Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 18:57   #1641
Quote:
ivangu25 kaže: Pogledaj post
Znas li ista o rijecnom prometu, tj,. gdje se i kome javiti za plovidbu rijekama, i koji su uvjeti za rad na rijecnim brodovima? tnx
I ako ima netko nekakav link za riječne brodove, nazalost na ovoj stranici je samo batelant aktivan, pa moram njega cekati da se javi. hvala i drugima ako su voljni pomoci.
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:07   #1642
imaš sve na stranicama ministarstva, a da ne tražiš, evo ti link

http://www.mppi.hr/UserDocsImages/ra...%203-12_12.pdf
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 18:40   #1643
Pozdrav! Ubrzo bih trebao ici raditi na teretnom brodu, prekooceanskom, ali nisam jos na cisto sa nekim stvarima, zato molim pomoc sa vasim savjetima.
Koliko prtljage nositi sa sobom i koje vrste koliko cega (donje rublje, majice, itd.)? Koliko se smije ponjeti stvari (kg) kroz zracnu luku, koliko se placa prekoracenje? Koliko bi novca bilo dovoljno za prvi mjesec dana do prve place: euri, dolari? Sto je najbitnije? Kako se ponasati?
Navigavati bi se trebalo najvise po Aziji (barem mislim), mornar sam, ugovor sest mjeseci. Hvala lijepa na pomoci.
RandomQwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:19   #1644
Imam jedno pitanje. Naime ucim o managementu broda (trenutno na faksu)...
Znam da vi pomorci uvijek imate na memory stick razne forme i spise u wordu i excelu koje ste koristili na brodovima, tipa inventure, draft survey, hot permit...razni popisi i slicno, bunker, oil and lube...
Volio bih vidjeti kako vi to vodite ili evidentirate i za makinu i za palubu
Ima li itko kakve fajlove
tonio11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:24   #1645
Pozdrav,


za budući posao trebaju mi certifikati temeljna sigurnost na brodu i mjere sigurnosti na ro ro put. brodu. E sad, ja sam prije 2 godine polagala D1 koji mi je trebao za cruiser, s time da je to bilo samo slušanje tečaja, bez ispita. Ispit sam polagala na cruiseru i vidim da je rađen po istom univerzalnom pravilniku STCW. Zanima me postoji li šansa da mi to priznaju u lučkoj kapetaniji (koje se, koliko sam čula razlikuju od grada do grada), ili barem da samo izađem na ispit. Matrikulu imam, ali nije upisan nikakav certifikat.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 14:34   #1646
kako si dobila matrikulu ako nemaš d1? i kako si uspila otić na brod? to te traže i u kapetaniji i na brodu. koliko ja znam to se predaje kod izrade matrikule i odmah ti upišu. uglavnom, ako nemaš taj papir (STCW VI/1 TEMELJNA SIGURNOST NA BRODU (BASIC TRAINING) ) morat ćeš to opet polagati, jer ti tamo piše tko ti je izda, do kada vridi i pod kojim brojem se vodi, eventualno pitaj u kapetaniji da si izgubila pa vidi, ne znam kako je sa izgubljenim brevetima.

nema se šta razlikovat od kapetanije do kapetanije, imaš predavanja i nakon toga ispit, pitaju te par pitanja i to je to
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:17   #1647
Ovako. D1 imam, i to je samo tečaj na temelju kojeg se dobije certifikat i izdaje pomorska knjižica. To sam odslušala ovdje u Rijeci i onda sam na brodu polagala ispit, odnosno Basic Safety Training. Tako da praktički imam D2, ali je certifikat izdan od strane kompanije i zanima me hoće li se to priznati ili moram ponovo slušati tečaj za D2 ili možda mogu samo na ispit.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:50   #1648
a napia sam d1 a mislim na d2

ovako, pošto republika hrvatska (ne znam zašto, ali također ju zovu i "lijepa naša") nije prijateljski nastrojena prema svojim građanima, nego samo gleda da im zagorča svaku sekundu života na tom prostoru, i naravno nastoji izbit iz džepa svaku lipu, onda oni priznaju brevete recimo slovenije, ili hong konga, mogli su usput tu staviti i nepal, ili čak i vatikan, uglavnom hrvatska priznaje brevete iz 7 država, a hrvatske brevete priznaju 33 države, a detalje naravno uvjek možeš naći na stranicama nadležnog ministarstva

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6147

e sad je pitanje pod čijom je zastavom bia taj tvoj brod, tj koja ti je država izdala brevet
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:39   #1649
Niti jedne od ovih 7. E jebiga, i pretpostavljala sam da ništa od toga. Hvala na odgovoru .
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:57   #1650
Pozdrav ekipa,

evo čitam i mislim se već neko vrijeme da upišem i završim srednju pomorsku u Diversoimpex (imam 28god.), KLIPER prekvalifikacija.

Imam završen faks (biologija mora) u Splitu ali ništa od posla pa treba dalje nastavit.

Zanima me jeli sve u redu s ovom ubrzanom prekvalifikacijom (košta koliko vidim oko 13000kn)kolike su mi šanse za kasnije krenit na kadeturu (oće li se šta minjat sa EU), ima li koja slična ili bolja u Splitu, i koliko se može s ovim napredovat kasnije. I jeli bolje završit za nautičara ili strojara za kasnije napredovanje, plaću.
MOže li se kadetura radit na kruzeru/ putničkom brodu? I koliko je kasno ovo počimat s 28 god, jeli kasno ili sam u zadnjem vozu?
Hvala na odovorima.
Scilarides is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:02   #1651
cijena prekvalifikacije ti zavisi o tome koliko predmeta razlike imaš. osim diversa u splitu možeš još jedino u srednjoj pomorskoj, ali mislim da ti je sada kasno, za diversa ne znam kad su upisi.
bez obzira nautika ili strojarstvo, moraš odraditi minimalno 6 miseci duge plovidbe, a maksimalno 6 obalne, bitno ti je da je stroj jači od 750kw (obalna) odnosno 3000kw (duga) za nautiku ne znam koji su uvjeti.
šta se godina tiče, većinom će ti reći da je iznad 24-25 kasno, ali nije nemoguće, samo je malo teže, a teško je svakako.
može se i na putničkim brodovima, ali svakako nesmiš ići u putnički dio, tako da ti je svejedno, ali ako na brod ideš radi zajebancije a ne nešta naučit, onda ostani doma!
nautičar ili strojar, to moraš sam odlučit. ako nemaš mota i smisla za strojarstvo onda bolje nautika, ali svi hoće nautiku jer za iste novce manje rade, u klimatiziranom i sa čistim rukama... ali s druge strane lakše je otić kao strojar, i dobri strojari se više traže, ali za biti dobar strojar nije dovoljno završiti školu, nagleda sam se ja i onih sa fakultetima koji ne znaju na karti pokazat di se nalaze i nije mi jasno kako su uspili završit taj faks
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:24   #1652
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
cijena prekvalifikacije ti zavisi o tome koliko predmeta razlike imaš. osim diversa u splitu možeš još jedino u srednjoj pomorskoj, ali mislim da ti je sada kasno, za diversa ne znam kad su upisi.
bez obzira nautika ili strojarstvo, moraš odraditi minimalno 6 miseci duge plovidbe, a maksimalno 6 obalne, bitno ti je da je stroj jači od 750kw (obalna) odnosno 3000kw (duga) za nautiku ne znam koji su uvjeti.
šta se godina tiče, većinom će ti reći da je iznad 24-25 kasno, ali nije nemoguće, samo je malo teže, a teško je svakako.
može se i na putničkim brodovima, ali svakako nesmiš ići u putnički dio, tako da ti je svejedno, ali ako na brod ideš radi zajebancije a ne nešta naučit, onda ostani doma!
nautičar ili strojar, to moraš sam odlučit. ako nemaš mota i smisla za strojarstvo onda bolje nautika, ali svi hoće nautiku jer za iste novce manje rade, u klimatiziranom i sa čistim rukama... ali s druge strane lakše je otić kao strojar, i dobri strojari se više traže, ali za biti dobar strojar nije dovoljno završiti školu, nagleda sam se ja i onih sa fakultetima koji ne znaju na karti pokazat di se nalaze i nije mi jasno kako su uspili završit taj faks
naravno da nije zajebancija, ako oću šta naučit mogu i na lakši način. Ipak je priroda situacije takva da sam počea gledat pomalo i ovu opciju. Ne, mota za strojarstvo nemam i mislim da je opcija nautike izglednija. Čujem i da se jako teško ukrcat ka kadet danas. Što ih odbija kad čuju da netko ima 28?
Scilarides is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:44   #1653
Quote:
Scilarides kaže: Pogledaj post
naravno da nije zajebancija, ako oću šta naučit mogu i na lakši način. Ipak je priroda situacije takva da sam počea gledat pomalo i ovu opciju. Ne, mota za strojarstvo nemam i mislim da je opcija nautike izglednija. Čujem i da se jako teško ukrcat ka kadet danas. Što ih odbija kad čuju da netko ima 28?
Zato što ima brdo ljudi sa manje godina i pomorskim fakultetima koji ne mogu naći ukrcaja, kriza je učinila svoje. No, mislim da za ići kao strojar ili kao struja imaju malo veću toleranciju i da nije kasno zato što takvog kadra ima manje. A i nije svatko za pomorački život pa u svakom slučaju traži veze i preporuke gdje god možeš. Kad se sjetim kako se nekada lagano ukrcavalo na brod, slabo mi dođe na što je ovo danas spalo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:47   #1654
je, teško je i kao asistent i kao kadet, načekat ćeš se, sigurno godinu dana nakon šta završiš školu. a i šta saurus kaže, nije to za svakoga, bilo ih je i koji su završili srednju i fakultet, i onda nakon par dana išli doma, a bilo je i onih iznad 45 koji su danima plakali, dođeš na brod pa se poklopi ekipa da su skoro svi rastavljeni ili se nikad nisu oženili... to je pasji život, da nije takva lova nitko ne bi naviga
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:54   #1655
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
je, teško je i kao asistent i kao kadet, načekat ćeš se, sigurno godinu dana nakon šta završiš školu. a i šta saurus kaže, nije to za svakoga, bilo ih je i koji su završili srednju i fakultet, i onda nakon par dana išli doma, a bilo je i onih iznad 45 koji su danima plakali, dođeš na brod pa se poklopi ekipa da su skoro svi rastavljeni ili se nikad nisu oženili... to je pasji život, da nije takva lova nitko ne bi naviga
fala ekipa na odgovorima, jbg, šta je tu je, 28 godina je tu a posla nigdi. Ovo se čini ka ok opcija.
Scilarides is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:59   #1656
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
je, teško je i kao asistent i kao kadet, načekat ćeš se, sigurno godinu dana nakon šta završiš školu. a i šta saurus kaže, nije to za svakoga, bilo ih je i koji su završili srednju i fakultet, i onda nakon par dana išli doma, a bilo je i onih iznad 45 koji su danima plakali, dođeš na brod pa se poklopi ekipa da su skoro svi rastavljeni ili se nikad nisu oženili... to je pasji život, da nije takva lova nitko ne bi naviga
Nekada davno, davno stari ljudi su govorili da je vojnik oženjen za državu, a pomorac za more. Time su valjda htjeli reći da se vojnici i pomorci ne žene i nemaju obitelji zbog specifičnosti tog posla. Ima to smisla. Malo koji brak pomorca opsane. Ipak tu su i ti kratki ugovori pa možda nije više da se izbiva po 6-8 mjeseci u komadu. Sretan je onaj koji nađe vjernu i strpljivu ženu i to je isto danas pothvat ravan traženju sv. Grala ali to je jedna druga tema.

Istina je to za one koji tek na brodu shvate da taj život nije za njih. Imam jednoga frenda koji ima i srednju nautičku i faks u smjeru nautike. Bio je na brodu do prve zemlje gdje su se iskrcali i danas radi u Konzumu kao skladištar jer na kopnu ne može naći posao u struci sa nautikom, a za brod više ne želi čuti. Takvih ima više koji bace godine školovanja u pomorske struke i onda shvate da to nije život kakav su očekivali. Mislim da bi se trebale provoditi posebne psihološke provjere prije upisa u takve škole/fakultete. Pa i obavezne plovidbene prakse na početnim godinama da ljudi odmah vide jesu li za to ili ne.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:03   #1657
Quote:
Scilarides kaže: Pogledaj post
fala ekipa na odgovorima, jbg, šta je tu je, 28 godina je tu a posla nigdi. Ovo se čini ka ok opcija.
Sve je to ok, ali najprije ćeš ukrcaj naći preko veze samo sa srednjom. Moja preporuka ti je elektro srednja.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 11:00   #1658
ekipa citan ovo sta pisete i ovo je ka sveto pismo... tocno tako...

Takvih ima više koji bace godine školovanja u pomorske struke i onda shvate da to nije život kakav su očekivali. Mislim da bi se trebale provoditi posebne psihološke provjere prije upisa u takve škole/fakultete. Pa i obavezne plovidbene prakse na početnim godinama da ljudi odmah vide jesu li za to ili ne.

ja bi samo nadoda AMEN!

pa ovo je normalno razmisljanje svi vide samo dollare eure i funte a sta se krije iza tih valuta nitko o tome ne prica a i ovi sta su na brodovima glume velike face u stilu ''meni nitko ne triba'' pa to je bolesno... pa onda ti isti ljudi mladin ljudima pricaju gluposti i nitko im ne zeli rec pravu sliku zivota pomorca... iman priliku sad radit s mladin ljudima koji krecu u taj zivot i o ovome san bas jucer prica i izgleda da cu nastavit jer smo temu tek naceli a po meni je jako bitna... pitaju sta ce posli oce li na brod oce li na fax sta ce kud ce kako se ukrcat...

ja svima savjetujen probajte more i brod vidi je li to za tebe pa onda kreni dalje sa skolon 6 mj ili godina navigacije ti ne moze skodit dapace nije neki vremenski period (ako se imas priliku ukrcat) a stvorit ce ti sliku o zivotu koji te ceka... i to je bolje napravit sa 18/19 godina nego sa 25 ili vise i sa faxon koji ti doma ritko kad moze posluzit jer mi nismo pomorska nego primorska zemlja!!
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 11:09   #1659
sta se tice prekvalifikacije diverso ili srednja pomorska skola... ja bi osobno odabra srednju pomorsku skolu... zasto? to je ipak srednja skola sa tradicijom... diverso je uciliste i ta kliper skola je sigurno osnovana i prosla sve provjere sta se tice ministarstva ali nikad ne znas sta se moze prominit... tocno je da je mozda cak jeftinije kosta (a i to ovisi o predmetima iz prethodne skole i sta ce se priznat) i kazu da se brze zavrsi ali opet ja bi odabra pomorsku skolu...

kadetura je veliki problem a tome mozemo zahvalit nasem ministarstvu i stanju u svitu...

isa je prijedlog da se 6mj priznaje odradjivanjem kancelarijskog posla u pomorskim firmama ili agencijama meni je to porazavajuce!! znaci oni bi sveli kadeture sa 12 na 6 mj navigacije i sta ce s tim dobit... napravili smo od ovog posla znanost pa ljudi po skolama i fakultetima uce gluposti a ne znaju sta je kurs i pramcani kut...

ma dize mi se kosa!
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:37   #1660
Opet ja

I ako ima netko nekakav link za riječne brodove, nazalost na ovoj stranici je samo batelant aktivan, pa moram njega cekati da se javi. hvala i drugima ako su voljni pomoci.

Vec sam napisao ovaj post, mozda ga niste vidjeli. Hvala.
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.