Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 09:57   #2081
Quote:
špelica kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene, ko da sam ja napisala trbuh mi je ful naraso a tek usla u 7 tjedan. S tim da je probava ok. Ne znam od čeg sam se toliko napuhnula i cike bole ostali simptomi ništa
Potpisujem...bubsi bole a stomak mi je ogroman non stop a tek sam 8+3. Izgledam kao balon.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:12   #2082
pozdrav!

Trudna sam 7 tjedana, već 5 dana muku mučim s mučninama koje su baš grozne. I u prvoj trudnoći sam imala ove probleme ali ili sam potisla ili jednostavno nije bilo ovako. ne mogu funkcionirat. Sve mi je teško, muka je sveprisutna kao i povraćanje. Najveći mi je problem što ja realno ne mgou brinit o svom djetetu. Dišem na škrge po ovoj vrućini kuhat ne mogu danas sam kuhala juhu i povraćala putem...

Ima li ikakav trik išta šta se otkrilo u ove 4 godine ? vjerujem da nema ali moram se nadat...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:20   #2083
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Trudna sam 7 tjedana, već 5 dana muku mučim s mučninama koje su baš grozne. I u prvoj trudnoći sam imala ove probleme ali ili sam potisla ili jednostavno nije bilo ovako. ne mogu funkcionirat. Sve mi je teško, muka je sveprisutna kao i povraćanje. Najveći mi je problem što ja realno ne mgou brinit o svom djetetu. Dišem na škrge po ovoj vrućini kuhat ne mogu danas sam kuhala juhu i povraćala putem...

Ima li ikakav trik išta šta se otkrilo u ove 4 godine ? vjerujem da nema ali moram se nadat...
Ja sam imala grozne mucnine i onda sam pocela nositi akupresurne narukvice protic mucnina. Onda se smirilo.
Sad ih znam imati samo kad imam jaku glavobolju jer sam ih prestala nositi cijelo vrijeme kao prije par tjedana - sad sam 11+3, mucnine sam imala od 6.tjedna, 3 tjedna sam trpila dok nisam dobila te narukvice. Jel do njih ili je placebo ne znam i svejedno mi je jer nemam mucnina.
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:51   #2084
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Trudna sam 7 tjedana, već 5 dana muku mučim s mučninama koje su baš grozne. I u prvoj trudnoći sam imala ove probleme ali ili sam potisla ili jednostavno nije bilo ovako. ne mogu funkcionirat. Sve mi je teško, muka je sveprisutna kao i povraćanje. Najveći mi je problem što ja realno ne mgou brinit o svom djetetu. Dišem na škrge po ovoj vrućini kuhat ne mogu danas sam kuhala juhu i povraćala putem...

Ima li ikakav trik išta šta se otkrilo u ove 4 godine ? vjerujem da nema ali moram se nadat...
Uspijevas li jesti i piti? Ako su "obicne" trudnicke mucnine u pitanju nekima pomaze đumbir, bademi, krekeri, akupresurne narukvice, akupunktura, homeopatija...
Ako je poremecaj hyperemesis gravidarum u pitanji (ne mozes zadrzat jelo niti tekucinu, niti ista mozes jesti, gubis na kilazi) onda moras na infuziju i dat ce ti tamo lijekove Reglan ili.Torecan, nazalost to jedino kod nas u Hr daju za to, iako u svijetu gdje su bolje upoznati s tim poremecajem ima jako puno drugih lijekova koje daju. Meni Reglan tu i tamo pomogao, samo da malo smiri želudac, ali mucnine su bile stalne, infuzija me jedino hranila. Sad sam 31 tjedan i mucnine su jos tu...
Nadam se da ce kod tebe ipak nesto od narodnih savjeta pomoc! Sta god ti se jede, jedi, ako ima toga.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:31   #2085
prije 2 godine hiperemeza od 7.-17. tt, 17 kg u minusu, 2 mjeseca bolnice i infuzije cijeli dan. ništa nije pomagalo, nisam mogla hranu vidjeti ni na TV-u, a povraćala sam 10 i više puta dnevno. prestalo je tek kad sam izgubila bebu.

u ovoj tudnoći lagane mučnine krenule sa 6 tt, hiperemeza "samo" od 9.-13. tt, 7 kg minusa i 3 tjedna bolnice i infuzija. opet ništa nije pomagalo - akupunktura ništa, đumbir još manje, Reglan nula bodova pa sam u nekom trenutku rekla da mi ga prestanu davati. puna 3 tjedna apsolutno ništa nisam stavila u usta, povraćala 8 puta dnevno i preživljavala na infuzijama.
prestalo je samo jedan dan, točno na napunjenih 13 tjedana. taj dan su mi dali normabel intramuskularno i počela sam piti Plibex vitamin B, razgovarala s jednim divnim dr. koji me umirio i nestale su mučnine i vratio se apetit.
vjerujem da je kombinacija svega toga i završetka prvog tromjesečja pomogla, iako ne mogu ništa sa sigurnošću tvrditi.

izdržite nekako, jednom moraju proći. ako ne zadržavate ništa od hrane i tekućine, obavezno na infuziju čim prije. ja sam otišla nakon što 5. dan nije ništa ostalo u meni, a trebala sam i ranije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:56   #2086
nije da ništa ne zadržavam i da toliko povraćam...ali činjenica je da je mučnina stalna i da nema ničega što pomaže...i đumbir i krekeri sve to sam probala i prvi put ali ništa. trajalo je do 16 tt u prvoj trudnoći...valjda mi sad i vrućine odmažu, a čini mi se da me jedino suprug shvaća ovi svi misle malo mukice neš ti. ja skuhat ne mogu, kruh sa nekim namazom nekad prođe i trudim se da što duže ostane u meni jer znam da ako i povratim da je nešto u meni ostalo...vidit ću kako će bit sljedećih par dana ali ići ću na infuziju jer me strah ovih vrućina i dehidracije...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:59   #2087
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Uspijevas li jesti i piti? Ako su "obicne" trudnicke mucnine u pitanju nekima pomaze đumbir, bademi, krekeri, akupresurne narukvice, akupunktura, homeopatija...
Ako je poremecaj hyperemesis gravidarum u pitanji (ne mozes zadrzat jelo niti tekucinu, niti ista mozes jesti, gubis na kilazi) onda moras na infuziju i dat ce ti tamo lijekove Reglan ili.Torecan, nazalost to jedino kod nas u Hr daju za to, iako u svijetu gdje su bolje upoznati s tim poremecajem ima jako puno drugih lijekova koje daju. Meni Reglan tu i tamo pomogao, samo da malo smiri želudac, ali mucnine su bile stalne, infuzija me jedino hranila. Sad sam 31 tjedan i mucnine su jos tu...
Nadam se da ce kod tebe ipak nesto od narodnih savjeta pomoc! Sta god ti se jede, jedi, ako ima toga.
31 tjedan

evo sad mi se jela breskva pa sam je pojela, ali mislim da će vrlo brzo u kanalizaciji završit. inače i mam kronični gastritis i znam da mi ne pomaže on trenutnom stanju, reglan inače pijem nisa ga za mučnine još pila...vidit ću....

veliki problem mi je ovaj put noć, jer ne mogu od mučnina zaspat tako da sam i neispavana...ne znam smim li normable popit pa da bar odspavam...jer ovo je prestrašno
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:16   #2088
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
prije 2 godine hiperemeza od 7.-17. tt, 17 kg u minusu, 2 mjeseca bolnice i infuzije cijeli dan. ništa nije pomagalo, nisam mogla hranu vidjeti ni na TV-u, a povraćala sam 10 i više puta dnevno. prestalo je tek kad sam izgubila bebu.

u ovoj tudnoći lagane mučnine krenule sa 6 tt, hiperemeza "samo" od 9.-13. tt, 7 kg minusa i 3 tjedna bolnice i infuzija. opet ništa nije pomagalo - akupunktura ništa, đumbir još manje, Reglan nula bodova pa sam u nekom trenutku rekla da mi ga prestanu davati. puna 3 tjedna apsolutno ništa nisam stavila u usta, povraćala 8 puta dnevno i preživljavala na infuzijama.
prestalo je samo jedan dan, točno na napunjenih 13 tjedana. taj dan su mi dali normabel intramuskularno i počela sam piti Plibex vitamin B, razgovarala s jednim divnim dr. koji me umirio i nestale su mučnine i vratio se apetit.
vjerujem da je kombinacija svega toga i završetka prvog tromjesečja pomogla, iako ne mogu ništa sa sigurnošću tvrditi.

izdržite nekako, jednom moraju proći. ako ne zadržavate ništa od hrane i tekućine, obavezno na infuziju čim prije. ja sam otišla nakon što 5. dan nije ništa ostalo u meni, a trebala sam i ranije.
Daj reci gdje si nasla tog doktora, za ubuduce da znam? Ja se nikak pomirit s tim da zbog glupe hiperemeze necu imat jos djece , a strah me da 3.put stvarno ne bih prezivjela pa si razmisljam da mi je nac dobrog dr.koji je bolje upucen, mozda bih se i odvazila.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:19   #2089
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Daj reci gdje si nasla tog doktora, za ubuduce da znam? Ja se nikak pomirit s tim da zbog glupe hiperemeze necu imat jos djece , a strah me da 3.put stvarno ne bih prezivjela pa si razmisljam da mi je nac dobrog dr.koji je bolje upucen, mozda bih se i odvazila.
ja jednostavno ne mogu virovat da nitko u nas nema nekakav lijek, ma ne mora biti ni lijek ali nešto što smanjuje mučnincu. to mi je prosto nevjerojatno, svi kaži izdržite proći će. ali nije to tako jednostavno. imam i život koji ne da ne živim nego da mi nema muža umrla bi....
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:36   #2090
To je i meni ono totalno nevjerojatno, a da ne pricamo o tome da se kao ne zna ni tocan uzrok, nego sto teorija o tome. A u danasnje vrijeme letimo na mjesec, lijekove za karcinome otkrivamo i tak, a da se za hebenu hiperemezu jos nista ne zna. Mislim da je to zbog toga sto svega do 2% trudnica pati od toga pa nije zanimljivo. A meni je jos najgore sto je nasljedno tak da ce mi i kceri
patit zbog toga...
Sto se tice zivota tijekom hiperemeze, doslovce sam 4 mjeseca prelezala, odlazila na infuzije na tjedan dana u bolnicu. Sva sreca da mi je mama blizu pa se brinula doslovce o svemu, dok je muzbila bio na poslu. Da nije tak bilo ne znam kak bismo uspjeli. A da neti velim da glupa mucnina je i dalje tu, jest mogu samo par namirnica , drugo mi se i dalje jos uvijek gadi. A od tekucine, vodu jos ne mogu pit, samo mineralnu.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:42   #2091
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
To je i meni ono totalno nevjerojatno, a da ne pricamo o tome da se kao ne zna ni tocan uzrok, nego sto teorija o tome. A u danasnje vrijeme letimo na mjesec, lijekove za karcinome otkrivamo i tak, a da se za hebenu hiperemezu jos nista ne zna. Mislim da je to zbog toga sto svega do 2% trudnica pati od toga pa nije zanimljivo. A meni je jos najgore sto je nasljedno tak da ce mi i kceri
patit zbog toga...
Sto se tice zivota tijekom hiperemeze, doslovce sam 4 mjeseca prelezala, odlazila na infuzije na tjedan dana u bolnicu. Sva sreca da mi je mama blizu pa se brinula doslovce o svemu, dok je muzbila bio na poslu. Da nije tak bilo ne znam kak bismo uspjeli. A da neti velim da glupa mucnina je i dalje tu, jest mogu samo par namirnica , drugo mi se i dalje jos uvijek gadi. A od tekucine, vodu jos ne mogu pit, samo mineralnu.
meni je voda neprijatelj broj 1. skužila sam da mogu neke pekarske proizvode sa sirom i sezamom pa me to povremeno spasi da se pridignem s kauča i nešto napravim...prestrašno je ovo. u biti najgore mi je jest kuhan obrok, tipa juhe ili nešto tako...varivo ili bilo šta ne dolazi u obzir....danas sam kuvala juhu i to me uništilo neću više
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:08   #2092
Bokic,

Evo i mog iskustva.
Pocetkom 6tjedna pocele nesnosnjive gladi. I to kruha. Sendvica. Tjestenine. Bili tad na GO, dosta putovali pa smo i puno jeli sendvice.
Nakon toga, pocetkom 7tjedna krenule lagano mucnine. Izmjenjivanje mucnina i gladi. Abnormalna glad za hrenovkama i kruhom je trajala nekih 10ak-15ak dana. Samo sam to jela. Ako sam jela i dok sam jela mi nije bila muka, cim bi prestala jesti ili bi spavala (nesnosljiv umor) ili bi mi bila muka. Pocela mi se gaditi kava (a inace sam jako veliki kavopija i volim kavu u svim oblicima).
Izmjenjivanje umora/spavanja, mucnine i gladi i povracanja jos uvijek traje. Kad sam imala dva dana bez ikakvih mucnina, bez povracanja, mislila sam da ili nesto nije u redu ili da je kraj tome. Medjutim, sad sam 3mj trudna i sve je i dalje tu...
Iskreno, najgore od svega je sto mi jedino od bijelog kruha i dvopeka nije zlo i njih mogu jesti non-stop. Mesu ne mogu blizu (hrenovke se zgadile od predoziranja ), ne kuham vec sigurno vise od mjesec i pol. Riba je jako veliki fuj. Povrce sve kojem je sada sezona i koje obozavam izbacujem van brzinom munje, a isto tako i voce. Nema voca niti povrca koje sam zadrzala u sebi. I od tog kruha sam lijepo natukla 5kg u mjesec dana - koma. Tko jos povraca non stop i dobiva na kilazi? E, pa onaj tko povraca sve zdravo...

Bebicabude tenkic Samo nek bude zdravi tenkic
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:56   #2093
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
Bokic,

Evo i mog iskustva.
Pocetkom 6tjedna pocele nesnosnjive gladi. I to kruha. Sendvica. Tjestenine. Bili tad na GO, dosta putovali pa smo i puno jeli sendvice.
Nakon toga, pocetkom 7tjedna krenule lagano mucnine. Izmjenjivanje mucnina i gladi. Abnormalna glad za hrenovkama i kruhom je trajala nekih 10ak-15ak dana. Samo sam to jela. Ako sam jela i dok sam jela mi nije bila muka, cim bi prestala jesti ili bi spavala (nesnosljiv umor) ili bi mi bila muka. Pocela mi se gaditi kava (a inace sam jako veliki kavopija i volim kavu u svim oblicima).
Izmjenjivanje umora/spavanja, mucnine i gladi i povracanja jos uvijek traje. Kad sam imala dva dana bez ikakvih mucnina, bez povracanja, mislila sam da ili nesto nije u redu ili da je kraj tome. Medjutim, sad sam 3mj trudna i sve je i dalje tu...
Iskreno, najgore od svega je sto mi jedino od bijelog kruha i dvopeka nije zlo i njih mogu jesti non-stop. Mesu ne mogu blizu (hrenovke se zgadile od predoziranja ), ne kuham vec sigurno vise od mjesec i pol. Riba je jako veliki fuj. Povrce sve kojem je sada sezona i koje obozavam izbacujem van brzinom munje, a isto tako i voce. Nema voca niti povrca koje sam zadrzala u sebi. I od tog kruha sam lijepo natukla 5kg u mjesec dana - koma. Tko jos povraca non stop i dobiva na kilazi? E, pa onaj tko povraca sve zdravo...

Bebicabude tenkic Samo nek bude zdravi tenkic
eto ovako slično je meni, kruha mogu. peciva mogu. a i u prošloj trudnoći mi je bilo tako. ne želim opet biti tenk, trudim se pojest i nešto drugo, ali ne prolazi. mogu šniclu na male komadice pojest ili krompir ali to je to od konkretne hrane. drugo je uglavnom kruh. i nekako pola jabuke ubacim da ne povratim.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:06   #2094
Mislim da ću danas otići na infuziju... sve mi je gore..u tjedan dana sam itzgubila 3 kg i vidim da idem samo dole..nešto u meni ostane ali i te količine koje ja pojedem su presmiješne...i naravno onda se borim saama sa sobom da odmah ne ispovraćam... nadam se da će mi infuzija pomoć bar daans na ovu vrućinu jer ću past u nesvijest. opaasno me počinje i bolit želudac jer imam i kronični gastritis.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:51   #2095
evo mene kući nakon 10 dana bolnice.
kod mene ipak hiperemeza.

izgubila 6 kilograma, na infuzijama glukoze ringera+reglana. malo se smirilo i pustili me doma po potrebi an takve infuzije doktoru opće prakse. samo me isprepadala jedan doktorica na odjelu koja tvrdi da reglan može uništit plod, pa me to muči. čitam na netu da nema nikakvih dokaza da tako nešto bude...?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:31   #2096
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
evo mene kući nakon 10 dana bolnice.
kod mene ipak hiperemeza.

izgubila 6 kilograma, na infuzijama glukoze ringera+reglana. malo se smirilo i pustili me doma po potrebi an takve infuzije doktoru opće prakse. samo me isprepadala jedan doktorica na odjelu koja tvrdi da reglan može uništit plod, pa me to muči. čitam na netu da nema nikakvih dokaza da tako nešto bude...?
U kojoj si to bolnici bila? Mislim da ne bi davali taj Reglan, a bome ni Torecan da je to bas tak. U prvoj sam trudnoci isto pila reglan, kcer super zdrava, u ovoj isto , cak i torecan u par navrata , nadam se da ce isto tako biti sve ok s ovom bebom. Vani se zenama daje Zofran, Diclegis i jos razni lijekovi, cak sterodi i to cijelu trudnoci neke piju u kombinaciji cak i na kraju bude sve ok. Tak da mislim da nemas straha. A jel ti mucnina popustila ili i dalje prisutna? Meni je to najgore , konstantna mucnina, po danu, po noci, ono bez sekunde odmora. Lako jos i za povracanje da mi je nakon toga recimo neko vrijeme bilo ok, al ne. A slinjenje, hjoooooj , , imam ptsp od toga svega, hebo me pas.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:39   #2097
super da si došla doma!
jesu mučnine prestale ili se samo smanjile?

nemoj brinuti zbog reglana, neće ništa biti ni tebi ni bebi. ne bi ga davali u svim bolnicama da je štetan. doduše, meni nije bio ni koristan, ali dobro.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:29   #2098
situacija je mrvu bolja broj povraćanja se smanjio, pa su me otpustili na kućnu njegu...

vođena sam u kbc split i toliko su me iznervirali radi reglana da ono ne znam ni sama...a od drugog doktora sam čula da ga slobodno mogu i piti po potrebi...svašta!
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:31   #2099
Pozdrav cure, evo i mene da vam se pridružim dok me želudac drži. U prvoj trudnoći sam povraćala kao luda do 16tj+4...baš tako...taj dan kao da je netko isključio prekidač za mučninu. Sada sam 12+3 i mučnine su jake i kroz cijeli dan od 6tj pa do sada...povraćam do 4x na dan , ali zadržavam hranu ( ne znam kako ...), tako da sam 3kg u plusu.

Htjela sam sa vama podijeliti da meni pomaže tonik. Dobila sam taj savjet od jedne žene koja je u 2 trudnoće umirala od mučnina i kod mene pali... Ne mogu smislit ni jednu drugu tekućinu i odmah mi je zlo ako popijem išta drugo.
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:45   #2100
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, evo i mene da vam se pridružim dok me želudac drži. U prvoj trudnoći sam povraćala kao luda do 16tj+4...baš tako...taj dan kao da je netko isključio prekidač za mučninu. Sada sam 12+3 i mučnine su jake i kroz cijeli dan od 6tj pa do sada...povraćam do 4x na dan , ali zadržavam hranu ( ne znam kako ...), tako da sam 3kg u plusu.

Htjela sam sa vama podijeliti da meni pomaže tonik. Dobila sam taj savjet od jedne žene koja je u 2 trudnoće umirala od mučnina i kod mene pali... Ne mogu smislit ni jednu drugu tekućinu i odmah mi je zlo ako popijem išta drugo.
blago tebi...ja sam 10+3 odbrojavam dane do nekog bar 15 tt da se počnem nadat kraju...ja aposlutno ništa ne zadržavam i nijednu tekućinu ne mogu pit...sad sam 5 kila u minusu...izmjenjuju mi se razdoblja mučnine i gladi i tako cijeli dan...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.