Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 00:18   #21
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
zato što si pomišljaš kupiti psa bez papira (i k tome bordošku dogu ), Malo previše emotivno reagiramo, jer previše je bolesnih i ostavljenih pasa, te nesavjesnih vlasnika, koji pare pse jer eto to im je film...žalosno.

Dakle, ono što TI moraš znati je to ... koliko para toliko muzike.
Više love, kvalitetniji pas, znači nije podložan boleštinama i vjerojatno će biti tako miroljubiv kao oni koje znaš, manje para više pogrešaka. pa sad, na tebi je i ti odluči.

kaj ti to znaci? sto se tice bolesti s tim se slazem...

...ipak bi tvoju izjavu preformulirao u koliko ljubavi das, toliko muzike imas...

cini mi se kroz ovo koliko sam citao tvoje postove(opcenito)...nekak sve ti to teoretski dobro kazes...ali zivot s psom kao ni s ikakvim drugim zivim bicem nije teorija...ti kao da od pesa radis masinu za dizanje svog ega...moj pes ovo, moj pes ono...ja s njim ovak, ja s njim onak...imas nekakvu prepotentno-zajebanu crtu u sebi s kojom puno puta zelis ispast najpametnija

gledaj ja sam ti kratko na ovom forumu i mozda sam te krivo procijenio ali ti i jos tvoje dvije tri frendice toliko znate nekad srat da je to strasno
vec ti ja to neko vrijeme imam potrebu to saopcit...i eto dosao je i taj dan
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.06.2007., 00:28   #22
Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
ti i jos tvoje dvije tri frendice toliko znate nekad srat da je to strasno
vec ti ja to neko vrijeme imam potrebu to saopcit...i eto dosao je i taj dan
"Auu...šta radi čovek..." Ali, imam i ja nešto za reći ovom Fjodor-liku, dakle, kad ti netko pošalje privatnu poruku s relevantnim informacijama, onda elementarna pristojnost nalaže da mu otpišeš sa zahvalom. Tek toliko da i drugi znaju...poslije mi je bilo i žao što sam se uopće potrudio.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 09:43   #23
@stenebordorsko ... heh evo ti 5 za snagu što si napokon rekao da serem bravo

Nekima "serem", a nekima govorim pametno.
Neki poštuju moje mišljenje i znanje, a neki kao ti ne. I što ja tu mogu.
Zar tako nije svugdje.

Ja znam kolikom broju ljudi sam pomogla i zato tu postam i postat ću, a takvi kao što si ti i tebi slični...heh, vaš gubitak.

Čuj ne moraš biti ljubomoran na moj odnos sa mojim psom, znam da boli činjenica da ti pas niš ne kuži, te da tebe uopće ne doživljava, da se boji svega, pa i tebe, ali to je od sad samo i isključivo tvoj problem, kao što si rekao "serem" pa svoje "sranje" više neću prosipati pred tebe.... Znaš onu, ne prosipaj biserje pred svinje ...

Pozdrav.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 17:12   #24
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
@stenebordorsko ... heh evo ti 5 za snagu što si napokon rekao da serem bravo

Nekima "serem", a nekima govorim pametno.
Neki poštuju moje mišljenje i znanje, a neki kao ti ne. I što ja tu mogu.
Zar tako nije svugdje.

Ja znam kolikom broju ljudi sam pomogla i zato tu postam i postat ću, a takvi kao što si ti i tebi slični...heh, vaš gubitak.

Čuj ne moraš biti ljubomoran na moj odnos sa mojim psom, znam da boli činjenica da ti pas niš ne kuži, te da tebe uopće ne doživljava, da se boji svega, pa i tebe, ali to je od sad samo i isključivo tvoj problem, kao što si rekao "serem" pa svoje "sranje" više neću prosipati pred tebe.... Znaš onu, ne prosipaj biserje pred svinje ...

Pozdrav.
kazes...margaritas ante porcos

zasto si ti tak sigurna da sam ja nesto izgubio?

...i kak ti molim te ljepo znas kaj moj pas kuzi a kaj ne????
jesi ti s njom krave pasla?
pa ja mislim da i je moj pas iskljucivo moj problem...neznam zasto si si ga uopce prisvojila

a tebi bi savjetovao malo kulturnog uzdizanja...
penis bonus pax in domus
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 20:27   #25
E jebiga, prijatelju...onda možda bolje da razmisliš o kupnji psa; samo prva 3 cijepljenja ti koštaju više od 500 kn, pa ne znam koliko si spreman pratiti tekuće troškove...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 03:01   #26
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
E jebiga, prijatelju...onda možda bolje da razmisliš o kupnji psa; samo prva 3 cijepljenja ti koštaju više od 500 kn, pa ne znam koliko si spreman pratiti tekuće troškove...
čuj 500 kn i 1500 eura se ipak malo razlikuje točnije 7,3*3 puta
tj ako 1500 eura pretvoriš u kune i podjeliš sa 500 dobit ćeš broj 22

što znači da ga mogu cjepiti 3*22 tj 66 puta za taj novac zar ne?
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 11:09   #27
Da, toliko matematike znam, za divno čudo, ali poanta je sasvim drukčija, što je većina vjerojatno shvatila, ali za one koji nisu, evo pojašnjenje-dakle, ako već u startu kalkuliraš s ciframa, onda je možda bolje odustati od cijele ideje prije nego se uvališ u veće govno, i u situaciju kad nećeš moći uzdržavati psa, pa će morati biti poklonjen ili prodan ili svašta nešto...
A što nek se desi da ti pesa lupi auto, pukne mu noga, a operacija košta par tisuća kuna? A gdje je hrana? Bordoška doga nije baš bulimičar, pa da ćeš tu nešto uštediti...
Po mojem iskustvu, najviše plaćaju oni koji štede, i to se pokazalo kao istina nebrojeno puta...
Ma, uostalom...sretno vam bilo...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:40   #28
hm..

Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Da, toliko matematike znam, za divno čudo, ali poanta je sasvim drukčija, što je većina vjerojatno shvatila, ali za one koji nisu, evo pojašnjenje-dakle, ako već u startu kalkuliraš s ciframa, onda je možda bolje odustati od cijele ideje prije nego se uvališ u veće govno, i u situaciju kad nećeš moći uzdržavati psa, pa će morati biti poklonjen ili prodan ili svašta nešto...
A što nek se desi da ti pesa lupi auto, pukne mu noga, a operacija košta par tisuća kuna? A gdje je hrana? Bordoška doga nije baš bulimičar, pa da ćeš tu nešto uštediti...
Po mojem iskustvu, najviše plaćaju oni koji štede, i to se pokazalo kao istina nebrojeno puta...
Ma, uostalom...sretno vam bilo...

Nije tak skupo držat psa , pa skuplje je pušit...
A i sirotnja puši
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:55   #29
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
Nije tak skupo držat psa , pa skuplje je pušit...
A i sirotnja puši

Itekako je skupo držati psa, naravno ako ćeš ga držati kako spada.
Prije šest mjeseci smo na liječenje moje sada, na žalost pokojne pesice potrošili lovu koja bi bila dovolja za jedno pristojno štene (s rodovnicom).
Prije nabavke psa razmisli i o takvim stvarima. Jesi li spreman na to?
Nije briga o psu dat mu neku trećerazrednu hranu za jesti i malo vode.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:01   #30
mene pušenje košta 400 kn mjesečno (pušim kutiju dnevno), a pas me košta, ovisno o mjesecu u godini i zdravstvenom stanju psa između 300-1000 kn mjesečno.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 21:33   #31
?

Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
mene pušenje košta 400 kn mjesečno (pušim kutiju dnevno), a pas me košta, ovisno o mjesecu u godini i zdravstvenom stanju psa između 300-1000 kn mjesečno.
pas te košta između 300 i 1000 kn mjesečno?
to je kao da me netko pita koliko imaš godina a ja kažem između 30 i 100
ovakkvu glupost još nisam duuugo vremena čuo.
na šta ti to trošiš 1000kn mjesečno?
kaj jede kavijar?
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 21:39   #32
Pa npr. pas ponekad mora i veterinaru pa troškovi rastu, može mu se strgat lajnica pa treba kupit novu...
Zašto te toliko ćudi da su troškovi između 300-1000 kuna.
Kod mene je doljnja granica viša, ali u principu tu smo negdje.
Imaj u vidu da Zum-Zum ima malog psića (jatakođer imam male pse).
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:02   #33
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
mene pušenje košta 400 kn mjesečno (pušim kutiju dnevno), a pas me košta, ovisno o mjesecu u godini i zdravstvenom stanju psa između 300-1000 kn mjesečno.
Sasvim opravdano to tvrdiš Zum-zum,ja sa do nedavno imala njufa i samo na higijenu i prehranu sam mjesečno trošila oko 600-700kn,a kad su u pitanju bili i veterinarski troškovi,pogotovo redoviti pregledi i slično,trošak se penjao i znatno više.Da ne govorim o sitnicama kao ogrlice,pokoja nova igračka,prostirka za auto itd.Ako se nemaš namjeru propisno brinuti za psa,a to košta,bolje ti je i ne nabavljati psa!Podržavam do zadnje što je Clearwater rekao,jer uvijek trebaš biti spreman i za nenadane troškove!Bio pas malen ili velik,on je odgovornost,te se skladno tome,prema psu treba i odgovorno ponašati!
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:29   #34
Na žalost, teško je to ljudima dokazat. Vidiš da se Fjodor čudi. Da zna koliko košta vreća kvalitetne hrane možda se ne bi toliko čudio. A di su još ostale sitnice i vet.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:12   #35
nemogu vjerovat...
ja obožavam svog psa i on jede samo kuhano i sami mu spravljamo meso...
Jeste li razmislili da za tu vašu "kvalitetnu hranu" možete kupiti u mesnici vratine , konjetine koja je najzdravije meso?
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:18   #36
Nitko nije rekao da ti ne voliš psa, ali ne znam stvarno s čime ga hraniš ako se čudiš cifri koju je iznjela Zum-zum.
Moji psi jedu i kuhano (jedan obrok dehidrat, a jedan kuhano) i cifra koja ode na hranu je poprilično velika, a imama male pse.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:22   #37
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Nitko nije rekao da ti ne voliš psa, ali ne znam stvarno s čime ga hraniš ako se čudiš cifri koju je iznjela Zum-zum.
Moji psi jedu i kuhano (jedan obrok dehidrat, a jedan kuhano) i cifra koja ode na hranu je poprilično velika, a imama male pse.
Pošto već dugo imam psa mislio sam da nešto znam o psima, ali ak vas 5 kaže da je to toliko skupo tko sam ja da negiram to...
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:53   #38
Ma ne kaže nitko da ne znaš, uostalom, svi vidimo da si imao i prijašnje iskustvo s bolesnim psom, pa možda otuda nastaje nesporazum oko stavova u smislu financijskih izdataka koji su povezani sa posjedovanjem psa.
Imam osjećaj da je poanta svih ovdje da ljudi budu svjesni toga da imati psa znači morati biti u stanju uzeti u obzir i neke neočekivane troškove, to je sve. Bilo bi idealno kad bi se sve unaprijed moglo iskalkulirati i držati se toga, ali nažalost, život je nešto sasvim drugo. Evo, ja da nisam veterinar, pitam se bih li baš mogao ovako lagodno imati psa kao što ga imam-ovako sam barem siguran da sve što mojem psu treba u smislu veterinarske njege, imam besplatno, od cijepljenja, pregleda, lijekova, operacija itd. Ja sam sam sterilizirao svoju kuju bez potrošene lipe, ali isto tako znam, i svaki dan dolazim na poslu u kontakt s ljudima koji jednostavno ne mogu pratiti troškove vezane uz zdravstvenu zaštitu svojih životinja, pa im moramo izlaziti u susret na rate, na čekove, na đemdo i ostale igre bez granica. Jebiga, sve to košta, i sve to netko mora platiti...To je otprilike isto kao da kupuješ auto s idejom da ti se nikad neće pokvariti i da nikada neće trebati servis, nego da ćeš samo točiti gorivo i vozit se...ali to baš nije tako, nažalost...
Nitko te ne pokušava uvrijediti, rekavši da si ti sad neki siromah kojem je, eto, baš želja imati psa, pa računa da će se prehranjivati isključivo milošću susjeda, ali samo kažem da treba računati i biti spreman na neočekivano. Uostalom, kad god čovjek radi neke izračune, bilo o čemu da se radi, gotovo uvijek troškovi ispadnu veći od očekivanih...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:59   #39
U nekim knjigama ćete naći da se dobro ponašaju sa ostalim životinnjama u dvorištu, psima, mačkama i ostalima, što je sasvim suprotno! Ne vole nikoga kraj sebe, pogotovo ne druge pse...prvom prilikom će ga ugušiti jer je ljubomoran i želi Vašu pažnju samo za sebe tako da pazite i na tu mogućnost da kad odraste ostanete bez par kokoši ako ih dohvati, pasa ma koliki oni bili gotovi su i ostalo... Treba mu vlasnik čvrste ruke koji ga zna odgojiti od malih nogu, ali bez nasilja, to ni slučajno jer vjerujte zapamtit će to i kad tad vratiti! Šetnja je loša strana i treba dugo da se nauči voditi s povodcem, naravno bez davilice nigdje jer on će vas voditi u šetnju a ne vi njega ili nju! Prehrana dajte puno riže, svaki dan riža i meso i tjedno 2-3 jajeta sirova u jelo i imat će mišiće kao ROKY IV! Nemojte mu davati suhu hranu jer ništa onda od psa, preživit hoće ali neće biti kao s rižom i mesom....psi su mesožderi to zapamtite! Njega samo malo isčešljajte kad se opada dlaka! Uglavnom, to je pas za one koji znaju što hoće!

Sve što Vas zanima o Bordoškoj dogi pitajte...odgoj, prehrana, ponašanje i sve ostalo što vas zanima slobodno pitajte jer želim ovu pasminu bolje objasniti i pomoći onima koji to žele!
__________________
Milijun stepenica ti treba do vrha, a samo jedna do dna!

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.10.2008. at 11:22.
Bordeaux dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:00   #40
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
pa molim sve koji nešto znaju o tome da mi kažu....
npr koliko papa?
koliko košta bez pedigrea?
sa pedigreom?
znam da je miroljubiv...
htio bih mužjaka..
nadam se da ću si novac povratiti parenjem svog psića )
navalite ))

Ovdje ne možeš dobiti normalan odgovor,svi nešto pametuju i nabacuju ti svoje mišljenje. Ti razmisli sam sa sobom pa ćeš vidjeti. A jedino što u ovoj priči drži vodu je to da je to velika pasmina i da ti za to treba ipak malo više novaca nego što misliš. Ja imam 2 boxera pa brdo novaca ide na njih.
Pozdrav

Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
pas te košta između 300 i 1000 kn mjesečno?
to je kao da me netko pita koliko imaš godina a ja kažem između 30 i 100
ovakkvu glupost još nisam duuugo vremena čuo.
na šta ti to trošiš 1000kn mjesečno?
kaj jede kavijar?
Ova zadnja rečenica ti je jaka!

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 18.01.2009. at 21:41.
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.