Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2018., 22:08   #1961
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
R.Z je Robert Zadro...jel..pazi nemogu ti ja reći šta je bilo s pojedinim grupama i kako su nastradale. tada je na Kupresu bio kaos..raspale se linije..nije bilo koordinacije između postrojbi....kad su Srbi probili rovove nastalo je jurcanje po Kupreškom polju..Vukovarci su pokušavali uništavati tenkove na otvorenom ali nisu uspjeli..skoro svi su izginuli..bilo je primjera herojstva čak i bezumnog herojstva kao kad je Robert Lojphauer iz Opatije izišao pred tenkove i jednog skinuo zoljom..drugi ga je pogodio drito granatom....iziđe jedan domaći vojnik HVO-ovac B.P i puca iz falovke ( očaj na kvadrat) na tenk..i on dobije granatu u tijelo...

Kaos, beznađe i očaj. To su mislim najcrnji dani u ovom našem prošlom ratu. Koliko li je samo momaka poginulo tih dana..pravih boraca i pravih junaka. I niko ih se nikada ne sjeti..
Iako citam ovaj post 12 godina kasnije htio bi samo nesto ispravit. Ime koje si naveo Robert Lojphauer je krivo. Tocno ime je Franko Lohajner i to je 100% tocno jer sam ga poznao od djetinjsta u istu skolu smo isli do mog preseljenja u Lovran.Izlazili smo neko vrijeme skupa itd.
Neka mu je vjecna slava i hvala kao i ostalim poginulim braniteljima
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 14:24   #1962
Quote:
Memnom kaže: Pogledaj post
Iako citam ovaj post 12 godina kasnije htio bi samo nesto ispravit. Ime koje si naveo Robert Lojphauer je krivo. Tocno ime je Franko Lohajner i to je 100% tocno jer sam ga poznao od djetinjsta u istu skolu smo isli do mog preseljenja u Lovran.Izlazili smo neko vrijeme skupa itd.

Neka mu je vjecna slava i hvala kao i ostalim poginulim braniteljima
Točno, inače mu je mama iz Klane, ako se ne varam još je živa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 15:25   #1963
Bitno je jer je to činjenica. U mojoj glavi postoje dobrovoljci (kasnije je prešlo u dragovoljce) i mobilizirani. Svi smo mi branitelji. Razlika između to dvoje je velika.
Primjer: Dok sam bio sa dobrovoljcima bili smo kao jedan i mogli smo se oslonit jedan na drugoga, takvo jedinstvo nisam osjetio kada sam u 2 mj. 1995 prešao iz HVO-a u HV. Situacija u 118 je bila ista kao i kada sam bio u HVO-u

Ne želim pljuvati po nikome i NE mislim da su svi mobilizirani isti. Ne znam kome pisem i jesi li bio u ratu ali kada dodes iz jedne sredine gdje vlada jedinstvo u drugu gdje ti tvoj suborac doslovno plače, a ti se kao trebao pouzdat u njega jer ti njegova reakcija može doslovno spasit život, mislim da ne trebam pisat više.

Ovim putem bi se htio ispricat svim mobiliziranima koji se osječaju kao ja i meni sličnima.

Bravo !
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 13:56   #1964
Pozdrav svima. Zbog zdravstvenih problema nisam bil u stanju pisati. Neke zdravstvene stvari sam prebrodil, neke rješavam, a neke ću rješavati (čekam na red). Kao glavno navodim skidanje s lijeka
FEVARIN 100 mg koji me doslovce ubijao. Što sam se više borio to sam sve više slabio.
O psihijatriji, lijeku Fevarin kao i ostalim SSRI sranjima pisat ću isključivo kao branitelj s PTSP (pisal sam ranije nešto o tome) na temelju vlastitih iskustava, ako Bog da. SKIDANJE S LIJEKA FEVARIN JE MOJA OSOBNA ODLUKA I IZBOR, A TO JE UJEDNO I MOJE PRAVO.
A sad o drugom dokumentu (koji sam najavil) upučeng generalu Josipu Luciću. Ranije mi je bila
namjera navesti samo ono što piše o Zlatku Ferenčeviću, ali ću ipak prepisati gotovo cijeli
dokument, a on izgleda ovako:
Quote:
REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO OBRANE
41000 ZAGREB

POMOĆNIKU MINISTRA
generalu J.Luciću

Predmet: Prijedlog kadrovskih izmjena II OZ Bjelovar

Zbog učestalih problema u II OZ Bjelovar, niskog organizacijskog sustava postrojbi u zoni
odgovornosti, prekoračenja ovlasti, neovlaštenih kadrovskih izmjena u postrojbama, traži se hitno
stavljanje na raspolaganje Personalnoj upravi i neodložno izmještanje sljedećih vojnih djelatnika:

1. Zapovjednika OZ Bjelovar, brigadira Miroslava Jerzečića.
2. Pomoćnik zapovjednika za logistiku OZ Bjelovar, pukovnika Marijana Lukačića.
3. Operativca u OZ Bjelovar, pukovnika Marijana Rihtnera.
4. Načelnika personalne službe, satnika Stevu Vilagoša.
5. Operativca u OG Istočna Posavina, izmješten na to mjesto nakon smjenjivanja s mjesta
zapovjednika TG-105, bojnika Zlatka Ferenčevića.
6. Zapovjednika 105 B/HV, brigadira Stjepana Ivanića.
7. Zapovjednik garnizona u Križevcima, brigadir Željka Topalovca.

Na mjesto gospode koja su obnašala ove dužnosti imenovati sljedeće časnike HV:

1. Za zapovjednika II OZ Bjelovar imenovati brigadira Đuru Dečaka. Gospodin Dečak će predložiti
imenovanje imenovanje zapovjednika 127 B/HV, nakon što stupi na dužnost zapovjednika II OZ
Bjelovar.
2. Na mjesto pomoćnika za logistiku zapovjednika OZ imenovati satnika Urh Željka, sada obnaša
dužnost pomoćnika zapovjednika za logistiku Domobranstva u Bjelovaru.
3. Na mjesto pomoćnika načelnika za operativno nastavne poslove imenovati natporučnika
Davora Sedlanića.
4. Na mjesto načelnika personalne službe OZ imenovati Zastavnika Božidara Abramovića.
5. Na mjesto operativca u OG Istočna Posavina imenovati bojnika Stanka Palića.
6. Na mjesto zapovjednika garnizona Križevci imenovati Josipa Tomšića.
7. na mjesto zapovjednika garnizona Križevci imenovati bojnika Zvonimira Belju (sada obnašala
dužnost pomoćnika zapovjednika OZ za IPD).
8. Na mjesto zamjenika zapovjednika garnizona (vojarne) u Križevcima imenovati pukovnika
Ivana Zgrebca (momentalno neraspoređenog u OZ Bjelovar).
9. Na mjesto pomoćnika zapovjednika za IPD u OZ Bjelovar imenovati Satnika Dragutina
Novakovića.

10. Zapovješću staviti van snage zapovjed zapovjednika OZ Bjelovar klasa 119-01/92-01/01.
ur. broj 1077-13-92-1127 od 7. rujna o.g. o imenovanju i izmještanju vojnih djelatnika u toj OZ
(kopija zapovjedi u prilogu).
U prilogu Vam također dostavljamo kratak opis s podacima za gospodu o kojoj je riječ u prijedlogu.

Sa štovanjem!

Pomoćnik ministra
general S. Praljak
Priloge ne posjedujem, a što je generel Josip Lucić učinio po ovom prijedlogu svima nam poznatog
generala Slobodana Praljka, nije mi poznato. No, poznato nam je što je general Slobodan Praljak učinio. Oslobodio je samog sebe. Iz ovog, a i sličnih dokumenata možemo zaključiti da je u vrijeme DR mnogima stao na žulj. Zato je i ostavljen na cjedilu... štrikajte dalje sami.
Ono što mi je u ovom dokumentu zapelo za oko je prijedlog (točke 5.) imenovanja Stanka Palića,
(zap. 2. bojne 105. brig. Čazma) na mjesto operativca u OG Istočna Posavina umjesto Zlatka
Ferenčevića. Pitam se: Da li su baš za sve bili krivi četnici? Pitam se: Četnici ili likvidacija?
O tome štrikaje sami, a evo vam i neki linkovi o okolnostima pogibije Stanka Palića.
Pitam se: Da li se i suborac Đakić Josip (Jopa) isto to priupital? Tada je i on bil po treći put ranjen
(mislim da mu je to bilo treće ranjavanje po redu ili možda drugo, nisam siguran).
Quote:
... 8. rujna 1993. od terorističke mine prilikom postavljanja vijenca u selu Kusonje ginu zapovjednik brigade bojnik Stanko Palić, satnik Mirko Pereš i desetnik Željko Šegović.
https://www.youtube.com/watch?v=0335IpsOONg

https://braniteljski.hr/sjecanje-na-...-9-rujna-1991/

https://www.bjelovar.hr/kusonje-bran...19-obljetnica/
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 21:35   #1965
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zbog zdravstvenih problema nisam bil u stanju pisati. Neke zdravstvene stvari sam prebrodil, neke rješavam, a neke ću rješavati (čekam na red). Kao glavno navodim skidanje s lijeka
FEVARIN 100 mg koji me doslovce ubijao
. Što sam se više borio to sam sve više slabio.
O psihijatriji, lijeku Fevarin kao i ostalim SSRI sranjima pisat ću isključivo kao branitelj s PTSP (pisal sam ranije nešto o tome) na temelju vlastitih iskustava, ako Bog da. SKIDANJE S LIJEKA FEVARIN JE MOJA OSOBNA ODLUKA I IZBOR, A TO JE UJEDNO I MOJE PRAVO.
A sad o drugom dokumentu (koji sam najavil) upučeng generalu Josipu Luciću. Ranije mi je bila
namjera navesti samo ono što piše o Zlatku Ferenčeviću, ali ću ipak prepisati gotovo cijeli
dokument, a on izgleda ovako:


Priloge ne posjedujem, a što je generel Josip Lucić učinio po ovom prijedlogu svima nam poznatog
generala Slobodana Praljka, nije mi poznato. No, poznato nam je što je general Slobodan Praljak učinio. Oslobodio je samog sebe. Iz ovog, a i sličnih dokumenata možemo zaključiti da je u vrijeme DR mnogima stao na žulj. Zato je i ostavljen na cjedilu... štrikajte dalje sami.
Ono što mi je u ovom dokumentu zapelo za oko je prijedlog (točke 5.) imenovanja Stanka Palića,
(zap. 2. bojne 105. brig. Čazma) na mjesto operativca u OG Istočna Posavina umjesto Zlatka
Ferenčevića. Pitam se: Da li su baš za sve bili krivi četnici? Pitam se: Četnici ili likvidacija?
O tome štrikaje sami, a evo vam i neki linkovi o okolnostima pogibije Stanka Palića.
Pitam se: Da li se i suborac Đakić Josip (Jopa) isto to priupital? Tada je i on bil po treći put ranjen
(mislim da mu je to bilo treće ranjavanje po redu ili možda drugo, nisam siguran).


https://www.youtube.com/watch?v=0335IpsOONg

https://braniteljski.hr/sjecanje-na-...-9-rujna-1991/

https://www.bjelovar.hr/kusonje-bran...19-obljetnica/
ja sam se skinuo sa tog sranja ...sada još samo uzimam 1/4 propisane doze Misara ...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 01:37   #1966
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
ja sam se skinuo sa tog sranja ...sada još samo uzimam 1/4 propisane doze Misara ...
Pozdrav!
Skinul sam se pred 6. mj. Ostal sam samo na Xanax-u, 1/2 mg ujutro, 1 mg uveče. Još imam krize.
Podnošljivo je.

Ovo sam namjerno quotal gore, a i sada, zbog nevjerojatne greške. Ovakvog smeća ima na tone.
Novinarsko smeće jer se smeće bavi naručenim novinarstvom i prepisivanjem, a ne istraživanjem.
Pretražival sam linkove koje da dignem i naletio na ovo. Znal sam kamo vodi. Davno sam to čital.
Misli i siječanja otišla su na istok. Malo sam skrenul sa zacrtanog puta. Želim i vama pokazati.

Quote:
... 8. rujna 1993. od terorističke mine prilikom postavljanja vijenca u selu Kusonje ginu zapovjednik brigade bojnik Stanko Palić, satnik Mirko Pereš i desetnik Željko Šegović.
Pazite što piše: „... zapovjednik brigade Stanko Palić...”

http://arhiva.nacional.hr/clanak/281...stavak-istrage

Svjedočio je i Stjepan Ivanić zap 105. brig. A to vodi prema ovome:

https://www.documenta.hr/assets/file...s_rasprava.pdf

https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...atvorske-kazne

U ovaj slučaj se ne namjeravam upuštati, a ni komentirati. Bar ne sada. Za ovo sam nekad doznal
iz medija. U vrijeme DR ni slova nisamo čuli o ovom zločinu, a dogodil se duboko u pozadini.
Eee Čikago, Čikago.

A sada ono o čemu ću pisati:
- časnik punim imenom i prezimenom, koji je doveo smjenu nama u Novi Grabovac 02.11.1991.,
a poznaje ga i predsjednica
- taj časnik kaže ...
- događaji prije odlaska na istok i klasično izbacivanje Zlatka Ferenčevića iz naših prostorija.
- monografija 105. brigade koja je još u izradi. Piše ju Karaula (naravno za lovu) po ukusu
plalitelja, a bez branitelja.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 22:38   #1967
Pozdrav svima!

A sada javna „šamarčina” zapovjedniku 105. brigade Stjepanu Ivaniću, načelniku
stožera 105. brigade Ferenčević Zlatku i ostalim seratorima.

Časnika, koji je doveo smjenu 3. bojnoj Đurđevac 105. brigade Bjelovar u Novi Grabovac
02.11.1991., poznaju bivši predsjednici RH, Stjepan Mesić i Ivo Josipović, a poznaje ga i aktualna
predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović. Dakle, radi se o časniku iz Predsjedničkih dvora na
Pantovčaku.
Svaki predsjednik RH ima pravo formirati kabinet po svojoj želji. Ovo sam napomenuo iz razloga
da ne bi bilo nešto krivo protumačeno. Od ranije navedenih inicijala prezimena i imena
triju časnika (B.Đ.,Š.M. i M.M.) izdvajam M.M.
M.M. je rodom iz Kalinovca, Općina Kalinovac, Koprivničko-Križevačka županija.
M.M. = Mirko Marijan, a bio je na raznim funkcijama kao:

- mr. sc. Mirko Marijan, pročelnik odjela za odlikovanja i priznanja ureda predsjednika Republike Hrvatske.

- Za tajnika Povjerenstva za civilna odlikovanja i priznanja imenuje se mr. sc. MIRKO MARIJAN, tajnik Vojnog ureda u Kabinetu za obranu i nacionalnu sigurnost Ureda predsjednice Republike Hrvatske.

A što je to Mirko Marijan rekao?
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2020., 20:52   #1968
Kao prvo, želim se ispričati svima što sam stao sa pisanjem. Možda je nekima i drago.
Ponekad u pisanjima taktiziram, ali ovaj puta to nije razlog. Razlog je zdravstveni problem
koji me je jako zdrmal. To je ono što sam ranije napisal da čekam na red. Bil sam u 5 mj. 2019.
kod specijaliste. Dobil sam lijekove, od pretraga ništa, a u 4. mj. ove god. trebam dobiti termin
kod specijaliste za 5. mj. To vam je naše javno zdravstvo. Kod privatnika bi, naravno uz brdo
love koju nemam, u roku od nekoliko dana obavil i „Svemirske pretrage”.
Citat koji mislim da ide ovako: „Sramota me što imam tako malo”. No, barem sam dobil
lijekove. Neki ne dobiju ni to. Citat jednog specijaliste iz ovog područja medicine:„Jeftinije je
pod nož nego prevencija i liječenje”. Od 2006. tj. punih 14 god. traju odje... specijalista.
Lezije u mozgu, neurološki problemi s nogama, vratna žila bljak, učiti hodati... samo dijagnoze
na papiru. Za ovo što me zdrmalo može biti jedan ili kombinacija više uzročnika.
Možda me netko doživi. Pogledal sam gore i rekao Njemu:” Do crte je volja Tvoja, a od crte je
volja moja”. Ja ostatak ovog života ne namjeravam živjeti sa cjevčicama, vrećicama, upalama,
antibioticima... Kao primjer služi mi moj pok. otac o kome sam se mjesecima danonoćno brinuo.
Zato znam o čemu govorim i kamo bi ovo moglo ići ako se ništa ne poduzme i ako već nije
kasno za oporavak. Interesantno, moj prvi post na forumu bio je na temi „Dobra smrt” kad sam
tražil @nikolinaviolina. Nisam suicidan, ali stvarno nemam više živaca ... i imam pravo na izbor.
Čujemo se kasnije... Pozdrav svima.
Bobi bobic
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 04:21   #1969
Sjeća li se itko službenih legitimacija ZNG?

Bilo je s crvenim i zelenim grbom, a iza su pisale ovlasti i da vrijedi uz osobnu iskaznicu, a kasnije su bile iskaznice sa slikom.

Zanima me redoslijed koje su bile prve pa po redu do ovih sa slikom?

Mislim na ovakve legitimacije: https://i.postimg.cc/vHRfzH4f/crvena.png
__________________
𝙸𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎: 𝚓𝚞𝚍𝚘𝚕𝚒𝚗𝚘!
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2021., 23:41   #1970
Quote:
Dujic.M kaže: Pogledaj post
da li mi neko moze reci gdje se moze kupiti knjiga ? Rado bih da saznam nesto vise o desavanjima u Vukovaru jer porodici saopsten sasvim jedan drugi razlog kako je Milos nastradao

Hvala unaprijed

https://www.youtube.com/watch?v=PDwmAscv2TI

Tu vojnik koji je bio tamo govori o tom događaju.
enduro10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.