Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2015., 19:39   #141
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
A evo nam još jednoga
Prvo i osnovno - prekini se bojat. Znam da se radi o operaciji i sve to, ali stvarno se nemaš čega bojati jer te neće apsolutno ništa boljeti nakon toga, ok možda malo prvih dan-dva, ali to je to. Ako ti mi cure kažemo da ništa ne boli, onda znaš da ne boli.

Cijena - nemam pojma, plaća osiguranje

Ja sam operirana u KB Dubrava

Priprema prije operacije - E sad... to ovisi od osobe do osobe, ja sam prvo morala godinu dana nositi aparatić za zube i izvaditi umnjak, to je bilo sve

Još nešto?

Mene zanima moze li se umjesto fiksnog aparatica staviti mobilni, nije mi ga problem nositi 24/7, samo financijski nisam u mogucnosti staviti fiksni, zaista nemam novca, a ta progenija me ometa u svakodnevnom zivotu, ne mogu gristi I imam smetnje u disanju
antoniagala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:05   #142
Evo,drage moje pridružujem se ovom forumu i molim za pomoć.Od
11 mj. imam bolove ispred uha koji idu prema zubima.Bole
zadnji zubi,a pulzacije i vrućina u zubima je stalna.Do sada sam izvadila 6 zubi jer me bole i zubi i čeljust...Obišla sam sve maksilfacijace
,oralne k,zubare,otorince,slaba korist.Imam nalaze mr,ct,rtg,ali se navodno ništa ne vidi. Ima
li netko kakva iskustva ili savjet? Sad sam na medrolu..Molim vas help me..Živim u Kaštelima
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 20:00   #143
Quote:
megi66 kaže: Pogledaj post
Evo,drage moje pridružujem se ovom forumu i molim za pomoć.Od
11 mj. imam bolove ispred uha koji idu prema zubima.Bole
zadnji zubi,a pulzacije i vrućina u zubima je stalna.Do sada sam izvadila 6 zubi jer me bole i zubi i čeljust...Obišla sam sve maksilfacijace
,oralne k,zubare,otorince,slaba korist.Imam nalaze mr,ct,rtg,ali se navodno ništa ne vidi. Ima
li netko kakva iskustva ili savjet? Sad sam na medrolu..Molim vas help me..Živim u Kaštelima
Jel vas bole jos koji zglobovi?
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:36   #144
Cao, zadnjih 2 tjedna imam ogroman pritisak u celjusti, nema bolova, samo nekakva ogromna punoca, kao da je unutra sve oteklo, a nista se ne vidi, niti je vruce, niti je oteklo.. Ne mogu ustanoviti da li je rijec o samom zglobu ili misicima celjusti.

Prosle god imala >navodno< reaktivni artritis zbog echer. colli, kazem navodno jer nije nikad potvrdjeno i nalazi su svi u savrsenom redu.. A bolovi su bili u svim zglobovima skroz blagi i samo zigajuci, kao pred promjenu vremena, pa mozda nisu imali nikakve veze sa reaktivnim, ali eto.. Zna li itko o cemu se moze raditi.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 10:16   #145
Quote:
antoniagala kaže: Pogledaj post
Mene zanima moze li se umjesto fiksnog aparatica staviti mobilni, nije mi ga problem nositi 24/7, samo financijski nisam u mogucnosti staviti fiksni, zaista nemam novca, a ta progenija me ometa u svakodnevnom zivotu, ne mogu gristi I imam smetnje u disanju
Hej, da li u dubravi vertikalno spustaju gornju čeljust? Imam short face syndrome, ne vide mi se gornji zubi..da li hzzo pokriva trosak operacije u inozemstvu??
malimirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 16:49   #146
Najbolji ortodont kao priprema za operaciju čeljusti u zg?
malimirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 14:19   #147
Kakve su preporuke za doktora Vedrana Uglešića?
missa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 00:06   #148
operacija čeljusti

Trazim kvalitetnog zubara za operaciju celjusti-donja je skroz uvucena i nema nikakvog pravog zagriza, zubi su lose raspoređeni,pucaju poroznosive boje, Naprijed imam keramicku jedinicu i dvicu koje su se spustile i + na desnoj strani mrljr od tableta gvožđa.
Ima li vanka neki specijalizirana dobra klinika pa da kazete koliko to kosta.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:18   #149
Je li istina da se operacija za progeniju plaća 15 tisuća kuna i da se ne može više preko hzzo-a? Tako mi je rekla moja zubarica prije par mjeseci.

Thanks!
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:25   #150
Quote:
Hlvdna kaže: Pogledaj post
Je li istina da se operacija za progeniju plaća 15 tisuća kuna i da se ne može više preko hzzo-a? Tako mi je rekla moja zubarica prije par mjeseci.

Thanks!
Malo je star post, ali...
Ne vidim zasto ne bi pokrivao hzzo ako je slucaj dovoljno tezak. U svakom slucaju treba ici kirurgu na procjenu. Ja se spremam na dvostruku operaciju zbog progenije pa se iskreno nadam da sam u pravu
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:42   #151
Molim one koji su prosli operaciju preporuke za ortodonta na pm. Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:23   #152
Evo da vas pitam za savjet. Ja isto imam problem sa celjusti, ali na drukciji nacin. Normalan mi je ugriz i sve ali jedna strana lica mi izgleda nateceno, tocno na zglobu gornje i donje celjusti. Pitao sam zubaricu i ona mi je rekla da bi trebalo ic na korekciju. Ima mozda netko od vas na podrucju rijeke da je bio? Iskustva?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 05:17   #153
operacija celjusti

Pozdrav, jeste li morali vaditi umnjake prije operacije?
lorena111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 09:13   #154
Pozdrav! Ima li netko da je u ne tako dalekoj prošlosti odradio operaciju progenije? Dobro bi došlo malo svježih iskustava....
nadamse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 11:59   #155
I mene zanima! Tj najvise jeli istina da se mora placat operacija? Hvala
ML 1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 12:00   #156
I je li KB Dubrava jedino mjesto gdje se moze progenija operirati u Zagrebu?
ML 1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 07:51   #157
Quote:
ML 1003 kaže: Pogledaj post
I je li KB Dubrava jedino mjesto gdje se moze progenija operirati u Zagrebu?
Može se i u Rijeci i koliko ja znam ne plaća se.
nadamse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 17:53   #158
Quote:
nadamse kaže: Pogledaj post
Može se i u Rijeci i koliko ja znam ne plaća se.
Sigurno? Kolko vidim po forum nitko nije placao
Ortodontica mi je rekla da se ne placa jedino ako je fiksni aparatic stavljen prije 18. God i onda se ceka na operaciju, pa me malo zbunjuje to s placanjem
ML 1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 20:02   #159
Ja sam bila u Rijeci na pregledu kod kirurga i ortodontice za op.. Op se ne plaća ukoliko postoji potreba za njom na pregledu vas pregledaju i naprave analize
greeneyes23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 20:03   #160
Ja sam bila u Rijeci na pregledu kod kirurga i ortodontice za op.. Op se ne plaća ukoliko postoji potreba za njom na pregledu vas pregledaju i naprave analize
greeneyes23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.