Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 21:09   #281
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
A ne, ne ide to tako, on ispada druker i frontrunner, što i je, a vi ispadate ovce, kao u ovom slučaju........i stvarno me čudi da vam nije posvetio jednu stranicu zahvale u lažljivom jutranjem listu.......
kucilo,

zaista pokazuješ jako puno o sebi kada ničime potaknut vrijeđaš, to puno više govori o tebi kao osobi i tvojem odnosu prema bez poštovanja prema onima koje vrijeđaš. što misliš, da li tvoje čuđenje zaista ima smisla, kada povlačiš paralelu da bi netko drugi trebao imati zahvalnosti iz određenog razloga, znači želiš reći da je nepristojan jer se nije zahvalio .... i to govoriš ti, koji, kao da razumije osnove pristojnog ponašanja, naziva mene i ostale ovcama .... nadam se da se dobro osjećaš dok si pisao ovaj post, da si njime zadovoljan, ponosan te da ti budi osjećaj samodopadnosti uz osjeh na licu, uz nadasve veličanstvenoj upotrijebi sarkazma koji bi trebao prezentirati tvoju duhovitost

Zadnje uređivanje dante-1 : 29.12.2011. at 21:50.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:28   #282
Oprosti ako sam tebe ili bilo koga uvrijedio, ali ja govorim o onima koji su slušali NBea i popušili na njegove savjete a dižu ga u nebesa.

Tako da ne bi bilo zabune. Ni njihovoj pušioni se ne veselim, ali ih niti ne žalim.

btw budi ljubazna pa stavi cijeli tekst ubuduće da se vidi da je rečeno za konkretni slučaj, ovako se vidi da je tekst istrgnut iz konteksta. Budi korektna kao što meni predlažeš.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:31   #283
Ova tema je pred zatvaranjem ako ne počnete normalno pisati. Hvala
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:37   #284
nema frke kucilo, napisah ovo gore jer nema smisla vrijeđati, svatko može normalno i ragumentirano raspravljati i imati svoj stav, zar ne ? od mojih desetak dionica što imam jedino je ADPL zajedničko sa NB-om. ali, volio bi od tebe čuti, pročitati, barem jednu analizu dionice za koju smatraš da je vrijedna pažnje i procjenu ulaza, naravno, sa objašnjenjem. zašto? pa, kad već kritiziraš, daj da vidimo tvoj "argument", pali metak, napiši, objasni, procjeni ulaz. nije i neće biti druk, ali kad govorimo na temu i o temi, zanima me pročitati od tebe nešto što nije kritika, to je lako, već upravo suprotno, a to je puno teže.


Zadnje uređivanje dante-1 : 29.12.2011. at 21:49.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 10:12   #285
Čemu gašenje kad se situacija tek raspliće? Možda samo moderiranje.
Priča se zahuktava.

http://trzistakapitala.wordpress.com/
Bakić se ponaša kao uvrijeđena frajla (da ne kažem razmaženo derište), ali je u pravu kad kaže da ništa nije prekršio.
Opozicija je opaka, ne bira sredstva i udara ispod pojasa. Ipak se on u posljednje vrijeme zamjerio krupnijim ribama.
Mislim, zar će jedan fond menager dozvoliti prelazak članova iz njegova fonda zato što je Bakić pisao o tome?

Meni je ovo super jer je iz ekipe izbacio Iniestu i Fabregasa, a ubacio Šituma i Chago.
Spominje se i Mamić.
Očekujem kidanje majice a la Maminjo by Bakić ako slijedeće godine u ovo doba njegove perjanice opet razvale konkurenciju.
Mislim da bi to bilo super radi povećanja likvidnosti i zanimanja za TK. Zamislite presicu koja se prenosi uživo na kojoj Bakić govori o mirovincima i svojim perjanicama, a onda upadaju 2 lika (Kurcilo i Makro) s riječima: "Baka, kad ćeš prestati lagati ovaj narod?"; a on njima: "Prebit ću te ko mačku, jesi me dobro čuo!"

Dakle, trebamo još Štimca, Uskok, Maleša i Širića.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 10:49   #286
Za početak piši nickove na ispravan nacin.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.

Zadnje uređivanje zabotinski : 30.12.2011. at 12:37.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:24   #287
Nenad Bakić razbjesnio i Vjesnikov ogranak HND-a: Vaše obrušavanje je blasfemično!

http://www.business.hr/dogadjaji/nen...je-blasfemicno
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:13   #288
hehe situacija se tolko okrenula da sam sad na knap da prebacim strane i krenem malo branit tog jadnika sta je, je, lik je uzasno pun sebe, vjerojatno danima nije bio na wcu. ali opet nije bas ni smisao potpuno ga cenzurirati. neka on pise sto hoce, samo da ga investitori ne sljede ko sljepci bez razmisljanja. a nisu mu ni analize tolko uzasno lose. lose jesu, nemojte me krivo shvatiti, ali opet se tu i tamo iscita neka pametna recenica. kao ona definicija megatrenda, koja je sad ocito pribijanje bakica na kriz da smo u srednjem vijeku sad bi gorio na lomaci

http://www.business.hr/ulaganja/kako...-svoje-dionice
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:21   #289
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
"Jbga, čovjek ima lovu, a to naši uvlakači vole i eto ti sljedbenika!"

Mislim da covjek ima sve manje love a i sve manje sljedbenika....
Lord Humungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:25   #290
Quote:
neve_ergosum kaže: Pogledaj post
Bakićev odgovor je pokretanje peticije za ukidanje Vjesnika.
Ovo stvarno postaje zanimljivo
To znaci da je u gov.... do usiju.... Kako financijski tako mozda i pravno....
Lord Humungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:53   #291
Samo me zanima da li se Bakicev ego topio kao sto mu se tope investicije? Likvidan bas i nije vise.... A kako vidim jedino kaj mu raste je negativan image....:

http://www.seebiz.eu/vjesnikov-ogran...odni/ar-22266/
Lord Humungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:05   #292
Kaze u clanku: "Nenad Bakić, koji se javnosti predstavlja kao vodeći ulagač na hrvatskom financijskom tržištu,"

Znam barem 20 takvih "vrhunskih ulagaca" koji kao vrte ogromne cifre na burzama i uvijek je problem sa bankomatom, osobna bankarica na bolovanju, pauk odnio ferrari pa nije stigao do banke i onda ja - stoka sitnog zuba - platim gablec odnosno cugu a ponekad i posudim lovu.

Obzirom u kojim je dionicama meni se cini da je doticni gospodin history for extended period of time i da mu nelikvidnost pokucala na vrata pa ce morati uvesti par-nepar i redukcije struje, plina i ostalog. A mozda i grijesim.
Lord Humungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:07   #293
Ja bi vas lijepo zamolila da nastavimo razgovor na pristojan i konstruktivan način. Nema smisla da se natežemo i vrijeđamo sugovornike, a ni Bakića. Vjerujem da je moguće formirati post, a da se pridržavate pravila, nema ih puno

Molim bez spama, imate čet. Tu smo vam na usluzi.
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.12.2011. at 21:24.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:38   #294
bio sam na li-la tko je tu u pravu, a onda se uključio sindikat na stranu vjesnika. to je prevagnulo
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:40   #295
evo, ja cu zapocet pomirbenim tonom

smatram da bakic nije zasluzio ovaj brutalan linc sa svih strana, bez obzira sto se ne slazem s gotovo nicim sto on pise. svatko ima pravo reci sto zeli.

osnovni problem je po meni u njegovom nacinu izrazavanja, koji na trenutke granici s otvorenom agresijom i pokusajima psihickog maltretiranja osoba koje napada zbog kojekakvih razloga (kao recimo kolumnista vijesnika), sto je otislo daleko izvan svih granica onoga sto prihvacamo kao ekonomske analize. ocito je sebe postavio kao neki autoritet, i sam sebi dao daleko vise prava nego sto su mu to drugi spremni dozvoliti. ono sto je do sad prosao nije ni 5% onoga sto mu sljedi ako krene u otvoreni rat s novinarima. jedina sansa da spasi situaciju sad je da se javno isprica svima koje je uvrijedio i kojima je prijetio, i da se pokusa vratiti onome sto misli da radi najbolje. sto god to bilo. definitivno ne javni nastupi i odnosi s javnoscu :/

A i zaboravlja cinjenicu da su upravo novinari stvorili Nenada Bakica, investicijskog gurua pracenjem prodaje njegovog portala MojPosao. Takve stvari u hr uopce nisu rijetke, ali eto njegova prodaja je bila medijski jako popracena i budimo iskreni 90% ljudi zna za njega iskljucivo i jedino iz tog razloga. Moje je misljenje da jednako kao sto su ga stvorili, novinari ga mogu i unistit. Ne ides se s rogatim bost.
__________________
bok

Zadnje uređivanje markotros : 30.12.2011. at 21:47.
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:52   #296
ma dajte, čovo ima muda, ne boji se reći, piše na blogu, argumentira svoje stavove ... pih .... tko se još usuđuje nešto govoriti tako javno ???
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:11   #297
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
ma dajte, čovo ima muda, ne boji se reći, piše na blogu, argumentira svoje stavove ... pih .... tko se još usuđuje nešto govoriti tako javno ???
u čemu se sastoje njegova muda,ak smijem pitat?
što on to točno priča a drugi ne smiju?

No..... u stvari sam se htio osvrnuti na Bakićevu toriju kako su HR dionice podcijenjene. Moje skromno mišljenje je da su HR dionice uglavnom precijenjene i što više prebirem po fundamentima primjerice američkih tickera sve mi je uočljivija prenapuhanost naših dionica,ili možda bolje rečeno neadekvatno vrednovanje lošeg poslovanja kompanija.

Evo.... uzet ću jedan primjer iz brodarskog sektora:

EGLE:

Market cap = 330 mil. Kn

Flota cca 2,28 mil. tona

Keš=160 mil. Kn


ATPL

Market cap = 455 mil. Kn

Flota cca 700.000 tona.

KEš = 290 mil. Kn


Kako vidimo,EGLE ima više nego triput veću flotu,manje keša od ATPL za 130 milja (možemo mu odbiti dio flote za razliku cijene ako hoćete) i market cap manji za 125 milja.

To nam govori kako naše tržište,odnosno ulagači,odnosno analitičari,
menadžeri,brokeri ...itd...itd... neadekvatno vrednuju loše rezultate brodara,a pogotovo su slijepi kod gledanja unaprijed,u crnu 2012. godinu.
Uvjeren sam da jednako tako griješe kod procjene svih ostalih kompanija izlistanih na burzi,odnosno drže ih na steroidima. Čak je i ERNT na steroidima,jer je u sadašnju cijenu ukalkulirana teorija da će iz postojećeg keša isplatiti dividendu od 100 ili više Kuna,pri čemu očito nikog nije briga što ERNTu poslovanje gadno škripi. Sukladno tome i Bakić radi istu grešku,nerealno napumpava buduće poslovanje kompanija u nebeske sfere kao da je oko njega gomila napušenih slijepaca,a ne razboriti i školovani ljudi koji su savladali elementarnu matematiku.



P.S. Tko ne vjeruje u podatke nek pogleda flotu Eaglea ovdje:

http://www.eagleships.com/phoenix.zh...=irol-thefleet
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:48   #298
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
ma dajte, čovo ima muda, ne boji se reći, piše na blogu, argumentira svoje stavove ... pih .... tko se još usuđuje nešto govoriti tako javno ???
On ne proziva Vjesnik zato jer je "neproduktivan dinosaur koji nas mnogo košta", dapače, da je kolumnist u vjesniku napisao članak u kojem piše afirmativno o Bakićevim dionicama i kritizira fond managere koji ne kupuju "Bakićeve" dionice, Bakić bi o vjesniku i Brčiću pisao sve najbolje. Vjesnik je već odavno "neproduktivan dinosaur koji mnogo košta", ali Bakiću to nije smetalo sve dok se nisu usudili dirnuti u njegov projekt.

Bakić ne proziva fond managere fondova koji ne kupuju dionice firmi u čijoj je vlasničkoj strukturi zato što želi pomoći "malim ljudima". Dapače, kad su ti isti fond manageri kupovali PTKM po 260kn i branili cijenu iako je i slijepcu bilo jasno da je ne mogu obraniti (i svjetsko i hrvatsko tržište je tad već znatno potonulo), to Bakiću nije smetalo, dapače. Ti fond manageri koji su kupovali ptkm po 260kn (a koji je nedugo zatim pao na 57kn) to nikad ne bi napravili s svojim novcem. Zašto kupiti za 60kn, kad se može za 260kn. To je Bakiću bilo ok.

Bakić vrši pritisak putem medija na fond managere OMF-ova s ciljem da ih potakne da kupuju dionice koje ima u portfelju jer zna da ih samo njima može prodati.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:55   #299
Svaka cast Bakicu! Konacno u ovoj zemlji da netko kaze sto misli, i bori se za svoje misljenje unatoc tome sto 100 drugih misli da nije u pravu! Najlakse je ici linijom manjeg otpora, ne dao bog da se nekome zamjerim. Takav stav nas je i doveo gdje smo sada.
Svi se bunimo, zalimo, a nitko nije spreman nista poduzeti. Pravi pokazatelj je i peticija o prestanku sufinanciranja Vjesnika koju je ispunilo 120 ljudi. Koliko nas je protiv sufinanciranja Vjesnika? Koliko nas je ispunilo tu peticiju?
Isto tako bi bilo i za bilo koju drugu peticiju. Kada se neko u ovoj drzavi bunio,protestirao? Samo radnici koji rade za drzavu ili ih drzava sufinancira. U normalnoj drzavi bi nakon odlaska Sanadera svi bili na ulici, trazili i dobili nove izbore. Mi tonemo 3 godine, i cekamo kad ce isteci mandat postojecoj garnituri. Sva sreca pa nije mandat 8 godina, sigurno bi cekali jos 4 godine do promjene vlasti.

Znam da je malo nabacano (pisano skoro u snovima).
nalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:02   #300
Ma daj čovječe,jesi li pri sebi,još ćeš pretvorit Bakića u nacionalnog heroja. Možda da mu revidiramo biografiju,pa da jednako kao o korejskom velikom vođi napišemo da se rodio na mitskoj planini. Budimo objektivni,Bakićevi porivi su bitno prizemniji i posljednje na što ću pristati jest da ga se glorificira bez podloge.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.