Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 22:32   #1
Panični napad

Molim pomoć...tražim gdje bih se ubacila, ali bezuspješno...nova sam tu, nemojte zamjeriti Naime dijagnosticirani su mi napadi prije 5 mj, dobila sam antidepresive koje nisam pila i mislila da ću se sama moći izvući...No nažalost, ne mogu...ne mogu normalno izaći van, da mi se ne zamagli ne ˝zamanta˝ i onda strah....grozan strah da ću umrijeti, da ću se onesvjestiti, a svi će me vidjeti i sl...Očajna sam, zaista...ako znate kako pomoći, molim vas!
Zara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 23:08   #2
Kreni ispočetka i ovaj put poslušaj liječnika. Imaš na Rebru centar za krizna stanja, njih svi preporučuju, to ide bez uputnice ako se ne varam. Dat će ti nešto, možeš porazgovarati, i mislim da naručuju i za kontrole.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 10:55   #3
To ne mogu shvatiti!
Javiti se liječniku radi zdravstvenog problema, a onda ne postupati prema preporuci.
Misliš da je piti lijekove slabost?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 11:23   #4
Quote:
Zara24 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...tražim gdje bih se ubacila, ali bezuspješno...nova sam tu, nemojte zamjeriti Naime dijagnosticirani su mi napadi prije 5 mj, dobila sam antidepresive koje nisam pila i mislila da ću se sama moći izvući...No nažalost, ne mogu...ne mogu normalno izaći van, da mi se ne zamagli ne ˝zamanta˝ i onda strah....grozan strah da ću umrijeti, da ću se onesvjestiti, a svi će me vidjeti i sl...Očajna sam, zaista...ako znate kako pomoći, molim vas!
Razumijem te, ali trebala si piti ljekove.Panični su često nsljedni ili mogu biti posljedica životnog iskustva, genetike ili u kombinaciji jednog i drugog.
Neki ljudi imaju tako jake napadaje panike da na kraju ne mogu izači iz kuče.
pomoči mogu sredstva za ublažavanje i prevenciju paničnih.
Uzimanje ljekova ne znači da ste ludi ili slabi.
Ako vam je ljek potreban , uzimanjem istog možete pomoči sebi pri uspostavljanju kontrole nad svojim životom.
No kad osječaš da dolazi, probaj misli skrenuti, duboko disati i ne misliti o tome koliko god možeš.
znam ponešto o tome pa slobodno pitaj.pozzzz.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:41   #5
Mene je kognitivno-bihevioralna terapija spasila, i ja sam pila lijekove, ali psihoterapija me izvukla. Posebno jer sam imala odličnu psihijatricu i sama sam počela uviđati neke stvari i raditi na sebi, a to ne bi uspjela da nije bili psihoterapije.
Tako da ti to preporučam i sretno
*Mateinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 18:57   #6
Thumbs down Pozz svima

Mene je kao djete znalo boljeti u prsima...napravila sam 100 ekg-a, nisu ništa našli...Onda sam kao curka od 16 godina završila na hitnoj jer me strašno boljelo i nisam mogla disati...dali su mi neku zelenu tableticu i nakon 2 h se smirilo...Danas znam da je to vjerojatno bio normabel ili apaurin.U trudnoći mi se povećao tlak pa sam morala piti ormidol i uz konstantne bolove završavala na hitnoj...Kako sam rodila sve se smirilo, evo do prije nekoliko mjeseci...Probudila sam se ujutro sa strašnim bolovima u prsima i nisam mogla disati, samo plitko, toliko da nešto udahnem, a da me ne zaboli...Opet hitna...suprug me vozio...Dobila sam ormidol i apaurin zajedno, puls 115...Nakon toga mir, ali su mi se počeli javljati strahovi...Bojim se izaći van sa malom, bojim se bilo što napraviti jer mislim da će me srčani...Pa kod dr...napravili nalaze, svi ok, zatim psihijatrici...Nije me saslušala 10 min nego mi propisala ad-e.Nisam ih pila, ali eto...nemogu od straha van iz kuće...strašno se bojim...ponekad popijem normabel ali mi ne pomaže.Dogovorila sam sad 3.1 razgovor sa psihijatrom pa javim kako je bilo...Oprostite što vas gnjavim, ali zaista sam postala na teret suprugu jer sve shopinge mora obavljati on...i žao mi ga je, žao mi je što nisam sposobna obaviti puno stvari radi straha...tog prokletog i groznog straha
Zara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 19:46   #7
Čudi me činjenica kako svi navodite da su vam psihijatri odmah prepisali antidepresive...mislim da bi najprije trebalo pokušati sa nekim anksiolitikom kao što je normabel ili xanax, a ondfa tek antidepresivi.

Mislim antidepresivi nemaju momentalno djelovanje, treba par tjedana da oni počnu djelovati, za razliku od njih anksiolitici imaju momentalno djelovanje i koriste se u liječenju anksioznosti i paničnih napadaja... jedino je problem što stvaraju ovisnost...

Ja bi osobno u startu kombinaciju anksiolitika i psihoterapije, a ad su zadnji izbor....
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 20:06   #8
Napravi kompletan kardioloski pregled. On ce pokazati da ti je sa srcem sve u redu i onda ce ti biti lakse. A mozda te boli od kicme.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:53   #9
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Napravi kompletan kardioloski pregled. On ce pokazati da ti je sa srcem sve u redu i onda ce ti biti lakse. A mozda te boli od kicme.
I to je moguće, neki put kod problema sa vratnom kralježnicom zbog napetosti mogu boljeti međurebreni mišići i mišići ramenog pojasa i onda se ima osjećaj da se ne može do kraja udahnuti + bol u prsima...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 02:25   #10
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Čudi me činjenica kako svi navodite da su vam psihijatri odmah prepisali antidepresive...mislim da bi najprije trebalo pokušati sa nekim anksiolitikom kao što je normabel ili xanax, a ondfa tek antidepresivi.

Mislim antidepresivi nemaju momentalno djelovanje, treba par tjedana da oni počnu djelovati, za razliku od njih anksiolitici imaju momentalno djelovanje i koriste se u liječenju anksioznosti i paničnih napadaja... jedino je problem što stvaraju ovisnost...

Ja bi osobno u startu kombinaciju anksiolitika i psihoterapije, a ad su zadnji izbor....
Ovo je ustvari loš savjet baš zato što anksiolitici imaju trenutno djelovanje i samim time ne pomažu u izliječenju nego u kratkotrajnom otklanjanju simtptoma. Piju se samo kod uvođenja ad-a, zato da ublaže moguće nuspojave.
Ako se već kreće s farmakoterapijom onda bi to trebali biti antidepresivi+ anksiolitici u početku, a uz to obavezna psihoterapija.
Zara, na Psihologiji puno raspravljamo o ovome, ako već nisi, pročitaj https://www.forum.hr/showthread.php?t=204192&page=180
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 09:44   #11
Lijekovi neće ništa promijeniti, samo smanjiti osjećaj. Bolje na psihoterapiju.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:15   #12
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Lijekovi neće ništa promijeniti, samo smanjiti osjećaj. Bolje na psihoterapiju.
Jesi probala? Nisam inace neki veliki pobornik lijekova, ali mogu reci svoje iskustvo, a to je da su mi nakon AD-a napadi panike potpuno nestali, a nisam isla na nikakvu psihoterapiju dok sam ih pila (kao jesam,a l 10 minuta mjesecno nije psihoterapija). Nisu mi tablete cudotvorno rijesile sve probleme, ali napade panike jesu. Mislim da ne treba biti previse iskljuciv kod toga.
__________________
''Ja sam samo jedan obični, samouki, ravničarski depresivac, promene vremena prevrću se u mojim očima kao lepeze i da sam bio pametan da overavam svoja ludila, možda bih danas mnogo bolje kotirao kod kolega zvaničnih šizoida.''
Winter_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:05   #13
Quote:
Zara24 kaže: Pogledaj post
Mene je kao djete znalo boljeti u prsima...napravila sam 100 ekg-a, nisu ništa našli...Onda sam kao curka od 16 godina završila na hitnoj jer me strašno boljelo i nisam mogla disati...dali su mi neku zelenu tableticu i nakon 2 h se smirilo...Danas znam da je to vjerojatno bio normabel ili apaurin.U trudnoći mi se povećao tlak pa sam morala piti ormidol i uz konstantne bolove završavala na hitnoj...Kako sam rodila sve se smirilo, evo do prije nekoliko mjeseci...Probudila sam se ujutro sa strašnim bolovima u prsima i nisam mogla disati, samo plitko, toliko da nešto udahnem, a da me ne zaboli...Opet hitna...suprug me vozio...Dobila sam ormidol i apaurin zajedno, puls 115...Nakon toga mir, ali su mi se počeli javljati strahovi...Bojim se izaći van sa malom, bojim se bilo što napraviti jer mislim da će me srčani...Pa kod dr...napravili nalaze, svi ok, zatim psihijatrici...Nije me saslušala 10 min nego mi propisala ad-e.Nisam ih pila, ali eto...nemogu od straha van iz kuće...strašno se bojim...ponekad popijem normabel ali mi ne pomaže.Dogovorila sam sad 3.1 razgovor sa psihijatrom pa javim kako je bilo...Oprostite što vas gnjavim, ali zaista sam postala na teret suprugu jer sve shopinge mora obavljati on...i žao mi ga je, žao mi je što nisam sposobna obaviti puno stvari radi straha...tog prokletog i groznog straha
Mislim da bi ti, neovisno o tabletama kao kratkoročnom rješenju, pomogla najviše psihoterapija, jer izgleda da zapravo redovito završavaš na hitnoj. To onda upućuje na postojanje nekog stalnog problema, koji te prati kroz život.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:18   #14
Quote:
Winter_Lady kaže: Pogledaj post
Jesi probala? Nisam inace neki veliki pobornik lijekova, ali mogu reci svoje iskustvo, a to je da su mi nakon AD-a napadi panike potpuno nestali, a nisam isla na nikakvu psihoterapiju dok sam ih pila (kao jesam,a l 10 minuta mjesecno nije psihoterapija). Nisu mi tablete cudotvorno rijesile sve probleme, ali napade panike jesu. Mislim da ne treba biti previse iskljuciv kod toga.
Nisam probala lijekove ali jesam psihoterapiju i meni je bolje. Naravno svatko je individualan.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 01:24   #15
Wink

Quote:
Zara24 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...tražim gdje bih se ubacila, ali bezuspješno...nova sam tu, nemojte zamjeriti Naime dijagnosticirani su mi napadi prije 5 mj, dobila sam antidepresive koje nisam pila i mislila da ću se sama moći izvući...No nažalost, ne mogu...ne mogu normalno izaći van, da mi se ne zamagli ne ˝zamanta˝ i onda strah....grozan strah da ću umrijeti, da ću se onesvjestiti, a svi će me vidjeti i sl...Očajna sam, zaista...ako znate kako pomoći, molim vas!

Sve je u tvojoj glavi,to je ono sto prvo moras da shvatis.Neces umreti niti ce ti se ista desiti...ja sam se 4 godine borila sa time,i jos malo sa borim,al sad dosta citala o tome,dosta izucila,borila,posmatrala...sada shvatam kako treba sa time,samo moras da ga prizivas
macc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 09:38   #16
o ovoj temi se raspravlja na psihologiji pa bih preporucio da tamo pogledas
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:01   #17
Ovo sam i ja htjela napisati. Postoji ogromna tema na pdf-u psihologija u kojoj ima puno iskustava i savjeta.

Evo linkovi:
Panični napadaji - zbirni topic

Napad panike prije spavanja

Napadaji panike i kako je se riješiti

Panični poremećaj
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 00:31   #18
Quote:
Zara24 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...tražim gdje bih se ubacila, ali bezuspješno...nova sam tu, nemojte zamjeriti Naime dijagnosticirani su mi napadi prije 5 mj, dobila sam antidepresive koje nisam pila i mislila da ću se sama moći izvući...No nažalost, ne mogu...ne mogu normalno izaći van, da mi se ne zamagli ne ˝zamanta˝ i onda strah....grozan strah da ću umrijeti, da ću se onesvjestiti, a svi će me vidjeti i sl...Očajna sam, zaista...ako znate kako pomoći, molim vas!
meni je to isto kao da odes kod doktora jer ti se vrti slaba si itd. zatim vadis

krv i ustanovi se da si slabokrvana i da ti fali željeza u krvi pa ti doktor prepiše

željezo koje moraš piti svaki dan ali ti odlučiš to riješiti sama...

uglavnom poanta je da ponekad nemožeš sama i da trebaš uzimati terapiju

koju ti da doktor
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 00:52   #19
Panicni napad

Pozz svim..
Zanimaju me vasa iskustva sto se tice panicnih napada.
Naime, unazad 5 godina javili su mi se napadi koji nekad znaju biti u tezem, a nekad u blazem obliku. Mislila sam da ce proci sami od sebe, ali nazalost dovela sam se u takvo stanje da ne izlazim vise iz kuce, jer se bojim da ne dozivim napad.. Prvi mi se dogodio na autoputu, u tunelu mislila sam da umirem, nisam znala sta mi je i naravno odlazak kod lijecnika je zavrsio sa svim urednim nalazima sto se fizickog stanja tice.. Tek prije par dana sam potrazila psiholosku pomoc i dobila terapiju citram od 10 mg prva dva dana ujutro po 1/4 i misar 0.25 1/2 isto samo ujutro, a narednih dana 2/4 citrama ujutro, misar 1 tabletu ujutro do sljedece kontrole koja je za dva tjedna.. Zanima me dali je neko uzimao ovu terapiju ili jos uvijek uzima i dali imate kakve nus pojave. Ja sam kao hodajuci zombi, ako vidim krevet gotova sam. Koliko dugo cu biti tako jer terapiju pijem da me digne i da napokon pocnem normalno funkcionirati a imam osjecaj da sam jos gore.. Sve i da hocu izaci iz kuce nemam snage jer sam kao mrtva.
Dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 08:17   #20
Quote:
Dinamitas kaže: Pogledaj post
Pozz svim..
Zanimaju me vasa iskustva sto se tice panicnih napada.
Naime, unazad 5 godina javili su mi se napadi koji nekad znaju biti u tezem, a nekad u blazem obliku. Mislila sam da ce proci sami od sebe, ali nazalost dovela sam se u takvo stanje da ne izlazim vise iz kuce, jer se bojim da ne dozivim napad.. Prvi mi se dogodio na autoputu, u tunelu mislila sam da umirem, nisam znala sta mi je i naravno odlazak kod lijecnika je zavrsio sa svim urednim nalazima sto se fizickog stanja tice.. Tek prije par dana sam potrazila psiholosku pomoc i dobila terapiju citram od 10 mg prva dva dana ujutro po 1/4 i misar 0.25 1/2 isto samo ujutro, a narednih dana 2/4 citrama ujutro, misar 1 tabletu ujutro do sljedece kontrole koja je za dva tjedna.. Zanima me dali je neko uzimao ovu terapiju ili jos uvijek uzima i dali imate kakve nus pojave. Ja sam kao hodajuci zombi, ako vidim krevet gotova sam. Koliko dugo cu biti tako jer terapiju pijem da me digne i da napokon pocnem normalno funkcionirati a imam osjecaj da sam jos gore.. Sve i da hocu izaci iz kuce nemam snage jer sam kao mrtva.
Nakon 7- 10 dana od pocetka terapije ces se poceti osjecati dosta bolje, nakon 30-45 dana ces se vratit za 90% u normalu , i nece biti vise panicnih napadaja. Na onih 10 % ces morati sama raditi ili skupa s psihijatrom na psihoterapiji. Sve ti PA su dio tvoje vjerovatno preosjetljive naravi. Morati ces nauciti se ne opterecivati oko svega i ne dopustiti da te sve dira i pogađa.

Biti ces dobro,samo ne odustaj od terapije na prve znake nuspojava,oni govore da lijek djeluje.

Sretno i BB.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.