Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 22:43   #1
Verikokela + urolog

Nadam se da je ok podforum. U petak sam bio na sistematskom i dr. Mi je rekla da imam proširene vene na testisu. Sad me ona s uputnicom šalje kod urologa. Koja mi je najgora dijagnoza koju mi može reć?
Dani14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:11   #2
Quote:
Dani14 kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ok podforum. U petak sam bio na sistematskom i dr. Mi je rekla da imam proširene vene na testisu. Sad me ona s uputnicom šalje kod urologa. Koja mi je najgora dijagnoza koju mi može reć?

Da će ti otpast za par dana.....
Ataman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.01.2011., 23:50   #3
Quote:
Dani14 kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ok podforum. U petak sam bio na sistematskom i dr. Mi je rekla da imam proširene vene na testisu. Sad me ona s uputnicom šalje kod urologa. Koja mi je najgora dijagnoza koju mi može reć?
To je varikokela, proširenje pampiniformnog pleksusa vena u testisu. Pretpostavljam da ti je zahvaćen lijevi testis, radi anatomije vena.

U velikom broju slučajeva se to uopće ne rješava kirurški, nego se prati. Ako ipak dođe do kirurške sanacije, to je više-manje rutinski postupak kojim se taj defekt sanira.

Dječji kirurzi kažu da neliječena varikokela može dovesti do steriliteta, ali se suvremena urološka znanost s tim stajalištem više ne slaže.

Kako bilo, ipak otiđi kod urologa. Vjerojatno će ti napraviti UZ testisa, i vidjeti kakvo je stanje.

Sretno !
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:14   #4
Mozete li mi reći je li istina da moram sa starcima ić kod urologa (kao tek od 18 možeš ić sam)
Dani14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:31   #5
....

Evo da i ja pitam ovdje, bio sam kod urologa i rekao mi je da imam na lijevom testisu variokokolu (istina malu) pa pošto se ja i supruga trudimo začeti dijete prvo ću se ja testirati (spermogram) pa ću vidjeti ima li uopće potrebe dirati to.....međutim ja imam drugi upit veznao uz temu...na području ispod glavića (obrezan sam sa 3 godine života) imam dvije mrlje veličine 2mm (koje prilikom sexa malo pocrvene) dermatolog i urolog se slažu da se radi o depigmentacijskoj promjeni tkiva, dakle radio sam ultrazvuk testisa i penisa, te LDH (mislim da se tako zove) nalaz iz krvi koji je navodno uz ultrazvuk mjerodavan za rak testisa (sve uredno)...e sad ono što mene u svezi toga muči je to da od pete desne noge pa sve uz nogu do glavića penisa povremeno do često osjećam nekakvu bol (na ljestivici od 1-10 bol bi bila 1,5) laganu ...neznam šta mi je više raditi dakle dermatovenerolog i urolog (obadvoje eminentni stručnjaci)su se složili u mišljenju ali ja i dalje nemam mira ....općenito stanje je relativno dobro osim što me povremno muči osjećaj žarenja jezika (isto nedijagnosticiranog porijekla, bio na brisu) te osjećaj neodstatka zraka (ali sad je to bolje otkad ponovno pušim :-( pa smatram da je uzork tome bila psiha + nagomilane kile + tjel.neaktivnost)....ima li netko sličnih problema molio bih samo dobronamjernike da se javljaju..Hvala.
mali18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 03:25   #6
Quote:
mali18 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja pitam ovdje, bio sam kod urologa i rekao mi je da imam na lijevom testisu variokokolu (istina malu) pa pošto se ja i supruga trudimo začeti dijete prvo ću se ja testirati (spermogram) pa ću vidjeti ima li uopće potrebe dirati to.....međutim ja imam drugi upit veznao uz temu...na području ispod glavića (obrezan sam sa 3 godine života) imam dvije mrlje veličine 2mm (koje prilikom sexa malo pocrvene) dermatolog i urolog se slažu da se radi o depigmentacijskoj promjeni tkiva, dakle radio sam ultrazvuk testisa i penisa, te LDH (mislim da se tako zove) nalaz iz krvi koji je navodno uz ultrazvuk mjerodavan za rak testisa (sve uredno)...e sad ono što mene u svezi toga muči je to da od pete desne noge pa sve uz nogu do glavića penisa povremeno do često osjećam nekakvu bol (na ljestivici od 1-10 bol bi bila 1,5) laganu ...neznam šta mi je više raditi dakle dermatovenerolog i urolog (obadvoje eminentni stručnjaci)su se složili u mišljenju ali ja i dalje nemam mira ....općenito stanje je relativno dobro osim što me povremno muči osjećaj žarenja jezika (isto nedijagnosticiranog porijekla, bio na brisu) te osjećaj neodstatka zraka (ali sad je to bolje otkad ponovno pušim :-( pa smatram da je uzork tome bila psiha + nagomilane kile + tjel.neaktivnost)....ima li netko sličnih problema molio bih samo dobronamjernike da se javljaju..Hvala.

odrekni se pušenja ako hoćete dobiti djete (em trošiš lovu, em škodiš svojim spermijima, em škodiš budućoj trudnici i njenom djetetu...)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.