Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 14:51   #81
ovo za plavi kombi i jufice danas na Radničkoj 44..... od 2 do pol 3 nigde nikog, il smo lega i ja slepci totalni---dakle, još 1 palac dolje za "akciju".
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:37   #82
Bijah u Didovom snu. Bilo je odlično, porcije im nisu ništa manje nego inače. Iznenadio sam se jako jer nisu nam naplatili aperitive, salate, ni ono više vina što se popilo.

U svakom slučaju ovo mi je puno bolje iskustvo nego Okrugljak prošlog tjedna restorana.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:46   #83
Bio i ja prije par dana u Grandfather's dream

Uštipci sa sirom, fino.

Pohane žabe, jako fino. Babina tava, odlična.

Imocka torta , fina.

Vino, može proć, al može i bolje.

Rakijica od borovnice
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 08:10   #84
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Bijah u Didovom snu. Bilo je odlično, porcije im nisu ništa manje nego inače. Iznenadio sam se jako jer nisu nam naplatili aperitive, salate, ni ono više vina što se popilo.

U svakom slučaju ovo mi je puno bolje iskustvo nego Okrugljak prošlog tjedna restorana.
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Bio i ja prije par dana u Grandfather's dream

Uštipci sa sirom, fino.

Pohane žabe, jako fino. Babina tava, odlična.

Imocka torta , fina.

Vino, može proć, al može i bolje.

Rakijica od borovnice
joj kako jedva čekam sutra

ja "umirem" na njihov brudet od jegulje i žaba..ali nisam ga dugo dugo dugo jela pa nekako razmišljam da ponovim gradivo

ali danas je La Boca na redu
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:28   #85
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
joj kako jedva čekam sutra

ja "umirem" na njihov brudet od jegulje i žaba..ali nisam ga dugo dugo dugo jela pa nekako razmišljam da ponovim gradivo

ali danas je La Boca na redu
Vidim da je didov san hit ovogodišnjeg TJEDNA RESTORANA, smatram to potpuno opravdanim.

Crni rižoto i uštipci sa kajmakom za predjelo su bili odlični
Babina i Didova tava također no za nas previše tako da nismo mogli sve pojesti
Za desert smo uzeli samo jednu Imotsku tortu koja nas je oduševila.
Crno vino, mislim da se zove vranac bilo je tako snažnog okusa ali i nevjerojatnog mirisa, čaša je nakon što smo popili vino ostala crvena. Nisam odavno pio tako dobro crno vino.
Bravo za didov san
matan&jaranen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 17:34   #86
bijah jučer u bota šare na novoj vesi.
vrlo ugodan ambijent u dalmatinskom stilu, opuštajuća atmosfera, baš ok za otić nekamo na večeru s boljom polovicom.
hrana je isto tako vrhunska.
ajmo redom po meniju.
1. stonski rižot s plodovima mora - jako fino, meni je možda porcija mogla bit i malo veća, al s obzirom da je riječ o predjelu može proć.
2. file bijele ribe u umaku od vina i kapara sa zelenim rezancima od špinata - klasika s kojom se i ne može fulati. možda su mi malo rezanci bili nezačinjeni, no to je vjerojatno ostavljeno opcionalno. problem je brzo riješen uz pomoć domaćeg maslinovog ulja i parmezana.
3. dubrovačka rožata - desert je možda i najbolji dio cijele večere.
opet, možda je kriška mogla biti i malo veća.
panakota s preljevom od šumskog voća - isto vrhunski.

konobar uslužan, simpa i nenametljiv. jedina možda zamjerka jest preporučeno vino na čaše (svatko popio jednu čašu) koje je bilo dobro, al nas je koštalo 64kn. no dobro, nije beg cicija....
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:29   #87
Quote:
ćorava koka kaže: Pogledaj post
Najavila se za klopu u Zlica & Vilica pa me zanima jel bio itko tamo tj. jel valja.

Drugi izbor (za drugi tjedan) je Egg al zo cemo jos vidjet.
Žlica i Vilica- ništa posebno. Imala sam priliku probati par menija
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 21:11   #88
evo vratila se iz La Boca...

ODLIČNO!!!!!5 stars za hranu,ambijent i poslugu...konobar je bio izuzetno ugodan i uslužan..baš s mjerom ...

hrana odlična...

menu 1
tacosi di mare - fini kao springrolsi s repovima račića unutra
brudet od hobotnica s domaćom palentom - prejeben tako fina i mekana hobotnica
panacota sa šumskimv oćem - fina..jela sam i bolje ali vrlo ukusna i fina...pila sam crno vino - ukusno

menu 2
krem juha od bundeve s tostiranim koamdima kruha i sjemenkama sezama ibuče (to se dobije sa strane u zzdjelicama) - vrlo fino
pileća prsa zarolana punjena s mrkvom i porilukom + povrće na lešo pored - jako fino i sočno
mousse od čokolade i vanilije + šumsko voće - fino


uglavnom iskustvo u LA BOCA čista petica
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth

Zadnje uređivanje tinkerbell : 04.03.2011. at 21:18.
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:24   #89
Mi smo bili jučer u Sorrisu. Veliko razočaranje

Restoran je jako ugodan, ali je nažalost malo prohladno. Predjelo smo čekali nešto više od sat vremena - nakon 45 minuta čekanja smo pitali što je s jelom, konobar je rekao da im je predjelo zagorilo i rade drugo. Meni se 1h+ čini nekako puno i za napraviti predjelo dva puta, ali ok. Na kraju mislim da su čekali 21h da se skupe svi gosti (mi smo imali rezervaciju za 20h) pa da zajedno kuhaju sva jela, što je sramotno!!!

Predjela:
Njoki od sipe - ok.
Souffle od sira - ok.

Glavno jelo:
Orada odlična.
Ramstek žilav, tvrd, prepečen. (neki gosti su dobili potpuno sirov ramstek, neki srednje pečen, moj je bio jako pečen, iako me pri naručivanju nisu pitali kako hoću)

Deserti (kolač od čokolade i panna cotta) su bili najbolji dio večere.

Vrhunac večere se ipak dogodio kada smo zatražili račun, a konobar se vratio sa šanka da pita što smo točno bili pili jer se ne sjeća pa ne može napraviti račun

Sve u svemu još jedan fensi-šmensi restoran koji ne kuži da mu je ovo prilika da se pokaže potencijalnim gostima, a ne neka akcija za sirotinju koja dođe klopati za 100 kn.
hro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:42   #90
apetit
ambijent jako ugodan, baš onako uređeno sa stilom, taman rasvjeta, nenametljiva muzika...
za predjelo juha od rikule - fina, mozda nekak dosta blaga, al pošto je večera, pasalo je..unutra se dobije i nabodeni očišćeni škamp, kuglica mozzarelle i alfa klice
frendovi jeli iz drugog menija one raviole sa škarpinom i kazu da su bile ukusne, ali mozda malo masne.

za glavno jelo - pirjani juneći mišić s kaparama i srdelama...e tu sam se blago razocarala jer je to meso bilo ko iz juhe...a onak, jesam ja luda il sta, sta pirjano ne bi trebalo biti polu zapeceno polu onak dinstano u svom soku podlijevano s vodom? mislim, meso je bilo mekano, al nisam ocekivala kuhano ko iz juhe srdela je bila samo jedna, smotana ko dekoracija...meni je tu falilo malo jačine okusa...kad cujes meso i srdela, ipak ocekujes nes vise od kuhanog uz to su bile mahune i sve na nekoj podlozi-kremici ko od palente i vrhnja, ne znam sto je to bilo, bilo je ko bebina kašica, al ajde, dobro se slagalo s ovim....

za desert - čokoladna torta...nes slicno brownie torti iz torte i to...onak je krema slicna mousseu, malo tvrđa, puni okus cokolade, tijesto je ko za pite, al dosta mekano, tanko, uz to se dobije i hrpica borovnica u umaku i malo tucenog slatkog vrhnja...to mi je jos bilo najbolje, a inace nisam preljubitelj slatkog....

nije mi se dopalo sto se placao i couvert a to ne pise na stranici....i sto se tice vina, nisu uopce pitali dal cemo ga piti...nego kad su donijeli glavno jelo smo sami morali traziti dal mozemo dobiti vino (a ukljuceno je u cijenu)
trazili smo jednu mineralnu prije, a oni su donijeli i obicnu vodu i stalno su nam to lijevali a da ni ne skuzis....ono, imam jos pola mineralne u casi, a oni mi nadolijevaju obicnu vodu
svidjelo mi se sto nam se na odlasku kuhar zahvalio

sve u svemu, tak tak...ono, okej je...al nije da sam nesto preodusevljena...sve je to meni nekako preblag okus....ok je za kasnu veceru, al da sam isto jelo jela za rucak, ne bi se uopce najela
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:52   #91
klub knjizevnika
ambijent super, ima taj starinski štih (jer je na trgu i visoki je strop) a opet uređeno sa stilom....
predjelo - juha od lososa očekivala sam finu juhu, al ovo me stvarno oduševilo...puni okus, kremasto, taman začinjeno, hrpetina lososa samljevenog unutra..mogla bi lonac te juhe pojesti

glavno jelo - pileci file premazan kremom od vrganja, sve zarolano u paketić lisnatog tijesta, zapečeno taman...jako ukusno. uz to šparoge omotane pršutom i mala posudica soufflea od artičoka prejela sam se...frendica čak nije ni mogla pojesti do kraja....jako lijepo dekorirano isto!

desert- torta od sira s medom i limetom...kremasta točno kak mora biti....svidjelo mi se sto je bila servirana sa mljevenim przenim ljesnjacima po vrhu i secernim sirupom, i jos malo voca sa strane...visnje i jagode jako je dobro pasalo

tu vino nije bilo ukljuceno u cijenu, al nam je konobar ponudio neka vina koja su po "atraktivnim cijenama" tako da smo se nas troje odlucili za jedan chardonnay od 100kn....savrseno je pasao uz jelo...

definitivno restoran gdje bi se rado vratila, sve mi se svidjelo...toplo preporucam
pogotovo je super bio konobar, susretljiv, pristojan, čak se i malo šalio s nama, nije uopće bilo uštogljeno kak zna biti po tim fensi restoranima

klub knjizevnika
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:22   #92
i zato si se logiro?!? mogo si i nakon klope pa da čujemo dojmove.
ja sam čuo i dobrih i loših stvari...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:06   #93
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da li trebamo očekivati navalu oduševljenih posjetitelja "Ivice i Marice" koji su se registrirali da s nama podijele svoj doživljaj?
PS: pozdravite gazdu
mislim da da...vidiš kakav doživljaj je to bio da su se registrirali ne bi li to oduševljenje podijelili s nama...

nego ostala sam dužna za didov san...na razini kako je bilo i očekivano...
predjelo:
juha od gljiva i pohani šampinjoni na rikuli
glavno:
babina i didova ta a + salata od rikule i cikla - malo je krumpir (u babinoj tavi) bio preslan ali nije bilo nejestivo...dragi se "žalio" na kotlete (čitaj bio lijen skidati s kostiju) ali bilo je sve jako ukusno....
rožata x 2 za desert = jako dobra...

konobari simpatični i nenametljivi....sve skupa
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:27   #94
I mi smo bili izabrali Didov san.
Abijent i uređenje...jako simpatično.
Goveđa juha...dobra.
Babina tava...izvrsna. (puretina na komadiće, povrće i krumpir)
Palačinke...hm...žilave, ali zato je đem od šljiva bio mljac.

Sve u svemu, otišli smo zadovoljni!
Cardassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:36   #95
Quote:
reptilia kaže: Pogledaj post
definitivno restoran gdje bi se rado vratila, sve mi se svidjelo...toplo preporucam
Reptilia, baš me razveselio tvoj post jer sam jutros rezervirala večeru u Klubu književnika i onda pala u dvojbu hoće li biti OK i jesam li trebala rezervirati Didov san ipak... Kako se nije baš puno pisalo o porcijama u Klubu književnika, najviše me bilo strah da ćemo dobit ficlek mesa i kaplju umaka, ali kad ovo čitam... Baš sam oduševljena.
Hvala ti puno na recenziji!

Eto, pa se i ja javim skoro s dojmovima!
Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:16   #96
Quote:
Tigh kaže: Pogledaj post
Reptilia, baš me razveselio tvoj post jer sam jutros rezervirala večeru u Klubu književnika i onda pala u dvojbu hoće li biti OK i jesam li trebala rezervirati Didov san ipak... Kako se nije baš puno pisalo o porcijama u Klubu književnika, najviše me bilo strah da ćemo dobit ficlek mesa i kaplju umaka, ali kad ovo čitam... Baš sam oduševljena.
Hvala ti puno na recenziji!

Eto, pa se i ja javim skoro s dojmovima!
ajd baš me zanima kak će tebi biti...
btw, frend je tamo uzeo onu patku, i nekak nije bio preodusevljen jer je samo jedan batak
ali ta piletina zato
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:33   #97
Bili smo u Dubravkinom putu prvi dan, restoran je bio prazan, ali hrana je bila vrlo dobra - vazniji mi je okus nego krkanje. Za desert su bile bezvezne okruglice od sira ali i fantasticna panna cotta. Posluga suzdrzana ali pristojna. Nije nam se svidjelo: naplata couverta, premjestanje iz obicnog dijela restorana u onaj za tjedan restorana (iako je restoran prazan) i pice nije ukljuceno u cijenu.

Bili smo i u Klubu Gastronomada - za to nemam nego rijeci hvale. Jeli smo brancina u crnoj soli i rebarca od veprovine, bilo je izvrsno. Sigurno cu doci opet, od svega sto smo vidjeli ovaj tjedan, to mi se najvise svidjelo. Atmosfera u restoranu je odlicna - konobar je bio izuzetno ljubazan i otvoren, sa dobrim sugestijama. Popili smo i dodatnu butelju.

Bistro Esplanade, totalno razocaranje - upravo smo se vratili. Prvo, nema menija nego konobar samo donosi a znali smo sto cemo jesti tek nakon pitanja sto danas jedemo. E pa jedemo nesto praznjikavo: juhu od mrkve, pileci file i rozatu. Casa vina ukljucena, s time da smo morali pitati koje je vino (neka malvazija - nisu nam rekli koja a ja nisam cackao). Juha... potpuno bezukusna, na srecu bilo je soli i papra pa je juha imala okus po tome. Piletina - komad kakvog moze ispeci dvanaestogodisnjak na sniti patlidzana i - jednoj - sniti krumpira. I listic mrkve. Rozata korektna, ali uz nju posluzen slag od biljnog vrhnja, hola ili kako vec. Ako je to kuhao Vela, onda neka ga bude sram. Nikad vise. Boca Jane 30 kuna

U nedjelju idemo u Didov san na nagovor dobrih forumasa
rpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:39   #98
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Bijah u Didovom snu. Iznenadio sam se jako jer nisu nam naplatili aperitive, salate, ni ono više vina što se popilo.
Vino, može proć, al može i bolje.
Quote:
matan&jaranen kaže: Pogledaj post
Vidim da je didov san hit ovogodišnjeg TJEDNA RESTORANA, smatram to potpuno opravdanim.
Crno vino, mislim da se zove vranac bilo je tako snažnog okusa ali i nevjerojatnog mirisa, čaša je nakon što smo popili vino ostala crvena. Nisam odavno pio tako dobro crno vino.
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
bijah jučer u bota šare na novoj vesi.
jedina možda zamjerka jest preporučeno vino na čaše (svatko popio jednu čašu) koje je bilo dobro, al nas je koštalo 64kn. no dobro, nije beg cicija....
Quote:
reptilia kaže: Pogledaj post
apetit
sto se tice vina, nisu uopce pitali dal cemo ga piti...nego kad su donijeli glavno jelo smo sami morali traziti dal mozemo dobiti vino (a ukljuceno je u cijenu)
Quote:
rpet kaže: Pogledaj post
Bistro Esplanade
Casa vina ukljucena, s time da smo morali pitati koje je vino (neka malvazija - nisu nam rekli koja a ja nisam cackao).
ljudi, dajte malo više informacija o vinu
to su sve više-manje fensi restorani i konobari bi trebali znati koje vino poslužuju,
nadam se da je vino bilo u redu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:46   #99
Thumbs up

Bili smo u restoranu Didov san na Gornjem gradu prošli tjedan (prvi put u životu) i definitivno ćemo se tamo vratiti.

Ambijent je vrlo ugodan, konobari simpatični. Za stolom se probalo dosta jela i svi su bili jako zadovoljni. Bacili smo pogled na redovni jelovnik, imaju stvarno svašta i to po sasvim normalnim cijenama.

Jedina mana: palačinke! Užasno mi je kad u restoranima za desert dobijem hladne palačinke. Mislim da stvarno nije neki problem imati gotovu smjesu i napraviti palačinke po potrebi. Evo zato ukupna ocjena nije 5, nego -5, ali u svakom slučaju Tjedan restorana je ispuno svoju funkciju i mi se vraćamo u Didov san.
coolerica ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:13   #100
Radicchio (Arcotel) - bila sam sa prijateljicama koje su sve redom uzele riblji menu

- juha od dagnji sa komadićima jabuke - sve su se oduševile, bila im je preodlična
- hobotnica na način šefa kuhinje - porcije korektne veličine, a način kuhinje je ispao nešto ala ispod peke - zadovoljne su bile, bilo je ukusno i hobotnica mekana taman
- krema od bijele čokolade i kruške sa maslinovim uljem - svidjelo im se ali maslinovo ulje osjetile nisu

ja sam uzela "kontinentalni" menu
- goveđa juha sa rezancima i roladom od špinata - osim što sam imala problema ukrotiti roladu, korektna juhica
- radicchio tris - zanimljive male kombinacije, svidjele su mi se osim što je bilo premalo priloga za moj ukus, komadi mesa su mi bili u redu veličinom
- sacher torta sa kremom od vanilije - ja bi ju nazvala mini mikro sacher torta pa je čokoladni preljev totalno preuzeo okus, a kremu od vanilije nismo uspjele identificirati no bilo je je tak malo da nije smetala

uglavnom, nemamo zamjerke jedino je deset bio jako malen pa smo morale situaciju popraviti u Vanili


danas - Didov san na Kajzerici
- uštipci koji su bili jako fini ali sir mi se učinio kupovni neki a ne domaći
- babina tava - piletina sa povrćem i zapečenim krumpirom, salata po želji i kruh iz saća - jako obilna porcija i sve jako ukusno napravljeno
- palačinke sa sladoledom - nismo primjetile da su hladne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.