Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2005., 17:16   #1
Crna Gora pristala platiti ratnu odštetu.

PREDSJEDNIK MESIĆ U SLUŽBENOM POSJETU CRNOJ GORI

8. srpnja - Predsjednik Stjepan Mesić sinoć je u sklopu višednevnog posjeta Srbiji i Crnoj Gori doputovao u Podgoricu.

Hrvatski predsjednik Mesić i predsjednik Crne Gore Filip Vujanović potvrdili su danas, nakon službenih razgovora, spremnost za nastavak intenzivne suradnje i izjavili da je postignut dogovor o naknadi dijela ratne štete Hrvatskoj. Dvojica predsjednika su razgovore o bilateralnoj i regionalnoj suradnji ocijenila kao prijateljske i korisne.

Vujanović je zahvalio Mesiću na njegovu osobnom doprinosu unapređenju odnosa Crne Gore i Hrvatske te poželio Republici Hrvatskoj mnogo uspjeha u njezinim aktivnostima na pridruživanju Europskoj uniji i euroatlantskim integracijama.

Predsjednik Mesić je izjavio da su bilateralni odnosi između Hrvatske i Crne Gore za pohvalu i da na jednoj i drugoj strani postoji politička volja za daljnji razvoj svestrane suradnje. Ponovno je izjavio kako je interes Hrvatske da regija bude stabilna. Istaknuo je i važnost prometnog povezivanja i izgradnje autoceste, te rekao da će Hrvatska do 2008. ili 2009. godine izgradnjom autoceste doći do Crne Gore, što će za Crnu Goru biti i najbrža veza do Europe. Izrazio je zainteresiranost Hrvatske za nastavak izgradnje Jadransko-jonske autoceste preko Crne Gore, Albanije i Grčke.

Mesić je rekao da je s Vujanovićem razgovarao i o nekim otvorenim pitanjima. Spomenuo je problem povratka izbjeglica te naglasio da se Hrvatska zauzima da se svi izbjegli vrate svojim domovima i da im treba pružiti ne samo obnovljene kuće već i sigurnost i posao.

Postignut je dogovor o naknadi dijela ratne štete u Konavlima i dubrovačkoj zračnoj luci u Čilipima. Vujanović je potvrdio kako će isplatu te dogovorene odštete Crna Gora realizirati u sljedećih mjesec-dva.

__________________________________________________ _

Ovim potezom Republika Crna Gora de iure i de facto priznaje krivicu za rat i priznaje pljačku provedenu za vrijeme rata.

Ovim potezom je također Srbiji utjerana kajla. Ako su Crnogorci priznali krivicu i pristali platiti odštetu - što Srbiju sprječava da učini isto?

Vrlo jasna stvar - manjak želje da se suoči s prošlošću.

No - Srbija je sad ostavljena na brisanom prostoru.

I zato - Mesiću čestitke na odlično odrađenoj turneji.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 17:17   #2
Re: Crna Gora pristala platiti ratnu odštetu.

Quote:
schmokljan kaže:
PREDSJEDNIK MESIĆ
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 17:25   #3
Re: Re: Crna Gora pristala platiti ratnu odštetu.

Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Probaj se držati teme, molim te probaj.

O tvom bolu što je Mesić Predsjednik - otvori novu temu - dogovoreno!?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 17:36   #4
Kolko love iznosi ta odsteta???
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 18:05   #5
Quote:
LostCase kaže:
Kolko love iznosi ta odsteta???
steta se nece isplatiti u parama nego u cigarama koje Crnogorci nisu uspijeli prosvercovati na zapad a sad im zauzimaju mjesto u skladistima, jer nemaju mjesta za skladistenje novih
dado_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 18:22   #6
Same intelekutalne veličine, s odličnim smislom za humor, na ovoj temi.

hmmmm
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 18:51   #7
super! Opalite cifru, dajte broj racuna i nek' uplate!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 19:19   #8
I zato - Mesiću čestitke na odlično odrađenoj turneji.

Samo za "schmokljan-a": To sve sto se danas pise o velikim uspjesima je bilo dogovarano i dogovoreno krajem druge polovice 1999. godine, ali je bolest i smrt FT-a realizaciju toga zaustavila i pravo pitanje je danas, sto je koalicija cekala i zasto je 2 godine kasnije sklopila sramni sporazum oko Prevlake, kao i to zasto se i sa pitanjem ostete cekalo 5 godina, pa onda Mesic danas nesto odlicno odradjuje ! Istina 1999. godine se nije razgovaralo o osteti za Konavle, nego samo za Cilipe ! Daj me nemoj nasmijavati ! I BTW: Koalicija je neposredno po dolasku na vlast, a vjerovatno i Mesic, imala papire sto je dogovarano sa Crnom Gorom, pa sto se dogodilo ?
Zato se i nadalje odmaraj pod kestenom u sjenki dugoj, ne izlazi na sunce i ne petljaj se u ozbiljne stvari da ti previse ne opterete mozak !
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 19:25   #9
Re: Re: Re: Crna Gora pristala platiti ratnu odštetu.

Quote:
schmokljan kaže:
Probaj se držati teme, molim te probaj.

O tvom bolu što je Mesić Predsjednik - otvori novu temu - dogovoreno!?
Molim te, nemoj se ljutiti.

Kada sam istakao naslov, nije me bolilo to što je Mesić predsjednik ili nešto tako, nego jednostavno, a to zna svatko tko je "osuđen" živjeti pod njegovim "vodstvom", RIJEČ toga čovjeka ništa ne vrijedi.

Danas kaže jedno (neću u Srbiju dok se ne ogradi od ravnogorskog događanja), a sutra se ponaša dijametralno drugačije.

Danas kaže "strpati ćemo kriminalce iza rešetaka", a sutra da pomilovanje dvojici agresora...

Tako da objasnim:
Okretanje očima na onaj moj citat "predsjednik Mesić" - nije se odnosilo na njegovu funkciju, nego jednostavno na to da njegove riječi nisu nešto za što se čovjek može uhvatiti, a još manje nešto o čemu treba raspravljati.

Drugim riječima - zakolutao sam očima na to da netko za ozbiljno uzima tekst koji počinje riječima "predsjednik Mesić kaže........."

Ma što to bilo.

Eto, to sam htio reći.

Hvala na razumjevanju.

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=104505
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 20:38   #10
Tema interesantna, Mesić nebitan.
Živo me zanima koliko će crnogorci keširati. Milion $, 10, 30, 200 miliona.
Napravili su ogromne štete na vrlo malom području od Konavala do Stona. Ne znam hoće li to biti više simbolički, nešto kao isprika ili će im naši zaračunati pravu štetu.

Drugi dio je Beograd koji bi trebao platiti barem 500 puta veću štetu. Razaranja su bila stravična a Hrvatska je na obnovu potrošila milijarde i milijarde. Mislim da će Beograd ovu crnogorsku odštetu doživjeti kao nož u leđa. Njih inače jako brine to pitanje odštete a ima i zašto. Mogo bi nam Beograd sljedećih trideset godina spašavati deficit proračuna.

Pozdravljam ovaj potez Podgorice. Bolje dogovor od sudovanja.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 22:14   #11
Quote:
nordea kaže:
super! Opalite cifru, dajte broj racuna i nek' uplate!
mislim da imate pogresnu sliku o CG
to je ono malo, posuto kamenjem, sa plazom

svedska je na severu
>>Bon Jovi<< is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 22:31   #12
jadan onaj ko ceka da CRnogorac nesto zaradi, odstetu ce HR morati prvo zaraditi pa ce onda je dobiti od CG
dado_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 23:02   #13
Quote:
>>Bon Jovi<< kaže:
mislim da imate pogresnu sliku o CG
to je ono malo, posuto kamenjem, sa plazom

svedska je na severu
Nije ni Njemacka imala nista poslije rata pa malo po malo...sve se to fino da srediti, urediti, 50 godina-50 godina!
Samo ne znam koja ce to komisija procjeniti granatiranje Dubrovnika, recimo...
Kako staviti cijenu na to, a mora se jelde i to!
Cifra je sigurno velika,a CG je bolje da plati ono malo sto ima(malo je u odnosu na Srbiju) i odvojeno, jer ako budu dijelili ono sto moraju platiti fifty-fifty, C.Gori se lose pise.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 23:16   #14
Samo kada bi se nabrojali svi hoteli u Dubrovačkoj regiji koji su uništeni i sve kuće koje su popaljene i opljačkane , bilo bi to par stotina miliona $. To je bez obnove unutar samog dubrovnika koji je dobrano devastiran bombardiranjem i još kojekavih infrastrukturnih šteta.

Za Beograd je tužba teška, koliko znam 38 milijardi $, ili kuna, ne znam točno. Beograd je nedavno nudio neke nagodbe ali je Zagreb ipak sve prepustio sudu.

Jel Hrvatska obnavlja srpske kuće, obnavlja.
Jel Hrvatska plaća odštete ubijenim srpskim civilima, plaća.
Doći će red i na Beograd.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 23:23   #15
Quote:
Ber kaže:
Samo kada bi se nabrojali svi hoteli u Dubrovačkoj regiji koji su uništeni i sve kuće koje su popaljene i opljačkane , bilo bi to par stotina miliona $. To je bez obnove unutar samog dubrovnika koji je dobrano devastiran bombardiranjem i još kojekavih infrastrukturnih šteta.

Za Beograd je tužba teška, koliko znam 38 milijardi $, ili kuna, ne znam točno. Beograd je nedavno nudio neke nagodbe ali je Zagreb ipak sve prepustio sudu.

Jel Hrvatska obnavlja srpske kuće, obnavlja.
Jel Hrvatska plaća odštete ubijenim srpskim civilima, plaća.
Doći će red i na Beograd.
Meni je licno strasno tesko palo granatiranje Dubrovnika jer sam zivjela blizu Dubrovnika i uvijek mi je on bio blizak. I kad su napali Dubrovnik, sta onda ocekivati sa ostalim gradovima, selima da i ne govorim!
Ne vidim trenutno niti jednog uhljupa koji bi se htio nagoditi za takve stvari...ipak nisu oni recimo u BiH unistili par kuca i ubili par ljudi...treba svako da plati svoj racun, a niko im nije kriv sto je njihov i najduzi!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 00:43   #16
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 00:44   #17
Quote:
hehehoho kaže:
Mr. Fuji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 00:45   #18
Re: Re: Crna Gora pristala platiti ratnu odštetu.

Quote:
Jalnuški Diletant kaže:

__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 00:51   #19
A kad će ta odšteta biti plaćena?
Mr. Fuji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 00:57   #20
toliko su plakali da Srbija i Crna Gora nikad neće platit odštetu, a sad kad će platit, onda su im krivi zato što nisu bili u pravu
go2slip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.