Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 21:32   #61
špansko ''B''

Ima li netko informaciju o zgradi B u Španskom...ja sam kupila stan u ulazu F i trebala bi se useliti za mjesec dana, pa me zanima kakva su iskustva ostalih ulaza???
Hvalaaa
uluru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 09:41   #62
Mi nemamo stan u Španskom, ali imamo dosta neriješenih stvari sa Pionirom. Ako ih riješe u našu korist pohvalit ću ih, ako ne sve će se čuti.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 09:39   #63
meni samo nije jasno zar se ekipa koja kupuje stanove od pionira na boji....
Pa vlasnički ćete dobit tek za godinu-dvije po izgradnji..... a do tad je to vlasništvo pionira i može im neki vjerovnik sjest ovrhom na vaš stan...a nikad ne znate da li pionir kome nešto duguje. Ja osobno znam jedan primjer da su ženskoj sjeli ovrhom na stan.
Mene bi bilo strah, ja planiram kupit stan sa čistim papirima i isti dan trčat u gruntovnicu da stavim predbilježbu vlasništva, a onda mi nitko ništa ne može...
Ali to sam samo ja
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 09:55   #64
Vidim da se radi o novogradnji, pa se ispričavam kaj offtopicarim, ali živim zadnjih 25 godina u zgradi koju je sagradio dotični (Pionir) i mogu vam reći samo hvalospjeve. Pošto sam i sam građevinar, mogu odgovorno reći da je zgrada napravljena više no dobro.
Inače, u mojem kvartu nalazi se 12 drugih zgrada. Samo dvije je gradio Pionir, a ostale Gortan i Industrogradnja.
Imam poznanike u nekoliko tih zgrada (Gortan, Industrogardnja), i svačeg sam se nagledao - od padanja ploča sa fasade, vlage u prizemnim stanovima, raspucalih zidova, očajne stolarije ...
Al u "mojoj zgradi" ništa od navedenog
Ali ... opet ... radi se o zgradi staroj 25 godina ... a kak grade ove nove zgrade -... bolje da šutim
__________________
Ako ne možeš pomoći, smetaj! Važno je sudjelovati!
Belfastchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:11   #65
Pozdrav. Šta nisu trebale biti samo dvije zgrade na trešnjevci a jućer sam vidio da se počela graditi i treća na samoj selskoj?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:38   #66
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Šta nisu trebale biti samo dvije zgrade na trešnjevci a jućer sam vidio da se počela graditi i treća na samoj selskoj?
Imaš odgovor par komentara iznad

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...7&postcount=60
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:54   #67
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Hvala
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:56   #68
zaboravih pitat...pa kaj nije trebao tu biti park?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:10   #69
Ne tu, već sto metara južnije, između Selske i 4 zgrade koje je završio Konstruktor prije par godina. Inače, trenutno nije park, već neuredna kombinacija drveća i niskog raslinja, ali bit će kad se cijelo naselje formira.

Bilo bi zanimljivo čuti komentare kupaca stanova Pionira na lokaciji Selska!
Jedna zgrada je vidim useljena, druga bi mogla biti gotova za mjesec-dva dana.
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:45   #70
Ja sam u Pionirovoj zgradi(također je starogradnja)al niti malo nije kvalitetan stan.Čujem susjeda ispod mene kad hoda,odzvanja jako,čujem ga kad hrče,da je to iznad mene,onda ok,ali ispod mene,pa da tako se sve čuje.U prošlom stanu ispod kao da nitko nije živio.Pod u nešem boravku je jako neravan,evo,već su popravljali vanjski zid fasade dva puta(zasada nisu na našoj strani)...tako da,ako ću ponovno kupovati stan,ne bi baš više zgrade od Pionira.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:39   #71
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Ja sam u Pionirovoj zgradi(također je starogradnja)al niti malo nije kvalitetan stan.Čujem susjeda ispod mene kad hoda,odzvanja jako,čujem ga kad hrče,da je to iznad mene,onda ok,ali ispod mene,pa da tako se sve čuje.U prošlom stanu ispod kao da nitko nije živio.Pod u nešem boravku je jako neravan,evo,već su popravljali vanjski zid fasade dva puta(zasada nisu na našoj strani)...tako da,ako ću ponovno kupovati stan,ne bi baš više zgrade od Pionira.
Kod mene nije taj slučaj jer su vjerovatno promijenili sistem gradnje, ali kao i kod svih drugih izvođača koji prodaju stanove, svi grade zgrade vrlo blizu tako da ćeš sada prije čuti susjeda koji hrče iz susjedne zgrade (nažalost), a o tome kako svi bulje jedni drugima u spavaće i dnevne sobe bolje da i ne govorim. Zgrade ne bi smjele biti bliže od 50 metara jedna od druge, a negdje je ta udaljenost nažalost samo 10 metara.
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 20:38   #72
Quote:
Esseker kaže: Pogledaj post
Kod mene nije taj slučaj jer su vjerovatno promijenili sistem gradnje, ali kao i kod svih drugih izvođača koji prodaju stanove, svi grade zgrade vrlo blizu tako da ćeš sada prije čuti susjeda koji hrče iz susjedne zgrade (nažalost), a o tome kako svi bulje jedni drugima u spavaće i dnevne sobe bolje da i ne govorim. Zgrade ne bi smjele biti bliže od 50 metara jedna od druge, a negdje je ta udaljenost nažalost samo 10 metara.
Znam znam...moja svekrva je u takvoj zgradi gdje je jako mala udaljenost od zgrade do zgrade.Al da ja njega čujem odozdola prema gore tj.njegove korake-to ipak u bivšem stanu se nije događalo.Mi imamo ok udaljenost od zgrade do zgrade,ali sama kvaliteta i nije nešto.Vjerojatno se Pionir poboljšao tokom godina.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 08:49   #73
Usput...
Otvorim danas Pionirovu stranicu i vidim da su cijenu na Sigečici spustili na 1.890 €/m2.
Vidim na ulazima da još ima slobodnih dvosobnih i trosobnih stanova, pa svaka čast nama koji smo isto kupovali po 1.990 €/m2 godinu prije.:S najper:
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:28   #74
Mi smo platili 2000 eura, ali bili smo svjesni,da će cijene kad tad pasti. Malo su ranije cijene pale, nego što smo mislili. Ali zato smo već dvije godine u svome stanu. Ionako ne možemo ništa više promijeniti. Meni je žao onih kupaca Nivogradnje u Prečkom koji su platili 2000, a sada su smanjili cijene na 1900, a daleko od useljenja.

Esseker,
možda kod tebe nisu susjedi još uselili, ako ništa ne čuješ. Mi jako dobro čujemo susjede, naročito one iznad nas. Za taj novac mogla je izolacija biti znatno bolja.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:36   #75
To sam i ja rekla(ne znam kako je u novim stanovima od Pionira)ali stanogradnja(bar moja zgrada)je stvarno loša izolacija.Sve se čuje,al doslovno sve.Mi čujemo susjede ispod nas,do nas(čuli smo seksanja i tako)...uglavnom,nismo zadovoljni.Čekamo da vidimo situaciju na tržištu pa da ga prodamo.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:50   #76
plagra,

možda je vaša zgrada ipak lošije napravljena, nego ova. Barem se hrkanje ne čuje (li nitko od susjeda ne hrče). Susjedi iznad kao da imaju slonovske noge. Mi ne razmišljamo o prodaji, tek smo se uselili.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:55   #77
Ne znam,vjerujem da su se popravili tokom godina,ali da bi više Pionirovu zgradu-ne,hvala,ako baš ne moram.I mi smo se ne tako davno uselili,ali imamo u vidu da bi i odselili.Kod mene hrče susjed ispod,znam kako uzdiše susjeda kad se seksa-ma neću više u detaljeA slonovskih nogu ima i previše
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:43   #78
Quote:
Esseker kaže: Pogledaj post
Usput...
Otvorim danas Pionirovu stranicu i vidim da su cijenu na Sigečici spustili na 1.890 €/m2.
Vidim na ulazima da još ima slobodnih dvosobnih i trosobnih stanova, pa svaka čast nama koji smo isto kupovali po 1.990 €/m2 godinu prije.:S najper:
Da, vidim i ja sad. Mi smo kupili na Trešnjevci (useljenje slijedeći mjesec) i cijena je još uvijek ista (1990), ali ići će i to dolje na 1890, pitanje je dana ili mjeseca. Uzalud nam trud svirači.......
Nego, pitanje za vas sa Sigečice ili druge friško useljene Pionirove zgrade: Kako je prošao taj prvi period što se tiče upravitelja, predstavnika stanara, definiranja visine pričuve, održavanje garaža. To se čini dosta problematično u zgradi koja je recimo useljena ispod 50%???!!
domin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:16   #79
Quote:
Isa kaže: Pogledaj post
Mi smo platili 2000 eura, ali bili smo svjesni,da će cijene kad tad pasti. Malo su ranije cijene pale, nego što smo mislili. Ali zato smo već dvije godine u svome stanu. Ionako ne možemo ništa više promijeniti. Meni je žao onih kupaca Nivogradnje u Prečkom koji su platili 2000, a sada su smanjili cijene na 1900, a daleko od useljenja.

Esseker,
možda kod tebe nisu susjedi još uselili, ako ništa ne čuješ. Mi jako dobro čujemo susjede, naročito one iznad nas. Za taj novac mogla je izolacija biti znatno bolja.
Susjedi oko mene su se svi uselili, ali ih dosta ne živi stalno u stanovima, dolaze vikendom ili preko tjedna, a kad dođu ne rondaju... možda se zbog toga ne čuju, ali se zato čulo bušenje po zidovima kod useljenja po cijeloj zgradi, uglavnom to mi toliko ne smeta koliko "big brother" efekt....
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:53   #80
domin,
bio je neki sastanak prije nego smo se uselili, sa samo par vlasnika!!!!. Mi smo dočekali "predstavnika" stanara (koji se sam imenovao?, meni je rekao da mu je Pionir predao kao prvom stanaru sve ključeve???), upravitelja zgrade K-index (ne možemo ih preporučiti) i pričuvu od 2 kn. Stalno smo u minusu, a nova zgrada!! Interesantno je i kod nas da svi troškove garaže plaćaju iz zajedničke pričuve (struja za vrata, svjetlo u podrumu, generator za garažna vrata). Nema pričuve za garažna parkirna mjesta, očito zato je "prestavnici" stanara ulaza imaju garažna parkirna mjesta. Mi koji nemamo takvo mjesto moramo financirati druge. Par vlasnika se žele riješiti tog "predstavnika" stanara i ovih upravitelja, ali nema dovoljno vlasnika u zgradi, sami podstanari.A nitko nema vremena trčati sa vlasnicima po cijeloj Hrvatskoj. To ide ovima u korist. Što sam se raspisala.
Nadam se da će kod vas biti više vlasnika prisutno, ali ne vjerujem u to. Puno stanova je kupljeno kao investicija.

Esseker,
znači imate mirne susjede, tim bolje. Što se tiče bušenja u zgradi, kod nas su sada tek prestali.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.