. Slijedi 7 mojih, što s blicom, što bez. 00018 je fotkana s blicom, 19 bez, 20 opet sa. Onda slijedi 5 fotkanih vani, na suncu, s tim da su 25 i 26 okinute sa par sekundi razmaka.

Kako razviti - pa ko CB, ne bi bilo prvi put.
Da skratimo tvoje muke , očito se radi o starom filmu, koji je bio u tko zna kojim uvjetima, i još je k tome, bio izložen svjetlu - drugim riječima, fotografije su ti ispale i više nego dobre. Mada sam i dalje mišljenja, da ove koje su uspjele, bi ti se na dobrom skeneru, izvukle bez zrna. Daj nekome tko ima bolji skener, da ti to skenira kako treba.

Što se tiče razvijanja - šteta kemije, bolje razvij pravi C/B film.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:51   #2734
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Totalno mi je čudna nasumičnost fotki, jer ih je par ok eksponirano, a većina ovak ko s nekom "mrenom".
Pogledaj kako izgleda negativ a ne sken.
I kad fotkaš probni film tekicu sa sobom i zapiši exif Tako možeš otkriti da neke brzine zatvarača ili blenda zezaju. Ovako jedino znaš da ništa ne znaš.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:54   #2735
Quote:
Comfortably numb kaže: Pogledaj post
Bok!
Nemam nešto iskustva u analogiji, osim par filmova na lomo fišu (dakle na slijepo x)), trenutno se igram minoltom srt 201 i 50mm 1.7.
Htjela bih malo ulične fotografije i nešto laganije za nju, analogno. x)
Nekakav rangefinder?
Ima par Kieva i Fedova na njuškalu koji mi se čine ok, a što se cijene tiče, ne bih davala više od 300 kn.
Ili da ipak potražim širi objektiv za slr?
Thoughts, savjeti?

Hvala
Ako su Fedovi sa 50 mm objektivom opet nisi ništa napravila.
Probaj naći neki mali rangefinder sa nepromjenjivim 35 mm objektivom (ima ih dosta i sa 38 mm, ja imam 2 recimo ), to je malo, lagano, tiho i neprimjetno za street.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 15:39   #2736
kupio sam si Canon A1 from England, 300 krznatih, jedva čekam da mi dođe taj strojček pa da ga isprobam )

neke preporuke objektiva za taj fotić, 50tka 1.8 ili je puno bolja 1.4?
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:30   #2737
Da, bio je expired film, DMac izgleda čisto solidno.







Inače su ovo skenovi izrađenih fotki, crop, resize, malo curves da probam dobiti original boju, al sve u svemu nije loše.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:51   #2738
preplitki dof + sve je mekano, al zato bokeh nije loš...upravo iznenađujuće, kaj je to onaj minoltin zum?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 22:54   #2739
A kad volim plitki DOF... Plitka sam. Mutno je možda zbog skena u DMu + skena mog, treba odskenirati negativ pa vidjeti. To je 35-105 f3.5.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 22:56   #2740
BTW, imam čak jednu na f11 al je krajnje nezanimljiva. I niš se ne vidi.

__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.