Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 21:09   #221
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
Sorry, ako si vec napisao, ali sto si ti po zanimanju ? Ako ti je bed reci, reci dal imas faks, jer vidim da tebe ova tema bas brine, kao da se skroz prepoznajes u njoj.
Razne teme mene brinu, ovo je tek jedna od njih. Da, imam faks.
JakovM is offline  
Old 10.01.2012., 21:10   #222
Quote:
Imaginarny kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ja taj tip iz prvog posta. Znaći završio težak faks, poslije magistrirao na drugome. Svoj stan, 5-ero znamenkasta mjesečna primanja, privatan auto( koji ni ne vozim), službeni auto, kartica goriva, kartica za službene ručkove.... Imam sve, po nekakvim financijskim pogledima, ali to i odradin. Vikende slobodne nemam i radim ne manje od 10h dnevno.
Privatan život zapravo imam jedino na naćin što spavam recimo 5 sati dnevno. I sad kod traženja životne partnerice, ovakva karijeristica mi ne dolazi u obzir. Jer stvarno uz moje slobodno vrijeme i ako bi njeno bilo ovakvo, ta veza nema smisla.
Tražim ženu koja če željeti obitelj, kao i ja. Da li je obrazovana, financijski uspješna mi je totalno nebitno. Naravno da ne pričam gluposti prvo me privuće vanjski izgled, ali osim toga jako mi je bitno da je karakterno dobra, da želi i voli dijecu, a za kuhanje i spremanje nije bitno, i sad imam ženu koja mi dođe počistiti.

Eto to je pogled jednog "karijeriste", koji pak želi obiteljski život.
ti želiš ženicu koja će čekati svog mačomuškarca doma?....a kaj bi ti s to djecom?slao oh nekoj drugoj ženi da ih čuva i odgaja?...

...svi žele nekog s kim bi imale/imali obitelj i sve to...ovdje je pitanje koliko smo spremni dati sebe u vezu...i koliko nam smeta ili je poželjna ambicioznost, samostalnost i sl....
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 10.01.2012., 21:23   #223
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
JakovM,
može pitanje?

zašto je tako iznimno bitno da žena kuha?

ovo nije prvi put da spominješ kuhanje kao jednu od glavnih prepreka takvih veza, usudila bih se reći.

zašto je bitno da žena kuha? ako on ponekad kuha, kako ti kažeš, u čemu je problem? preostali dio vremena mogu jesti vani, ili naručiti catering.. i stvar riješena.

po ovome ispada kao da je pod must da žena MORA kuhati. zašto?

fascinira me taj podatak.

uostalom, nitko njega ne natjerava da kuha.
stvar je vrlo jednostavna: ukoliko su oboje uspješni, novac je najmanji problem. postoje načini da jedeš dobro čak i ako ne kuhaš kod kuće.


samo imam dojam, da je ovdje kuhanje u biti sinonim nečeg drugog..

zašto se baš uvijek spominje kuhanje? zašto ne npr. peglanje, pranje posuđa, usisavanje?

u čemu je štos s tim kuhanjem?

evo iskreno pitam, kao ženska osoba kojoj jednostavno nije jasna muška fascinancija kuhanjem.
Potpuno si u pravu, kuhanje je tek dio paketa onih radnji ili stanja koje te uspješne žene stare 30-40, preziru. Vezuju ih za svoje majke i bake, a tim majkama i bakama nikad neće oprostiti neuspjeh, trpljenje nižeg položaja od muža... U glavi imaju taj model svojih majki, model od kojeg se žele što dalje maknuti. Svaki detalj koji podsjeća na podložnost njihovih majki očevima, mrze i križaju u mogućem popisu svojih ponašanja.

Na taj način zapadaju u drugu krajnost, odbacuju i kompromise koji su sasvim zdravi u normalnoj ljubavnoj i bračnoj vezi. Čak i muškarcu kojeg vole iz principa neće opeglati košulju, misle da bi time izgubile dio suvereniteta, nekakve ženske ravnopravnosti. S duge strane, taj isti muškarac nema takvu averziju. U teoriji, on njoj može opeglati košulju, jednako kao i skuhati ručak. Ali ta teorija u praksi pada, ali ne zbog njega. Ona je ta kojoj bi muškarac koji bi joj opeglao košulju ispao šonjo, papak... Onda nije pravi muškarac, nije men, nije uspješan, nema karizmu... U takvoj vezi, bez uzajamnog kuhanja, peglanja, zajedničkog pospremanja i milijun sličnih sitnica, gubi se veliki dio supstance ozbiljne veze. Ponavljam - zajednička ishrana u restaurantu dvaput tjedno, 3 zajednička spavanja, vikend jednom mjesečno i sporadična SMS-anja, tvitanja, skajpanja i slične stvari nisu nikakva ozbiljna veza. To je veza koja se ne upražnjava, to je situacija, fikcija. To je forma dvije osobe koje u stvari ne žive zajednički život. One u suštini žive jedno pored drugoga, a fizički većinom vremena čak niti to.
JakovM is offline  
Old 10.01.2012., 21:35   #224
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Pa, pobogu, zar moram opet..? Da, za svaku uspješnu samostalnu ženu postoji još uspješniji i samostalniji muškarac. U našim hrvatskim uvjetima to izgleda ovako: za VSS bankarsku činovnicu, sa plaćom od 8000, koja ima vlastiti jednosobni stan i Clia, postoji negdje zamjenik šefa uprave sa plaćom od 26000, koji ima vlastiti trosobni stan, troetažnu vikendicu u Primoštenu, i Audi 4. I da, on ima još manje vremena od nje. Za direktoricu marketinške agencije postoji zamjenik ministra, ujedno i vlasnikuspješne izvozno orijentirane tvrtke. I da, on ima još manje vremena od nje. Itd. Pitanje je - zašto bi on pristao na vezu u kojoj se on njoj prilagođava, u kojoj ONA ne pristaje na kompromise, on se njoj mora dokazivati?

Bravo Jakove! To je ključno pitanje. Zašto bi uspješni muškarac, koji ima stan, novac, poziciju MORAO pristajati na trule kompromise u vezi sa nekom "uspješnom" ženom?????? On ništa NE MORA - ON će imati ženu kakva NJEMU odgovara - jer on ima novaca to sve platiti i može birati KAKVU GOD HOĆE. A kad može birati između stare, histerične, prezauzete kojoj se ON mora prilagođavati - i s druge strane mlade, poželjne, sa puno vremena koja će se NJEMU prilagođavati........hmmmmm........da vidimo.......JAKO TEŽAK IZBOR........"uspješne" tvrde da su ONE bolji izbor.........no naravno.......to je samo u njihovim smušenim mozgovima.....
pikzibner is offline  
Old 10.01.2012., 21:37   #225
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
...a ponavljam i ovo...2 od 40m2 su 80m2
Manji stanovi uglavnom imaju nešto skuplje kvadrate, nije nemoguće napraviti 2x40=90 ili čak 2x40=100

Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
naravno da ne može...kad hrpa njenih kolega ostaje iz 16...iako je meni zapravo fenomenalno glupo što se ostaje poslje radnog vremena...npr. radiš u banci...u frontu bla bla i ostaješ poslje 16...pa kaj imaš tam raditi iza?analizu portfelja??ma moš mislit...burza ne radi poslje 16...95% ekonomista ne zna niš od toga izračunat nego matematičari...sad dolazimo do onog pravog pitanja...zašto se ostaje poslje 16?
Što se konkretnog primjera tiče - burze u svijetu rade i u druga vremena osim ove naše. Frend koji radi u investicijskom fondu je znao dolaziti na posao u noćne sate ili raditi od doma na lapu. Istinabog on je bio jedan od rijetkih koje znam da su to radili.
Ako firma posluje u međunarodnom okruženju onda naše radno vrijeme od 8 do 16 u praksi ne drži vodu.

Jesi li ti ikad radila neki intenzivan posao gdje jednostavno ne smiješ sa nečim kasniti?
Evo meni se zna dogoditi da trebam imati za idući dan spremnu kojekakvu dokumentaciju, ponude ili nešto treće, a da tekući dan zaglavim na sastancima pola dana pa sve do 16-17h.
I kada da pripremim to za idući dan? Mogu ili ostati do 19h ili doći ujutro prije 6h. Meni je draže ostati do 19h. Srećom nije mi svaki dan takav, inače bih šiznuo.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
slično i kod mene.
neki su se čak raspitivali o novcu u mojoj obitelji.
sad kažem da sam zgubidan, čisto da ih testiram i vidim reakciju.
Ja sam znao dolaziti na dejtove u trenirci i govoriti da ništa nemam ako bi me pitale tako nešto sa neskrivenim financijskim interesom. Treba se bar potruditi biti malo suptilnija.

Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Ako usporedimo omjer žena koje trče za samostalnim i uspješnim muškarcima i s druge strane omjer muškaraca koji bi željeli super uspješnu ženu hmmmm... To može podnijeti samo muškarac jakog karaktera i samopouzdanja, i donekle u istom rangu s njom da joj može parirati kad izađu negdje među ljude, a broj muškaraca s takvim karakteristikama je jaaaako malen.
A postotak uspješnih žena koje bi se zadovoljile sa neuspješnim muškarcima je ogroman?

Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Dakle, uspješan i prezaposlen muškarac se može zaljubiti i u konobaricu i u prodavačicu i u nezaposlenu i neobrazovanu švelju. I može s njom stvoriti i brak, i dječicu, i klasični stereotip u kojem on njoj donosi novac, ali nema vremena, a ona je, eto, žrtva takvog sistema. Model funkcionira, milijuni brakova imaju tu priču u srži.

Spolna inverzija ne postoji. Uspješna žena sa konobarom, prodavačem ili nezaposlenim kovinotokarom maksimalno želi usputni seks. No najčešće niti to. Uspješna žena se može zaljubiti jedino u još veći uspjeh nekog muškarca. Uspješne žene otvoreno o tome pričaju u interviewima za novine. Opet se maknite od morala u tome svemu. Razmislite o tome da nisu muškarci ti koji se boje uspješnijih žena, nije da oni ne bi pristali. Uspješne žene ne bi pristale. I one traže famoznu sigurnost, dio privlačnosti muškarca je u za njih u njegovom uspjehu, nezaposlenog kovinotokara ne mogu predstaviti poslovnim partnerima ili prijateljicama kao svojeg muža, ispada da nisu uspjele u životu ako se udaju ili vežu za neuspješnog...
Istina... ima uspješnih cura koje su u mladim danima bile sa neuspješnim i neambicioznim muškarcima, ali kad malo razmislim, znam samo jednu 30+ godina koja je sa takvim. I ne planira još dugo biti sa njim.

Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
I da, on ima još manje vremena od nje. Za direktoricu marketinške agencije postoji zamjenik ministra, ujedno i vlasnikuspješne izvozno orijentirane tvrtke. I da, on ima još manje vremena od nje. Itd. Pitanje je - zašto bi on pristao na vezu u kojoj se on njoj prilagođava, u kojoj ONA ne pristaje na kompromise, on se njoj mora dokazivati?
Zato što ona ima... khm khm... vaginu?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 10.01.2012., 21:49   #226
Da,ona i još 3.5 milijarde žena,od kojih se velika većina ne ponaša ni približno toliko bahato i samoživo.
blort is offline  
Old 10.01.2012., 21:52   #227
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da,ona i još 3.5 milijarde žena,od kojih se velika većina ne ponaša ni približno toliko bahato i samoživo.
Da ali pravom mužjaku je veći gušt i dokaz vlastite muškosti uloviti kapitalca nego se zadovoljiti slabijim ulovom.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 10.01.2012., 22:05   #228
[QUOTE]
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Manji stanovi uglavnom imaju nešto skuplje kvadrate, nije nemoguće napraviti 2x40=90 ili čak 2x40=100
hahaha da u ravu si...još ako se radi o dobrim kvartovima...:P

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Što se konkretnog primjera tiče - burze u svijetu rade i u druga vremena osim ove naše. Frend koji radi u investicijskom fondu je znao dolaziti na posao u noćne sate ili raditi od doma na lapu. Istinabog on je bio jedan od rijetkih koje znam da su to radili.
Ako firma posluje u međunarodnom okruženju onda naše radno vrijeme od 8 do 16 u praksi ne drži vodu.
...vjeruj, taj tvoj frend je rijetkost...
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ikad radila neki intenzivan posao gdje jednostavno ne smiješ sa nečim kasniti?
Jesam ali nije bilo svaki dan...ili ako je bio tjedan takav drugi je bio laganica...kao što si i sam rekao šiznula bih...
...ja sam si malo drugačije posložila život i zadovoljna sam...ljudi vole uspješne ljude al ne uspješnije od sebe...judi vole da imaju al ne vole da ima netko više od njih...ma strašno ako se mene pita....

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Istina... ima uspješnih cura koje su u mladim danima bile sa neuspješnim i neambicioznim muškarcima, ali kad malo razmislim, znam samo jednu 30+ godina koja je sa takvim. I ne planira još dugo biti sa njim.
...mislim da nisu uspješni samo oni koji immaju 5znamenkastu cifru za plaću neg oni koji stvaraju,ne ovise o nikome i sl...
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 10.01.2012., 22:12   #229
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Da ali pravom mužjaku je veći gušt i dokaz vlastite muškosti uloviti kapitalca nego se zadovoljiti slabijim ulovom.
Većina takvih žena su jako daleko od titule kapitalca,što zbog karaktera što zbog izgleda.
blort is offline  
Old 10.01.2012., 22:15   #230
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
...mislim da nisu uspješni samo oni koji immaju 5znamenkastu cifru za plaću neg oni koji stvaraju,ne ovise o nikome i sl...
Mislio sam "uspješni" u kontekstu prvog posta ove teme, jasno da je definicija uspjeha donekle različita među ljudima.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Većina takvih žena su jako daleko od titule kapitalca,što zbog karaktera što zbog izgleda.
Koliko si ih upoznao takvih?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 10.01.2012., 22:19   #231
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Muškarci kroz hranu dolaze do arhetipske sise koju su cuclali dok su bili bebe i to iskustvo žele opetovano doživljavati tijekom života.

Zato njima treba žena - majka, velika, topla majkurina koja će ih bezuvjetno voljeti usprkos svim njihovim manama i greškama. Koja će ih tješiti i nunati u svom toplom krilu i gladiti ih po kosici i naravno - kuhati im i kuhati jer kroz to kuhanje oni primaju tu bezuvjetnu ljubav sjećajući se neprekidno na spomenutu arhetipsku sisu.
Da si napisala "neki" onda bi se donekle moglo probavit ovo fjordovsko prodavanje magle ali ovako ispada neprobavljiva splačina.

Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na prvo , nije to svaljivanje krivnje na muške nego je to tako. Većini muškaraca superuspješna ambiciozna žena i nije neki objekt želje. Da je drugačije, ne bi se vodila ova rasprava.
Kao drugo, jasno je što predstavlja rađanje ali ono što mene fascinira je isključivost u osuđivanju onih koji smatraju da sve žene MORAJU rodit. Ljudi su različiti i nije svatko stvoren da bude roditelj, a ima i dobar dio onih koji to jesu iako bolje da nisu. Svatko bira svoj put i licemjerno je kako neki ljudi uzimaju pravo osuđivati druge zbog drugačijeg odabira.
Opet greška. Objekt želje je žena a ne njeno zanimanje. Ovo superuspješno zanimanje može bit prepreka ne samo zbog toga što ti smatraš da se muški boje već i zato što to zanimanje može stvoriti ženi razne blokade u glavi koje ni ćesić rojs sa svojom mekanizacijom ne bi srušio.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 10.01.2012., 22:23   #232
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Upravo to sa djecom zna biti i glavni razlog zasto poslodavac ne zeli dati dobro placen posao ženi ili zasto se nece uopce libiti na razgovoru za posao pitati dal imas djecu i dal planiras roditi.

Kao sto si rekla, danas se cak i na slabije placenim poslovima ponekad ocekuje da ostanes overtime.
Joj da su me barem ispitivali to dal imam djece i dal ih planiram.
Tj. da su me barem samo to ispitivali

Moje dogodovštine moje frendice dan-danas prepričavaju kao strašno zabavne anegdote, jedna od kojih je i ona o tome kad me poslodavac tražio da mu donesem potvrdu da nisam trudna. Sva sreća da sam pristojna pa sam se ograničila na odgovor "Ne" umjesto da sam im dala kusat malo njihove vlastite medicine uz rečenicu: Pa dajte, baš imam menstrualni ciklus, idemo u drugu sobu, skinuti gaće pred vama ili pred ginekologom je skoro pa ista stvar a ušparati će i vama i meni puno vremena.

Ma serem

Za takvu rečenicu se čovjek (žena ) mora snaći a ja sam u tom trenutku bila samo zaprepaštena i ponižena.

Neki koji koriste rečenice "Ali žene su nekad..." kao da ne kuže da je to "nekad" bilo zbilja drugo vrijeme-koje se više neće vratiti.

Ta moja frendica radi u istoj firmi u kojoj je nekoć radila njena mama ali ona hendla privatni i profi život uz sasvim druge okolnosti...

Ona je i dalje sa VSS srednji sloj (isti onaj koji je u njenim godinama bila njena mati sa SSS)...

Ona sa VSS mora odraditi prekovremene koje njena mati u njenim godinama u socijalizmu nije odrađivala...

Ona sa VSS neće ići u penziju (ak ju i dočeka) sa 55, 60...radni vijek se produžio i uz njene prekovremene njen pilates nije luksuz i gubljenje vremena nego ulaganje i u njeno zdravlje i njenu efikasnost na poslu...al o kako rado bi joj neki muževni forumaš skresao u lice da su tih nekoliko sati tjedno koje provede u dvorani gubitak vremena i nekorisna aktivnost

Plus, ne da ide samo na pilates ona ide i na engleski, koji normalni muškarac bi se s tim nosio-s tako aktivnom karijeristicom međutim istina je ta da firma u kojoj je nekad radila njena mama više nije hrvatska, ne ne, kad dođe gazda Američanin ili njegova delegacija nijedan od njih se mojoj frendici neće obratiti ni na hrvatskom a ni šeretski ko Joey Tribbiani "How you doin" pa da se ona na to samo retardirano zacereka, ne-oni od svoje zaposlenice žele nešto čuti i o proizvodnji i o tehnologiji- a za to engleski koji čujemo u serijama obično nije dovoljan...al nekima je to nepojmljivo...

Plus, nezamislivo ali ona i u slobodno vrijeme povremeno čita stručnu literaturu jer (jesam li to već rekla, ma sigurno jesam) od socijalizma u kojem je živjela gđa. majka do danas je prošlo tri desetljeća i tehnologija je znatno uznapredovala a mijenja se brzinom svjetlosti....

To je jebeno, jebeno puuno posla da bi čovjek bio srednji sloj. Al to je realnost.

Trebala je bit frizerka (ovo ne mislim posprdno, ja sam vjernija svojoj vlastitoj više nego što ću ikad biti bilo kojem muškarcu, imala bi posao nakon tri godine srednje škole.)
Il samo pušit pravi falus ili se učlanit u HDZ, već bi imala i djecu i mužića a i posao od 8-16 (na koji možda i ne bi trebala dolazit.)

Možda bi ju onda neki normalan muškarac i htio. Pa bi barem ispunila svoju biološku sudbinu, ma mislim ne da mi se više karikirati, ko je htio shvatiti-shvatio je....



Quote:
Imaginarny kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ja taj tip iz prvog posta. Znaći završio težak faks, poslije magistrirao na drugome. Svoj stan, 5-ero znamenkasta mjesečna primanja, privatan auto( koji ni ne vozim), službeni auto, kartica goriva, kartica za službene ručkove.... Imam sve, po nekakvim financijskim pogledima, ali to i odradin. Vikende slobodne nemam i radim ne manje od 10h dnevno.
Privatan život zapravo imam jedino na naćin što spavam recimo 5 sati dnevno. I sad kod traženja životne partnerice, ovakva karijeristica mi ne dolazi u obzir. Jer stvarno uz moje slobodno vrijeme i ako bi njeno bilo ovakvo, ta veza nema smisla.
Tražim ženu koja če željeti obitelj, kao i ja. Da li je obrazovana, financijski uspješna mi je totalno nebitno. Naravno da ne pričam gluposti prvo me privuće vanjski izgled, ali osim toga jako mi je bitno da je karakterno dobra, da želi i voli dijecu, a za kuhanje i spremanje nije bitno, i sad imam ženu koja mi dođe počistiti.

Eto to je pogled jednog "karijeriste", koji pak želi obiteljski život.
Ovo me podsjetilo na priču moje kolegice koja se javila na oglas za bejbisitericu. Otac je tražio dadiilju za svoju kćer a onda je napomenuo kako bi povremeno dadilja baš malo mogla i "pričuvati" tatu-uz pristojnu naknadu. Prostitucija i dadiljanje, mogla je napravit biznis.


Obiteljski život je obiteljski život, i sam veliš da za privatni život imaš vremena samo uz 5 sati sna-to će zadovoljiti tvoju suprugu (i na kraju krajeva tvoju curicu ili dečkića) na duže staze?
Da je većinu vremena sama s bebom ili ipak planiraš i usporiti kad dođe neka ozbiljna veza i možda dijete.
Jer i obiteljski tip žene će tražiti da barem ponekad promijeniš pelenu, jer i obiteljski tip žene će se htjeti naspavati kad dijete budu mučili grčevi a kaj buš onda-početi ćeš spavati 3 sata dnevno?

Surogat majka i bejbisiterica bi vjerovatno imale bolji efekt a nakon razvoda ne bi dobile polovicu.

Suživot s ovakvim karijeristom bi riješio sve moje financijske brige a opet- to je zadnji tip muškarca s kojim bi išla zasnovati familiju.

Interesantno koliko osoba s dva faksa griješi pri č i ć slovima...ako me ovo me ne potakne na učenje-ne znam što će


Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Evo odgovora: nažalost ne postoji unisex model. Nije to stvar morala, nije to moja želja, nisam to ja izmislio. Jednostavno je tako - model "uspješan i zauzet muškarac i sitna fina ženica" pije vodu. On je možda nekome nemoralan, ali imu unutarnju logiku. Spolna inverzija, obrnuti odnos, ne pije vodu. Zbog ovoga:


Dakle, uspješan i prezaposlen muškarac se može zaljubiti i u konobaricu i u prodavačicu i u nezaposlenu i neobrazovanu švelju. I može s njom stvoriti i brak, i dječicu, i klasični stereotip u kojem on njoj donosi novac, ali nema vremena, a ona je, eto, žrtva takvog sistema. Model funkcionira, milijuni brakova imaju tu priču u srži.
Model je je funkcionirao. Nekad na duže vrijeme. Danas funkcionira obično na malo kraći period.

Statistika skopljenih brakova i razvedenih brakova govori svoje.

http://www.youtube.com/watch?v=kXW9w17Tf0A

Zadnje uređivanje Libertango : 10.01.2012. at 23:01. Reason: Music request by Sanja Sarnavka
Libertango is offline  
Old 10.01.2012., 22:45   #233
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Interesantno koliko osoba s dva faksa griješi pri č i ć slovima...ako me ovo me ne potakne na učenje-ne znam što će
Ako bolje pogledaš na jednom mjestu je upotrijebio "n" umjesto "m" na kraju riči. To i nerazlikovanje č i ć govori da je najvjerovatnije iz splita. Ovdje razlika između č i ć ne postoji i dosta ljudi brka ta dva slova. Vjerovatno nije studirao hrvatski pa to nerazlikovanje i nije toliko čudno.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 10.01.2012., 22:51   #234
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ako bolje pogledaš na jednom mjestu je upotrijebio "n" umjesto "m" na kraju riči. To i nerazlikovanje č i ć govori da je najvjerovatnije iz splita. Ovdje razlika između č i ć ne postoji i dosta ljudi brka ta dva slova. Vjerovatno nije studirao hrvatski pa to nerazlikovanje i nije toliko čudno.
Primjetila sam, htjedoh napisat "Ak je i od Dalmatinca previše je...." al onda sam se sjetla da je ovo tema otvorena da bi se diskriminiralo žene a ne Dalmatince, pa sam to prešutjela

A uostalom ja sam zadnja koja bi trebala ljudima prigovarati radi pravopisa i gramatke ali poletjela sam na krilima sarkazma koji me nosio kroz cijeli post pa sam se zaigrala....
Libertango is offline  
Old 10.01.2012., 23:04   #235
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Dakle, uspješan i prezaposlen muškarac se može zaljubiti i u konobaricu i u prodavačicu i u nezaposlenu i neobrazovanu švelju. I može s njom stvoriti i brak, i dječicu, i klasični stereotip u kojem on njoj donosi novac, ali nema vremena, a ona je, eto, žrtva takvog sistema. Model funkcionira, milijuni brakova imaju tu priču u srži.
Pogledaj mnoge uspješne parove:
Brangelina
Schwarzenegger i Shriver
Beckhamovi
Popović i Severina
Josipović i supruga (profesorica)
Milanović i supruga (liječnica)
Šerbedžija i Lenka Udovički (redateljica)

itd.

Daj mi reci koliko velikih muških faca znaš da su u braku sa "konobaricom, prodavačicom i nezaposlenom i neobrazovanom šveljom"? One im, eventualno, budu ljubavnice...

Većina uspješnih muškaraca traži sebi sličnu partnericu i nije im krajnji cilj oženiti kuharicu jer nju mogu i zaposliti, ne moraju ju ženiti...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 11.01.2012. at 00:07.
Silencium is offline  
Old 10.01.2012., 23:06   #236
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Meadow i ja se pitam isto.

Hrana je osim što nam daje energiju za život nešto što nas može umiriti, utješiti,
da, i baš zato jer barem povremeno dobro sam sebi pripremiti hranu koju ćeš jesti, onaj koji kuha prenosi svoju energiju (koja može biti i negativna) na tu hranu..
nisam ja izmislila tu teoriju
zato i nastojim ne kuhati kad nisam od volje, sve mi je onda nekako - ne gušt.

ja recimo volim kuhat, to mi je užitak i smiruje me, i ide me, nitko se nije žalio, dapače
s druge strane nemam nekih posebnih afiniteta i smisla za uređenje doma (recimo da je to isto jedan od ženskih "poslova"), šta ću, pomirila sam se s tim da je to tako
ali mi je zato baš užitak vidjeti kad netko ima smisla, volje i umijeća da stvori od svog doma ugodno i lijepo mjesto za živjeti.
nikad mi ne bi palo na pamet omalovažavati takvo nešto..

zato ovo pljuvanje kuhanja (i sve silne teorije zašto se netko uopće usudi od njih očekivati da kuha, koje su se ovdje izredale) super uspješnih žena stvarno ne razumijem.
važne stvari nisu samo one za koje mi mislimo da su važne
indian is offline  
Old 10.01.2012., 23:28   #237
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post

Bravo Jakove! To je ključno pitanje. Zašto bi uspješni muškarac, koji ima stan, novac, poziciju MORAO pristajati na trule kompromise u vezi sa nekom "uspješnom" ženom?????? On ništa NE MORA - ON će imati ženu kakva NJEMU odgovara - jer on ima novaca to sve platiti i može birati KAKVU GOD HOĆE.
nije li uobičajeno na forumu takve žene nazivati sponzorušama?

eh, da... i nisu baš popularne...a ni poželjne (barem na forumu ).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 10.01.2012., 23:32   #238
Quote:
indian kaže: Pogledaj post

zato ovo pljuvanje kuhanja (i sve silne teorije zašto se netko uopće usudi od njih očekivati da kuha, koje su se ovdje izredale) super uspješnih žena stvarno ne razumijem.
važne stvari nisu samo one za koje mi mislimo da su važne
na postavljeno pitanje sama si odgovorila u posljednjoj rečenici, ili da parafraziram - nije svima bitno ono što je većini bitno, pa ako netko nameće kuhanje kao stereotip ženama koje to ne vole, logično je da protestiraju.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 10.01.2012., 23:45   #239
a protestira se tako da se pljuje i omalovažava...to nešto?
nisam znala..
indian is offline  
Old 10.01.2012., 23:49   #240
Ne vidim uopće smisao daljnje rasprave.
Pa sami autor teme je rekao..uspješna žena (samica u 30-a,40-a, kako ih autor naziva), želi JOŠ uspješnijeg muškarca. Ne vidim ništa loše u tome(ako ga nađe,odlično za nju i njega). Obadvoje uspješni ,sretni i zadovoljni...pa gdje je tu problem?!

Uspješnih muškaraca i žena danas ima sasvim dovoljno, a prema nekim zadnjim istraživanjima i samaca je svakim danom sve više...znači veća vjerojatnost da se partneri pronađu :-) ;zubo

I na kraju kako vidim, tema se "bavi" pravopisnim pogreškama i lociranjem podrijetla autora, pa mi sve žao što se izgubi "čar ne kompromisne uspješne i k'tome potencijalne udavače" ili možda po nekima čelične lady koja bi ipak htjela princa ;zubo
gor99 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.