Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2012., 19:46   #181
mene opet primilo bojanje

dakle, imam neku haljinicu iz h&m-a, onu divnog kroja, full-circle skirt, svjetlozelenu, a ja tu boju ne podnosim sastav je 98% pamuk i 2% elastan. sad, koliko čitam, ti konci će ostati tak svjetli ako ju ja obojam na crno i mislim da bi to ružno izgledalo.

u koju boju da ofarbam, a da se ne primjete toliko ti konci, i smeta li ovih 2% elastana? neću fleke na omiljenoj haljinici
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 23:29   #182
uništila sam traperice varikinom i sad su neujednačene jel to moguće ujednačiti u istu nijansu trapera ako ih odnesem na bojanje negdje?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:27   #183
Konačno našla temu za mene!
znači, kupila boju za kuhanje u loncu i došlo mi jako neravnomjerno
u DM i Boje i lakovi nemaju više crnu za mašinu.
Gdje i kako da ju kupim? Znate li možda kako se to kaže na engleskom da ju naručim preko ebaya?
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:40   #184
tipkaz, pogledaj u hobi ili art šopovima, oni isto drže te tange i boje za odjeću

mene zanima, zna li netko postoji li 'domaći' način izbjeljivanja kože?
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 17:47   #185
Kupila sam danas u C&A neku suknju, crnu s narančastim uzorkom, 100% viskoza. U Mulleru sam odma uzela crnu boju za mašinu, znači ono di je u jednoj vrećici i sol i boja, pola te soli sam stavila u lonac, kuhala suknju pola sata i super je ispalo. Ovo narančasto se ne kuži opće.
Prvi put sam nešto bojala sama i ponosna sam na sebe
__________________
It isn’t my day. My week. My month. My year. My life. God damn it.
KissedByFire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 16:47   #186
Question Farbanje u zeleno u praonici

Znate li možda koja praonica u ZG i dalje farba odjeću u zeleno? Većinom su navodno ukinule zelenu i crvenu boju zbog manjka potražnje.

I to ne samo pamuk, već i lan?

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 11:09   #187
Što je s tom soli? Vidm po internetu da neki čak stavljaju običnu, kuhinjsku sol?

Inače u DM-u i BIPA-i više nema tih boja, morali su ih povući zbog nekih propisa. Ja sam našla crnu boju u Kozmu, pakiranje u kutiji u kojoj je vrećica od 600 grama, za toliko robe. Nema nikakve soli pa me sad brine hoće li mi to biti nekvalitetno?
kishakishica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 07:23   #188
Quote:
kishakishica kaže: Pogledaj post
Što je s tom soli? Vidm po internetu da neki čak stavljaju običnu, kuhinjsku sol?

Inače u DM-u i BIPA-i više nema tih boja, morali su ih povući zbog nekih propisa. Ja sam našla crnu boju u Kozmu, pakiranje u kutiji u kojoj je vrećica od 600 grama, za toliko robe. Nema nikakve soli pa me sad brine hoće li mi to biti nekvalitetno?
Sve bi ti trebalo pisat na uputama. Simplicol boje imaju svoju sol koju posebno kupiš, dok se za neke druge čak može korsititi i krupna kuhinjska sol.
Simplicol boja inače ima u Muilleru, i to dosta dobar izbor boja s obzirom na stanje kakvo je nekad bilo u DM-u.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:38   #189
Pozdrav,
kupila sam si plavu simplicol boju za farbanje tekstila, ali nisam vidjela da igdje na kutiji pišu neka uputstva oko farbanja. Sad vidim da svi spominju neku sol, a ja u kutiji, tj. u vrećici imam samo boju. Jel moram sad kupovati i tu sol ili.. i gdje se to može kupiti?
mallena-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:09   #190
Quote:
KissedByFire kaže: Pogledaj post
Kupila sam danas u C&A neku suknju, crnu s narančastim uzorkom, 100% viskoza. U Mulleru sam odma uzela crnu boju za mašinu, znači ono di je u jednoj vrećici i sol i boja, pola te soli sam stavila u lonac, kuhala suknju pola sata i super je ispalo. Ovo narančasto se ne kuži opće.
Prvi put sam nešto bojala sama i ponosna sam na sebe
Moze ta boja i za traperice?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:27   #191
imam boju simplicol smeđu. obojala bih hlače ali na boji piše da se boja na 60 st. a hlače inače perem na 40. dali će se obojat na 40 ili moram stavit na 60 pa šta bude sa hlačama
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:11   #192
Obojat će ti se i na 40. Ja neke osjetljivie materijale čak bojam i na 30 pa je sve bilo ok Makar, meni na mojim bojama uvijek piše da se može bojat od 30 stupnjeva pa na više Moje pakiranje inače izgleda ovako.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 17:09   #193
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Obojat će ti se i na 40. Ja neke osjetljivie materijale čak bojam i na 30 pa je sve bilo ok Makar, meni na mojim bojama uvijek piše da se može bojat od 30 stupnjeva pa na više Moje pakiranje inače izgleda ovako.
i moje pakovanje izgleda kao i ta pakovanja ali piše od 60-95.,a unutra je jedna kesica sigurno boja i nikakva sol. šta bi sad trebala, kupit sol ? koju
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 05:32   #194
Simplicol inače u ponudi ima baš sol za bojanje (konkretno, Muller, bijelo pakiranje, cca. 9 kuna), al mislim da ju možeš zamijeniti i s krupnom soli, samo ne znam u kojem točno omjeru, al ti bi ti trebalo pisati na kutiji. Ne znam, probaj obojat, moram priznat da se nikad nisam susrela s tom vrstom boje, moje su se sve do sad mogle koristiti i na nižoj temperaturi i nikad nije bilo problema
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 16:30   #195
Pozdrav, kupila sam u DM-u Iberia boju za odjecu, e sad unutra dodje neka kao posudica sa nekim bijelim sadrzajem i dvije vrecice u kojima je vjerovatno boja. Zna li neko mozda kako se to koristi za rucno pranje, pakovanje sam slucajno smocila i naljepnica sa upustvom se pokidala.
plavka: is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:43   #196
Pozdrav, kupila sam boju marke gomat i nema sastava na njoj...
Planiram svojoj maloj curici obojati komad tkanine za maskare i pitam se da li joj sto moze biti od te boje, malo me frka...bebica mi ima 4 mjeseca
__________________
*mama najljepše curice*
zvrck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:03   #197
Nema baš puno odgovora u zadnje vrijeme, ali eto da pitam ako je netko koristio ove nove Dylon boje iz DM-a? Znam da su prije imali one Simplicol i bile su skroz dobre, ali ne znam zašto su sada prešli na ove nove... s time da ne niti soli nemaju za kupiti odvojeno

Jel možda netko zna kakvo je stanje s tom novom bojom? Možda Mueller ima neku kvalitetniju boju sad?
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 15:55   #198
Gdje se mogu nabaviti boje malo veceg spektra, treba bi za muslin da napravim gradient.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 00:12   #199
Quote:
artist*angie* kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu nabaviti boje malo veceg spektra, treba bi za muslin da napravim gradient.
DM sad ima crnu, smeđu, plavu i neku četvrtu (možda crvena)... sve su ove Dylon boje, ne znam kakva im je točno kvaliteta na duge staze
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 08:26   #200
Muller ti ima dosta raznoliku ponudu boja.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.