Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2016., 15:48   #1781
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
, ali ako zna tko mu gdje sjedi onda barem može preporučiti da sjednemo negdje drugdje. Recimo.
.
u potpunosti se slažem. ne znam je li konobar bio u restoranu dok ste ulazili , ako je vidio da ste sa djecom mogao je diskretno vas uputiti da sjednete dalje od tog društva ako je bilo moguće
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:49   #1782
Malo više pristojnosti i tolerancije na PDF Gastro.

Smirite strasti.

Niste u Saboru.

Zasad samo brisanje PREAGRESIVNIH postova.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:46   #1783
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dakle, prestali ste ici u restoran zbog jednog sjedenja kraj glasnijih gostiju?
čini mi se da nisi baš pročitao moj početni post.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
tako možeš prekrižiti sve restorane jerbo postoji mogućnost da u bilo koji dođe neko ko će krenuti pričati nešto što se tebi možda neće svidjeti
pa mislim da između onoga što smo mi doživjeli i "pričati nešto što ti se neće svidjeti" stoji cijeli svemir.
A s druge pak strane uglavnom uopće ne čujem što ljudi govore za okolnim stolovima. I znaš zašto - zato kaj se ne deru.

Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Očito i nije baš neki restoran...
zapravo je restoran vrlo dobar. Bio.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:22   #1784
http://www.novilist.hr/Zivot-i-stil/...e-i-inspektore

Meni je ovo strašno i prestrašno!.Ne vidim neko rješenje jer nijedna osoba koja se bavi politikom i naravno tim problemima ,do sada (a ni od sada) nije zainteresirana,;svi su od reda kuFci i piŠke,zainteresirani samo za svoj probitak!Lijeni,pohlepni, neinteligentni,primitivni...mogu tako do sutra!
Nisam znala gdje staviti pa sam stavila ovdje!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 09:13   #1785
Nema tu politika i političari puno utjecaja . Recesija i pad standarda da . a na ćemu će se prvo štedjedi? odlasku u restorane jer nisu neophodni za život . Mnogi ugostitelji su morali drastično spustiti cijene ili pak raditi poslove koje bi inaće odbijali da bi spojili nekako kraj s krajem
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:55   #1786
ne znam u čemu je točno problem otvorili su restoran, nije im išlo pa su otišli negdje drugdje, tamo rade i dobro im je...
ovdje priča čak ima sretan kraj
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:42   #1787
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Recesija i pad standarda da . a na ćemu će se prvo štedjedi? odlasku u restorane jer nisu neophodni za život . Mnogi ugostitelji su morali drastično spustiti cijene ili pak raditi poslove koje bi inaće odbijali da bi spojili nekako kraj s krajem
Zato jer su i prije bili gastronomska šaka jada. :zoki:

(Ovaj moj post nema veze s poantom iz linka ben2010 jer korupcija i birokratska sranja su svagdje prisutna. Referiram se samo na tvoje kvotano mišljenje).

Nikada nisu radili na svojoj edukaciji, ništa novo ih ne zanima jer misle da sve znaju. Egotrip im dere oblake, a strana im je podjednako i haute cuisine i dobra domaća papica. Krivca za neuspjeh odmah će pronaći u svemu osim u svojoj nesposobnosti. A nije poznavanje houte cousine uvjet uspjeha. Neka rade dobre fileke i sličnu klopu, neka unesu nešto svoga i novoga u gablec ponudu i uspjeti će. Vrhunski i kvalitetni opstaju bez obzira na istovremenu smanjenu kupovnu moć i njihove opravdano veće cijene. Da ti nabrajam restoranske primjere? Od Takenoka, Dubravkinog puta, Apetita, Rougemarina, slastičarski primjer MnK ili hoćeš pizze ? Evo ti O'Hare, ZeroZero i Karijole da odmah nekima dignem tlak. Kvalitetnom lokalu ne mogu naštetiti ni zlonamjerne recenzije čak ni obilati Butkovićev proljev jer za pizzu ne rabe brašno artizanskog brenda nego samo običan Molino Caputo. Misliš li da je zbog malicioznog napisa jednog kvazigastronoma pao promet u ZeroZero ?
Kvaliteta i gastronomski autorski uratci uvijek će imati cijenu ali i svoju publiku, a većina onih koji su propali i bolje da ne zagađuju gastronomski milje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:56   #1788
U pravu si. Jezikova juha: veli gazda iz Brinja "zeznula nas je autocesta", a Stefan mu veli "da vi nešto vrijedite, ljudi bi silazili s autoceste samo da dođu u vaš restoran".
http://www.index.hr/xmag/clanak/vide...is/520166.aspx
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:19   #1789
da dodam primjere nepretenciozne ali svejedno vrhunske gastronomije koji nisu u centru grada pa svejedno desetljećima posluju bez problema: Stari kotač u Prečkom, Srbin na Ravnicama i Črnomercu, pečenjara Marko u Rakitju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:31   #1790
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Zato jer su i prije bili gastronomska šaka jada. :zoki:

(Ovaj moj post nema veze s poantom iz linka ben2010 jer korupcija i birokratska sranja su svagdje prisutna. Referiram se samo na tvoje kvotano mišljenje).

Nikada nisu radili na svojoj edukaciji, ništa novo ih ne zanima jer misle da sve znaju. Egotrip im dere oblake, a strana im je podjednako i haute cuisine i dobra domaća papica. Krivca za neuspjeh odmah će pronaći u svemu osim u svojoj nesposobnosti. A nije poznavanje houte cousine uvjet uspjeha. Neka rade dobre fileke i sličnu klopu, neka unesu nešto svoga i novoga u gablec ponudu i uspjeti će. Vrhunski i kvalitetni opstaju bez obzira na istovremenu smanjenu kupovnu moć i njihove opravdano veće cijene. Da ti nabrajam restoranske primjere? Od Takenoka, Dubravkinog puta, Apetita, Rougemarina, slastičarski primjer MnK ili hoćeš pizze ? Evo ti O'Hare, ZeroZero i Karijole da odmah nekima dignem tlak. Kvalitetnom lokalu ne mogu naštetiti ni zlonamjerne recenzije čak ni obilati Butkovićev proljev jer za pizzu ne rabe brašno artizanskog brenda nego samo običan Molino Caputo. Misliš li da je zbog malicioznog napisa jednog kvazigastronoma pao promet u ZeroZero ?
Kvaliteta i gastronomski autorski uratci uvijek će imati cijenu ali i svoju publiku, a većina onih koji su propali i bolje da ne zagađuju gastronomski milje.
a hebiga , ti se vodiš jednađbom Zagreb =Hrvatska . lako opstaju i Takenoko i Dubravkin put jer su u miljunskom gradu. u manjim gradovima je teže , i da istina je, propali su oni koji nisu vrijedili i kad se broj odlaska u restoran smanjio oni su morali zatvoriti. Ostali koji su prije bili kvalitetni su opstali ali im se zarada smanjila i moraju se za tu zaradu puno više pomučiti nego prije , raditi i neke poslove koje bi prije odbijali , smanjivati cijene....
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:41   #1791
ajde ti onda meni reci kako restoran/hotel Dunav u Iloku i dalje radi bez obzira što Ilok nije turističko odredište i što tamo nema puno gostiju, i što je poslije rata bio devastiran?
Jel možda zato što se tamo jako dobro jede, što je prostor lijepo uređen a konobari i posluga vrhunska, i što ljudi to prepoznaju pa se poslije vraćaju?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 16:14   #1792
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ajde ti onda meni reci kako restoran/hotel Dunav u Iloku i dalje radi bez obzira što Ilok nije turističko odredište i što tamo nema puno gostiju, i što je poslije rata bio devastiran?
Jel možda zato što se tamo jako dobro jede, što je prostor lijepo uređen a konobari i posluga vrhunska, i što ljudi to prepoznaju pa se poslije vraćaju?
možda radi i dalje jer ti konobari i kuhari koliko god vrhunski bili imaju mizerne plače s kojim jedva preživljavaju ali ostaju tu gdje jesu jer im je tu i obitelj i ne žele se seliti zbog posla zbog obitelji. hebiga , što ćeš prvo srezati ako poslovanje neće biti dobro nego plače radnika
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 19:24   #1793
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Zato jer su i prije bili gastronomska šaka jada. :zoki:

(Ovaj moj post nema veze s poantom iz linka ben2010 jer korupcija i birokratska sranja su svagdje prisutna. Referiram se samo na tvoje kvotano mišljenje).

Nikada nisu radili na svojoj edukaciji, ništa novo ih ne zanima jer misle da sve znaju. Egotrip im dere oblake, a strana im je podjednako i haute cuisine i dobra domaća papica. Krivca za neuspjeh odmah će pronaći u svemu osim u svojoj nesposobnosti. A nije poznavanje houte cousine uvjet uspjeha. Neka rade dobre fileke i sličnu klopu, neka unesu nešto svoga i novoga u gablec ponudu i uspjeti će. Vrhunski i kvalitetni opstaju bez obzira na istovremenu smanjenu kupovnu moć i njihove opravdano veće cijene. Da ti nabrajam restoranske primjere? Od Takenoka, Dubravkinog puta, Apetita, Rougemarina, slastičarski primjer MnK ili hoćeš pizze ? Evo ti O'Hare, ZeroZero i Karijole da odmah nekima dignem tlak. Kvalitetnom lokalu ne mogu naštetiti ni zlonamjerne recenzije čak ni obilati Butkovićev proljev jer za pizzu ne rabe brašno artizanskog brenda nego samo običan Molino Caputo. Misliš li da je zbog malicioznog napisa jednog kvazigastronoma pao promet u ZeroZero ?
Kvaliteta i gastronomski autorski uratci uvijek će imati cijenu ali i svoju publiku, a većina onih koji su propali i bolje da ne zagađuju gastronomski milje.
Ovo mogu potpisati (izuzevši neka imena koja si nabrojao, nebitno).
Tipičan primjer je Poreč koji je "cvijet istarskog turizma" u kojem nemaš gdje što pojesti jer su svi toliko naviknuti na prevare i fušarenje koje im se ove godine (u stvari prošle već) počelo obijati o glavu. Također isto vrijedi i za restoran u mom selu (Pješčana Uvala) koji ne bih imenovao, sa solidno dobre hrane i puno gostiju spao je na, kako vi kažete mlinac pizzu koja cijela sve skupa ne teži više od 10 dkg. I čudom se čude, optužuju goste da su sirotinja a lošim poslovanjem potjerali su bogate jahtaše koji su im bili redovna klijentela.
Svi su im krivi samo ne oni. Bah...
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 12:28   #1794
Bezbroj primjera ima kako rade na svoju stetu. Nije restoran, nego pecenjara, ali nije bitno, sve je to ugostiteljstvo.
Kako nismo dobili neku preporuku za klopu u Puli koja bi nas bitnije zainteresirala, odlucili smo svratiti u Odisej koji su nam preporucili na jednom drugom podforumu. Dosli, sjeli...sjedili 10 minuta, jedna osoba otisla na wc, sjedili jos malo ....i otisli.
Lokal gorovo prazan, ali goste koji bi nesto pojeli ocito ne trebaju.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 12:44   #1795
Haha, Odisej. Baš ste odabrali mjesto
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:20   #1796
Dobili preporuku na forumu.
Kako smo odustali od restorancica po gradu, odlucili se na brzu verziju cevapi/pizza i tako smo otisli tamo jer je netko napisao da su cevapi odlicni, malo smo teze nasli, nahodali se po vrucini, sjeli zedni i jedva cekali da popijemo pivu, ali kako nas nisu dozivjeli otisli smo na pizzu u grad.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:48   #1797
Evo jedne scene iz relativno nove pivnice,neću navoditi ime da ne ispadne da trolam ili ocrnjujem konkurenciju.Za početak,mjesto se tendenciozno na ulazu reklamira da ima preko 20 vrsta piva,naravno ispostavlja se da trenutno imaju 3-4 vrste,točenu i još tri poznate domaće.Mjesto ni 1/4 puno ali konobarica dolazi tek za 10 minuta iako me je moj prijatelj tu već čekao 5 min tako da nema šanse da nisam bio primjećen.Kada se zgodna konobarica konačno udostojila da dođe bez pozdrava je samo stala i gledala u naš stol tako da mi je došla neka neugoda.Hladna atmosfera,ali se tješim da postoji neki meni nepoznat razlog i za to.Prijatelj naručuje još jedno pivo a ja sa pivom i salatu nakon ponavljanja narudžbe i objašnjavanja jer ona valjda nije razumjela.Dojam se malo popravlja jer naručeno dosta brzo stiže uz skoro nečujno "prijatno",a i jelo je bilo solidno.Najveće iznenađenje dolazi na kraju,prijatelj odlazi 5 minuta ranije da izvuče auto,ja se dižem i okrećem prema izlaznim vratima i prema šanku i imam i vidjeti:gazda/menadžer postrojio konobaricu,šankera,konobara i nekog tipa koji me po izgledu podsjeća na konobara.Po visini,kao Daltonove dok me horski ispraćaju biranim riječima dok i ostali gosti to mogu vidjeti.Uz neugodnjak i bez ostavljenog tringelta se na brzinu ispaljujem.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:40   #1798
Punkt?
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 12:55   #1799
djeluje mi kao jedan lokal na Opatovini
ja sam sličan problem imao prije sa konobarima u pivnici Medvedgrad u Ilici, dođeš i sjedneš i niko ne dolazi do tebe mašeš konobarima koji prolaze pored tebe ali oni te uopće ne doživljavaju,
odeš na šank da si sam naručiš pivo i kažu ti da ne može, da se vratiš gdje si bio da će konobar doći do tebe
nakon 15 minuta sjedenja i još 10 minuta čekanja bi dobio pivo... stvari su se u međuvremenu promijenile ali sada kad idem u Medvedgrad idem u Tkalčićevu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:40   #1800
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Punkt?
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.