Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 13:53   #41
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post

Ovo ti ne bih preporučio, ti utezi su smrt za zglobove. Ako već hoćeš opterećenje nabavi ruksak i natrpaj ga ciglama.
Pa onda ako na letiš na cesti navečer na ekipu koja "prodaje" cigle(za love koliko imaš ili te nalemaju),samo im pokažeš torbu i kažeš "Ne hvala.Imam već dosta"
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 17:43   #42
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
pa sve ovisi šta želiš postići

npr. snagu i eksplozivnost ćeš teško dobit takvim treningom

možda kad bi nabavila neke jako teške stvari

nego, ima par knjiga od trenera Rossa Enamaita u kojem je nabrojeno dosta vježbi koje možeš radit kod kuće (dobro, ne baš u dnevnom boravku, ali u garaži ili oko kuće)

njegove metode koristi i dosta boraca u kondicijskim pripremama

al ćeš opet za to trebat nabavit neka pomagala, tj. više manje ćeš ih sama morat napravit

i te metode su jako efektivne, al je to možda i previše za jednog rekreativca

isto tako i imaš dvd-ove od poznatog borca Basa Ruttena gdje imaš treninge u trajanju od nekih pola sata, on ti u realnom vremenu govori šta da radiš

to je isto dosta teško, al jako efektivno i oduzima jako malo vremena

a sad da ćeš bezveze radit bicepse, tricepse bla bla, sa bučicama od 2.5 kila i nema baš previše smisla ni koristi
ima li gdje na netu baza vjezbi od toga Basa Ruttena ?
momak na kvadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:09   #43
Kucna teretana i vjezbanje

Dakle,

I meni ide na živce put do i iz teretane, ne vjerujem u izolacijske vježbe na tonama sprava, a treneri su obično totalno nezainteresirani. Godinama vježbam doma, i skupila sam: bučice od 2 i 6 kg, vijaču, pješčane utege za noge i ruke (koristim ih za, kao aerobni, trening hodanja - kad mi se ne da penjati na Sljeme).
Uvijek moram nešto raditi, a brzo mi dosadi, pa kombiniram: yogu za rastezanje, bicikl i plivanje kad je sezona, penjanje na Sljeme ili hodanje do / oko Jaruna i Bundeka.
A prije par mjeseci sam otkrila crossfit, super mi se sviđa makar je njihova zajednica puna vojnika... pa u forumima moraš odvojiti ideologiju od treninga. No, treninzi su jako efikasni, traju do pol sata dnevno a rezultati su izvrsni. I još je sve na netu, ne moraš niš platiti, imaš detaljno objašnjen dnevni trening s uputstvima i videom...
Za crossfit trening sam kupila šipku i 24 kg utega, šipku za zgibove (postavljenu u kupaoni), napravila sama gimnastičke krugove i medicinku No radi se i puno sklekova, čučnjeva i ostalih body-weight stvari..

Toliko. Ako se netko nakači na crossfit, javite se da razmijenimo iskustva Pozdrav i uživajte.
diplomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:31   #44
iz mog iskustva (+ mama mi je visi fizioterapeut) moj savjet svima je: vjezbe kod kuce samo uz bucice od 2kg i utezima s pijeskom za oko zglobova iste kilaze, te pilates lopta... nema smisla natrpavat na sebe velika opterecenja utezima jer se tako samo ozlijedjuju zglobovi (imala sam iskustva s laksom ozljedom zapesca u teretani koje me i nakon godinu dana zna boljeti)... bitnija su povecanja ponavljanja (serija)
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:54   #45
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Imam ruksak, samo cigle moram nabavit. Jel to ok za čučnjeve? Mislim, cigle u ruksaku?
ok je za čučnjeve al ne i za ruksak

Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva (+ mama mi je visi fizioterapeut) moj savjet svima je: vjezbe kod kuce samo uz bucice od 2kg i utezima s pijeskom za oko zglobova iste kilaze, te pilates lopta... nema smisla natrpavat na sebe velika opterecenja utezima jer se tako samo ozlijedjuju zglobovi (imala sam iskustva s laksom ozljedom zapesca u teretani koje me i nakon godinu dana zna boljeti)... bitnija su povecanja ponavljanja (serija)

jel tebi Pervan neš u rodu
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:11   #46
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva (+ mama mi je visi fizioterapeut) moj savjet svima je: vjezbe kod kuce samo uz bucice od 2kg i utezima s pijeskom za oko zglobova iste kilaze, te pilates lopta... nema smisla natrpavat na sebe velika opterecenja utezima jer se tako samo ozlijedjuju zglobovi (imala sam iskustva s laksom ozljedom zapesca u teretani koje me i nakon godinu dana zna boljeti)... bitnija su povecanja ponavljanja (serija)
zanimljivo prema toj teoriji ja ne bio smio raditi po kampanji ni naušteli koju je službeno otvorio moj stari, nisam smio ni postavljati cijevi u kanalu
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:12   #47
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
zanimljivo prema toj teoriji ja ne bio smio raditi po kampanji ni naušteli koju je službeno otvorio moj stari, nisam smio ni postavljati cijevi u kanalu
ako je rad na crno- ne
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:15   #48
moj rad kod kuće je moderno ropstvo kada stari neće platiti bosancima da zidare nego mene pošalje na mješalicu a starijeg brata bildera pošalje da zida i da nosi kante koju će stari najvjerovatnije dobiti kada je budem bacao dole sa 1 kata
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:28   #49
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Otvaram ovaj thread naprosto zato što ne znam gdje postaviti upit, pa si mislim kako bi bilo zgodno da popričamo i na tu temu.

Dakle, ovdje možemo raspravljati o svim mogućim i nemogućim vježbama i programima uglavnom baziranih na korištenju vlastitog tijela, bez pomagala. Ok, bučice, gumice, pilates lopte i ostalo se podrazumjeva.

Također, i o efektivnosti i koristi od takvog načina vježbanja, i može li ono uopće zamijeniti teretanu, i slično

Naravno, i psihologija je poželjna Ukoliko se tvuk slaže

Moj upit je slijedeći: razmišljam o nabavi onih utegića s pjeskom za gležnjeve pa me zanima isplati li se, ili da radije nabavim neke bučice veće kilaže?
Time ti se bavio Pavel Tsatsouline, vrlo cijenjen autor (i s razlogom), u knjizi "Naked Warrior".


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:06   #50
Evo jedan kul program koji postoji skrekan na rapidshareu (mogu bacit link kasnije) za vježbanje kod kuće.
Postoje programi za jačanje gornjeg/donjeg dijela, cardio, weightloss, istezanje.. Nije loš uopće. Samo što Maya postane iritantna s vremenom kad te kao motivira da keep going-aš Ono, come on you can do it, i know you can

http://www.youtube.com/watch?v=XJFNL8a9qPM
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:14   #51
ja to imam
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:14   #52
I, jel koristiš? Nije loša fora, jelda
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:20   #53
Ja volim vježbati, hodati...al zbog viška masnoće u kvi..moram vježbati...vježbam normalno sada sam na 50 trbušnjaka u jednoj seriji..sve je stvar volje a recite mi što bi bilo dobro za vježbe za noge i mišiće ruku...to nemam pojma...što i kako..
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:02   #54
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
ja to imam
I ja, vjezbam svaki dan uz to i Leslie.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:34   #55
pa ja baš i ne , vježbala jedan period ali prestala...mogu reć da nije nimalo jednostavno, maya zna stvarno umorit

Viky koliko dugo to vježbaš i kako često??jesi primjetila kakve promjene???
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:34   #56
pozdrav,
kako zadržat il povećat kilažu a doć u nekakvu kondiciju?
thnx
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:55   #57
Jedi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:37   #58
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post

Viky koliko dugo to vježbaš i kako često??jesi primjetila kakve promjene???
Vjzbam oko mjesec dana, svaki dan po pola sata. Uz to vjezbam i s Leslie pa je tesko reci koliko same vjezbe imaju efekta, ali osjecam se dobro nakon njih. Imam osjecaj da mi se svaki misic aktivirao.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:31   #59
imam doma bućice s promjenjivom težinom , klupicu , i nekakvu spavu za trbušnjake, bučice sam kupio u intersportu za 300kn.. isao sam redovno u teretanu 10 mjeseci, prije nekih par godina i mogu reći da mi je veća fora sad doma... samo treba puno volje.. i mislim da za skidanje sala i trbušćića treba trčat min 2 puta tjedno ..
joxy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:28   #60
Quote:
sheeva kaže: Pogledaj post
Evo jedan kul program koji postoji skrekan na rapidshareu (mogu bacit link kasnije) za vježbanje kod kuće.
Postoje programi za jačanje gornjeg/donjeg dijela, cardio, weightloss, istezanje.. Nije loš uopće. Samo što Maya postane iritantna s vremenom kad te kao motivira da keep going-aš Ono, come on you can do it, i know you can

http://www.youtube.com/watch?v=XJFNL8a9qPM
Skidam si ovu Maju, aj da i to vidimo. Inače, imam poveću zbirku dvd-a za vježbanje kod kuće, svašta sam probala .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.