Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 16:06   #1
Voluharice

Jel zna netko za stvarno djelotvornu metodu uništavanja voluharica? Mamci s okusom jagode i mrkve im izgleda pašu, pa su se valjda već i namnožile od toga...
 
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 23:00   #2
Talking voluharice

Quote:
smilje kaže:
Jel zna netko za stvarno djelotvornu metodu uništavanja voluharica? Mamci s okusom jagode i mrkve im izgleda pašu, pa su se valjda već i namnožile od toga...
A sta rade ?
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:54   #3
Naravno ono što voluharice jedino i rade - buše tunele, jedu korjenje i lukovice, a što ne pojedu potkopaju pa ionako odumre...
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:56   #4
nabavi zmiju
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:18   #5
lišće bazge, cvjetovi, i nema ih više
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:30   #6
Rentam mačku, ponude na PM, cijena 1 konzerva viskasa/dan + najam (dogovorit ćemo se).

Šalim se, ali od kad u mojoj kući žive mice-mace nema ni krtica ni voluharica, a ima i dugo da sam zadnjeg štakora vidila.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:32   #7
ja sam imao tri mačke i bez rezultata. Fućka se njima što se zemlja prevrće.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 09:49   #8
Na mojoj livadi žive 4 mačke iz susjedstva i povremeno samo utamane neku krticu, voluharice im izgleda nisu zanimljive. Puno ljudi priča o nekom tajanstvenom grmu koji izgleda rastjeruje te podzemne živine (valjda mirisom). Izgleda da bi se moglo raditi o nekoj vrsti Euphorbie, ali nitko ne zna reći točno...
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 09:21   #9
voluharice

Ima li itko od vas prokušanu metodu rastjerivanja (da ima ne padne na pamet vratiti se) tih malih zločestih glodavaca ? Molim lijepo ako je tema već bila oprostite nova sam a nemam vremena baš sve čitati. Imam okućnicu,još je u stadiju uređivanja, veselim se razmjeni iskustava sa svima vama. Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 12:41   #10
Quote:
tonija5 kaže:
Ima li itko od vas prokušanu metodu rastjerivanja (da ima ne padne na pamet vratiti se) tih malih zločestih glodavaca ? Molim lijepo ako je tema već bila oprostite nova sam a nemam vremena baš sve čitati. Imam okućnicu,još je u stadiju uređivanja, veselim se razmjeni iskustava sa svima vama. Hvala.
Imas na netu..sve Objasnjeno od strane strucnjaka...A mozda neki otrovi ili macka..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 19:20   #11
Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 14:46   #12
Sobzirom da se o ovoj temi davno raspravljalo ja ću ju malo pokrenuti ... pokraj svake druge moje dalijice (a ima ih 50 u nizu) se nalazi rupa promjera 3-4 sentimetra ... s obzirom da nema izbačene zemlje da pomislim da je krtica ... pretpostavljam da su voluharice ... kad zalijevam samo voda propadne kao da nema zemlje .. očito su nekakvi tuneli ispod svega ... pa vas lijepo molim ako netko zna djelotovoran način kakos e rješiti ovih beštijica
__________________
Vjerujem i volim - zato sam sretna!
nina_PŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:14   #13
evo i mene...bijesna ko ris..
novi travnjak, trava niknula, sve se zeleni, ma milina..i prije cca 10 dana je krenulo, nadzemni tuneli, isprva malo pa sve više..uglavnom dotična voluharica je umjetnička duša... radi neke spirale, vrta rupice, ma svašta nešto.površina cca 150m2 travnjaka je izrovana... trava na mjestima uništena...

I onda su krenuli eko savjeti, u rupe sam stavljala grane bazge (navodno im smrdi), polijevala sirutkom (jedva sam ju nabavila ), razbila dno boce i stavila u rupu.. gospođica ili gospodin voluharić je izgurala bocu van i još napravila krug oko nje....

i onda sam pošizila otišla u pevec po onaj rastjerivač glodavaca..bili su fer pa su mi rekli da ljudi to kupuju (150 kunića) i vraćaju jer nema efekta, onaj solarni nema zvuk za test pa se ne zna niti jer radi...i odem u drugi dućan sva jadna i kupim taj neki rastjerivač glodavaca dođem doma i skužim da je za kućnu upotrebu :2up: u biti jedini razlog zašto ne smije van jer se smoči a ima adapter koji ide u struju.. isprobali smo zvuk, oduran je..pištanje je nesnošljivo...onda se prebaci na nama nečujnu frekvenciju..tjera miševe, štakore, pauke, zmije, voluharice i krtove navodno...uzela sam produžni i stavila nedaleko od umjetničkih voluharičinih radova... da li će djelovati i na dotičnu problematičnu zvjerku to ne znam..uglavnom javim vam...
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 19:16   #14
eto, da vas obavijestim da sam voluharice riješila....
štetu su napravile i platile životom. otrov je napravio svoje, tj. ona otrovana pšenica, sorry but jbga..
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:19   #15
Quote:
enna-zg kaže: Pogledaj post
eto, da vas obavijestim da sam voluharice riješila....
štetu su napravile i platile životom. otrov je napravio svoje, tj. ona otrovana pšenica, sorry but jbga..
Pozdrav svima!JA se nadam da voluhaeica nemaš i dalje pa ću probat sa pšenicom to mi je zadnja nada uništiše mi sve živo.Probala sam sirutku,boce rastjerivače svih vrsta,karabit,bazgu,mamce,čak sam i nabavila biljku koja ih tjera mirisom a njih sve više a sad se nemogu odlučit jel mi one više štete rade ili pas koji poludi kat namiriše tunel kopa ko šašav.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:46   #16
stara metoda : pišalina koja dugo odstoji poliješ po rupama i kanalima .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:55   #17
Pozdrav svima! Kupila sam masu lukovica za vrt koji počinjem uređivati i sanjam o proljeću kada ću napokon imati svoje cvijeće. Ali brinu me te voluharice jer sam vidjela masu rupa u zemlji, a i susjedi mi govore da ih ima. Kako se zaštititi? Čula sam da se mogu kupiti nekakve košarice u koje se stave lukovice i skupa se zakopaju, pa me zanima znate li što o tome? Ne bih baš odmah htjela te mišiće tamaniti ( imam hrčka za ljubimca, pa su mi nekako simpa). Molim za pomoć jer bih cvijeće trebala uskoro zasaditi. Možda da ih zasadim u žardinjere, ali šteta vrta kojeg imam LP
kviskać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 13:05   #18
Pozdrav svima.Neznam gdje ima metalnih košarica ali možeš u trgovini građevnog materijala kupiti tzv rabic mrežicu (režu koliko ti treba) i škrama za lim vrlo jednostavno napraviš košarice jer je mrežica podatna za obradu a rupe su 1x1 cm tako da voluharice ne mogu proć. U bauhausu ima plastične košarice koje se upotrebljavaju za sadnju u jezerca i mislim da bi mogla poslužit.Sretno.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:57   #19
Hvala na odgovoru. Ja već kupila u Bauhausu specijalne plastične za sadnju lukovica, pa ćemo vidjeti.
kviskać is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:53   #20
Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!JA se nadam da voluhaeica nemaš i dalje pa ću probat sa pšenicom to mi je zadnja nada uništiše mi sve živo.Probala sam sirutku,boce rastjerivače svih vrsta,karabit,bazgu,mamce,čak sam i nabavila biljku koja ih tjera mirisom a njih sve više a sad se nemogu odlučit jel mi one više štete rade ili pas koji poludi kat namiriše tunel kopa ko šašav.
nisam više imala problema. (kucam tri puta u drveni stol) jer su mi preorale sve. ne možeš vjerovati kako tako malo stvorenje može napraviti takav cirkus.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.