Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 23:35   #6121
Pozdrav svima, ovako na dijeti sam od 11.3 visok sam 195cm i tokom zime sam se ugojio previse tako da sam u dijetu krenuo sa tocno 130kg, dijetu odlicno podnosim i do 26.3 sam dosao na 118kg i bio sam super zadovoljan medjutim zadnji par dana kilaza stoji na istom a ugljikohidrata ne unosim vise od 5g dnevno to strogo pazim,cak nejedem ni nesto previse jer skoro da neosjecam nikakvu glad ni zelju do hrane, pa me zanima ako bi mi neko mogao reci u cemu je problem, jer stvarno zelim doci na 110kg, znam da je i to puno al mi nestoji kad sam na idealnoj tezini od 95kg. Jos da naglasim da svaki dan idem u setnje min. 4km.
UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM ZA ODGOVOR.
Majetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 23:36   #6122
Pozdrav svima, ovako na dijeti sam od 11.3 visok sam 195cm i tokom zime sam se ugojio previse tako da sam u dijetu krenuo sa tocno 130kg, dijetu odlicno podnosim i do 26.3 sam dosao na 118kg i bio sam super zadovoljan medjutim zadnji par dana kilaza stoji na istom a ugljikohidrata ne unosim vise od 5g dnevno to strogo pazim,cak nejedem ni nesto previse jer skoro da neosjecam nikakvu glad ni zelju do hrane, pa me zanima ako bi mi neko mogao reci u cemu je problem, jer stvarno zelim doci na 110kg, znam da je i to puno al mi nestoji kad sam na idealnoj tezini od 95kg. Jos da naglasim da svaki dan idem u setnje min. 4km.
UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM ZA ODGOVOR.
Majetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 00:25   #6123
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Hmmmm,to vec moze biti problem.Ja se osobno nisam sa tim susretao tako da ti iz osobnog iskustva ne mogu nista reci o tome.Znam da su neke cure vec u drugoj fazi jele voce u nekim manjim kolicinama i nije im smetalo.Mozes probati recimo dva do tri puta tjedno pojesti neku manju kolicinu voca.Jednostavno eksperimentiraj.Zato i postoji druga faza.Dinja,lubenica,jagode,maline,grejp,ribizle,na randje mi se cine najpogodnije za taj eksperiment.Ako ti se pojave napadaji gladi znaci da si dosla do gornje granice dozvoljenog unosa U.H.To ne mora znaciti da si ispala iz ketoze.Jednostavno sljedeci dan ili dva preskoci voce.Tesko je to izdrzati ali to mi se isto cini nekako bolje rjesenje nego slatkisi.Ja recimo imam jedan recept koji koristim jednom do dva puta tjedno.Ipak ja sam na odrzavanju pa ne znam hoceli te kociti ali isplati se probati.Ne znam dali kod vas ima kupiti nezasladjeni pire od jabuke-apfelmark.Mozda u lidla.Mozes ga i sama napraviti.Takodjer mozes koristiti pire od jagoda ili sumskog voca i sl.
200 gr svjezeg vrhnja(moze i schmand ili kiselo vrhnje ali ipak sa svjezim vrhnjem je najukusnije) izmjesam sa recimo dvije zlice tog pirea,dodam mozda pola zlice (moze i manje)mljevenih oraha ili badema par zrna instant kave u granulatu,malo tekuceg sladila i sve zajedno malo pospem sa kakao prahom.
Naravno mozes mirne duse racunati da ce se mrsavljenje usporiti ali bolje i to nego se igrati sa zdravljem.Ako u prosjeku budes mrsavila 1,5 -2 kg mjesecno je jako dobro.Bitno je da te u slucaju napadaja gladi ne hvata panika.To je normalna pojava i znak da si na rubu da ispadnes iz ketoze.Jednostavno sljedecih dana spusti malo unos U.H.Takodjer je vazno da sve racunas i zapisujes,tako ces imati sve pod kontrolom.Naravno ako ti sve to ne pomogne da se secer u krvi popravi morat ces na zalost mijenjati dijetu.Nadam se da nece doci do toga.
dragi lajko hvala ti punoo!

odmah ću si sutra napraviti neki mix s voćem jer mislim da si mogu dati oduška, ipak do sad nisam griješila s namirnicama.

šećer sam mjerila dok sam bila jako gladna, baš sam taj dan općenito slabo jela, možda je i to razlog za znatno nižom razinom.
sutra ću još jednom provjeriti stanje, a i nabavila sam keto štapiće tako da mogu sve kontrolirati
MissStrangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:47   #6124
pozdrav svima,evo napravila sam sve nalaze krvi sve ok ,čak i visok šečer je bio visok samo jednokratno.ali...pokazalo se da imam previse urata u krvi odnosno giht???e sad neznam što dalje po dijetama za giht meso se nebi uopče smjelo jesti odnosno 1 mj valjda.Lajko,Snježana molim za pomoč!!!!kako sad dalje?
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 06:40   #6125
Quote:
Majetic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ovako na dijeti sam od 11.3 visok sam 195cm i tokom zime sam se ugojio previse tako da sam u dijetu krenuo sa tocno 130kg, dijetu odlicno podnosim i do 26.3 sam dosao na 118kg i bio sam super zadovoljan medjutim zadnji par dana kilaza stoji na istom a ugljikohidrata ne unosim vise od 5g dnevno to strogo pazim,cak nejedem ni nesto previse jer skoro da neosjecam nikakvu glad ni zelju do hrane, pa me zanima ako bi mi neko mogao reci u cemu je problem, jer stvarno zelim doci na 110kg, znam da je i to puno al mi nestoji kad sam na idealnoj tezini od 95kg. Jos da naglasim da svaki dan idem u setnje min. 4km.
UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM ZA ODGOVOR.
Na zalost i ova dijeta kao i svaka druga ima stagnacije.Zastoji.Mislim da je to nocna mora svih nas.U tvom slucaju mi se cini da je jos rano za zastoj.Ali tako je kako je.Taj zastoj moze trajati vise dana pa i tjedana.Ipak ako se taj zastoj produzi na vise od dva tjedna treba traziti uzrok i probati nesto pokranuti.Moj najduzi zastoj je trajao sest tjedana.Ipak nije svako zlo za zlo.Cesto dolazi do promjene u organizmu.Tijelo se formira,misici radi veceg unosa proteina i bjelancevina se zatezu cak i rastu.Ta pojava moze dovesti do efekta kad covjek ne pada na kilazi ali naocigled mrsavi sto zna mnoge zbuniti.Moj savjet je da jednostavno nastavis dalje i pratis sto ti se sa organizmom desava.Ako se taj zastoj produzi vec cemo naci neko rjesenj.U svakom slucaju jos uvijek nemas razloga za paniku jer je to normalna pojava.

Zadnje uređivanje lajko : 30.03.2013. at 06:52.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 06:49   #6126
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,evo napravila sam sve nalaze krvi sve ok ,čak i visok šečer je bio visok samo jednokratno.ali...pokazalo se da imam previse urata u krvi odnosno giht???e sad neznam što dalje po dijetama za giht meso se nebi uopče smjelo jesti odnosno 1 mj valjda.Lajko,Snježana molim za pomoč!!!!kako sad dalje?
Postoji jedna vrsta Atkins dijete koja se bazira na povrcu.Ne znam puno o njoj a i na internetu nema bas previse informacija.Mozda bi ti ona pasala.Mogao bih ti predloziti i LCHF dijetu koja je u biti jedna od inacica Atkins dijete.Navodno ima dosta uspjeha a ipak je blaza od Atkinsa.
Ovdje mozes naci nesto vise informacija
https://www.forum.hr/showthread.php?t=573951
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:34   #6127
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Postoji jedna vrsta Atkins dijete koja se bazira na povrcu.Ne znam puno o njoj a i na internetu nema bas previse informacija.Mozda bi ti ona pasala.Mogao bih ti predloziti i LCHF dijetu koja je u biti jedna od inacica Atkins dijete.Navodno ima dosta uspjeha a ipak je blaza od Atkinsa.
Ovdje mozes naci nesto vise informacija
https://www.forum.hr/showthread.php?t=573951
hvala Lajko ali mislim da ostajem na atkinsu pa kako bude.to je i tako samo neka vrsta artritisanego danas sam nakon više od god dana zgriješila sa čokoladom i kolačima od sutra startam sa prvom fazomsvima se događa pa eto tako i meni ali ne radi potrebe več iz znatiželje.nadam se da ču moč sutra opet uskočiti u vlakić
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 20:56   #6128
Moze mi netko objasniti razliku izmedu Atkinsa, LCHF i Dukana? Meni je to sve isto a znam da postoji neka razlika al nemam vremena istrazivati.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 08:55   #6129
Jutro,svima želim Sretan Uskrs.sinoč sam malo čitala postove od prve strane i sa sigurnošču mogu reči da nam tema odumire,nema nikoga danima...nažalost.pošto sam ja ponovo u prvoj fazi molila bi nekog da mi kaže šta još osim jaja mesa i salate zelene smijem neznam više za majonezu???kad sam ja kretala prije godinu dana i neznam se vratit na početak u dva dan kolača dobila sam 2 kg punooooo!!!!!!!!!!!!ajmo ljudi pisat da nam forum ne umre...
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 12:23   #6130
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
Jutro,svima želim Sretan Uskrs.sinoč sam malo čitala postove od prve strane i sa sigurnošču mogu reči da nam tema odumire,nema nikoga danima...nažalost.pošto sam ja ponovo u prvoj fazi molila bi nekog da mi kaže šta još osim jaja mesa i salate zelene smijem neznam više za majonezu???kad sam ja kretala prije godinu dana i neznam se vratit na početak u dva dan kolača dobila sam 2 kg punooooo!!!!!!!!!!!!ajmo ljudi pisat da nam forum ne umre...
To sto si dobila je voda i ona ce nakon par dana prve faze otici.Smijes jesti skoro sve sto jela do sada samo pazi na kolicinu unesenih U.H.Malo vise ribe nebi skodilo.Majonezu smijes,najbolje domacu,a moze i kupovna ali procitaj prije nego sto kupis tabelu energetskih vrijednosti.Mozes jesti krastavac,gljive,sparoge,blitvu,kupus takodjer i kiseli kupus,kelj,tikvice i.t.d.

Zadnje uređivanje lajko : 02.04.2013. at 13:27.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:19   #6131
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
To sto si dobila je voda i ona ce nakon par dana prve faze otici.Smijes jesti skoro sve sto jela do sada samo pazi na kolicinu unesenih U.H.Malo vise ribe nebi skodilo.Majonezu smijes,najbolje domacu,a moze i kupovna ali procitaj prije nego sto kupis tabelu energetskih vrijednosti.Mozes jesti krastavac,gljive,sparoge,blitvu,kupus takodjer i kiseli kupus,kelj,tikvice i.t.d.
hvala ti puno,sva sam se smotala,mislila sam da u prvoj fazi dok ne udem u ketozu nesmijem to sve.nego valjda otkad sam na ovoj našoj prehrani oču pitat a nikako da se sjetimzašto se jaja toliko preporučaju jesti?sory na glupom pitanju al jbg zanima me.dva dana sam tamanila po kolačima i moram priznat da neznam kaj mi je to trebalo,a osječala sam se ODVRATNO
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:00   #6132
Pozdrav svima
Samo samse radi ove teme prijavio na ovaj forum
Uglavnom, ponukan viškom kilaže (100kg na 176cm) i povišenim trigliceridima počeo kopati na netu i naletio na ovaj forum i dijetu. Kao ljubitelj mesa nije mi se činio problem i nije. Počeo sam prije 20ak dana. Pokušavam održati dijetu ali ne ide. E sad problem je u vikendima, proslavama i alkoholu. Nakon 4 dana dijete i mijerenja UH, dolazi prijatelj (koji nezna za dijetu) kao i svaki vikend na roštilj što je super (meso). Kad se počela cijepati drva, on je otišao u podrum i donio vino za zagrijavanje. Tad sam popio možda 6-7 dcl bijelog. Onda je opet sutradan krenula dijeta sa mijerenjima UH slijedećih 6 dana, a tada nastupa nekakva poslovna marenda (bakalar bianco sa pireom = mogućnost izbjegavanja krumpira nikakva). Moram priznati da mi se nije dalo objašnjavati ni prijatelju ni ovima na marendi (20ak) da sam na Atkinsovoj dijeti. Sutradan su se pekle pogače pa sam probao možda četvrtinu i da malo se više popilo jer je prijatelj postao otac, pa se za uskrs moralo pojesti blagoslovljene pogače. Ta pogača je i bio zadnji komad većih UH prije sad već 3 dana.
Jednostavno sam u startu izgubio 4 kg i sad dalje nikako. Inače imam malo teži fizički posao pa se možda jačaju mišići. Inače svi me pitaju gdje mi je trbuh, što upućuje na smanjenje nadutosti. Sad alkohol ne pijem osim navedenih incidenata.
Što se tiče prehrane, najčešće je
D: šunka (kvalitetnija), 100 g gaude ili paškog, 4-5 cherry rajčica, 4-5 crnih maslina
R: meso i salata 150 g (paprika, cherry i feta sir)
MO: 1-2 cherry i šnita sira 30ak g
V: salata (lešo meso ili tuna iz konzerve, cherry, paprika, sir, malo majoneze) recimo 6gUH
Jel radim nešto krivo?
Nadam se da ću sada uspjeti odraditi 15 dana!
Ustvari možda i ne, žena treba roditi kroz tjedan dva pa će opet biti alkohol na meniju
Maljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:12   #6133
Pozdrav svima.. evo i da se ja malo javim.
Dakle, s Atkinsom sam startala u 6. mjesecu prošle godine i u 2 sam mjeseca izgubila 18 kilograma. I još 2 kile u fazi održavanja. Danas, skoro godinu dana kasnije nije se vratilo ništa. Izgledam si bolje nego ikada. Jedem uglavnom sve, ali pazim da unos UH mi ne skoči iznad 80g UH na dan. Raznim eksperimentima u prehrani došla sam do zaključka kako je to moja gornja granica do koje se ne debljam. Ok, varira mi kilaža unutar raspona od 2kg, ali to ima veze i o unosu tekućine i periodu dana kad se važem. Jako sam sretna.
Ono u čemu mi je još dijeta pomogla je tlak.. uvijek sam imala blago povišeni tlak.. recimo oko 145/90. S izgubljenim kilama i tlak se normalizirao. Vježbam 2-3 puta na tjedan, dosta se istrošim i na poslu i kile se ne vraćaju.
Ljudi i ja sam imala zastoja, ali nemojte onda odustati. Metabolizam se ulijeni, ali krene opet i onda kile drastično padaju. Ljeto je blizu, zato.. u nove pobjede nad viškom kilograma! Sretno i zapamtite - ne živimo da bi jeli, jedemo da bi živjeli.
Sunčica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:16   #6134
Quote:
Maljavi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Samo samse radi ove teme prijavio na ovaj forum
Uglavnom, ponukan viškom kilaže (100kg na 176cm) i povišenim trigliceridima počeo kopati na netu i naletio na ovaj forum i dijetu. Kao ljubitelj mesa nije mi se činio problem i nije. Počeo sam prije 20ak dana. Pokušavam održati dijetu ali ne ide. E sad problem je u vikendima, proslavama i alkoholu. Nakon 4 dana dijete i mijerenja UH, dolazi prijatelj (koji nezna za dijetu) kao i svaki vikend na roštilj što je super (meso). Kad se počela cijepati drva, on je otišao u podrum i donio vino za zagrijavanje. Tad sam popio možda 6-7 dcl bijelog. Onda je opet sutradan krenula dijeta sa mijerenjima UH slijedećih 6 dana, a tada nastupa nekakva poslovna marenda (bakalar bianco sa pireom = mogućnost izbjegavanja krumpira nikakva). Moram priznati da mi se nije dalo objašnjavati ni prijatelju ni ovima na marendi (20ak) da sam na Atkinsovoj dijeti. Sutradan su se pekle pogače pa sam probao možda četvrtinu i da malo se više popilo jer je prijatelj postao otac, pa se za uskrs moralo pojesti blagoslovljene pogače. Ta pogača je i bio zadnji komad većih UH prije sad već 3 dana.
Jednostavno sam u startu izgubio 4 kg i sad dalje nikako. Inače imam malo teži fizički posao pa se možda jačaju mišići. Inače svi me pitaju gdje mi je trbuh, što upućuje na smanjenje nadutosti. Sad alkohol ne pijem osim navedenih incidenata.
Što se tiče prehrane, najčešće je
D: šunka (kvalitetnija), 100 g gaude ili paškog, 4-5 cherry rajčica, 4-5 crnih maslina
R: meso i salata 150 g (paprika, cherry i feta sir)
MO: 1-2 cherry i šnita sira 30ak g
V: salata (lešo meso ili tuna iz konzerve, cherry, paprika, sir, malo majoneze) recimo 6gUH
Jel radim nešto krivo?
Nadam se da ću sada uspjeti odraditi 15 dana!
Ustvari možda i ne, žena treba roditi kroz tjedan dva pa će opet biti alkohol na meniju
Povećani unos UH automatski znači ispadanje iz ketoze i mršavljenje se prekida. Smanji količinu mliječnih proizvoda ako si u prvoj fazi, povećaj količinu mesa i jaja - najbolji izvor proteina.
Sunčica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:49   #6135
Quote:
Sunčica7 kaže: Pogledaj post
Povećani unos UH automatski znači ispadanje iz ketoze i mršavljenje se prekida. Smanji količinu mliječnih proizvoda ako si u prvoj fazi, povećaj količinu mesa i jaja - najbolji izvor proteina.
Sira pojedem do max 200g dnevno što je 4gUH
Nikako doći do druge faze
Maljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 02:55   #6136
Talking

Od juce ponovo na dijeti, pa listajuci po netu naletim i na vas. Tu ukapiram da sam se zeznula vec prvi dan jeduci mrkvu Valjda nije mnogo strasno.
Prije nekih 10-tak godina sam bila na ovoj istoj dijeti i u nekih 15 dana izgubila nekih 8 kg, vise nego sam namjeravala. Valjda se zanijela pa nisam znala stati. Buduci da se hranim ( od kako znam za sebe ) nepravilno i nezdravo, uglavnom tjesteninom i slatkisima, bez imalo povrca, pohvalno je da mi se kilogrami nisu vratili dugi niz godina, unatoc jedenju u 3h ujutro i svim ostalim grijesima. Prije nekih 2 godine trebalo je da smrsam oko 5 kg pa sam to postigla UN dijetom. I, evo, za tacno 2 godine vratila sam ih nazad. Ovaj put odlucila sam se ponovo za Atkinsa, cini mi se da je najbrze Nemam frke sa nekim preksajima jer sam jak karakter, ali nisam bas najsigurnija sta se tacno smije, buduci da nikada ne vodim racuna o kalorijama i sastavu hrane. Zanima me da li se mogu jesti kobasice ( one kupovne, vakuumirane ) i, recimo, sunkarice, pilece sunke u crijevu, pileca prsa u crijevu, mesni narezak ( onaj iz konzerve )... Malo me zbunjuju podaci da pijete limunadu ( iako je limun pun ugljenih hidrata ) a ne hrenovke na kojima pise da imaju 1 UH na 100 gr...kapiram da sam i prvi put grijesila, ali sad ne bih, planiram se sto prije rijesiti ovih 5 kilica
Pozz svima
SunshineM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:48   #6137
Lajko gdje si nam ti???
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:56   #6138
Quote:
SunshineM kaže: Pogledaj post
Od juce ponovo na dijeti, pa listajuci po netu naletim i na vas. Tu ukapiram da sam se zeznula vec prvi dan jeduci mrkvu Valjda nije mnogo strasno.
Prije nekih 10-tak godina sam bila na ovoj istoj dijeti i u nekih 15 dana izgubila nekih 8 kg, vise nego sam namjeravala. Valjda se zanijela pa nisam znala stati. Buduci da se hranim ( od kako znam za sebe ) nepravilno i nezdravo, uglavnom tjesteninom i slatkisima, bez imalo povrca, pohvalno je da mi se kilogrami nisu vratili dugi niz godina, unatoc jedenju u 3h ujutro i svim ostalim grijesima. Prije nekih 2 godine trebalo je da smrsam oko 5 kg pa sam to postigla UN dijetom. I, evo, za tacno 2 godine vratila sam ih nazad. Ovaj put odlucila sam se ponovo za Atkinsa, cini mi se da je najbrze Nemam frke sa nekim preksajima jer sam jak karakter, ali nisam bas najsigurnija sta se tacno smije, buduci da nikada ne vodim racuna o kalorijama i sastavu hrane. Zanima me da li se mogu jesti kobasice ( one kupovne, vakuumirane ) i, recimo, sunkarice, pilece sunke u crijevu, pileca prsa u crijevu, mesni narezak ( onaj iz konzerve )... Malo me zbunjuju podaci da pijete limunadu ( iako je limun pun ugljenih hidrata ) a ne hrenovke na kojima pise da imaju 1 UH na 100 gr...kapiram da sam i prvi put grijesila, ali sad ne bih, planiram se sto prije rijesiti ovih 5 kilica
Pozz svima
pozzz,hrenovke nesmiješ..što se tiče kobasica i sličnih stvari najbolje bi bilo da su domače da znaš kaj jedeš,u svim tim salamama najčešče ima svega i svačega u skoro svim imaš DEKSTROZU a to znamo da može doč do zastoja,makar mislim da ti koja šnita nemože baš naštetit,jedi meso,jaja,šampinjone,tikvice itd..nadam se da sam ti donekle pomogla svojim odg..pošto nam Lajka i Snježane nema pa da ja uskočim..ja sam več godinu dana na dijeti pa valjda i ja nešto znam..ako ne Lajko če me nadam se ispravit!!!drži se
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:00   #6139
Quote:
Maljavi kaže: Pogledaj post
Sira pojedem do max 200g dnevno što je 4gUH
Nikako doći do druge faze
je samo 4g uh ali.....u prvoj fazi je najbolje do 100 g sira i to tvrdog gaude i sl sa što više masnoča ...ali opet taj ali, večinu ljudi mliječno koči pa tako možda i tebe...pripazi sa mliječnim.kud ti se žuri u drugu fazu?'ja sam u prvoj bila 6 mj?
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:01   #6140
Quote:
Maljavi kaže: Pogledaj post
Sira pojedem do max 200g dnevno što je 4gUH
Nikako doći do druge faze
sory,vidim da ti je Sunčica odg,slažem se snjom...
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.