Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 18:23   #81
Gleda netko treću sezonu i kak vam se čini ?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:31   #82
ja gledam, bezveze je ko i ostale sezone...
__________________
my common sense is tingling...
juggalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 00:04   #83
gledam ja dosta su se pogorsali
Commandos_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:07   #84
Otisli su u komercijalu sa trecom, slabo slabo.
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:13   #85
Quote:
Wayward Son kaže: Pogledaj post
Pa slika je zorno opisivala sve njegove "argumente". Hoaxer na kub.



Uploaded with ImageShack.us

lik je žešći kreten.
__________________
nemoj
high_voltage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:53   #86
I u trećoj sezoni ima tu ludu frizuru i zakaj mora uvijek bit tak reš-pečen ?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:22   #87
__________________
my common sense is tingling...
juggalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 01:20   #88
Quote:
From Hell... kaže: Pogledaj post
Svakako zanimljivo za pogledati. Međutim, potpuno je pogrešno stati isključivo na jednu stranu, bilo da se radi o mainstreamu ili alternativi. To što npr. von Daniken u nečemu nije u pravu, ne znači nužno da je šarlatan i da je u svemu u krivu. Isto tako, za oficijalnu povjest se sasvim sigurno može reći da nije u svemu u pravu, ali je zbog toga nikako ne treba kompletno prekrižiti. Činjenica jest da postoje velike nelogičnosti i misterije koje nam službena znanost nije baš najbolje objasnila.

Bilo bi zanimljivo pogledati sličan serijal, ali da se napravi na osnovu onoga što službena znanost tvrdi. Dakle, da se sve ove zanimljivosti kao npr. ona pista na vrhu planine, likovi nacrtani na zemlji koji se mogu vidjeti samo s neba itd, objasne sa mainstream stajališta. Jer primjetio sam da ovi što "navijaju" za mainstream samo pljuvaju, a nikako da protuargumentiraju.

Moram reći i to da mi je serija malo pala kada su počeli spominjati krugove u žitu. Osobno mislim da su krugovi u žitu jedna od najvećih prevara i da su jedino i isključivo nastali ljudskom rukom. Mislim, ako nam vanzemaljci već imaju nešto za poručiti, zašto se ne pojave i kažu nam? Na bilo koji drugi način od "šaranja" po žitu???

Usput, zna li netko kako službena povjest objašnjava onu pistu na vrhu planine i Puma Punku?
Slažem se, odličan je dok. i dosta istinit te postavlja mnoga važna pitanja. Puma Punco je fascinantnan, bolji mi je nego piramide makar su i piramide odlične

Što se tiče krugova u žitu, malo više istraži o tome. To je jedan od najvećih dokaza da su vanzemaljci ovdje. I ne obaziri se na one lažne krugove, zna se što su lažni, a što autentični koji su bez polomljene stabiljke i nastaju preko noći.

Ljudi sad također crtaju krugove u žćitu i zbog toga su sad dosta njih počeli govoriti da je sve to glupost, a ne ne, nije to glupost, samo treba malo istražiti. Pogledaj snimke i vidjet ćeš jednu odličnu autentičnu snimku koja pokazuje kako se rade krugovi.
Duhpravde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 14:34   #89
Question aa

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... osim starosti, mislim da te muči i veličina svemira...



... pa nisi ni ti izuzetak...
da ,do kud se misli širit ?!
EbE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:04   #90
Quote:
EbE kaže: Pogledaj post
da ,do kud se misli širit ?!
... prije sam mislio na predodžbu o njegovoj veličini...

odgovor na ovo zadnje pitanje je preopširan da se ne bi provukao kao spamanje na ovu temu (i več me muči grizodušje )... ima na pdf. Prirodne Znanosti više tema gdje se to može priupitati...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 03:14   #91



Ali bez obzira na ovog diletanta u ovoj priči ima puno neobjašnjenih stvari za koje se nadam da će se za mog života razjasniti.
Living in a box is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:26   #92
Upadam kao padobranac.
Lijep pozdrav.
Ja samo ne razumijem zašto su svi ti NLO-i koji nama letaju iznad glave tumačeni isključivo kao izvanzemaljski.

Dakle, čovjek je letio svemirom, roboti s kamerama poslani sa Zemlje hodaju drugim planetima i šalju nam slikice, bušimo zemljinu koru i vadimo naftu, brušimo dijamante već weeeee godina, a koliko znam, postoje i letjelice koje radar ne hvata...

Zar ne pomišljate da su ti naši NLO-i zapravo ljudski napredni strojevi, koje Veliki ne komentiraju.
Zašto ih ne bi komentirali? Logično je da postoje i više i manje napredne civilizacije "negdje tamo", iole pametnoj osobi je to jasno, pa zašto ne bi Velikima bilo?! I zašto bi šutjeli o tome?
Ja mislim da su napravili letjelice upravo "tradicionalnih NLO oblika" da nas zavaraju i usmjere naše rasprave dalje od njihovih vojnih pothvata.
Sigurna sam da je ljudska civilizacija danas naprednija nego što mi mislimo...
To mi je postalo jasno kad sam otkrila GoogleEarth... ako bilo tko može otići na internet i pregledati sve ceste, zgrade, aute (da, znam da su to samo slike i da postoji vremenski odmak), onda NASA, CIA, FBI i ostali Veliki mogu čuti bilo koga od nas preko tih istih satelita.. Ako mogu slikati moju kuću, onda mogu snimiti i zvuk... Sigurno imaju i takvu opremu.
Možda ja ne znam dovoljno o tome, ali sigurna sam da nitko od nas na Forumu ne zna koliko smo zapravo daleko došli u razvoju...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:32   #93
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Odlicna tema.
Ova teorija u zadnje vrijeme ima dosta sljedbenika.
Kada govorimo o prvim ljudskim civilizacijama i organizovanim drustvima nasa povijest se uglavnom bavi periodom od zadnjih 5000-9000 godina, mislim da je to pogresno.
Neke gradjevine su nastajala prije toga i vjerujem da ce se povijest svijeta mijenjati po tom planu.
Po teoriji Darvina kazu da je covjek nastao od nekog zajednickog pretka covjeka i majmuna.
Ali nikada nisu nadjeni fosili tog "prelaznog" bica, znaci imamo fosile homo erectusa i slicno ali nema fosila bica koje je "iznenada" preslo na hodanje na dvije noge a jos manje imamo pravi razlog za to(osim isusivanja suma i stvaranja savana i slicno).
Znaci svi fosili pokazuju ili si majmun ili si covjek, laicki receno.
Milionima godina "ljudi" su navodno zivjeli na planeti bez nekog posebno znacaja i uticaja na planetu, nisu bili dovoljno inteligentni ni da zapale vatru a da ne govorimo o necemu drugom.
Iznenada, zadnjih 10.000 godina dolazi do nevjerovatnog napretka.
Ako vidimo da je povijest planete 4.200.000 onda shvatamo da je 10.000 godina samo treptaj u tom periodu.
Sta je bilo tako znacajno da stvori "nas" ovakve kakvi jesmo.
Slicnost sa zivotinjama nije uopce tako velika kako neki misle, mozda na prvi pogled jeste ali mnoge stvari nas razlikuju....zivotinjama je jedina svrha hranjenje i razmnozavanje, stvari kao sto su empatija, savjest, svjesnost postojanja i okoline, zanimanja za mnoge druge stvari osim hrane i jos mnogo toga cini nas drugacijima.
Ljudski DNA je drugaciji za 7% od ostalih.
Neki "znanstvenici" tvrde da je taj dio mozda uticao na stvaranje modernog covjeka od strane vanzemaljaca ali je to jos uvijek naucna fantastika.

Sigurno je da ima prostora za mastanja i razne teorije, ali dok ne dodju neki jaci dokazi sve ce se svesti na nagadjanja.

Vjerume da ce ubrzani razvoj tehnologije i znanosti dati odgovore na mnoga pitanja u skoroj buducnosti.
Svi mi gledamo prema zvijezdama pre cesto da bi sve bilo slucajno
Tvrdnja da su ljudi nastali od zajedničkog pretka čovjeka i majmuna je točna. Barem dok netko ne dokaže neku bolju teoriju.

Što se tiče pitanja, kako to da nema fosila kojima bi se to dokazalo? Fosila ima dovoljno ali pitanje je pogrešno.

Zato jer je svaki pojedini fosil prelazni oblik. Ako zamislimo pravac vremena i poredamo fosile po pravcu, nekakav smutljivac koji jednostavno želi unjeti zabunu uvijek iznova može u nedogled postavljati pitanje: A zašto nema ono između. Pravac vremena se sastoji od bezbroj točaka i svakom je jasno da se takvo pitanje može postavljati u beskonačnost.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:39   #94
Ima ko kakvih novosti za piramidu što se nalazi u sredini? Nekaj sam uspio sitno naći na netu samo da nemogu potvrditi sa sigurnošću da nije sa ovog svijeta... Jel imaju naši titlovi za treću sezonu? Ima dosta zanimljivih stvari pa čak i one podvodne građevine za koje misle da su "gradovi" itd.. Kad pogledamo malo realnije prije velikog potopa koji se spominje je bilo sigurno još gradova i toga što je vjerojatno ili uništeno ili pod vodom a mi tamo nemožemo, pa za vjerovati je da ima još neka inteligentna bića van naše galaksije ili u njoj jer nema smisla da smo mi jedini... Zanimljivo je ono sa onom zvijezdom Sirius za koju nismo znali do nedavno a u Egiptu su ju spominjali još prije modernog doba itd..

Ja mislim da možda baš u Egipatskoj mitologiji i njihovoj kulturi i civilizaciji treba pronaći to što mi smatramo NLO.
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:00   #95
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Svi mogući crteži i skulpture pokazuju ta bića jako, jako slične čovjeku. 2 noge, 2 ruke, glava....

Recimo da je moguće putovanje kroz prostor-vrijeme.
Recimo da je "čovjek" nastanio neku planetu u obližnjoj galaksiji, long time ago. Ponestalo im svega i svačega, bili su na rubu izumiranja, istrebljenja uslijed nečega....Imali su tehnologiju doputovati do naše galaksije, tj. do naše Zemlje i tu se "posijali". Kad je sjeme niklo, vratili su se....negdje i povremeno posjećivali Zemlju. Često su bili razočarani razvojem i napretkom svojih potomaka, te malo pripomogli.
Stoga je logično da nikad nije zabilježen ni jedan sukob čovjeka i vanzemaljca.

Ovakva teorija drži vodu, sve drugo je...sumnjivo.
Ako se sjetimo Biblije, u njoj se govori o Bogu.

Smatra se da je izgled Boga nastao na temelju dviju predaja. Po jednoj je ličlio na čovjeka. Po drugoj nije. Mojsiju se Bog ukazao u Pustinji i ličio je na zapaljeni grm. Pavlu se ukazao Isus. Samo Pavle je čuo glas, ali piše da su svi vidjeli svjetlost koja je obasjala i srušila Pavla. Dakle Bog je ovdje poput svjetlosti.

Mi imamo teoriju evolucije. Imamo objašnjenje kako je čovjek poprimio sadašnji izgled. Ali ako postoje inteligentna bića na drugim planetima, zar oni nebi trebali imati drugačiju evoluciju. Dakle njihov izgled bi teško moga biti takav da oni izgledaju kao ljudi. Logično je i to da kad mi razmišljamo o drugim bičima iz svemira da ćemo ih zamišljati prema vlastitim iskustvima. Zato su biča iz svemira uglavnom ljudi ili liče na ljude a zovemo ih ljudi iz svemira.

Ali pretpostavimo da ja nisam u pravu i da je sve to što se priča točno. Dakle oni su bili ovdje i izgledaju poput nas. Ako izgledaju poput nas možda su kao mi. Znači i osječaju kao mi. Do takvih zaključaka se može doći iz znanstveno fantastičnih knjiga i filmova. Ima čak i mješanaca.

Možemo li pretpostaviti što bi se stvarno dogodilo da oni stvarno jesu bili ovdje?

Moje je mišljenje da to moramo uporediti sa događajima iz povijesti osvajanja zemlje. Jedan Kolumbo je posjetio Ameriku. Poslije su evropljani otišli u srednju Ameriku. Bili su neobični zbog konja kojeg su jahali i indijanci ih povezuju sa svojim mitovima i Bogovima. Možemo li uporediti današnju srednju Ameriku sa Evropom dana i napraviti usporedbu sa dvjema zemljama i kulturama u Kolumbovo vrijeme?

Vidimo da je danas razvoj išao u pravcu izjednačavanja dviju kultura. Možemo zaključiti da se nije dogodilo ono o čemu se priča kad se govori o vanzemaljcima. Mi danas o vanzemaljcima ništa neznamo. Zašto su dolazili i radili sve ono o čemu se priča i kako se moglo dogoditi da nije došlo do spajanja dviju kultura. Kako to da na zemlji nije počelo osvajanje svemira u trenutku njihova dolaska. I kako to da mi danas zapravo neznamo da su oni bili ovdje.

Netko će se možda uhvatiti pretpostavke da se ovo ne može uspoređivati?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:13   #96
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Po teoriji Darvina kazu da je covjek nastao od nekog zajednickog pretka covjeka i majmuna.
Ali nikada nisu nadjeni fosili tog "prelaznog" bica, znaci imamo fosile homo erectusa i slicno ali nema fosila bica koje je "iznenada" preslo na hodanje na dvije noge a jos manje imamo pravi razlog za to(osim isusivanja suma i stvaranja savana i slicno).
Znaci svi fosili pokazuju ili si majmun ili si covjek, laicki receno.
Milionima godina "ljudi" su navodno zivjeli na planeti bez nekog posebno znacaja i uticaja na planetu, nisu bili dovoljno inteligentni ni da zapale vatru a da ne govorimo o necemu drugom.
Iznenada, zadnjih 10.000 godina dolazi do nevjerovatnog napretka.
Ako vidimo da je povijest planete 4.200.000 onda shvatamo da je 10.000 godina samo treptaj u tom periodu.
Sta je bilo tako znacajno da stvori "nas" ovakve kakvi jesmo.
Slicnost sa zivotinjama nije uopce tako velika kako neki misle, mozda na prvi pogled jeste ali mnoge stvari nas razlikuju....zivotinjama je jedina svrha hranjenje i razmnozavanje, stvari kao sto su empatija, savjest, svjesnost postojanja i okoline, zanimanja za mnoge druge stvari osim hrane i jos mnogo toga cini nas drugacijima.
Ljudski DNA je drugaciji za 7% od ostalih.
Neki "znanstvenici" tvrde da je taj dio mozda uticao na stvaranje modernog covjeka od strane vanzemaljaca ali je to jos uvijek naucna fantastika.
Covjek i majmun su nastali kako se trenutno zna, od zajednickog pretka koji se pojavio negdje prije 5 mil. godina. Prije oko 3 mil. godina doslo je do grananja na vise vrsta, i jedna od tih vrsta je covjek/majmun iz kojeg se razvio covjek, a iz drugih su nastale razne vrste majmuna. Dakle, moze se reci da se covjek evolucijom dosta udaljio od ostalih vrsta majmuna te izborio za sebe da se zove covjek (ili ne zove majmun). Prosto se radilo o jednoj inteligentnijoj grani tog zajednickog pretka koja je pokazivala vise sklonosti ka kreativnosti kojom se dalje razvijala inteligencija. Tome su puno doprinijele dvije kljucne mutacije koju je nasa grana dozivjela:

- prva da su ojacale noge, a oslabile ruke sto je ucinilo neprakticnim zivot na drvetu i uvjetovalo da tadasnji covjek postepeno odluci kroz nekoliko generacija da zivi na zemlji. To je bilo praceno drugom mutacijom

- tadasnji covjek je spustanjem na zemlju sve vise, umjesto hrane sa drveca, jeo i zelio da jede hranu koju je nalazio na tlu, bobice, sitne zivotinje i slicno.

Zivot na drvetu je bio relativno lagodan, sa relativnim obiljem hrane pogotovo u zarkom pojasu (gdje je bila postojbina zajednickog pretka) sto nije pogodovalo razvoju inteligencije, jednostavno zato sto nije bilo previse probema koje vrsta treba rijesavati. Spustanjem na tlo, izazovi za vrstu su bili daleko veci u smislu nalazenja hrane, stanovanja, zastite od opasnosti itd.

Lako je primjetiti, cak i u vlastitom okruzenju, da ljudi koji recimo rade rutinske poslove i ne trude se previse da uce jer nema vanjskog stimulansa ili potrebe, da profesionalno i kreativno zaostaju u odnosu na ljude koji rade u dinamickom okruzenju koje trazi stalna prilagodjvanja situaciji i kreativnost u rjesavanju problema koje prvospomenuti uopce i nemaju ili, kad ih imaju, ne trude se da ih rijese. Razlika izmedju takve dvije osobe je ogromna u smislu inteligencije (sposobnost snalazenja u nepoznatim situacijama), vjestina, kreativnih potencijala za rjesavanje izazova, spremnosti za rad i postizanje ciljeva itd. Otprilike tako se stoljecima dogadjao razlaz izmedju covjeka na tlu i majmuna na drvetu.

Kljucno je pitanje sto je izazvalo te dvije mutacije, da li su se prirodno desile? Ne vjerujem da su izvanzemaljci.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:23   #97
Quote:
marijo90 kaže: Pogledaj post
Jel imaju naši titlovi za treću sezonu?
http://www.prijevodi-online.org/seri...ancient-aliens
__________________
my common sense is tingling...
juggalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:46   #98
AA

previše je tu pitanja na koja znanstvenici nemaju odgovor, po meni jedna zanimljiva serija koja baca novo svijetlo i nudi drugačije razmišljanje/pogled na civilizaciju, njen razvoj, uz to nudi i teoriju koja po meni nije suluda. otvara niz pitanja, nudi na njih odgovore, jako je dobro napravljena i što je meni najzanimljivije povezuje znanje cijelog svijeta u jednu priču, iz toga se da i dosta naučiti.
EbE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:49   #99
Quote:
EbE kaže: Pogledaj post
serijal je jako zanimljiv, postavlja intrigantna pitanja, a to je po meni najvažnije!
da ljudi postavljaju pitanja, istražuju i žele napredak!

na pitanje "da li postoji život na drugim planetima", moj je odgovor "da".
da li treba tragati za njima? da!
da li su napredniji od nas?
ako uzmemo u obzir da je naša galaksija jedna od "mlađih" u svemiru logično je da postoje i "najstarije", koje imaju (ne znam točno matematički ali sigurno) milijune godina prednosti. Ako uzmemo u obzir ljudski tehnološki napredak zadnjih 500 godina, pa zadnjih 100 godina ili pak pokušamo predvidjeti koliko ćemo napredovati za idućih 100 ili 500 godina, pa to usporedimo s milionima godina prednosti i veličinom te brojom galaksija starijih od naše... izvučemo zaključak da je gotovo nemoguće da nisu!

vječni radimo istu grešku, polazimo od nas ljudi! ako mi ne možemo (ili ne znamo kako) putovati brzinom većom od brzine svjetlosti to ne znači da netko drugi ne može, to samo potvrđuje činjenicu da mi ne možemo i ne znamo kako.
Nije toliko bitno koliko je stara galaksija. Bitno je kad se negdje pojavio živo0t. Moguće je da ga ima i u našoj galaksiji. Mi smo dokaz. Postoji mogućnost da su mogli nastati i stariji stanovnici galaksije. Pitanje što bi se dogodilo u tom slučaju?

Zamislimo te strane istraživače svemira. Imaju visoko razvijenu tehnologiju. Postoji mogučnost da su stvorili sustav istraživačkih robota i letjelica. Tvornice koje same izrađuju robote za istraživanje svemira. Kako bi to moglo funkcionirati? Poput živih organizama. Zamislimo pčele. One izgrade košnicu a kroz izvjesno vrijeme od jedne košnice nastaju dvije nove. Slično bi se moglo proizvoditi i svemirske sonde. Negdje u svemiru se na jednom planetu izgradi baza i tvornica. Tvornica proizvodi sonde. Sonde poliječu i istražuju planetne sustave i nebeska tijela naše galaksuje. Vrlo brzo bi došli i do nas.

Problem nije toliko u tome da li bi oni došli do nas, a neki tvrde da su odavno došli. Pitanje je zašto mi ništa o tome neznamo. Mora nam biti jasno da kad bi došli počeli bi eksploatirati zemlju. Nemoguče je da mi to nebi primjetili.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:59   #100
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Covjek i majmun su nastali kako se trenutno zna, od zajednickog pretka koji se pojavio negdje prije 5 mil. godina. Prije oko 3 mil. godina doslo je do grananja na vise vrsta, i jedna od tih vrsta je covjek/majmun iz kojeg se razvio covjek, a iz drugih su nastale razne vrste majmuna. Dakle, moze se reci da se covjek evolucijom dosta udaljio od ostalih vrsta majmuna te izborio za sebe da se zove covjek (ili ne zove majmun). Prosto se radilo o jednoj inteligentnijoj grani tog zajednickog pretka koja je pokazivala vise sklonosti ka kreativnosti kojom se dalje razvijala inteligencija. Tome su puno doprinijele dvije kljucne mutacije koju je nasa grana dozivjela:

- prva da su ojacale noge, a oslabile ruke sto je ucinilo neprakticnim zivot na drvetu i uvjetovalo da tadasnji covjek postepeno odluci kroz nekoliko generacija da zivi na zemlji. To je bilo praceno drugom mutacijom

- tadasnji covjek je spustanjem na zemlju sve vise, umjesto hrane sa drveca, jeo i zelio da jede hranu koju je nalazio na tlu, bobice, sitne zivotinje i slicno.

Zivot na drvetu je bio relativno lagodan, sa relativnim obiljem hrane pogotovo u zarkom pojasu (gdje je bila postojbina zajednickog pretka) sto nije pogodovalo razvoju inteligencije, jednostavno zato sto nije bilo previse probema koje vrsta treba rijesavati. Spustanjem na tlo, izazovi za vrstu su bili daleko veci u smislu nalazenja hrane, stanovanja, zastite od opasnosti itd.

Lako je primjetiti, cak i u vlastitom okruzenju, da ljudi koji recimo rade rutinske poslove i ne trude se previse da uce jer nema vanjskog stimulansa ili potrebe, da profesionalno i kreativno zaostaju u odnosu na ljude koji rade u dinamickom okruzenju koje trazi stalna prilagodjvanja situaciji i kreativnost u rjesavanju problema koje prvospomenuti uopce i nemaju ili, kad ih imaju, ne trude se da ih rijese. Razlika izmedju takve dvije osobe je ogromna u smislu inteligencije (sposobnost snalazenja u nepoznatim situacijama), vjestina, kreativnih potencijala za rjesavanje izazova, spremnosti za rad i postizanje ciljeva itd. Otprilike tako se stoljecima dogadjao razlaz izmedju covjeka na tlu i majmuna na drvetu.

Kljucno je pitanje sto je izazvalo te dvije mutacije, da li su se prirodno desile? Ne vjerujem da su izvanzemaljci.
Mi smo postavili ciljeve i ograničenja a u evoluciji vrsta toga možda niti nema. Recimo kako je nastala inteligencija? Ili zašto je nastala inteligencija? Rekao bih da po teoriji evolucije svaka vrsta ima uvijete za određeni razvoj, ali kad bi postojao i cilj onda bi po našim mjerilima, ali samo po našima- cilj evolucije morao biti razvoj inteligencije. A možda nije tako.

Možda je dobar primjer oko. Neke vrste imaju bolji neke slabiji vid, ali znamo da ima i takvih vrsta koje oko niti nemaju. Međutim i oko je jako važno , ali samo po našim mjerilima.

Tako bi trebalo biti i sa inteligencijom. Čovjek je vrsta koja je imala uvijete za razvoj inteligencije druge vrste su istovremeno razvijale nešto drugo. Znači inteligencija je ljudskoj vrsti rasla ali neke vrste inteligenciju nisu razvijale zato jer su se dobro snalazile i bez nje.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.