Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 21:35   #41
Nikad ne radim musaku sa kuhanim krompirom, nema potrebe za tim gubljenjem vremena, a i bolja mi je sa sirovim. Moja mama ga npr prije malo speče na tavi na šnite i isto je ok.
Probala sam i ovu sa ribanim krumpirom i mrak je
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 08:26   #42
Ja sam radio sa sirovim krumpirom, ali onda nikako da se ispeče. koliko dugo onda pečete musaku i na koliko stupnjeva?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:05   #43
Pa da, peče se nešto duže ako je sirovi krumpir u pitanju, a većinom uvijek je.
Ja ju stavimna 200 nešto više od pola sata do kojih 40 min najviše
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:16   #44
Quote:
Cellar door kaže: Pogledaj post
u mom slučaju patlidžan ne mijenja meso...njega narežem na šnjite, poslažem na alu foliju premazanu uljem, posolim i pečem u rerni 15 minuta. napravim bolognese i onda slažem red patlidžana, red mesa...gore prelijem s kajmakom u kojeg umutim jedno jaje i još naribam sira... mljac!!!

meni najdraža musaka...
Kad kažeš kajmak misliš baš na pravi kajmak ( namaz ) ili na kiselo vrhnje?
Znam da u nekim krajevima vrhnje zovu kajmak.
Inače, i kod mene patliđan mijenja krumpir.
Mi tu sa patliđanima doma zovemo musaka. A onu drugu zovemo " musaka s krumpirima".
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:22   #45
Ja je pravim s pohanim patlidžanima (jaje i brašno), čak smrznem takve spohane patlidžane za vrijeme kad im nije sezona. Ne mastim posudu. Stavim red patlidžana, red prodinstanog mljevenog mesa, pa red skuhanog krumpira narezanog na ploške (to se može izostaviti, ali ja volim staviti jer onda nije premasno), pa meso, pa patlidžani. Odozgo premažem s kiselim vrhnjem.
ognjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 18:36   #46
Znam da je stara tema, ali evo jedan odlican recept za musaku
ACidGum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:39   #47
može pokoji tip and trick od znalaca vezan uz ovo jelo?
konkretnije, zanima me da li je bolje krumpir prije skuhati cijeli ili lagano popržiti ploškice?
nisam dugo radila klasičnu, vrijeme mi je nekako baš za to jelo...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 07:27   #48
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
patlidžan mijenja meso
treba ga posoliti, stavit da odstoji, dobro ožmikati i popržiti, netko uvalja prije malo u brašno, neko ga za ozbiljno spoha
treba ga popržiti (tikvice isto) da se ne raskaši, pusti dosta vode inače

ja radim musaku od tikvica, to je
a dobra je i vegetarijanska varijanta tikvice + dinstane gljive, super
kod mene patlidžan mijenja krumpir. ja ga samo nasolim, ocijedim i slažem red mesa, red patlidžana. ne znam čemu prženje, pohanje i ostale kerefeke.

znam raditi i s tikvicama, ali ih treba dobro ocijediti. prvi put mi se sve spišalo, pa je "musaka" plivala u tepsiji

ugl, i kada radim s tikvicama ili balanacana, isto stavim malo krumpira, tek toliko da nije jednolično.

Quote:
ACidGum kaže: Pogledaj post
Znam da je stara tema, ali evo jedan odlican recept za musaku
ovo s kuhanim jajima mi je dobra ideja.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:20   #49
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
kod mene patlidžan mijenja krumpir. ja ga samo nasolim, ocijedim i slažem red mesa, red patlidžana. ne znam čemu prženje, pohanje i ostale kerefeke.

znam raditi i s tikvicama, ali ih treba dobro ocijediti. prvi put mi se sve spišalo, pa je "musaka" plivala u tepsiji

ugl, i kada radim s tikvicama ili balanacana, isto stavim malo krumpira, tek toliko da nije jednolično.


Pa da se ne "spiša" kako ti kažeš.
Ako prije slaganja musake sastojke malo termički obradiš oni zadrže svoje okuse.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 18:00   #50
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Pa da se ne "spiša" kako ti kažeš.
Ako prije slaganja musake sastojke malo termički obradiš oni zadrže svoje okuse.
ja ti to nasolim i ostavim cca 20-tak minuta i ocijedim. patlidžane jedva nešto, a tikvice baš moram dobro ocijediti jer inače sve pliva.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 12:10   #51
jučer navečer sam se bacila u pripremu klasične i pokus uspio. valjda.

sve skupa od početka do jela 2 sata pripreme. ispalo dosta ukusno.

samo krumpir i bolonjez (dobro začinjen, napravljen s miješanim mljevenim, dosta pomidora, malo mrkvice, celera, lovor...) bez bešamela. samo preljev od jaja i vrhnja za kuhanje.

ploškice krumpira sam odlučila prethodno (prije slaganja) malo staviti u pećnicu. prije toga sam ih malo posolila i polila maslinovim uljem uz dodatak svježeg ružmarina.

p.s. jedino što sam fulala je količina krumpira. 4 velika su bila malo za ovaj mali kalup, pa je zadnji sloj bio naknadno očišćen i dodan i nije prethodno termički obrađen.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.