Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 11:14   #61
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako ćeš stići ovo vidjeti do odlaska, u samom Begunju u centru velika gostionica ima izvrsnu domaću klopu. I odite svakako svakako svakako u 'Lecter' u Radovljici. Skuplje od gostionice, ali veliki, veliki doživljaj. Ona njihova juha od gljiva u kruhu, na primjer...
Samo da te ispravim.

Nije Lecter, nego Lectar

http://www.lectar.com/
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 19:50   #62
Hvala na ispravku! Inače, vodi ga Zagrepčanin. Priženio se u obitelj vlasnika restorana i uključio se u obiteljski posao.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:46   #63
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
idući tjedan idem na par dana u kranjsku goru, pa me zanima koje restorane preporučujete za ručak i večeru

također može i za bled i bohinj, jer planiramo obilaziti to područje...
malo sam googlala i zasad našla samo 2 koja mi se sviđaju --> Hiša Franko i Okarina

al bilo bi poželjno i nešto za kranjsku goru, vidim da ovdje na forum još uvijek nema preporuke...
Ja preporučujem restoran ''Pri Martinu'' u centru Kranjske Gore. Porcije ogromne i ukusne, cijene OK. Mješani štruklji za desert
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 00:42   #64
moram pohvalit Okarinu na Bledu, odlična hrana

danas se jela juha od šparoga, juha od rajčice, file od jelena sa štruklima, mlada divlja koza s palentom....umaci prefini, meso prefino, stvarno sam bila oduševljena....iako ću idući put bez predjela...bilo mi je previše i nisam mogla sve pojesti od glavnog jela...o bledskim kremšnitama nisam mogla ni razmišljati...

nažalost, Hiža Franko je jučer bila zatvorena kad smo stigli...imaju pauzu od 15-19, a mi stigli u 15:30 al više nismo s one strane Triglava, tako da definitivno moramo tamo kad budemo opet u blizini....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 07:03   #65
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
moram pohvalit Okarinu na Bledu, odlična hrana
Kako vas mrzim... Okarina mi je jedan od najdražih restorana

Quote:
o bledskim kremšnitama nisam mogla ni razmišljati...
Šteta. samoborske se mogu sakriti pred njima. Samoborske kremšnite su travestija, a ne kolač. Bledske su prave, tradicionalne austrijske kremšnite. Božanstvene. Ja ih obično jedem kod Prešerna, na obali. U podne stižu prve dnevne, tek napravljene, i obično su, ako je lijepo vrijeme, svi stolovi već zauzeti u iščekivanju.

Quote:
nažalost, Hiža Franko je jučer bila zatvorena kad smo stigli...imaju pauzu od 15-19, a mi stigli u 15:30 al više nismo s one strane Triglava, tako da definitivno moramo tamo kad budemo opet u blizini....
Eh, šteta. Hiša Franko je specijalan doživljaj.

Jeste li skoknuli do Nebesa? Oni ne kuhaju, ali je to naselje vizualna svečanost. (Mislim da su vlasnici roditelji od supruge vlasnice Hiše Franko.) Nebesa su pobrala nekakve nagrade za arhitekturu. Ako niste bili, proguglajte; imaju impresivnu Web stranicu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:13   #66
nismo išli u nebesa, jer smo na kraju tog dana završili s druge strane triglava
al bili smo 2 dana po tzv. smaragdnom putu i 2 dana po zlatorogovom putu....stvarno sam oduševljena slovenijom i idem opet čim se ukaže višak vremena...samo moram isplanirati kojim putem sad i što obilaziti...i naravno, raspitati se o gastronomskoj ponudi

stvarno nam je bilo tako žao kad smo došli u hižu franko i sjeli odmah pored potoka, pogled na planine i dođe konobarica i kaže da ne rade od 3 do 7

al zato je okarina bila pun pogodak uljepšala mi dane na bledu i bohinju, s obzirom da dečko i ja volimo fino papati i opet nikako do tih kremšnita, jer meni je glavno jelo i previše...očito ću morati idući put na kavu i doručak u prešern...kakve su u parku, vidjela sam natpis da je davno njihov kuhar prvi napravio bledske kremšmnite...

btw. u ljubljani napokon probala joe penas, al mex cantina mi je ipak malo bolja
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:48   #67
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
i opet nikako do tih kremšnita, jer meni je glavno jelo i previše...očito ću morati idući put na kavu i doručak u prešern...kakve su u parku, vidjela sam natpis da je davno njihov kuhar prvi napravio bledske kremšmnite...

btw. u ljubljani napokon probala joe penas, al mex cantina mi je ipak malo bolja
U Parku su odlične kremšnite. Osim toga mene je oduševilo kad mi je dečko tamo naručio kremšnitu i kavu, a ja samo kavu. I donese nam konobar to, a ono kremšnita prerezana na pola po dijagonali i dvije male vilice sa strane... Nismo ih uopće to tražili, sami su se sjetili. Jako gostoljubiva nacija, u to sam se već puno puta uvjerila.

Što se tiče Cantine i Joe Peñasa, i ja dajem prednost Cantini.

Gdje ste jeli s druge strane Triglava? Kranjska Gora? Preporuke molim.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:08   #68
Nisam tamo već bio godinama, ali Villa Roza u Dovju kod Mojstrane bila je jako dobra kad sam zadnji put bio tamo. U tom konkretnom kraju nisam baš bio našao neke druge restorane vrijedne pažnje. Bledski kraj obiluje dobrim restoranima, ali između Bleda i talijanske granice me ničime nije oduševio. Spustiš se u dolinu Soče i opet počinju gozbe. Što bliže primorju to bolje.

Ali, netko možda zna bolje od mene.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:18   #69
Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Gdje ste jeli s druge strane Triglava? Kranjska Gora? Preporuke molim.
u kranjskoj gori nismo jeli, jer smo cijele dane provodili na triglavu, dolini soče, bledu i bohinju...
jeli smo u kobaridu u centru u nekom restoranu, al se ne mogu sjetiti imena
na to smo prvo naišli nakon hiža franka...imali su puno ribe u ponudi, al ne volim ribu, pa sam se odlučila za biftek u umaku od zelenog papra i grilano povrće...dečko je uzeo biftek s umakom od gljiva....bilo je dobro, al okarina je klasa iznad...vjerujem da bi isto bilo i s hižom frankom....
poslije samo okarina
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:38   #70
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
jeli smo u kobaridu u centru u nekom restoranu, al se ne mogu sjetiti imena
Vjerojatno Topli val.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:37   #71
je, topli val znala sam da je nešto takvo, al nikako se sjetiti al nisam bila baš nešto impresionirana hranom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 23:01   #72
Ne, kod njih je samo riba dobra.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 13:45   #73
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Villa Roza u Dovju kod Mojstrane

Topli val.
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
okarina
Hvala! U ovima još nisam jela, možda probam.

Kakve su cijene u Okarini?
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:34   #74
različite ovisi što jedeš...

to je slovensko-indijski restoran....imaju divljači, svježe ribe, tandoor...

juhe su oko 2-3 eura...predjela su 7 - 10 eura...imaju vino na čaše za 2 eura...indijska jela su bila 12 - 17 eura...divljač je 16 - 25 eura...za ribu i ostalo se ne sjećam...

preporučam....probajte jelenji file sa štruklima...nešto prefino
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:21   #75
Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Hvala! U ovima još nisam jela, možda probam.

Kakve su cijene u Okarini?
Ako već dođeš do Kobarida, grijeh je otići u Topli val. Puuuuuuuuuuuuuuno bolja je Hiša Franko na 2-3 km prije Kobarida u smjeru Bovca. Taj je restoran u samom vrhu slovenske gastronomije, među 3-4 naj-najbolja. Veliki doživljaj. Nije jeftin, ali nije ni ludo skup. U Hrvatskoj bi bio 20-30% skuplji.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:34   #76
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
različite ovisi što jedeš...

to je slovensko-indijski restoran....imaju divljači, svježe ribe, tandoor...

juhe su oko 2-3 eura...predjela su 7 - 10 eura...imaju vino na čaše za 2 eura...indijska jela su bila 12 - 17 eura...divljač je 16 - 25 eura...za ribu i ostalo se ne sjećam...

preporučam....probajte jelenji file sa štruklima...nešto prefino
Mislim da će moj dečko bit oduševljen tvojim prijedlogom jer je ljubitelj divljači, al pronać ću ja nešto i za sebe, uopće ne sumnjam.

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako već dođeš do Kobarida, grijeh je otići u Topli val. Puuuuuuuuuuuuuuno bolja je Hiša Franko na 2-3 km prije Kobarida u smjeru Bovca. Taj je restoran u samom vrhu slovenske gastronomije, među 3-4 naj-najbolja. Veliki doživljaj. Nije jeftin, ali nije ni ludo skup. U Hrvatskoj bi bio 20-30% skuplji.
Hehe, već sam taj restoran uvrstila na svoju listu potencijalnih mjesta za klopanje. Još samo da mi se dočepat Kobarida i Slovenije općenito... Ali polako, doći će i to na red. Thanks ljudi!
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 16:07   #77
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako već dođeš do Kobarida, grijeh je otići u Topli val. Puuuuuuuuuuuuuuno bolja je Hiša Franko na 2-3 km prije Kobarida u smjeru Bovca. Taj je restoran u samom vrhu slovenske gastronomije, među 3-4 naj-najbolja. Veliki doživljaj. Nije jeftin, ali nije ni ludo skup. U Hrvatskoj bi bio 20-30% skuplji.
definitivno grijeh...mi smo u kobarid došli spuštajući se triglavom po dolini soče i planirali u hiža franka....topli val je bio nužda, jer za ostalo nismo znali, s obzirom da je franko bio zatvoren....od cijele ponude toplog vala, jedino mi je taj biftek bio prihvatljiv...radno vrijeme hiža franka je do 15 sati i ponovno od 18....tako da probajte tempirati u to vrijeme....

okarina je radila cijeli dan, iako je na stranicama pisalo do 15 i opet od 18...mi smo bili u 16...dečko je uzeo mladu divlju kozu s palentom i nekim finim umakom...al jelenji file je meni ipak bio bolji
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 16:52   #78
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Puuuuuuuuuuuuuuno bolja je Hiša Franko na 2-3 km prije Kobarida u smjeru Bovca. Taj je restoran u samom vrhu slovenske gastronomije, među 3-4 naj-najbolja. Veliki doživljaj.
jel ima kakav top 5 slovenskih restorana...gdje god se u slo nalazili...vikendi me često vode tamo
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:27   #79
Od bližih Zagrebu, preporučam Posestvo Pule kod Mokronoga (otprilike na pola puta od Zagreba do Ljubljane. Lijepo za jednodnevni izlet, osobito po staroj cesti, ne po autoputu.

U Ljubljani svakako As.

U bledskom kraju Lectar u Radovljici.

U dolini Soče Hiša Franko u Kobaridu.

Još malo južnije, kod Ajdovščine, Pri Lojzetu u dvorcu Zemono.

Na suprotnom kraju Slovenije, u Savinjskoj dolini, nedaleko Logarske doline, u Lučama, gostiona i penzion Raduha.

To je moj osobni izbor. Nisam istraživao nove stvari već 3-4 godine, pa su se možda u međuvremenu pojavili i novi konkurenti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 01:46   #80
hvala na preporukama i linkovima
sve sam zabilježila, da se nađe kad često neplanirano završim u deželi
stare ceste nisu problem, većinom njima i idemo zbog krajolika...osim ako se baš ne žurimo do cilja, pa onda moramo autocestom...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.