Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2008., 23:33   #1
Help mikrobiolozi!

Rezistentni Pseudomonas Aeruginosa kak se dobije,širi i liječi?
viksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 23:14   #2
Uglavnom je to bolnička bakterija te je vrlo čest uzročnik intrahospitalnih infekata. Liječi se antibioticima prema antibiogramu - najčešće tkz rezervnim antibioticima - imipenem, meropenem, tazocin, maxipime....često i kombinacijom dva takva lijeka.
Prenosi se najčešće sa bolesnika na bolesnika....Osim što je otoprna na dosta antibiotika i inače je vrlo žilav organizam pa preživi na dosta mjesta...nekako po mom iskustvu više "voli" vlažnu sredinu pa ga ima često u kojekakvim bolničkim "vodicama" uključujući nekad čak i dezinficijense ukoliko se redovito ne mjenjaju ili se rabe u neodgovarajućim koncentracijama...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:25   #3
Kak da se ja zaštitim od toga?Jel to može "skočiti" sa uniforme na moju civilnu odjecu i tak da zarazim nekog doma?
viksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 23:34   #4
Prije i poslije posjeta bolesniku više nego dovoljno je oprati ruke. Nema nikakvog skakanja i slično. Osim toga, hospitalni sojevi bakterije u pravilu nisu opasni za normalnu, zdravu osobu. Oni su opaki za bolesnika i značajno mogu produljiti hospitalizaciju odnosno cijelokupno liječenje.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:58   #5
Exclamation

uuuu trebam pomoc, sto se tice mikrobiologije, imam spremiti neku prezentaciju o MIKROBIOLOSKIM BORBENIM AGENSIMA,a nista pametno ne mogu naci. Jel neko zna neke sinonime za to?? Neku knjigu, enciklopediju, stranicu, bilo sta.. HITNO MI JE!!!!! Jel to ima neke veze sa bioloskim oruzjem, il sam totalno promasila ???
Selena 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:04   #6
totalno si promašila.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.