Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 12:44   #1021
ma da, zbog ponavljanja sam i pomislila na to, očito ignore nije baš upalio u smislu da ga je sprječio da (barem neko vrijeme) to ne ponovi...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 13:08   #1022
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mm se nastavi brijat, ja prolazim kraj kupaone i samo prokomentiram 'a jesi teribl tu'. ona prestane cvilit i kaže 'ja nisam teibl tu, ja sam djevojčica'
ignoriraš ju u tim trenucima?
a ja sam princezu naučila da će sve mama, jer ona tako želi
a jebiga, nemam vremena svako jutro s njom se natezat pol sata oko toga tko će ju presvuč - odradim to i idemo na posao.
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 13:19   #1023
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
ignoriraš ju u tim trenucima?
kako kad, ovisi o situaciji, zahtjevu i kako ga ona izrazi

često joj i mi popustimo pa napravim ja nešto što neće da tata
nekad joj objašnjavamo da je mam tu, ali radi nešto drugo pa ne može, ali ona će napraviti s dorom to i to poslije
a nekad - kad je to baš cendravo TT izvoljevanje kao to jutros - pičimo po svom i ignore
isto vrlo brzo prestane kad skuži da nitko nije pretjerano uzbuđen zbog toga što ona cvili
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 13:59   #1024
moj Alenić je u TT fazi, a već vidim i Dino lagano se približava. koma.
alen je svojeglav, mora biti po njegovom, ujutro neće ostati u vrtiću, popodne neće kući, u trgovini uvijek neki ekcesi, ništa mu ne možeš objasniti, što je najgore sa svoje 2 i po godine ne priča ništa osim da ne mama tata baba, i naravno "ja bi ovo" pa ja pričam, kuži on sve, ali se pravi da ne kuži. svaki put kad idemo kod svekrve ili ona dođe kod nas pokupi psovke od nje...a o ljubomori na brata da ne govorim, što god dino ima na sebi, u ruci ili u ustima, to mora imati i alen, otima mu... ma umorna sam. stalno bi bio vani, ja ne mogu uvijek s njih dvojicom ako nema MM-a, onda je plača dreka, tuča...
Dino ima 16 mj i već vidim neku laganu fazu, ako nije po njegovom, onda se sjedne i udara glavom o pos, joj ko zna što još me čeka dok ne izađu iz te grozne faze.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:02   #1025
moj je lagano počeo sa dernjavom i bacanjem po podu.
jučer u CC1 dva puta. pa se previja po onom podu gdje horde ljudi prolazi.

nemam ga srca ostaviti da tuli na tom prljavom podu pa ga odmah dignem na ruke ili stavim u kolica gdje se nastavlja dernjati. skrenem pažnju na nešto drugo i pičimo dalje.

činjenica je da ga kozara lovi kad je gladan, žedan, vruće mu je, spava mu se. ali polako mora naučiti da mora imati strpljenja za nešto i da ne može uvijek i sve dobiti ODMAH.

doma se uredno dere i zavija. no doma ga pustim da odvergla svoje pa onda nastavljamo gdje smo stali.

napor živi.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:19   #1026
LOL, odlične ste mi. Kada se sjetim mlađe sestre, imala je dugu plavu kosicu i cim nesto ne bi bilo po njenom -plač, da se zakoceni a onda bi sakicama u kosu i pocela da cupa...ona je doslovce sebi kosu s glave cupala..pramenovi su znali lezati po podu. Mozete misliti kak je stara znala izluditi...a nemre joj nis. Ni prica ni skretanje paznje, aj joj skreni paznju tada. A ruke joj ne mozes vezati. Prestala je nakon godine dana sama od sebe KAK JE I POCELA.
a mene je moja susjeda grizla redovito u igri...i staroj dopizdilo jedan dan kada sam joj opet dosla uplakana te me vratila van uz rijeci da se izvolim izboriti za sebe, kaj joj dam da me grize. I rijesila sam to sa 4 godine kad bi razjapila celjusti pukla bi joj samar..i ostavila se navike lose kad je prestala grist ja sam prestala samarat
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:34   #1027
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Da tak i mom, on bilosto da je za jest vozi po stolu, il je motor il kamion....

kad se ljuti i vice ti ci nomalna ja cam ljut.



što se tiče boca i bočica...Moj redovito nećaku otima dudu i bočicu..
I baš drži dudu u ustima dok smo s nećakom u drštvu.
Onda hoće samo iz te bepske bočice piti.
I sve je njegovo,sve svojata,moje,moj,moje...
Sve što vidi kod druge djece,hoće i on.
Počeo je zapitkivati,zašto nema tate i tako to.

Edit,sad je otišao kakati sa slikovnicom. Eno ga sere i čita
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 01:51   #1028
koliko su vaši inatljivi?
Moj je danas prešao sve granice inata
Spremili se u šetnju,a vani sparina,on ponijela mu lopatice,kantice..
I sad,frendica mi putem kaže da odemo prvo na kofi pa onda u neki pješčanik.
Ali jebiga,prođemo mi kraj pješčanika i produžimo.
Mali u kafiću popizdio,takav mi je šou napravio da je frendica rekla da se umorila gledajući.
I ni čuti da idemo poslije se igrati.
On samo gleda kakvu će mi spačku napraviti,a ja ga gledam i on baš hoće da ga gledam da mi zbriše prema cesti,ali neće zakoračit na cestu,glavno da se zaleti i da ja šprintam za njim.

Rekla sam da me više nikad ne zovu na kave s njime.
Ok,kužim ja njega,dijete se oće igrat,a ja ga strpala na terasu kafića.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 02:45   #1029
pink ne znam, moj nije toliko inatljiv, 2 god i 4 mj. ima. kad sve realno pogledam, bez svojih pretjerivanja, najgori je u trg.centrima, nije u trgovinama čak loš, ne uzima stvari, ne cvili da mu se kupi, kad smo u mulleru ili nekoj trgovini igračkama ako gleda nešto kažemo mu da je skupo i da nemamo sad para za to. čini mi se da kuži donekle jer i nakon što izađemo iz trgovine ponavlja par puta: tata nema paja, nece kupit meni.
Problem je u tome što on nekad neće ni ući u trgovinu, ne da se uvesti, on bi samo trčao po hodnicima, letio tamo vamo, razgledavao ono što se njemu gleda.
i zna mi se rasplakati kad idemo iz vrtića, kad ga pokupim obavezno moramo ostati da se on izigra min sat vremena u pješčaniku s prijateljima (ostaju mame s djecom u vrtićkom dvorištu), nekad mi je je ok, nekad zbilja imam posla, žurim se doma, pa nakon sat vremena bih ja išla ali mladi gospodin još ne bi. onda nastanu problemi. prvo pokušavam objasniti da moramo doma, da trebamo ručati, moramo ići negdje, to ne pali uvijek, onda pribjegnem varanju pa ga pokušam privoliti tako što mu predložim utrkivanje do stana (izrazito je natjecateljski tip ). nekad to upali, kad ne upali onda sam prisiljena pribjeći riječima: ok M ako ti ne želiš ići doma, ti ostani, mama ide. I krenem se udaljavati prema izlazu. on instant brizne u plač, neće za mnom, nego se ukopa na mjestu i ako skuži da ja krećem prema njemu on brže trk na svoje mjesto gdje se igrao onda tu nastane povuci potegni, suze i plač, ja nemoćna donekle
takvo je moje iskustvo s dvogodišnjakom.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 10:57   #1030
i moja to radi, namerači se na nešto i ne bi popustila da si bog
i, da, gluha je k'o top. ali totalus.
jučer sam pomislila kak mi je draže bilo kad se derala i urlala, a ne ovo, k'o da se stupu obraćam. pjeva ona nešto tralalala taraparam, ja ju zazivam, ona ništa..približim joj se i pokušam ulovit pogled ona paramtarambaram i dalje...hvatam joj pogled, okrećem glavu, počinjem pričati (a nez veze, nije ni da joj nešto hoću zabranit, htjela sam joj predložit neku igru) ona me ne obadaje ni pol posto!! stavilo me dijete na ignore
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:15   #1031
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i moja to radi, namerači se na nešto i ne bi popustila da si bog
i, da, gluha je k'o top. ali totalus.
jučer sam pomislila kak mi je draže bilo kad se derala i urlala, a ne ovo, k'o da se stupu obraćam. pjeva ona nešto tralalala taraparam, ja ju zazivam, ona ništa..približim joj se i pokušam ulovit pogled ona paramtarambaram i dalje...hvatam joj pogled, okrećem glavu, počinjem pričati (a nez veze, nije ni da joj nešto hoću zabranit, htjela sam joj predložit neku igru) ona me ne obadaje ni pol posto!! stavilo me dijete na ignore


A mama se transformira iz anđela u pobješnjelu vješticu...

zlato, molim te nemoj to (zlato ignorira)

zlato, dušice, možemo dogovorit da to ne radiš (zlato i dalje ignorira)

ribice jel ti mene čuješ pa rekla sam ti da to ne radiš (ribica ignorira)

pa koliko ti puta moram da se to ne smije (dijete i dalje ignorira)

prestani, isti tren prestani (dijete nezainteresirano pogledava u smjeru mame)

zašto ti mene ne čuješ, zašto ja sve moram govorit sto puta!!! (dijete prvo pogledava mamu u čudu, a zatim puca od smijeha jer mama ispušta neartikulirane zvukove)

Zaključak: odgojna metoda ne polučuje željeni rezultat
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:17   #1032
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i moja to radi, namerači se na nešto i ne bi popustila da si bog
i, da, gluha je k'o top. ali totalus.
jučer sam pomislila kak mi je draže bilo kad se derala i urlala, a ne ovo, k'o da se stupu obraćam. pjeva ona nešto tralalala taraparam, ja ju zazivam, ona ništa..približim joj se i pokušam ulovit pogled ona paramtarambaram i dalje...hvatam joj pogled, okrećem glavu, počinjem pričati (a nez veze, nije ni da joj nešto hoću zabranit, htjela sam joj predložit neku igru) ona me ne obadaje ni pol posto!! stavilo me dijete na ignore
to mrzim,mrzim kad me ignorira. Sad vidim da je ono bacanje po podu mila majka naspram ovog.
Ostavila sam ga u vrtiću,tako se držao za mene da sam ga jedva odvojila
A priča mi kako je tamo lijepo i kako neće plakati,čak me jučer popodne tražio da ga vodim u vrtić i da neće plakat bez mene.

Počeo me oponašati,ko kad mu skrećem pozornost od nečega.
Drži on autić roary,kažem mu da mi ga da,on ga skriva iz sebe i kaže da ne valja roary,onda mi nosi druge igračke i kaže evo ti bager,vidiš kako je jipi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:05   #1033
moja je otkrila novu vrstu "plača"..
čak se ne potrudi ni da donekle zvuči kao da stvarno plače, nego baš reve.
za svaku sitnicu.
u stanju je po pola sata tako se derati, uz povremeno dizanje atmosfere vriskovima.
luda sam više.
sinoć je uspjela i mene i mm-a paralelno toliko izbaciti iz takta da je skoro batine pobrala.
a sve zbog ničega.

i ništa ona više ne može sama. ni gaće obući nakon pišanja. stane, ofrlji proba jednom rukom i udri revat kako ona to neeee moooožeeeeee.

gluha je još uvijek.
ako i čuje nakon 150 ponavljanja, odgovor je "čekaj" ili "ali samo malo" ili "ali ja sam moram nešto drugo"

bebasti jednorječni govor je još tu, tepanje isto
kaka (kad hoće na wc)
am am
pi-ti (kad je žedna)
beckica (inače je bleskva, skoro pa i breskva)
i tako..
inače melje u rečenicama koje ni ja ne bih sastavila


a mene boli na sve strane, od prepona, gastritisa, išijasa.. počele mi i noge naticati. blaženo drugo stanje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:35   #1034
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post

i ništa ona više ne može sama. ni gaće obući nakon pišanja. stane, ofrlji proba jednom rukom i udri revat kako ona to neeee moooožeeeeee.
da,da..proba ofrlje pa zaziva 'mama, ja ne mogu', onda joj ja znam odgovorit flegma 'možeš, možeš' pa ona proba opet pa uspije pa iznenađeno kaže - mogu. a nekad joj noga upadne u gaćice i dok izgovara da ne može pa se brže bolje ispravi.

i opet ju moram hranit, sama pojede par žličica i 'mama, pomogni mi'

i isto se počela glupirat s bebskim govorom, namjerno priča nešto nerazumljivo, baš iskrivi glas...al to se igra, zeka-peka...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:44   #1035
kažem i ja njoj da može sama, neka proba pa ću joj ja pomoći ako zapne, ali neeeee.. ne može ona sama. ne može me vidjet da sjednem, bože sačuvaj da legnem. odmah dođe i kaže "tu sam ja ležala, makni se" ili "ali ja tu želim sjediti!"

i ovo "mama, pomogni mi" ili "mama, ti mi daj" mi je poznato..
ne znam jel to ona sebi sprema teren za kad beba dođe da se već zna da njoj treba pomoć oko svega iako je ona velika i najveća, ili je nešto drugo u pitanju
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:48   #1036
btw, kol'ko brojiš još?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:51   #1037
u finalu sam, 36 tj
i sve mi se čini da će i ova curka biti kapitalac preko 4 kile
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 13:06   #1038
Moj je u fazi kad nista nece da napravi...Sta god kazem nece...
I ponasa se ko pubertetlija i to ona zagrizena...
Ja sam vise luda!!!!!
I za sve se dere,neplace neg se dere nigdje suza.....i onda pogleda gledal ga ko pa ako ne onda se dere jos vise.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:21   #1039
rastu joj zadnji mliječni zubi.. obe gornje petice probijaju..
valjda je zato tako ekstra nervozna i razdražljiva i plačljiva.
eto - našla sam joj alibi opet


još pregrmimo te zube pa smo mirni cca 6 mjeseci do novog seta mliječnih zuba
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:38   #1040
a ja 6 godina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.