Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 18:34   #5681
Sto godina se cekaju ti nalazi a vrijeme ide...

Proslo mi je 31 dan od ab. Nema jos ni naznake M. Meh.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:53   #5682
Evo meni mjesec dana od vadjenja krvi, a jos cca trećinu nalaza nisam dobila.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:39   #5683
I kod mene isto. Danas zvala, vecina nalaza gotovo, za ostalo mi rekli da zovem krajem tjedna.

Ali dobra vijest je da je stigla M!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:57   #5684
Prvi korak!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:36   #5685
Pozdrav, imam pitanje. Doktorica mi je rekla da je došlo do Blighted ovuma trenutno sam 6+3 sljedeci tjedan idem još jednom na pregled za svaki slučaj i ako ne bude ništa morat ću na kiretažu. Vidim da se spominju i tablete. Postoji li određeni period do kojeg se daju tablete i je li to bolje rješenje od kiretaže? I postoje li te tablete u zagrebu?
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:44   #5686
Ne znam za tablete, ali vidjela sam na drugom topicu da vec krvaris pa je velika sansa da ti ni nece trebati, ni kiretaza, ni tablete. Zao mi je, drzi se.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:47   #5687
žao mi je, špelica. javi se u bolnicu koja ti je blizu, oni će ti odrediti što ti je najbolje. u zagrebu se ne daju tablete.

sveti duh, primjerice, ima metodu da pusti tjedan dana da trudnoća sama ode. pa ako ne ode ideš na kiretažu ili daju ergometrin.

velika je šansa da će ti samo otići, samo je pitanje hoćeš li par dana piti još ergometrin.

veliki zagrljaj, drži se
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:15   #5688
Hvala vam curke svakako bih voljela da samo ode i da ne moram na kiretažu, jer sam jednu već imala i ne bih to ponavljala. Baš sam čitala da u rijeci daju tablete i šteta što toga nema u zagrebu.
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:42   #5689
Mislim da podobnik ima tablete u zg
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:50   #5690
draga, sad sam vidjela na drugoj temi. a tebi vrlo vjerojatno neće trebati tableta. ali ja bih sigurno otišla u bolnicu po proceduru.

cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:12   #5691
Danas sam išla na pregled i definitivno je blighted ovum. Spontani još nije krenuo i trenutno ne krvarim. Ako ne krene sam od sebe morat cu na kiretažu. Jedno pitanje. Da li je moguće ako nisam iz rijeke i okolice otići tamo na abortus tabletom? U zagrebu to nigdje ne rade tabletom. Zvala sam podobnika kažu da tablete daju samo u slučaju namjernog prekida trudnoće ne u slučaju patološke trudnoće i da se daje do 6. tjedna.
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:23   #5692
Quote:
špelica kaže: Pogledaj post
Danas sam išla na pregled i definitivno je blighted ovum. Spontani još nije krenuo i trenutno ne krvarim. Ako ne krene sam od sebe morat cu na kiretažu. Jedno pitanje. Da li je moguće ako nisam iz rijeke i okolice otići tamo na abortus tabletom? U zagrebu to nigdje ne rade tabletom. Zvala sam podobnika kažu da tablete daju samo u slučaju namjernog prekida trudnoće ne u slučaju patološke trudnoće i da se daje do 6. tjedna.
Mozes iz Zg ici tamo, ali ides jedan dan na pregled i prvu tabletu a onda za (mislim) dva dana ides opet po tu drugu tabletu i tada ostajes kod njih dok se sve ne odradi. To je ono sto sam ja procitala iskustva drugih zena iz Hr.
Kod mene je takodjer bio b.o. i odlucila sam se na tabletu, ali ja sam u At i tu je procedura drugacija.

Sretno i neka ti sve prodje sto bezbolnije i sto jednostavnije.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:22   #5693
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Mozes iz Zg ici tamo, ali ides jedan dan na pregled i prvu tabletu a onda za (mislim) dva dana ides opet po tu drugu tabletu i tada ostajes kod njih dok se sve ne odradi. To je ono sto sam ja procitala iskustva drugih zena iz Hr.
Kod mene je takodjer bio b.o. i odlucila sam se na tabletu, ali ja sam u At i tu je procedura drugacija.

Sretno i neka ti sve prodje sto bezbolnije i sto jednostavnije.
Špelica, potvrđujem ovo što se tiče procedure u Ri. Prvi dan dolaziš po oralnu tabletu, pa dva dana poslije dolaziš i dovršava se pobačaj vaginelatama. Taj dan si u bolnici nekih 7-8 sati i popodne ideš doma. Čisto da znaš proces ako se odlučiš.

Drži se.
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:41   #5694
Hvala vam puno, pomogle ste mi
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 08:43   #5695
žao mi je. odluči se za ono što ti je prihvatljivije.

što se kiretaže tiče, to je operacija, ali se u zagrebu radi vakumom. maternica se skroz očisti i endometrij bude lijep i zdrav već sljedeći ciklus. nije ni to kraj svijeta.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:24   #5696
Quote:
špelica kaže: Pogledaj post
Danas sam išla na pregled i definitivno je blighted ovum. Spontani još nije krenuo i trenutno ne krvarim. Ako ne krene sam od sebe morat cu na kiretažu. Jedno pitanje. Da li je moguće ako nisam iz rijeke i okolice otići tamo na abortus tabletom? U zagrebu to nigdje ne rade tabletom. Zvala sam podobnika kažu da tablete daju samo u slučaju namjernog prekida trudnoće ne u slučaju patološke trudnoće i da se daje do 6. tjedna.

Postoji sansa i za Zagreb, moja dr ima opciju tableta, ne sjecam se koliko se placa ( jer ih ja na kraju nisam trebala) ali ako trebas info sibni mi pp


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:59   #5697
Trebam savjet. 17.05 sam bila na pregledu gdje mi je dijagnosticiran blighted ovum jer se sa 7+4 vidjela samo geatacijska. Doktor je rekao da je najbolje da pričekamo da spontani i da dođem za 2 tjedna na kontrolu. Kako spontani nije krenuo jučer sam bila opet na pregledu u bolnici, trenutno sam 9+3. Taj drugi doktor kaže da nije blighted već missed ab jer se vide 2 zumanjcane i nesto za sto on misli da je odumrli plod. Kaže mi da on nije za kiretažu već da je bolje da krene spontani sam od sebe i da se javim za 10 dana... S obzirom da cu za 10 dana biti 11 tjedana trudna bojim se toliko čekati, jer sam zadnji put imala istu situaciju i spontani nije krenuo sam i radila sam kiretažu sa 12 tjedana i jako me boljelo. S obzirom da sam u ovoj trudnoci pila duphastone i da mi je maternica zabačen otraga bojim se da mi je bezveze čekati. Jesu li komplikacije veće ako se kiretaža odradi kasnije ili je li bolje napraviti je čim prije? Nisam pametna pa molim savjet
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 05:41   #5698
hm, o tome što je teže i kada, nemam saznanja.

ja sam imala missed ab, čekala sam skoro 2 tjedna od dijagnoze, ali nije krenulo samo i kiretaža je bila jedina opcija. radili su mi je pod općom, tako da me ništa nije boljelo.

drž se
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:41   #5699
meni su na 10+4 preporučili da čekam da krene samo. ja sam drugi dan došla u TA i rekla da ne mogu čekati, psihički me ubija. i tada mi je ginekologica rekla da tolika trudnoća niti ne bi otišla cijela, da bi se moralo još urigirati kiretažom.

još su tebi dvije žumanjčane. može ti nešto zaostati, patit ćeš se dugo i stvarno će grdo izgledati ako ti to sve doma krene.

ja sam bez imalo razmišljanja za kiretažu. pustila bih da samo ode ako je trudnoća 5 ili 6 tjedana.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:02   #5700
Otići ću u ponedjeljak u bolnicu i tražit da me naruče prije. Ovo je baš mučenje, što od mučnina, povraćanja, što psihički.. hvala vam puno na savjetima!
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.