Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 14:44   #1
Restorani u Sloveniji

JEL ZNA NETKO NEKI ZGODNI RESTORANČIĆ U SLOVENIJI?
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 14:48   #2
Gdje tocno... Ljubljana, Maribor, okolna sela..
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 19:02   #3
Dvorac Otočec ob Krki -- naročito ljeti kad se jede vani.

Ljubljana -- As -- najbolji restoran između Beča i Atene, po mojem skromnom mišljenju. Bio dvadesetak puta i svaki put se ispočetka šokiram.

Bledski kraj je bogat dobrim restoranima. U samome Bledu možda je najbolja Okarina, osobito ako imalo voliš fusion kuhinju, ali nije bitno lošiji ni Prešern, na samoj obali (ali tamo idi samo za večeru; izbjegni ručak). Domaća slovenska kuhinja na Bledu najbolja je u restoranu pansiona Mayer (odmah iza hotela Golf). Nemoj slučajno jesti na Starom Gradu ili na otoku.

Na Bohinju je pažnje vrijedan jedino restoran hotela Zlatorog.

Par kilometara od Bleda u Radovljici apsolutno obavezan restoran -- nikako ne propustiti -- zove se Lecter (tj. licitar) i u njemu je baš sve dobro. Uopće ne moraš razmišljati. Juha od gljiva u kruhu je jako dobra za početak. Lijepo je što imaju polovične porcije aki ne jedeš puno. Rade fini vlastiti sladoled, a i kolači su im prva klasa.

U Begunju prva gostionica poslije ulaza u Elan, odmah do ludnice () odlična je za domaću klopu i besmisleno je jeftina.

U Kranjskoj Gori se ne sjećam ni jednog jedinog dobrog restorana.

Kraj Ajdovščine, dvorac Zemono, ne propustiti.

U Mariboru se ne sjećam ni jednog baš posebnog restorana, ali zato imaju Nordsee!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 19:06   #4
Quote:
Emericzy kaže:
zove se Lecter


ajme, pa jesu ga bas morali tako nazvati? Jel nude dinstanu jetru s chiantijem?


__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 19:20   #5
Quote:
kemik kaže:


ajme, pa jesu ga bas morali tako nazvati? Jel nude dinstanu jetru s chiantijem?



Gle, ovo mi nije palo na pamet. Fakat. No, kažem, to znači licitar i puno je starije od filmova o kanibalu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 08:42   #6
Quote:
sora kaže:
Gdje tocno... Ljubljana, Maribor, okolna sela..
nije bitno gdje...
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 08:45   #7
Quote:
Emericzy kaže:
Dvorac Otočec ob Krki -- naročito ljeti kad se jede vani.

Ljubljana -- As -- najbolji restoran između Beča i Atene, po mojem skromnom mišljenju. Bio dvadesetak puta i svaki put se ispočetka šokiram.

Bledski kraj je bogat dobrim restoranima. U samome Bledu možda je najbolja Okarina, osobito ako imalo voliš fusion kuhinju, ali nije bitno lošiji ni Prešern, na samoj obali (ali tamo idi samo za večeru; izbjegni ručak). Domaća slovenska kuhinja na Bledu najbolja je u restoranu pansiona Mayer (odmah iza hotela Golf). Nemoj slučajno jesti na Starom Gradu ili na otoku.

Na Bohinju je pažnje vrijedan jedino restoran hotela Zlatorog.

Par kilometara od Bleda u Radovljici apsolutno obavezan restoran -- nikako ne propustiti -- zove se Lecter (tj. licitar) i u njemu je baš sve dobro. Uopće ne moraš razmišljati. Juha od gljiva u kruhu je jako dobra za početak. Lijepo je što imaju polovične porcije aki ne jedeš puno. Rade fini vlastiti sladoled, a i kolači su im prva klasa.

U Begunju prva gostionica poslije ulaza u Elan, odmah do ludnice () odlična je za domaću klopu i besmisleno je jeftina.

U Kranjskoj Gori se ne sjećam ni jednog jedinog dobrog restorana.

Kraj Ajdovščine, dvorac Zemono, ne propustiti.

U Mariboru se ne sjećam ni jednog baš posebnog restorana, ali zato imaju Nordsee!
hvala puno...
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:12   #8
Hiša Franko u Kobaridu - izvrsna klopa i smještaj.
www.hisafranko.com
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 09:14   #9
Quote:
ica kaže:
Hiša Franko u Kobaridu - izvrsna klopa i smještaj.
www.hisafranko.com
Joj, hvala ti za ovo. Ja sam tamo obično išao u 'Topli val' koji je dobar ali mi je iskreno rečeno već pomalo dosadio. Ovo je nešto novo? Nikad čuo, ali dobro zvuči.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 11:38   #10
Hiša Franko je već dugo prisutna, ali je do pred 5 godina sve vodio Franko, otac od Valtera (vlasnika) koji je to dobro radio, ali na konvencionalan način.
Sada su to preuzeli Valter i Ana koji su izvrsni chefovi, vrlo često prisutni na gastronomskim događajima po Italiji, Austriji, među vrhunskim chefovima.
Na netu im je trenutno degustacijiski menu, ali šta god naručiš, a la cart, degustacijski, doručak, ručak, sve je izvrsno.
Ugođaj i posluga također vrhunska, a ako se odlučiš prenoćiti, doživljaj je upotpunjen jer su im je smještaj izvrstan. Svaka soba je cjelina za sebe, a sve su vrlo, vrlo ugodne, relaksirajuće,....
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:01   #11
Quote:
ica kaže:
Hiša Franko je već dugo prisutna, ali je do pred 5 godina sve vodio Franko, otac od Valtera (vlasnika) koji je to dobro radio, ali na konvencionalan način.
Sada su to preuzeli Valter i Ana koji su izvrsni chefovi, vrlo često prisutni na gastronomskim događajima po Italiji, Austriji, među vrhunskim chefovima.
Na netu im je trenutno degustacijiski menu, ali šta god naručiš, a la cart, degustacijski, doručak, ručak, sve je izvrsno.
Ugođaj i posluga također vrhunska, a ako se odlučiš prenoćiti, doživljaj je upotpunjen jer su im je smještaj izvrstan. Svaka soba je cjelina za sebe, a sve su vrlo, vrlo ugodne, relaksirajuće,....
Super; puno hvala. Ako ljetos u Umag krenem preko Slovenije umjesto preko Gorskog Kotara, možda navratim. da idem skroz od Umaga mi je tlaka; malo predaleko.

A propos -- jesi li bila na Krnu? Senzacionalno brdo, što gledajući od podnožja gore, što od vrha dolje.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 14:15   #12
Quote:
Emericzy kaže:
A propos -- jesi li bila na Krnu? Senzacionalno brdo, što gledajući od podnožja gore, što od vrha dolje.

Bila sam na Krnu. Zaista senzacionalan pogled, a zrak, okisgenacija do nesvjesti!
Kad smo već na toj temi, dobra klopa, ambijent i odmorište, osim Hiše Franko postoji još jedan mrak resort u okolici, u Kobaridu. Zove se Nebesa (www.nebesa.si) i ime govori za sebe, heavenly.
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:27   #13
Quote:
ica kaže:
Bila sam na Krnu. Zaista senzacionalan pogled, a zrak, okisgenacija do nesvjesti!
Kad smo već na toj temi, dobra klopa, ambijent i odmorište, osim Hiše Franko postoji još jedan mrak resort u okolici, u Kobaridu. Zove se Nebesa (www.nebesa.si) i ime govori za sebe, heavenly.
Pogledao sam malo. Žestoko! Taj se kraj očito promijenio u zadnjih par godina. Vidim da moram navratiti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:24   #14
restoran Ljubljana

ima netko neku preporuku? Cula sam da je Sokol dobar. Ako netko zna jos neki, bila bih zahvalna

tnx
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:28   #15
As - u centru
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:05   #16
Jooooooooooooooooooooj!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

As ne da je dobar, nego nema boljeg u krugu od oko 150 kilometara. Mislim, totalno bez konkurencije. Ali pazi, to je fancy mjesto s visokim cijenama. Jako jako male porcije na golemim tanjurima, svaka aranžirana kao umjetničko djelo, a moraš ih pojesti bar pet da se najedeš. I ne propusti desert. Naročito ne čokoladni souffle.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:22   #17
As je dobar ali skup.

Sokol je, za svoju cijenu, odličan. Pogotovo ako se namjeriš na normalnog konobara jer ima i malo, hm, čudnih. Ali hrana je odlična i cijene umjerene.

A sad, ovisi što od restorana želiš, i u koje doba dana i tjedna želiš jesti. Pa, ako daš koji detalj...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 11:54   #18
Ako voliš meksičku kuhinju odi u Joe Penas u samom centru. To mi je definitivno najbolji meksički restoran! Cijene sasvim normalne.
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:48   #19
Žabar - ideš iz centra po Tržaškoj ulici (stara cesta prema Trstu), pa kad vidiš dijagonalno desno cestu koja se penje preko željezničke pruge tamo skreneš, pa samo ravno - do trokutastog "otoka", točno iza njega je gostiona. Odlična hrana, svježe, fino, bez suvišnih kerefeka. Tam idu i najveći političari i manageri kad žele fino pojesti i u miru razgovarati.
Fine juhice, ono ko kod bake, pa punjena teleća prsa, rižoto od račića i povrća, pa sezonski dragulji kao šparoge, vrganji itd.
Normalno, kod Žabara jedu se i žablji kraci!

Ako ideš malo "uštedjeti" u BTC onda preporučujem Argentino, točno nasuprot Emporiuma. Jako dobro, odlična posluga, super ambient.
Gusarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:52   #20
Zaboravila sam napisati kakva je hrana u Argentinu - argentinska govedina, australska janjetina, a ima i (jeftinijeg) domaceg mesa - biras po zelji i po tezini!
Razne vrste odrezaka, rebra, kotletići ...
Odlicni fajitas sa povrcem i mesom, peceni cijeli krumpiri sa vrhnjem, miješano hrskavo povrće sa žara
Treba se udubiti u jelovnik, vrlo bogata ponuda.
Gusarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.