Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 10:58   #1
Prenatalni PAPP test ili kombinirani probir

Molim sve trudnice koje su obavile ovaj test da mi napišu kako je prošao? Da li je i vama vaš ginekolog ponudio taj test ili....
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:03   #2
opet ja... mislim da ti to ginici sada svima preporučuju, mada je inače bio kriterij iznad 35 čini mi se i obiteljska povijest.


pogledaj si malo na ove linkove:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_double.asp

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10382

a mislim da se i tu na forumu puno diskutiralo o tome, vidi malo u tražilicu


meni osobno su došli dobri rezultati, ali da moram ići ponovno ne znam da li bi išla, posebice radi toga što se tako dugo čeka

ali malo se informiraj, na koncu to je ipak samo tvoja odluka

__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:08   #3
nešto na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=170060
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:08   #4
Ako se radi o double ili triple testu onda sam na tom bila tj. bila sam na double testu u 5 mjesecu trudnoce i to me poslala ginicka ali ne niti zbog godina niti zbog obiteljske anamneze nego jednostavno zasto sto to ona preferira i sve salje na tu pretragu.
Pretraga ko pretraga je pljuga: prvo naprave UZV i onda ti vade krv ... a na rezultate sam cekala tjedan dana .
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:42   #5
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ako se radi o double ili triple testu onda sam na tom bila tj. bila sam na double testu u 5 mjesecu trudnoce i to me poslala ginicka ali ne niti zbog godina niti zbog obiteljske anamneze nego jednostavno zasto sto to ona preferira i sve salje na tu pretragu.
Pretraga ko pretraga je pljuga: prvo naprave UZV i onda ti vade krv ... a na rezultate sam cekala tjedan dana .
šta te tako kasno slala? ili je to bio triple test? jer meni su rekli da se radi od 16-20 tjedna
ma tko više zna šta je ispravno?
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:00   #6
Meni još nitko nije ponudio nikakve testove idem next week na pregled pa možda će onda
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:00   #7
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
šta te tako kasno slala? ili je to bio triple test? jer meni su rekli da se radi od 16-20 tjedna
ma tko više zna šta je ispravno?
pa 20 tjedana je 5 mjeseci ... bio je duoble test i kazu da ako je double teso dobar da ne treba kasnij eponavljat triple test, a neki soc ginekolozi niti ne zele dat uputnice za oboje.

BTW:tko zna mozda sma bila i manje trudna..moram pogledat po nalazima hehe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:51   #8
a u bolnici (Vinogradskoj) posvuda piše da sve trudnice bez obzira na dob trebaju napravit double test......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:19   #9
Totalno nisam pametna što da učinim s tim u svezi! Imam manje od 35 g., u familiji je sve OK, ne znam kako se postaviti prema tome. Najljepše je kad dobiješ super rezultate, ali što ako moraš na amnio?? Rizik pobačaja uvijek postoji, koliko god bio mali, a rezultati su, srećom, često negativni. A i što ako postoji kromosomski poremećaj (ne daj Bože!)??! Ići pobaciti ili ne?? Teško se postavit prema svemu. A i vrijeme do čekanja rezultata, ne znam ,mislim da bi pošizila od brige. Tako da STVARNO nemam pojma što napraviti. Lako je bilo teoretizirat kad nisi trudna. Ja sam prva uvijek govorila da ći sigurno ići. Ali sada gledam na stvari drukčije...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:24   #10
ja sam isto u dubiozi, obiteljska anamneza je čista, ali ja sam iznad 30 (khm, bliže 35-oj )...

s jedne strane želim napraviti double, a s druge me dosta strah jer je veliki postotak lažno pozitivnih nalaza... pa trauma sa amnio koju baš i ne bi prolazila... a opet, mislim da ne bih abortirala neovisno o rezultatima.

svakako, nemam pojma što da radim kao što je vidljivo

nego, zar se double ne radi najkasnije do 13+6? ili sam ja nešto pobrkala?
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:25   #11
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Najljepše je kad dobiješ super rezultate, ali što ako moraš na amnio?? Rizik pobačaja uvijek postoji, koliko god bio mali, a rezultati su, srećom, često negativni. A i što ako postoji kromosomski poremećaj (ne daj Bože!)??!
Ne moraš na amniocentezu ako ne želiš, bez obzira na rezultate triple ili double ili kojeg već testa. Moj triple je bio OK za dob (stara sam bila 37 godina), ali to nije puno značilo, i svejedno su mi NUDILI amnio. Ali sam odbila jer sam tako odlučila još prije.
Inače, postoji i test korionskih resica koji se radi do 12. tjedna, ako se želi analiza kromosoma. Ne znam koliko je rizičan, s obzirom da je također invazivan, ali barem se radi u ranijoj trudnoći.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:36   #12
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Ne moraš na amniocentezu ako ne želiš, bez obzira na rezultate triple ili double ili kojeg već testa. Moj triple je bio OK za dob (stara sam bila 37 godina), ali to nije puno značilo, i svejedno su mi NUDILI amnio. Ali sam odbila jer sam tako odlučila još prije.
Inače, postoji i test korionskih resica koji se radi do 12. tjedna, ako se želi analiza kromosoma. Ne znam koliko je rizičan, s obzirom da je također invazivan, ali barem se radi u ranijoj trudnoći.
Dobra stvar biopsije korionskih resica je što se radi ranije, ali ima nažalost veći stupanj rizika za pobačaj od amnio. Sve je super kad super završi, ali...
To je teškoća koja nas uvijek prati.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:51   #13
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
ja sam isto u dubiozi, obiteljska anamneza je čista, ali ja sam iznad 30 (khm, bliže 35-oj )...

s jedne strane želim napraviti double, a s druge me dosta strah jer je veliki postotak lažno pozitivnih nalaza... pa trauma sa amnio koju baš i ne bi prolazila... a opet, mislim da ne bih abortirala neovisno o rezultatima.

svakako, nemam pojma što da radim kao što je vidljivo

nego, zar se double ne radi najkasnije do 13+6? ili sam ja nešto pobrkala?
ja sam ga radila u 16 tjednu, tako negdje....

a to je takva glupost, kada sam tamo došla govori meni tetka:
ako vam budu dobri rezultati, super, ali to vam na znači potpuno da su dobri jer baš vi možete biti taj 1 (vražja statistika), ako su loši onda amnio, ali ne zanči da su nužno loši, jer možda vi niste taj 1...

uglavnom statistika.......


kad sam izašla vani sam si mislila, šta je meni ovo sada trebalo...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:58   #14
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ja sam ga radila u 16 tjednu, tako negdje....

a to je takva glupost, kada sam tamo došla govori meni tetka:
ako vam budu dobri rezultati, super, ali to vam na znači potpuno da su dobri jer baš vi možete biti taj 1 (vražja statistika), ako su loši onda amnio, ali ne zanči da su nužno loši, jer možda vi niste taj 1...

uglavnom statistika.......


kad sam izašla vani sam si mislila, šta je meni ovo sada trebalo...
pa toga me i strah... brinut ću bez veze bilo pozitivno bilo negativno, a bebu ne dam kako god bilo...
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 14:02   #15
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
pa toga me i strah... brinut ću bez veze bilo pozitivno bilo negativno, a bebu ne dam kako god bilo...
je, koliko god briješ da je sve u redu, u tih 7-10 dana sam se dosta puta sjetila i pomislila: joj, kad će rezultati....

sada sam mirnija, ali da moram ponovno proći sve to (mene su usput budi rečeno boli 2 puta, pa nije krv išla, izašla sam sva smantana van)
dobro bi promislila
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 16:15   #16
Evo zvala sam Medicinski fakultet u Rijeci i zenska mi je rekla da se screening radi između 15. i 18. tjedna, a što se tiče Downovog sindroma da ga najviše žena dobije koje u obiteljskoj anamnezi nemaju niti jedan zabilježen slučaj sa Downom. Mene je moja ginekologica (a takva je praksa mislim svagdje) pitala za obiteljske bolesti unazad 3 generacije. A tko zna što je bilo prije. Žene su rađale mrtvu djecu ili onu koja su poslije oboljela od "tko zna čega" a kad samo vidiš koliko bolesti dijete može dobiti od toksoplazmoze.... A što su tad žene znale..
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 16:27   #17
Evo sama sam otvorila temu pa da dopunim i korisnim informacijama screening test
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 01:43   #18
bila na double testu: prvo došla kod gina po uzv mjere, otišla u breyer labos u ilici - izvadili mi krv, malo popričali sa mnom - sve mirno, ljudski, toplo, ljubazno...uzeli 350 kn, i nalaz sam dobila ISTI dan poslijepodne - mailom!!
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 09:59   #19
Super info Tashi, hvala
pogotovo ovaj dio s Breyerom, jer se i u Vinogradskoj plaća 300kn pa mi je onda svejedno, a nalazi mailom su idealni

mene jedino zbunilo što su neki to radili u 1., a neki u 2. tromjesečju, a meni ostalo zabilježeno da se mora napraviti probir do 13+6 i našla sam odgovor na harniju

Ukoliko trudnica ne stigne obaviti kombinirani probir u 1. trimestru ili rezultati ovog probira nisu jednoznačni, postoji mogućnost obavljanja biokemijskih testova u 2. trimestru
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

Zadnje uređivanje Thelma&Louise : 08.04.2007. at 10:00. Reason: g i dalje ;)
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 21:32   #20
tHelmice, evo išla sam gledati na breyerov nalaz - bila sam 14+3..mislim da ima vremena do 17 tjedna...ali može se i provjeriti pozivom kod njih. krivo sam napisala - bili su na deželićevom prilazu, ali je bila obavijest da sele u ilicu. telefon je bio 377 68 70..a imaju i svoju internet stranicu - potražit ću pa dopisati
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.