Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 18:23   #6461
pozdrav svima

Prošlo 7 dana

trebaće mi malo vremena da odgovorim na neke postove , naravno ne na sve , samo na one za koje smatram da su ozbiljne i da vrede da se na njih odgovori.
Bilo je za ovih nedelju dana malo gripa ( ne svinjskog ) ali sad je sasvim dobro .
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 18:37   #6462
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
http://img63.imageshack.us/img63/2205/crkva1.jpg


Evo tu je crkva i silos Djegraj.

http://img16.imageshack.us/img16/4483/svoic.jpg

Ovdje negdje bi trebalo biti topnistvo SVOIC-a u Trpinji kod groblja.

Nema potrebe covjeka vrijedjati. Treba razlikovati nastup SVOIC-a od nastupa kokosara. Dobro je cuti kako je sve to druga strana dozivjela. Osobno postujem svakoga tko je bio vojnik, a da pri tom nije namjerno sudjelovao u ratnim zlocinima.
pozdrav zulu

pogledao sam obe slike , izvršio si tačan odabir.

Nisam imao takvu sliku crkve , ali vidim da je bila u delu Borova koji naginje prema Trpinji i Lipovači , dok za ovu drugu sliku mogu potvrditi da je sasvim tačna . Onaj tamno zeleni okrugli deo iza samog groblja je verovatno uvala ili tako nešto . Mogu da prepoznam i kuću u kojij smo bili stacionirani , već sam o tome pisao.

U jednom svom pisanju si naveo da si bio u jednoj kući kod Ž.stanice , nakon pregleda karti koje još uvek čuvam , mogu ti reći da taj deo nije bio u zoni koju je pokrivala moja baterija . najdalje gde smo dejstvovali je rub aerodroma ( tako smo nazivali prazan prostor prema Borovu selu sve do pruge
Sećam se da smo svega nekoliko puta "tražili" jedan protivavionski mitraljez koji je primećen negde oko tog aerodroma (mogu pogledati i tačno gde je to mesto )
Treba mi malo vremena da pročitam ostala pisanja , vidim da je povodom mene bilo svakojakih komentara i predloga .

čujemo se !
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 18:47   #6463
Quote:
Niks_1 kaže: Pogledaj post
slazem se zanimljivo mi ih je cut a i on moze prosirit svoje obzore! svakako kad vidi da su gradjani i slabo naoruzani branitelji branili svoj grad i drzavu a ne sta je njemu propaganda servirala! ja osobno razlikujem nekog tamo mobiliziranog i cetnika ili domaceg frajera koji je imo obraza ici na svog susjeda...iako i ovi mobilizirani imaju putra na glavi! samo tako.
Tvoje podele na one koji su mobilizirani , četnika ili domaćeg frajera su me zaintrigirale pa bih te molio da budeš malo konkretniji oko ovog navoda za mobilizirane , ja sam u toj kategoriji , na šta si tačno mislio kad kažeš "PUTRA NA GLAVI"
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 19:46   #6464
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
takve informacije smo dobijali skoro svaki dan iz razloga da ne dejstvujemo tamo gde je "očišćeno" i gde se nalazi JNA ili TO.
Vrlo često je bilo da tokom dana tučemo jednu ulicu koja zatim bude obeležena kao "zauzeta" i po kojoj se više ne tuče.
Sutradan , te iste ulice dobijamo opet kao mete , te nakon provere dobijemo informaciju da se preko noći TO povukla a protivnik se vratio.
opet jovo nanovo , isti ciljevi isti elementi pa opet zauzimanje po nekoliko puta.
Samo mi nije jasno , zašto su se branitelji vraćali na ista mesta kad smo te ciljeve imali već u arhivi , verovatno nije imao ko da ih na to upozori.Sad bi mogo da se setim daljinara i uglomera za neku od ulica Hercegovačka , Slavonska , Lička ...
Dobrodosao nazad SVOIC,mislio sam da se vise neces vracati ovde ali dobro sto si tu.Drago mi je sto si potvrdio ono sto sam i ja cuo da se redovno desavalo da vojska zauzme neke ulice neki deo grada i da se predvece povuce odatle i onda se ovi samo vrate na stare linije i kako ti kazes sutradan ajde jovo nanovo.Nakon sto si mi odgovorio na pitanje malo posle su te banovali pa nisam imao prilike da te pitam,reci mi posto kazes da su vam polozaji bili u Trpinji a to je mesto uz Vukovar odnosno Borovo jel tako, pa interesuje me sta su vam govorili ovi kad se povuku iz Borova jer kad se vrate za Trpinju valjda ste komunicirali sa tim ljudima koji se vracaju iz borbi sta su vam govorili s zasto su se povukli preko noci?Jel bilo nezadovoljstva medju vojskom i teritorijalcima zbog toga sto se desavalo jer koliko sam ja cuo nisu se oni povlacili samovoljno vec po komandi i da je to proizvodilo veliko nezadovoljstvo medju vojskom i da je zbog toga bilo i dezertiranja?
TinkiVinki is offline  
Old 20.02.2010., 19:58   #6465
Quote:
HOS-Kutina kaže: Pogledaj post
naravno da nije on započeo rat,ali nisu ni naši političari,nemojmo izjednačavati,nije to tako davno bilo da bi se zaboravilo.Njegovo oko Osijeka pa oko informacija za nestale je toliko prljavo da nemam riječi.Koje informacije?Što kaže Ninja dobro,da je htio već bi nazvao urede za nestale ili bilo koga i anonimno rekao što zna,a ne se iživljavati na toj teškoj nama temi.Ovo u vezi Sabora da sjede političari koji su pokrenuli rat je zaista non cenzus,nemam riječi,ali poštujem svačije mišljenje iako se ne slažem s tom tezom.
HOS-kutina , imam utisak da tebi smetaju svedočanstva sa druge strane jer se u svemu ne podudaraju sa tvojim dosadašnjim pisanjem . Neke tvoje tvrdnje se lako mogu proveriti jer su ponekad u suprotnosti sa drugim sudionicima na ovoj temi. Uzeo si sebi za pravo da znaš sve , ko iznese nešto suprotno na njega se prosipaju rafali uvreda umesto činjenica. Evo recimo oko one crkve , tvoji saborci su potvrdili da je građena u više nivoa a ti suprotno. Eto ti dokaza da nepoznaješ baš sve , ima toga još...

Od brojnih pisanja , interesantno je , da sam samo na dva-tri mesta naišao na interesovanje o stvarnim događajima pa i nestalim osobama. Samo je jedno pitanje bili vezano za civile koji su zadržani pri prolasku autobusa kroz Trpinju. Sve ostalo su uglavnom bile uvrede i moralne pridike što samo po sebi nešto govori .
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 20:24   #6466
Svoic,Crkva nije bio vojni cilj,kao ni sve ostale koje ste sustavno rušili,jer ste etnički čistili,a da bi to uspješno radili išli ste i Crkve rušiti a da o ubijanjima civila ne pričam.Ništa vam nije sveto i strašno je što četnici poput tebe sada žele govoriti kako je bilo.Dobro mi znamo kako je bilo.Srpsko četnička agresija u najgorerm mogućem obliku.Palež,ubijanja,silovanja,logori,rušenje...D a,naravno da sipam rafale uvreda kako kažeš,jer došao si u moju Hrvatsku i ubijao,sijao smrt,a sada glumiš neko nevinašce poput '' nisam ja '',Crkva vojni cilj itd.To kod mene ne prolazi.Za nestale osobe.Da nešto znaš i osjećaš,odavno bi to javio a zna se kome treba javit,to nije teško saznat da postoji volja.To ti nemaš već se igraš našim osjećajima jer nestali su ubijeni na najgori mogući način i zato su kao i Ovčara sakrivani ali će se ipak kad tad otkriti vaši zločini.Odvratni četnički šljam klao je ranjene,medicinsko osoblje,djecu pa i trudnicu Markobašić.Nikad neće biti zaboravljeni kao ni vaši zločini.Što niste postigli mačem htjeli bi perom,e pa neće moći.
HOS-Kutina is offline  
Old 20.02.2010., 20:33   #6467
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Dobrodosao nazad SVOIC,mislio sam da se vise neces vracati ovde ali dobro sto si tu.Drago mi je sto si potvrdio ono sto sam i ja cuo da se redovno desavalo da vojska zauzme neke ulice neki deo grada i da se predvece povuce odatle i onda se ovi samo vrate na stare linije i kako ti kazes sutradan ajde jovo nanovo.Nakon sto si mi odgovorio na pitanje malo posle su te banovali pa nisam imao prilike da te pitam,reci mi posto kazes da su vam polozaji bili u Trpinji a to je mesto uz Vukovar odnosno Borovo jel tako, pa interesuje me sta su vam govorili ovi kad se povuku iz Borova jer kad se vrate za Trpinju valjda ste komunicirali sa tim ljudima koji se vracaju iz borbi sta su vam govorili s zasto su se povukli preko noci?Jel bilo nezadovoljstva medju vojskom i teritorijalcima zbog toga sto se desavalo jer koliko sam ja cuo nisu se oni povlacili samovoljno vec po komandi i da je to proizvodilo veliko nezadovoljstvo medju vojskom i da je zbog toga bilo i dezertiranja?
Pozdrav TinkiVinki
Tačno je da sam bio udaljen neko vreme , malo me je nešto uvredilo , malo sam ja prenaglio , ali nećemo o tome.
Kao prvo, Trpinja nije mesto uz sam Vukovar , između je Borovo naselje.
Dalje, mi smo bili tzv.PRIPREMA pre svakog plana za zauzimanje nekog dela prostora ili ulice , što je često bio slučaj. Nakon naše "obrade" pešadinci bi zauzimali i "čistili" prostor te tako uspostavljali novu liniju razdvajanja. Prema našim informacijama , preko noći su položaji napuštani iz razloga što je svaki oficir TO želeo da zaštiti svoje ljudstvo i vrati ih žive i zdrave svojim kućama.
Stvarno gledano , za tako nečim nije ni bilo stvarne potrebe i ljudi su se nepotrebno izlagali riziku , dok nekog strateškog značenja baš i nije nilo. Sve su to bile zamisli nekog ko je "smišljao strategiju" a što se tiče nas na položajima artiljerije , bilo je važno da ih držimo što dalje od naših položaja i eventualnih prodora i iznenađenja. Za vreme koje sam ja bio tamo , nije bilo niti jednog pokušaja prodora , uostalom , ispred nas su bile stacionirane pešadijske jedinice na poljoprivrednom dobru "ORLOVAČA". E među njima je već bilo poginulih , mislim da su dečki bili iz Sivca u Vojvodini , prvog dana smene na položajima ih je poginulo 5 ili 6 , sve zbog zajebancije . Da je bilo nezadovoljstva bilo je , sve zbog glupih i nepotrebnih komandi , moj je utisak ,da je sve to bilo nepotrebno i naivno i to sa obe strane. Sa nama su se igrali visoki oficiri i celo vreme ratovanju su između sebe bili u stalnom kontaktu . Uostalom oni su se veoma dobro znali još iz JNA , svi su istu školu prošli. Mi smo ga sitni nadrljali i to je prava istina .
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 20:46   #6468
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
Pozdrav TinkiVinki
Tačno je da sam bio udaljen neko vreme , malo me je nešto uvredilo , malo sam ja prenaglio , ali nećemo o tome.
Kao prvo, Trpinja nije mesto uz sam Vukovar , između je Borovo naselje.
Dalje, mi smo bili tzv.PRIPREMA pre svakog plana za zauzimanje nekog dela prostora ili ulice , što je često bio slučaj. Nakon naše "obrade" pešadinci bi zauzimali i "čistili" prostor te tako uspostavljali novu liniju razdvajanja. Prema našim informacijama , preko noći su položaji napuštani iz razloga što je svaki oficir TO želeo da zaštiti svoje ljudstvo i vrati ih žive i zdrave svojim kućama.
Stvarno gledano , za tako nečim nije ni bilo stvarne potrebe i ljudi su se nepotrebno izlagali riziku , dok nekog strateškog značenja baš i nije nilo. Sve su to bile zamisli nekog ko je "smišljao strategiju" a što se tiče nas na položajima artiljerije , bilo je važno da ih držimo što dalje od naših položaja i eventualnih prodora i iznenađenja. Za vreme koje sam ja bio tamo , nije bilo niti jednog pokušaja prodora , uostalom , ispred nas su bile stacionirane pešadijske jedinice na poljoprivrednom dobru "ORLOVAČA". E među njima je već bilo poginulih , mislim da su dečki bili iz Sivca u Vojvodini , prvog dana smene na položajima ih je poginulo 5 ili 6 , sve zbog zajebancije . Da je bilo nezadovoljstva bilo je , sve zbog glupih i nepotrebnih komandi , moj je utisak ,da je sve to bilo nepotrebno i naivno i to sa obe strane. Sa nama su se igrali visoki oficiri i celo vreme ratovanju su između sebe bili u stalnom kontaktu . Uostalom oni su se veoma dobro znali još iz JNA , svi su istu školu prošli. Mi smo ga sitni nadrljali i to je prava istina .
Mislis da su nizi oficiri mogli tek tako na svoju ruku da povlace ljude sa zeuzete teritorije to po meni nema nikakvog smisla pa bolje je izdrzati noc tamo utvrditi odbranu koliko toliko ubacivati nove snage i terati dalje nego ponovo i ponovo zauzimati jedno te isto.
TinkiVinki is offline  
Old 20.02.2010., 21:00   #6469
Pozdrav SVOICU, ima tu nešto istine , u tim dnevnim akcijama. Moj otac je bio zarobljenik u Veleprometu, pa priča da je bilo i primirja kad je njegova radna grupa morala ići skupljati mrtve rezerviste i četnike, tovariti ih u kamion
istox is offline  
Old 20.02.2010., 21:31   #6470
http://img98.imageshack.us/img98/847...kvacijelaa.jpg

Ovako je crkva izgledala prije rata.

http://img687.imageshack.us/img687/8...vasrusenaa.jpg

Ovako je izgledala nakon miniranja. Znaci to nije topnistvo napravilo. To su oni "hrabri" ucinili poslije prestanka borbenih djelovanja.
zulualpha is offline  
Old 20.02.2010., 22:13   #6471
SVOIC odgovorit cu...ja sam vec oguglo na sve.. zivim u gradu gdje ima srba...vidjam bivse cetnike...razne budale i tako... tako da se ja nimalo ne uzbudjujem kao neki na forumu...iako ja ih razumjem ..pritom ne mislim na tebe jer te ne poznam i necu tu sudit preko tipkovnice...

Ovako mislio sam to da ste pucali po gradu....ajde dobro imo si ti zapovjed na topu.(ali taj top je ubijo nasu mladez i djecu)...ali sta je s onima sto su isli zajedno s cetnicima gledali i ubijali civile i tako dalje, da spomenem sajmiste....

kad su tvoji suborci osim hrvata pobili i srba i to staraca jel su bili sa svojim susjedima u podrumu...ili zato jedan slucaj sto znam zena je protestirala srpkinja sto tlace hrvate pa su je ubili...to je bilo 14.9.....tako da i vi mobilizirani ste sudjelovali u zlocinu i sto prije priznate svima bolje! to je bio primjer fer ljudi kojih tih dana nije bilo puno

A tema je bitka i sto se mene tice ako nisi provokator mozes pisat...nimalo me ne uzbudjuje to...iako jos moras lijecit ovo sto su ti ovi tvoji filovali o ustašama i tako dalje jer to je prenisko.tako bi mogo i ja o cetnicima 41

I Imam pitanje za tebe kako ste gledali na ove domace koji su masovno opljackali nase kuce...jeste li ih ikad pitali jesu li doista bili "ugrozeni" jel su barem imali malo suosjecanja za svoje susjede hrvate...jeste li ih pitali sta smo im mi skrivili?

LJUDI DA ZNATE sta ja gledam u gradu na radnom mjestu mi jedva vucemo kraj s krajem a oni neki srbi paradiraju imaju dvorce u novom sadu sto su nas opljackali,,,,,,zive u novom sadu RADE OVDJE nasa djeca se ne moogu zaposlit....

a prije rata su imali jedva za gace......i nikom nista......ma muka mi.....

u onu policiji se uvukli bivsi cejeni........jednog jedva sudom istjerali iz bakinog stana i sad me zaustavlja i naplacuje kazne ma Svoic zamisli da ti to imas u svom gradu??????????????? iako vas mobilizirane razlikujem da bilo je fer ljudi....ali snosite krivnju...iako je ponovit cu napredak da barem priznajes gresku donekle...

Zadnje uređivanje Niks_1 : 20.02.2010. at 22:20.
Niks_1 is offline  
Old 20.02.2010., 22:31   #6472
Pozdrav Sistematski !

Ne , nisam se prepoznao. Ovo na slikama su malo žešća oruđa ( verovatno NORA 122mm) od onih koje je posedovala moja baterija. Teren jeste sličan ali se sa slika nemože tačno utvrditi , bar ja nemogu , gde je taj položaj.
Nego , tvoje slike upravo mogu da pomognu onima koji nisu imali prilike da učestvuju u konkretnim događajima , da i sami vide koliko stvarno artiljerci vide ciljeve ali i koliko su ranjivi u slučaju kakvog napada.
Gledajući elevaciju cevi na ovim haubicama , ciljevi nisu bili bliži od 7 km,
samo više , sa takvim oruđem se obično ne gađa na kratke razdaljine jer je tada neprecizna.
SVOIC is offline  
Old 20.02.2010., 22:45   #6473
Na kakvom si ti topu sluzio Svoic? vidis ja uopce ne dovodim u pitanje da nisi vidio ti.....sam nisi mi odg kako bi se ti osjeco???????????????????????????????????????????? ???????????! Imam jos jedno pitanje oni klinci od 18 dog sto je jna i hrabri cetnici znali slati prve redove jesi prico s tom djecom sta su oni mislili o tome svemu?jesu pokusavali pobjec neki i jel bilo slucajeva dezertiranaja za koje ti znas?
Niks_1 is offline  
Old 20.02.2010., 23:11   #6474
Quote:
Niks_1 kaže: Pogledaj post
SVOIC odgovorit cu...ja sam vec oguglo na sve.. zivim u gradu gdje ima srba...vidjam bivse cetnike...razne budale i tako... tako da se ja nimalo ne uzbudjujem kao neki na forumu...iako ja ih razumjem ..pritom ne mislim na tebe jer te ne poznam i necu tu sudit preko tipkovnice...

Ovako mislio sam to da ste pucali po gradu....ajde dobro imo si ti zapovjed na topu.(ali taj top je ubijo nasu mladez i djecu)...ali sta je s onima sto su isli zajedno s cetnicima gledali i ubijali civile i tako dalje, da spomenem sajmiste....

kad su tvoji suborci osim hrvata pobili i srba i to staraca jel su bili sa svojim susjedima u podrumu...ili zato jedan slucaj sto znam zena je protestirala srpkinja sto tlace hrvate pa su je ubili...to je bilo 14.9.....tako da i vi mobilizirani ste sudjelovali u zlocinu i sto prije priznate svima bolje! to je bio primjer fer ljudi kojih tih dana nije bilo puno

A tema je bitka i sto se mene tice ako nisi provokator mozes pisat...nimalo me ne uzbudjuje to...iako jos moras lijecit ovo sto su ti ovi tvoji filovali o ustašama i tako dalje jer to je prenisko.tako bi mogo i ja o cetnicima 41

I Imam pitanje za tebe kako ste gledali na ove domace koji su masovno opljackali nase kuce...jeste li ih ikad pitali jesu li doista bili "ugrozeni" jel su barem imali malo suosjecanja za svoje susjede hrvate...jeste li ih pitali sta smo im mi skrivili?

LJUDI DA ZNATE sta ja gledam u gradu na radnom mjestu mi jedva vucemo kraj s krajem a oni neki srbi paradiraju imaju dvorce u novom sadu sto su nas opljackali,,,,,,zive u novom sadu RADE OVDJE nasa djeca se ne moogu zaposlit....

a prije rata su imali jedva za gace......i nikom nista......ma muka mi.....

u onu policiji se uvukli bivsi cejeni........jednog jedva sudom istjerali iz bakinog stana i sad me zaustavlja i naplacuje kazne ma Svoic zamisli da ti to imas u svom gradu??????????????? iako vas mobilizirane razlikujem da bilo je fer ljudi....ali snosite krivnju...iako je ponovit cu napredak da barem priznajes gresku donekle...
Niks 1 , ovo tvoje vredi da se odgovori

Na kraju svakog dana smoredovno vodili razgovore sa našim izviđačima koji se nam bili veza na već pomenutom silosu djergaj. Ti su ljudi isto kao i ja , mobilizirani sa posla i odvojeni od svojih porodica proveli tamo zadnje dane rata (od 10.10.-22.11.91.) Tema tih razgovora je bilo njihovo viđenje onoga što su nama prenosili i što su oni smatrali ciljevima. Nikad i ni u jednoj prilici , ti ljudi nisu (bar prema njihovom kazivanju) imali prilike videti civila a kamoli decu koja su se igrala na ulici . Njih jednostavno u to vreme , u tom delu Borova nije bilo. Isključivo su gađana mesta iz kojih se mogla primetiti bilo kakva vojna aktivnost i dejstvo. Pa zar stvarno misliš da se se deca igrala , recimo u Slavonskoj ulici ili Hercegovačkoj. Taman da tako jeste , onaj ko ih je tamo zadržavao nije pametno postupao , Ja bar nebih tako.
Što se tiče pljačke , to je jedna od tema zbog kojih sam se i javio , ali nikako da to stigne na red. Pljačka i paljenje Vaših kuća nije samo delo "lokalnih"srba i Vaših komšija . Nisu oni mogli doći na red od naših "poštenih"oficirčina koji su voleli samo fine i skupe stvarčice. Nakon što se odnese sve ono što je iole vredno , onda se puste "lokalni" da počupaju ono što je ostalo i tako bude prikazano da su to sve uradile komšije.
Kako misliš da su sve te stvari završile u Srbiji i prešle preko mosta ? Nećeš verovati , kad smo se mi vraćali kući , 22.11. na mostu smo bili postrojeni i pregledani do gole kože , foliranje , a sve što je vredno već je bilo na sigurnom.
Stotine traktora i druge mehanizacije je završilo "preko" i čudno je da to niko ne potražuje,bar ja neznam za tako nešto.

E sad , što se tiče ovih što žive i rade na obe strane. Pa više su oni zajebali nas nego Vas, zauzeli nam radna mesta , pokupovali firme i slobodno rade i trguju na obe strane . Pa Vaši su im dali dokumenta i omogućili da sede "na dve stolice" . Kod nas glume i izigravaju beskućnike , dobili privilegije a Vi im dali domovnice i mogu gde hoće.Vaših je automobila ovde više nego njih samih , niko ih nedira , mada , u zadnje vreme su se već svima popeli na k....
stalno kukaju a mole boga da se nevrate. Naravno da ima izuzetaka , ali u principu je tako. Toliko za sada , verujem da će mo se još čuti.
SVOIC is offline  
Old 21.02.2010., 11:35   #6475
http://www.mojvideo.com/video-voznja...c8ee4d11420ee0

Samo da vidis da su se djeca igrala iako je ovo bili 10-tak dana prije nego sto si ti dosao...imas odma na pocetku videa..........naravno da u 11 mjesecu nitko nije izlazio na ulicu...

Dobro ovaj tvoj je odgovor iskren....iako nisi na sve odg!!....Sad mozes zamisliti ogorcenje nekih ljudi.....mi smo bili jedan od najbogatijih gradova a sad smo najsiromasniji grad u Hrvatskoj...da bih radio U KOMUNALCU treba ti veza!
i normallno je da su ljudi ogorceni na sve koji su pomogli da dodje do toga! a to su pomogli i mobilizirani....i osim sto su ljudi mrtvi jos smo i jadni!

Naravno kad je dosla obnova i "nasi" su nam drpali i nisu obnovili sve sto su mogli i krivo ulagali novac...

Kakvo ste imali misljenje o ARkanu,Badzi i ostalim imenima iz babaroginog vrta...Ali u to vrijeme? jeste li kuzili da su to kreteni? iako ti mozda nisi vidio te jedinice jell si bio iza...
I ljudi ovo zadnje sto Je SVOIC napiso je istina (iako ja nezz da rade i u srbiji kako su vama uzeli mjesta) nasa vlast je toliko ljigava da je to uzas!
Recu samo koalicijia hdz-sdss sto je bila 10 god gradu DOVOLJNO JE....da su to neki normalni srbi ajde. proguto bi..ali ovi pljackasi

Jel zna neko sta je bilo sa petrovom gorom na sajmistu tojest kada su se oni tamo naouruzali i odkad se nije moglo uci u nju i jesu li nasi ikad se tamo priblizili?
Niks_1 is offline  
Old 21.02.2010., 12:01   #6476
Bravo Niks 1 !
Slabo se pisalo o Petrovoj gori, a zna se da je tamo bilo većinsko srpsko stanovništvo, naoružano od JNA prije početka rata.
Kad se na karti pogleda Petrova gora, nije nikakvo brdo već samo malo povišeni dio preko pruge, kako bi mi znali reći,
jasno je da je srbima itekao strateški bilo važno. Nažalost, niti iz Bogdanovaca nitko nije shvaćao važnost Petrove gore
istox is offline  
Old 21.02.2010., 15:51   #6477
Quote:
Niks_1 kaže: Pogledaj post
http://www.mojvideo.com/video-voznja...c8ee4d11420ee0

Samo da vidis da su se djeca igrala iako je ovo bili 10-tak dana prije nego sto si ti dosao...imas odma na pocetku videa..........naravno da u 11 mjesecu nitko nije izlazio na ulicu...

Dobro ovaj tvoj je odgovor iskren....iako nisi na sve odg!!....Sad mozes zamisliti ogorcenje nekih ljudi.....mi smo bili jedan od najbogatijih gradova a sad smo najsiromasniji grad u Hrvatskoj...da bih radio U KOMUNALCU treba ti veza!
i normallno je da su ljudi ogorceni na sve koji su pomogli da dodje do toga! a to su pomogli i mobilizirani....i osim sto su ljudi mrtvi jos smo i jadni!

Naravno kad je dosla obnova i "nasi" su nam drpali i nisu obnovili sve sto su mogli i krivo ulagali novac...

Kakvo ste imali misljenje o ARkanu,Badzi i ostalim imenima iz babaroginog vrta...Ali u to vrijeme? jeste li kuzili da su to kreteni? iako ti mozda nisi vidio te jedinice jell si bio iza...
I ljudi ovo zadnje sto Je SVOIC napiso je istina (iako ja nezz da rade i u srbiji kako su vama uzeli mjesta) nasa vlast je toliko ljigava da je to uzas!
Recu samo koalicijia hdz-sdss sto je bila 10 god gradu DOVOLJNO JE....da su to neki normalni srbi ajde. proguto bi..ali ovi pljackasi

Jel zna neko sta je bilo sa petrovom gorom na sajmistu tojest kada su se oni tamo naouruzali i odkad se nije moglo uci u nju i jesu li nasi ikad se tamo priblizili?
Niks , tvoji snimci me još više uveravaju da sve nije trebalo tako da se desi. Bilje da ne komentarišem jer ću verovatno izazvati nove reakcije a to mi nije cilj.
Što se tiče Arkana , znaš da je njegov kamp bio u vinariji Erdut i da tamo nije imao pristup niko. To je bilo mesto samo za odabrane , za nas su oni bili "žestoki"momci kojih smo se klonili i nisu baš bili omiljeni . Nikad nisi suguran šta mogu da urade , imali su neki svoj rat , mi smo za njih bili druga klasa.
SVOIC is offline  
Old 21.02.2010., 17:02   #6478
Zestoki su bili samo kada su jaci. Nad njima je imao nadzor DB. Zadaci im je bila odnosenje najvrijednijeg ratnog plijena. Ukratko milosevicevi kokosari.
zulualpha is offline  
Old 21.02.2010., 18:49   #6479
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Zestoki su bili samo kada su jaci. Nad njima je imao nadzor DB. Zadaci im je bila odnosenje najvrijednijeg ratnog plijena. Ukratko milosevicevi kokosari.
Već sam pisao Niksu1 oko odnošenja "plena" svaki rat je takav pa i ovaj . Uvek je jači odnosio ono što mu je došlo ruke , nije to samo karakteristika za ovaj prostor. nego , postoji li negde evidencija ili popis dobara koja su prijavljena kao pokradena . Da li je , na primer , svako selo izvršilo popis imovine koja je nestala ili tome slično .
SVOIC is offline  
Old 21.02.2010., 18:59   #6480
Slazem se, sto se tice pljacke ovaj se rat ne razlikuje od drugih.
zulualpha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.