Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 14:41   #61
Komisija za komplikacije u trudnoći

Drage cure , žene, trudnice i one koje su to bile MOLIM VAS za pomoć!
Radi se o komplikacijama u trudnoći. Znam da se nakon nekog vremena, nakon što se otvori bolovanje, mora ić na komisiju da se bolovanje produži.
Zanimaju me vaša iskustva i da li netko zna što se događa ako oni to ne produže a žena mora čuvati trudnoću. Znam da se stalno priča kako su postrožili ta bolovanja pa me to prilično zabrinjava
Pomalo mi glupo zvuči da komisija to nebi odobrila ali čula sam da ima i takvih situacija ((
Pliz help! Što napraviti u takvom slučaju?
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:03   #62
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Drage cure , žene, trudnice i one koje su to bile MOLIM VAS za pomoć!
Radi se o komplikacijama u trudnoći. Znam da se nakon nekog vremena, nakon što se otvori bolovanje, mora ić na komisiju da se bolovanje produži.
Zanimaju me vaša iskustva i da li netko zna što se događa ako oni to ne produže a žena mora čuvati trudnoću. Znam da se stalno priča kako su postrožili ta bolovanja pa me to prilično zabrinjava
Pomalo mi glupo zvuči da komisija to nebi odobrila ali čula sam da ima i takvih situacija ((
Pliz help! Što napraviti u takvom slučaju?
više ne ideš i na komisiju već dolazi komsija kod tvog doktora i procjenjuje dali imaš dravo na daljnje bolovanje..
u slučaju da ti odbiju daljnje bolovanje nisam puno pametna šta napravit.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:05   #63
ne znam zašto, ali meni je doktorica rekla da je njoj samo bitno da meni ginićka napiše da sam i dalje na komplikacijama, i ona mi daje doznake. A 'komisija' dolazi kontrolirati nju a ne mene. znači ona samo mora s nečim potkrijepiti zašto mi je produžila bolovanje, svaki mjesec joj nosim kopiju trudničke knjižice
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:05   #64
Meni je doktorica opće prakse rekla da preporuka za nastavak bolovanja mora napisati socijalni ginekolog ( to je novost) i kod liječnika opće prakse dolazi komisija, bolovanje produžuje liječnik opće prakse, a komisija samo potvrđuje da ima osnove za produžetak bolovanja...neka ti ginekolog napiše strogo mirovanje i neće ti odbiti bolovanje...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:07   #65
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Meni je doktorica opće prakse rekla da preporuka za nastavak bolovanja mora napisati socijalni ginekolog ( to je novost) i kod liječnika opće prakse dolazi komisija, bolovanje produžuje liječnik opće prakse, a komisija samo potvrđuje da ima osnove za produžetak bolovanja...neka ti ginekolog napiše strogo mirovanje i neće ti odbiti bolovanje...
e da, tako je i meni rekla, sada je obavezno da je preporuka socijalnog ginića
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:18   #66
Hvala vam puno, ipak sad znam nekaj novoga..znači moram imati socijalnog ginića.. Malo mi je čudno da mi to nije rekao dr opće prakse ali vjerovatno je to ta caka. Hvala još jednom!
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:23   #67
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno, ipak sad znam nekaj novoga..znači moram imati socijalnog ginića.. Malo mi je čudno da mi to nije rekao dr opće prakse ali vjerovatno je to ta caka. Hvala još jednom!
ja ti 100% znam da je moja prije prihvaćala i preporuke privatnog ginića, a sada mi je rekla obavezno socijalni, znači vjerojatno je kod svih tako i isto tako sam shvatila da ako ti ginić da preporuku da ju komisija neće poništiti sigurno, tako da ne trebaš brinuti
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:32   #68
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno, ipak sad znam nekaj novoga..znači moram imati socijalnog ginića.. Malo mi je čudno da mi to nije rekao dr opće prakse ali vjerovatno je to ta caka. Hvala još jednom!
po zakonu moraš imati 3 socijalna doktora: opće prakse, ginekologa i stomatologa.
nije važno ko ti vodi trudnoću, ali sve uputnice i recepte ti ispisuje tvoj socjalac.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:43   #69
Razumijem sad sve, ali zar nije glupo da ti na taj način oni moraju određivati kod koga češ na pregled? Što ako ja ne želim kod nikoga osim kod svog privatnog doktora? Šta onda? Moja frendica je (doduše prošle godine) otišla na komplikacije koje joj je preporučio privatni ginekolog i nije morala ići socijalnom. Izgleda da se to promijenilo po ovome što mi pišete.
Morati ću nazvati svog doktora pa ga pitati nema mi druge. Jer ako ću morati socijalnom... ajme meni
Mislim tj ziher sam da je ta žena u penziji.. Sad tražit nekoga drugoga i moliti ga da mi na temelju papira od privatnog ginića da povijest bolesti.. Sumnjam da će htjet
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:57   #70
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Meni je doktorica opće prakse rekla da preporuka za nastavak bolovanja mora napisati socijalni ginekolog ( to je novost) i kod liječnika opće prakse dolazi komisija, bolovanje produžuje liječnik opće prakse, a komisija samo potvrđuje da ima osnove za produžetak bolovanja...neka ti ginekolog napiše strogo mirovanje i neće ti odbiti bolovanje...
Ja vodim privatno i sad zadnji put samo sam svojem dr opće prakse kopirala nalaze i mišljenje doktora i sve je on obavio i odobreno mi je do porodiljnog da ostanem na komplikacijama.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:00   #71
ja sam isto kod privatnice.
napisala nalaz, opća praksa iskopirala, dao mi papir i poslo me na komisiju.
na komisiji rekli da me nije trebao slati jer da oni to ambulantno rješavaju
ja nazvala opću praksu i rekla mu to, a kaže on: a ne, ne, onda oni viču na mene.

uglavnom: na komisiji mi reklo da ću morat još jednom doći do porodiljnog i da će oni to riješit ambulantno, a on tvrdi da moram ić opet.

meni nikad niej dosadno.
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:03   #72
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Mislim tj ziher sam da je ta žena u penziji.. Sad tražit nekoga drugoga i moliti ga da mi na temelju papira od privatnog ginića da povijest bolesti.. Sumnjam da će htjet
Ne moras traziti novog socijalca, ako ti je stari otisao u penziju ti si automatski prebacena kod nekog drugog. Nazovi HZZO i mozes odmah saznat kod koga si zapisana. Trebat ce ti broj JMBG-a, to traze kad ih preko telefona trazis za taj podatak.

Bez problema ti soc. ginic ispuni papire koje trebas. Jedino se malo neckaju kad trazis uputnicu za neku skupu pretragu. Vecina socijalaca ni nema ultrazvuk u ordinaciji tako da moraju uzeti u obzir snimku od privatnika. Za prvi put kad dodjes morat ce ti otvorit trudnicku knjizicu i zapisat sve tvoje podatke i povijest bolesti pa ponesi sve nalaze od pocetka trudnoce. Poslije toga za sljedece posjete doneses samo najnoviji nalaz od privatnika.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:11   #73
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Ja vodim privatno i sad zadnji put samo sam svojem dr opće prakse kopirala nalaze i mišljenje doktora i sve je on obavio i odobreno mi je do porodiljnog da ostanem na komplikacijama.
Ja isto trudnoću vodim privatno,ali sve uputnice mi daje socijalni ginić na preporuku privatnog ginića. Meni je doktorica rekla da se bolovanje (po novome) produžuje na preporuku soc ginića, ja sam uzela preporuku privatnog ginića,odnjela socijalnom giniću koji mi je napisao istu tu preporuku i obje preporuke sam odnjela doktorici opće prakse koja je rekla da će mi produžiti komplikacije i da ju nazovem dan nakon što joj dolazi komisija da mi kaže do kojeg datuma...

Možeš ti voditi trudnoću privatno,ali zašto bi plačala vađenje krvi,davanje urina...kad ti može soc ginić napisati uputnicu za sve to
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:57   #74
Sad sam opet čula sto različitih priča, ali nema veze..zahvaljujem se svima na pomoći. Zbilja mi je laknulo, bila sam užasno pod stresom jer kako god da bude ne mogu zamisliti da me neko prisili da moram na posao a tamo mi je totalna katastrofa i budem pod takvim stresom da se bojim da to ne bi nikako za bebicu bilo dobro. Želim se potpuno posvetiti tome i uživati u trudnoći ( koliko mogu dok ne povraćam svako malo he he)
Valjda će mi proći svi papiri kako treba...
hvala svima još jednom...pusek
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:10   #75
ja sam bila 2x na komisiji, išla sam u dz Kruge (Zg). preporuku je napisao moj ginekolog i to bez ikakvih problema, otkad sam povraćala pa do daljnjega-ništa me nije pitao,a prestala sam povraćat i bila sam ok. dok opće prakse je napisala neki papir s kojim sam otišla na komisiju.....tamo su me pitali samo gdje radim i što sam po struci...bili iznimno ljubazni, udarili žig dali papire i poslali doma. ....doma mi nitko nije dolazio....treba samo kopiju povijesti bolesti od gina, kopirat doktorici opće prakse da i ona ima...( valjda ak ju dođu kontrolirat)
nitko me nije gnjavio
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:25   #76
meni je moj ginekolog samo rekao da neka se ne brinem, da od 2010. više nema komisije na koju bih ja trebala ići. i to je sve.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:49   #77
Od listopada ove godine (dakle ne od iduće godine) komisija sama izlazi na teren, tj odlazi kod dr opće prakse gdje se na temelju papirologije produžuje bolovanje ili ne.
U slučaja komplikacija u trudnoći, sad je potrebno donijeti preporuku socijalnog ginekologa na temelju čega će vam dr opće prakse davati svaki mjesec doznake koje nosite u firmu i na HZZO.
Komisija izlazi na teren jednom mjesečno. Morate paziti do kad vam je bolovanje (tj komplikacije) produženo, jer za svako iduće produživanje vam je potrebna preporuka soc ginekologa.


Iako vam i sam dr opće prakse može otvoriti komplikacije, to se ne prakticira često jer za to su indikacije drukčije (sekundarna bolest koja ugrožava trudnoću). U klasičnim slučajevima gdje imate ginekoloških razloga za otvaranje komplikacija, potrebna vam je ipak preporuka ginekologa.

eto, nadam se da sam dovoljno pojasnila
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:04   #78
a što je to socijalni ginekolog?
ja imam ginekologa preko hzzo, tj. on je privatnik i ugovorni zdravstveni djelaznik sa hzzo-om.
on mi je upisao komplikacije u trudničku knjižicu i s time sam otišla kod svoje doktorice opće prakse.
nemoj mi reći da je soc. ginekolog to što ja kažem preko hzzo.
nije to ništa socijalno, sve smo mi to lijepo platile, buduće mame koje radimo
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:07   #79
ja sam od sutra na komplikacijama, ali meni sestra kad sam danas zvala dr nije rekla ništa za preporuku socijalca, samo me pitala koliko dugo sam trudna i da sutra dođem ili pošaljem nekog po tu potvrdu da sam otvorila bolovanje koju moram u roku od 48h dat u računovodstvo od firme

znam da po doznake idem tek od 20-og u mj., pa onda s tim i ostalom papirologijom u Klovićevu, ali pojma nemam do kad će sad meni bit otvorene komplikacije, tj.kad mi dolazi komisija kod dr??
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:11   #80
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a što je to socijalni ginekolog?
ja imam ginekologa preko hzzo, tj. on je privatnik i ugovorni zdravstveni djelaznik sa hzzo-om.
on mi je upisao komplikacije u trudničku knjižicu i s time sam otišla kod svoje doktorice opće prakse.
nemoj mi reći da je soc. ginekolog to što ja kažem preko hzzo.
nije to ništa socijalno, sve smo mi to lijepo platile, buduće mame koje radimo
to je socijalni

I ja sam na istu foru kod svog gina..
bitno da ima ugovor sa HZZO-om i onda ti je svejedno jesi kod njega ili kod nekog dr-a u DZ.

Svi zovu socijalnim doktore preko HZZO-a pa tako i ja
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.