Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 07:47   #1901
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Pa otkud ti ideja da bi stavljala ičije osobne podatke?
Neću staviti ni slike, nema problema, samo stvarno treba biti oprezan koga se pušta u stan (a pitanje i kako napraviti selekciju, jer su ovi ljudi djelovali 'sasvim normalno')...
:
A kako si mislilia da ćemo iz slika uništenog stana otkriti tko su bili ljudi koji su to napravili
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:01   #1902
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
A kako si mislilia da ćemo iz slika uništenog stana otkriti tko su bili ljudi koji su to napravili
Ja ne znam da li ja pišem na kineskom.

Zašto misliš da sam ja ovdje htjela otkrivati identitet tih ljudi?

Mislio si da sam namjeravala napisati: "Pogledajte što su napravili Pero Perić i njegova žena Milkica Milkić u ulici toj i toj i stanu tom i tom od tih i tih ljudi?".

Ne, čini se da si od početka sve krivo shvatio. Htjela sam samo ostaviti slike toga kako se može rasturiti stan, jer to što sam vidjela po mojem mišljenju daleko nadmašuje ono što je vjerojatno većina ljudi imala prilike vidjeti i nešto što si najvjerojatnije većina normalnih ljudi ne bi mogla zamisliti ni u noćnim morama: dakle da se samo vide razmjeri štete, baš jedan grozan primjer. Dakle: slike - šteta - prikaz. Ništa drugo. Samo to, kužiš?

EDIT:

I jedino moje pitanje je bilo ovo:

Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Smatrate li da bi njihovog novog najmodavca trebalo obavijestiti o tome kakve je ljude pustio u svoj stan, upozoriti ga? Možda mu dostaviti fotografije demoliranog stana?
Ništa drugo. To je jedino što sam pitala i mislila staviti slike, da vidite o čemu se radi i o kolikom razmjeru štete se radi.

Ali, sve u redu, vidim da je sve ispalo kao razgovor gluhih, pa ništa od toga.

Sve to i tako opet ide na sud, tako da daleko od toga da bi forum bio neko mjesto obračunavanja s tim i istjerivanja pravde.
Da ne bude zabune.

Pozdrav!

Zadnje uređivanje Solitary : 13.03.2017. at 12:18.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:00   #1903
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
...
Tema me malo ponijela ....
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:12   #1904
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Prijateljima su najmoprimci totalno demolirali stan, upravo je nevjerojatno što su napravili od njega, a radilo se o krasnom, modernom, super uređenom stanu. Sve je završilo na sudu, nisu se dali iz stana niti najmodavce puštali u stan, bolje da ne pišem . Sad su napokon vani, nakon teških natezanja i sudske parnice.

Smatrate li da bi njihovog novog najmodavca trebalo obavijestiti o tome kakve je ljude pustio u svoj stan, upozoriti ga? Možda mu dostaviti fotografije demoliranog stana?

Mogu ovdje staviti fotografije demoliranog stana za koji dan ako frendica neće imati ništa protiv, poslala mi ih je na mob.
DA,naravno to je najmanje sto mozes ucinit...

A slobodno stavi slike ovdje,cisto jer smo mi ljudi vizualni tipovi,pogotovo muski...

Nije da pametujem,al pisali smo mi ovdje na temi(i moja malenkost) nekakva "pravila rente" kojih se jako pozeljno drzati upravo da nebi doslo do ovakovih situacija kakva je tvoja/tvog frenda..
Treba ljude ostavit postenima,
jer ak mu pruzis priliku da postane neposten...brzo ce je zgrabit...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:37   #1905
Nažalost, ugovor je jedini spas za to, osim ako najmoprimce baš dobro ne poznajete. Inače se ne bih usudio davat ništa u najam bez ugovora, kopiranja osobne itd.
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:13   #1906
Pozdrav, moze pomoc? Planiram iznajmljivati stan, s obzirom da zivim u manjem neprofitnom mjestu iz kojeg ljudi vecinom odlaze, stan bi dala jako povoljno, za nekih 800 kn iako je u stanu vecinom sve novo:nova kuhinja, dnevna i spavaca soba. Ne znam dal da prijavim postanare ili ne? Ukoliko ih ne prijavim, kolika je kazna? Ako ih prijavim sto tocno dobivam s time?Znam samo da cu morat placat porez. Ako mozete pomoci savjetom jer sam neiskusna u tome a novci su mi potrebni pa moram iznajmiti a bojim se primiti podstanare jer u zadnje vreme cujem samo losa iskustva s njima.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:56   #1907
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze pomoc? Planiram iznajmljivati stan, s obzirom da zivim u manjem neprofitnom mjestu iz kojeg ljudi vecinom odlaze, stan bi dala jako povoljno, za nekih 800 kn iako je u stanu vecinom sve novo:nova kuhinja, dnevna i spavaca soba. Ne znam dal da prijavim postanare ili ne? Ukoliko ih ne prijavim, kolika je kazna? Ako ih prijavim sto tocno dobivam s time?Znam samo da cu morat placat porez. Ako mozete pomoci savjetom jer sam neiskusna u tome a novci su mi potrebni pa moram iznajmiti a bojim se primiti podstanare jer u zadnje vreme cujem samo losa iskustva s njima.
Kolegce,

ako nemas love imas vjerovatno vremena...
pa si procitaj ovu temu,
stvarno smo vise-manje sve obradili od pravnih stvari do osobnih iskustva jedne i druge strane...
A onda je na tebi da doneses finalni zakljucak,sto ti je bolje i kakav rizik mozes izdrzat..

A ako kazes i sama da se bojis(ili nisi sposobna za taj posao)onda si na neki nacin sama dala odgovor.
To sto je nesto novo,nemora znacit da je i skupo i obrnuto..
Hocu ti reci da ja iskreno nebi za tako relativno male novce(nekad je puno i 5kn kad ih nemas) riskirao nesto sto je punoo vrijedno,al to sam samo ja.

Sa prijavom samom po sebi PU,naravno ne dobivas nista kao nit sa ugovorom,dapace gubis...
da ne elaboriam sve po n-ti put,procitaj temu...

Eventualno dobivas sa SOLEMIZACIJOM UGOVORA,
al obizirom da kazes o kakvom mjestu se radi te koja je cijena,mislim da su ti vrlo male sanse da najdes najmoprimca u tim okolnostima..

Kako god,sretno...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:34   #1908
Quote:
Baraba12321 kaže: Pogledaj post
Nažalost, ugovor je jedini spas za to, osim ako najmoprimce baš dobro ne poznajete. Inače se ne bih usudio davat ništa u najam bez ugovora, kopiranja osobne itd.
kolega,
vec smo rekli da ugovor sam po sebi apsolutno nije nikakav spas u HR,dapace...
otezava situaciju najmodavcu a najmoprimca stavlja u prvi polozaj.
Osobnu se moze kopirat iz bez ugovora..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:15   #1909
Kolega donekle si u pravu, novaca nemam a ni vremena pored posla i 2 male djece. A da li sam sposobna za taj posao ni sama ne znam dok ne probam. Planiram isčitati temu kad budem na godisnjem , za sada nemam vremena za citanje, zato sam postavila pitanja. Hvala na nekim odgovorima, znaci ugovor vise štiti podstanare. U slucaju da ih ne prijavim a iskrsnu neki problemi kakve su sankcije? Moze li netko konkretno reci kolika je novcana kazna , nemam prestavu npr oko 1000 kn ili 10000?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:13   #1910
Podstanarstvo i kupnja stana

Lijep pozdrav. Imam možda malo neobičnu temu. Dakle, podstanar sam s obitelji na moru i imamo priliku kupiti garsonijeru od 20m2 za neku ok cijenu pa bismo istu stalno iznajmljivali i preko sezone. Ima li pri tome nekih problema s ostajanjem prebivališta na ovoj adresi gdje smo i ostati ćemo podstanari dok se ne otvori opcija kupnje većeg stana. Dakle, garsonijera bi služila samo za rentanje.

Hvala.
baltazar100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:04   #1911
ne znam vrijedi li još oslobađanje od poreza za kupnju prve nekretnine. mi smo to koristili i morali smo biti prijavljeni na toj adresi da bi bili oslobođeni. al nekako mi zvoni da se nešto s tim porezom mijenjalo
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:20   #1912
Quote:
baltazar100 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav. Imam možda malo neobičnu temu. Dakle, podstanar sam s obitelji na moru i imamo priliku kupiti garsonijeru od 20m2 za neku ok cijenu pa bismo istu stalno iznajmljivali i preko sezone. Ima li pri tome nekih problema s ostajanjem prebivališta na ovoj adresi gdje smo i ostati ćemo podstanari dok se ne otvori opcija kupnje većeg stana. Dakle, garsonijera bi služila samo za rentanje.

Hvala.
Nema problema.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:22   #1913
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
ne znam vrijedi li još oslobađanje od poreza za kupnju prve nekretnine. mi smo to koristili i morali smo biti prijavljeni na toj adresi da bi bili oslobođeni. al nekako mi zvoni da se nešto s tim porezom mijenjalo
Nema više toga, od ove godine je jedinstvena stopa od 4% za sve. Biti će nekakve subvencije u vidu subvencija za kamate, za osobe koje kupuju prvu nekretninu, to od 01.07. ako se ne varam.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:18   #1914
baltazar - prebivalište imaš tamo gdje stvarno i živiš, neovisno što imaš negdje vlasništvo nad nekretninom...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:11   #1915
Na čemu su ovi, majke ti mile??

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-9592075

Ogroman stan od cijelih 22 m2, na 13. katu u Novom Zagrebu, s namještajem iz kasnih '70ih (tada je valjda i zadnji put adaptiran), za samo 3.100 kn/mj - po "popularnoj cijeni jer se iznajmljuje na duže", kako kaže najmodavac.

Zadnje uređivanje Kmiček : 17.04.2017. at 20:28. Reason: tipfeleri
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:39   #1916
Raskid/otkaz ugovora o najmu stana - obrazac?

postovanje svima,

molio bih ukoliko netko ima bilo kakvu šprancu ili primjer u wordu/pdf-u na koji način bi trebao izgledati raskid tj. otkaz ugovora o najmu stana od strane najmoprimca prema najmodavcu?

Trenutno sam već 2 godine podstanar i želim otkazati najam stana radi privatnih razloga. Svi uvjeti o otkazu su mi definirani ugovorom o najmu (ovjeren također kod javnog bilježnika), a volio bih vlasnika pismenim putem obavijestiti o raskidu ugovora, sve prema PS-u.

Na internetu ne mogu pronaći niti jedan primjer otkaza ugovora o najmu.

Pa ako netko ima nešto slično, molim da me kontaktira privatnom porukom

HVALA unaprijed
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:57   #1917
Poštovani forumaši,molim savjet.
Podstanar mi je najavio da bi izbivao iz stana 3 mjeseca,i u tom periodu da ne izgubi stan plaćao rezije i neku sumu,ali manju od najamnine.
E sad,koliko umanjiti najamninu,jer meni je
zapravo svejedno boravi li ili ne u stanu.
Režije su minimalne jer sve ima svoje brojilo i plaća se po potrošnji,
dakle samo paušal.
Hvala.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:29   #1918
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
E sad,koliko umanjiti najamninu,jer meni je
Ako si zadovoljan podstanarom i ne želiš mijenjati, moj prijedlog: pola najamnine mjesečno i bez režija za taj preiod od 3 mjeseca.

To je, naravno, jednokratno - ako se periodi izbivanja neće ponoviti. Naglasiti to.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:45   #1919
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Na čemu su ovi, majke ti mile??

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-9592075

Ogroman stan od cijelih 22 m2, na 13. katu u Novom Zagrebu, s namještajem iz kasnih '70ih (tada je valjda i zadnji put adaptiran), za samo 3.100 kn/mj - po "popularnoj cijeni jer se iznajmljuje na duže", kako kaže najmodavac.
Najbolja je pipa na kadi. Mrak.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:00   #1920
Imam potencijalnog najmoprimca, ali on odbija prijavu ugovora na poreznu, sto meni ne dolazi u obzir.
Koliko sam shvatila, on je na terenu, pa misli da ce mu se ukinuti terenski dodatak, ali ja mislim da porezna nema veze s tim, to je moja obaveza, a njemu bi na taj gubitak utjecala samo promjena prebivalista.
Da li netko zna o tome detaljnije?



Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.