Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 23:40   #61
A gle, ne moraš uopće imat ušteđevinu, samo imaš manji minus na računu.

Jaki su mi ti s Ferrarijima, pa ajde da imam 10 puta više love, možda bi i razmislio o autu od 100k+ eura, ali ovako, moj Ferrari će ostati na računu zasad.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 01:56   #62
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Naravno da sa matematičke strane ima smisla.

Postavit ću samo pitanje, nepušači, odvajate li vi dnevno 20 kuna sa strane i kažete: "Ovo bih ionako potrošio da sam pušač."
Konkretno, mjesečno odvajam lovu za štednju i ulaganja, a pošto ne moram budžetirati za cigarete, tj. tu stavku ni nemamo pod troškovima, taj višak završi ušteđen.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:29   #63
Mislim da smo upravo to rezimirali tu na forumu, da je to manji postotak ljudi koji tako rade u Hrvatskoj. Kažem ti, većina sa argumentom oko uštede u cigarama nema ni kune ušteđeno. Ima izuzetaka svakako.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:51   #64
Ako ne pušim kako mogu na tome uštedjeti? To je kao da kažem da ti trebaš imati 1200 eura godišnje ušteđeno zato što ti nemaš psa, a ja imam i toliko potrošim na njega... Ljudi samo kažu da se na cigaretama može uštedjeti. Da je neka društvena norma da se svaki dan ide u kino, onda bi rekli: Pa ako smanjiš odlaske u kino mogao bi uštedjeti.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:40   #65
Dokle ćemo vrtiti to o pušenju? Da, ok, shvatili smo, ne pušiš, cool si, ovi koji puše su idioti. Sve 5. Jebote, svi prepametni kako uštedjeti odjednom, ne znaju gdje će sa parama. #croatiantragedies
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:22   #66
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
I ta ce se lova potrosit na nesto drugo. Pod motom, sad ne pusim mogu si to priustit
Pa mozda ce se potrositi na nesto pametnije? Mozda za skolu stranih jezika, mozda za neko putovanje ili odmor? Mozda se ustedi; mozda nakon 2-3 godine za promjenu stolarije na kuci ili stanu itd?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:49   #67
Kad sam ja rekao da je netko idiot? Svatko svoje pare ima pravo trošiti kako god hoće. Ja sam samo reagirao kad si rekao:

"Imaš li ti ušteđeno 270 tisuća kuna iz razloga što ne pušiš? Jer evo ja znam hrpu ljudi, ne puše ali nisu nikad rekli "jebote, imam toliko i toliko ušteđeno jer ne pušim".

I rekao da mi nema logike takvo razmišljanje.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:10   #68
Ne kužim kaj se toliko forsirate sa tim pušenjem. Tko puši ... prestanak pušenja mu je ujedno i ušteda što na bankovnom računu što na zdravlju.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:23   #69
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ne kužim kaj se toliko forsirate sa tim pušenjem. Tko puši ... prestanak pušenja mu je ujedno i ušteda što na bankovnom računu što na zdravlju.
platiti rezije i kupiti hranu moras; pusiti ne moras. tako da za pusace je prestanak pusenja i kupovanja cigareta najlaksi nacin da ustede veliku kolicinu love a da nista drugo od financija i zivota ne pati - odnosno bude im jednako. plus kad kukaju u kaficu kako love nema a trose gro para za cigarete a neki ih i sazaljevaju jer lose zive. zato se trkelja o pusenju...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:32   #70
Ne pušim i nemam Ferarija ni u garaži ni na računu. Al se zato dobro hranim
Gledam ekipu na poslu, mi nepušači znamo na "marendu" otići na nešto kuhano za 30-40kn, pušači odu u trgovinu po kutiju cigareta, kvarat kruha i 5deka salame.

Negdje na proljeće jedan radnik prestao pušiti iz prozaičnog razloga, u razmaku 3tj je imao pričest i krizmu doma, pa ga nužda natjerala. I od tada ne puši više.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 03:07   #71
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Mislim da smo upravo to rezimirali tu na forumu, da je to manji postotak ljudi koji tako rade u Hrvatskoj. Kažem ti, većina sa argumentom oko uštede u cigarama nema ni kune ušteđeno. Ima izuzetaka svakako.
Hrvati velikom većinom rade jednu veliku grešku a to je da ne stavljaju mjesečni kućni budžet na papir i onda se drže te liste. To odlično radi za osobu koja je disciplinirana. Mnogi bi si popravili financije da to rade.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 04:46   #72
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
....
Jos sam jako mlad, nisam si stekao zasad neku preveliku materijalnu imovinu jer sam ulagao u sebe, i to bez icije pomoci. I evo u zadnjih godinu dana se polako vide rezultati, i ide sve bolje i bolje.
.....
Radim i zivim u inozemstvu, i onaj tko kaze da je ovdje najam nesto normalno, nije upucen u situaciju. Svatko zeli imati nesto svoje, ali jednostavno je nepriustivo i nesigurno.
....Ali nekakav kredit za kvalitetnu nekretninu uz 30-40% ucesca uz ratu u visini najamnine za usporedivu nekretninu, na rok od 10-15 godina, smatram pametnim ulaganjem za stare dane. I to si planiram ostvariti kroz koju godinu
Znatizeljna sam, koliko ce ti otprilike vremena trebati da skupis svotu od 30-40% pri kupnji nekretnine? I to recimo da ti se kroz taj period dajboze ne desi nikakav veliki crush u zivotu.
Ovo me generalno zanima kad i kako ljudi uspiju skupit taj cash za down payment pri kupnji kuce/stana.
Naravno da ovisi koliko se zaradjuje i koliki su rashodi, i jos bolje je kad par radi oboje, zive od jedne place a druga se full ostavlja, onda se skupi iskesirati i pola kroz koju godinu...

A za autoricu teme, mozda bi se vise moglo pomoci da je napisala koji su sve rashodi i na sto, a koliki trenutni prihodi pa da se vidi moze li se gdje manevrisati.

Ja sam napravila ustede na racunu za internet, placala high speed oko $40 mjesecno i shvatila da mi to ne treba, uzela najmanji basic za $15 i sasvim ok za surfanje, gledanje videa/filma online, sto jedino i radim doma tako da mi ne treba posebna jacina. Drugo, smanjila na telefonu, ranije imala unlimited sve i nista skoro nisam trosila od tog, na kraju promijenila i uzela jeftiniji plan.
Kablovske nemam, Prime karafeke nemam.
Takodje ustedim i kad se drzim organizovano oko hrane. Npr, oko zelenisa, voca, i mlijecnih stvari, tj sto je kvarljivo. Uzeti koliko ce se zaista pojesti i zbilja to i jesti tokom tjedna. Desilo mi se x puta da mi propadne nesto jer sam lijena napraviti. posebno ako dam za svjezu salatu 4dolara, il kilogram tresanja 5 i limun isto toliko i sve danas cu sutra cu iscijediti ga i piti svakodnevno, na kraju naravno propadne.
Idem u prirodu svaki vikend: fizicka aktivnost, svjez zrak,krecem se medju narodom, prija mi. besplatno, apropo teretane. Auto mi stoji parkiran i idem busem koji mi je besplatan zbog skole, na povratku kuci izlazim na pola puta da bih pjesacila koliko toliko.
Patike jedne te iste za aktivnosti derem vec petu godinu, vidi se da su iznosene i ostarjele al dobre i dalje. proslu nedjelju na jezeru pecala i palila rostilj, vjetar duvao i komadic zara mi pregori platneni dio tako da cu vjerovatno u narednom periodu uzet druge, ocigledno je vrijeme.
Uglavnom, stedljiva sam. Volim kalkulisati i praviti razlicite planove kad imam ostavljat sa strane, srecna sam kad tako radim. Ali velim, iskljucivo kad se pravi vise od obaveznih troskova. Kad se dovedem da se samo pokrivam mjesecno, onda ne mastam o planovima, to mi je prica u prazno, nego se fokusiram kako i kada pojacati izvor prihoda.

Jebo vas to pusenje To k'o ono kad je zena prigovarala muzu koliko piva popije nedjeljno i izracunala mu ustedu kad bi prestao i za xy godina bi bila pozamasna svota i moze sebi kupit ferrari. Veli on njoj, posto ti ne pijes, gdje ti je ferrari?

Zadnje uređivanje TheSpy : 24.01.2017. at 05:17.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:12   #73
Sve te uštede se preusmjere u nešto drugo. Prestani pušiti i uložit ćeš tu lovu lakše u novi frižider, gume na autu, popravak vešmašine ili novi mobitel.


Da, može se taj novac uštedjeti kada ti i uz cigarete ostaje lova(ili uz pivu, ili uz putovanja/šopinge), ali problem je kad čak i bez tih troškova većina gleda kako spojiti od plaće do plaće, a u slučaju konzumacije je budžet još nategnutiji.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:11   #74
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Hrvati velikom većinom rade jednu veliku grešku a to je da ne stavljaju mjesečni kućni budžet na papir i onda se drže te liste. To odlično radi za osobu koja je disciplinirana. Mnogi bi si popravili financije da to rade.
A kaj da si stavljam budjet na papir? Konacno sam si nesto zaradio i budem si kupio ono sto me zanima i veseli; neki novi mobitel ili ako je zenska neke nove cizme ili torbicu. Ako je malo skuplje mozes na rate bez kamata u vecini ducana na do 12 rata, tako da ti je to jeftino.

Izraz samoodricanje je samo trosak papira u rijecniku, a malo tko zna za njegovo postojanje i znacenje.

Da nije bilo samoodricanja nasih baba i djedova te roditelja, nit bi imali "gradim kucu trokatnicu za sebe i djecu" u Zagrebu kada su dosli sa sela (djedovi/bake) niti bi imali vikendice na moru (roditeljska generacija). U svakoj epohi i ljudskom stoljecu je najlakse bilo potrositi lovu. Ali eto oni je nisu potrosili na gluposti nego su nesto s njom napravili.

Da ti danas kazes nekom od 30 godina zaposlenom, ozenjenom sa 2 place - da stedi pa ce za 10-15 godina imati nesto - npr netko hoce nabaviti komad zemlje da si ima vrt i malu kucicu kao npr viksa; jer zivi u stanu - blijedo bi te gledao. Jer on to hoce odmah sada istog trenutka. A ne tam za 10-15 godina kada pristedi pare.

I sa takvim kratkorocnim razmisljanjima bez stavljanja na papir i bez jasnih investicijskih ciljeva i jesu razne obitelji tu gdje jesu.

Evo npr frend je prodao manji stan i kupio veci zbog potreba obitelji. Nadoplatio je razliku iz ustedjevine i u novom stanu ce zivjeti bez kredita. Jedna frendica je napravila nedavno to apsolutno isto no ona ce razliku kreditirati na 20-30 godina sa malom mjesecnom ratom (u totalu velika svota zbog dugog roka i onda se kamate naberu jako). Razlika? U 10 godina koliko rade frend je stavljao nesto sa strane a ova je trosila na cipele i torbice. Pa si ti misli....oboje kasne 30te.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:23   #75
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I sa takvim kratkorocnim razmisljanjima bez stavljanja na papir i bez jasnih investicijskih ciljeva i jesu razne obitelji tu gdje jesu.
ma to je ono što ja stalno tupim
kad npr. pokušavam s kolegama s posla pričati o tome kako se moramo sada malo stisnuti da bi u penziji živjeli malo bolje, oni uredno odgovaraju "ja neću dočekati penziju"
pa jednostavno podivljam i popzdm na te izjave
ali glavno da imaju svake godine novi mob na ugovor, djeca imaju klaunove za rođendane u igraonicama, mislim meni je mama radila svaki rođendan tortu i djeca iz ulice su dolazila nama doma, da ne pričam kad se dobije povišica odmah nova odjeća i to
to je ono što i naše ljude koji žive vani iritira, taj naš "lako ćemo" mentalitet, al velika većina ne shvaća da nismo više u zlatnom ekonomskom dobu Juge
pušenje da pušenje ne, nije poanta u pušenju nego u stavu naših ljudi šta rade sa svojim teško zarađenim novcem svaki mjesec, odnosno ni nakon svega što nas okružuje tu oko nas u RH i dalje se ne razmišlja o budućnosti, mislim svatko živi po svome, ali već mi je puna kapa izjava po medijima "a sve je skupo, teško se živi"
nikad to ne radim, jer smatram užasno nepristojnim, ali koji put pogledam kolica ljudi ispred i iza mene na blagajni koji bacaju stvari na traku, a te iste stvari mogu kupiti u susjednom dućanu taj tjedan na akciji za barem 25 - 30 % nižu cijenu
a kad pokušam s nekim pričati o toj temi automatski sam škrtac i to, zli prorok
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:33   #76
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Znatizeljna sam, koliko ce ti otprilike vremena trebati da skupis svotu od 30-40% pri kupnji nekretnine? I to recimo da ti se kroz taj period dajboze ne desi nikakav veliki crush u zivotu.
Ovo me generalno zanima kad i kako ljudi uspiju skupit taj cash za down payment pri kupnji kuce/stana.
Naravno da ovisi koliko se zaradjuje i koliki su rashodi, i jos bolje je kad par radi oboje, zive od jedne place a druga se full ostavlja, onda se skupi iskesirati i pola kroz koju godinu...

A za autoricu teme, mozda bi se vise moglo pomoci da je napisala koji su sve rashodi i na sto, a koliki trenutni prihodi pa da se vidi moze li se gdje manevrisati.

Ja sam napravila ustede na racunu za internet, placala high speed oko $40 mjesecno i shvatila da mi to ne treba, uzela najmanji basic za $15 i sasvim ok za surfanje, gledanje videa/filma online, sto jedino i radim doma tako da mi ne treba posebna jacina. Drugo, smanjila na telefonu, ranije imala unlimited sve i nista skoro nisam trosila od tog, na kraju promijenila i uzela jeftiniji plan.
Kablovske nemam, Prime karafeke nemam.
Takodje ustedim i kad se drzim organizovano oko hrane. Npr, oko zelenisa, voca, i mlijecnih stvari, tj sto je kvarljivo. Uzeti koliko ce se zaista pojesti i zbilja to i jesti tokom tjedna. Desilo mi se x puta da mi propadne nesto jer sam lijena napraviti. posebno ako dam za svjezu salatu 4dolara, il kilogram tresanja 5 i limun isto toliko i sve danas cu sutra cu iscijediti ga i piti svakodnevno, na kraju naravno propadne.
Idem u prirodu svaki vikend: fizicka aktivnost, svjez zrak,krecem se medju narodom, prija mi. besplatno, apropo teretane. Auto mi stoji parkiran i idem busem koji mi je besplatan zbog skole, na povratku kuci izlazim na pola puta da bih pjesacila koliko toliko.
Patike jedne te iste za aktivnosti derem vec petu godinu, vidi se da su iznosene i ostarjele al dobre i dalje. proslu nedjelju na jezeru pecala i palila rostilj, vjetar duvao i komadic zara mi pregori platneni dio tako da cu vjerovatno u narednom periodu uzet druge, ocigledno je vrijeme.
Uglavnom, stedljiva sam. Volim kalkulisati i praviti razlicite planove kad imam ostavljat sa strane, srecna sam kad tako radim. Ali velim, iskljucivo kad se pravi vise od obaveznih troskova. Kad se dovedem da se samo pokrivam mjesecno, onda ne mastam o planovima, to mi je prica u prazno, nego se fokusiram kako i kada pojacati izvor prihoda.

Jebo vas to pusenje To k'o ono kad je zena prigovarala muzu koliko piva popije nedjeljno i izracunala mu ustedu kad bi prestao i za xy godina bi bila pozamasna svota i moze sebi kupit ferrari. Veli on njoj, posto ti ne pijes, gdje ti je ferrari?
Po meni ako nemaš plaću oko soma eura a živiš sama zaboravi. Dok uštediš 30% neke nekretnine proći će ti 10 godina. A šta onda imaš od toga, nemaš stan kad ti je najviše potreban. A opet se nakon 10 godina moraš zadužit putem kredita.

Vrijeme je najbitniji faktor. Ono je neprocjenjivo! Netko kaže kamata ... kamata je najmanji problem pogotov na tako velik period .... ako si to vrijeme iskoristio. Tako je i u poslu ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:40   #77
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Po meni ako nemaš plaću oko soma eura a živiš sama zaboravi. Dok uštediš 30% neke nekretnine proći će ti 10 godina. A šta onda imaš od toga, nemaš stan kad ti je najviše potreban. A opet se nakon 10 godina moraš zadužit putem kredita.

Vrijeme je najbitniji faktor. Ono je neprocjenjivo! Netko kaže kamata ... kamata je najmanji problem pogotov na tako velik period .... ako si to vrijeme iskoristio. Tako je i u poslu ...
Da vrijeme prolazi i treba ga iskoristiti.
No pogledaj kako se vani na zapadu zivi?

U ranim 20tima se zaposlis i zaradjujes. Sa oko 30 se kucis i stvaras obitelj.

Ovdje isto sa 18 zavrsis srednju, faks traje 4 godine; znaci imas 22 godine eventualno 23 kada si gotov. Jel problem da narednih 10 godina radis, zivis a i nesto stedis kako ti tako i tvoja buduca zena? Pa kada se ozenite i stavite lovu na hrpu imate tih 30-40% love za stan? A i dalje ste mladi.

E sada, za one koji studiraju do 27-28 godine, zivi se kod staraca, starci daju lovu za izaci van i za ljetovanje tako ti i tako buduca ona - i naravno da nista nemate a niste niti spremni niti pripremljeni za neki ozbiljan zivot odraslih osoba.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:43   #78
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
ma to je ono što ja stalno tupim
kad npr. pokušavam s kolegama s posla pričati o tome kako se moramo sada malo stisnuti da bi u penziji živjeli malo bolje, oni uredno odgovaraju "ja neću dočekati penziju"
Da ti su mi najjaci. Tocno da od svih nas netko ce umrijeti ranije i neplanirano tipa infarkt/rak/infekcija/embolija/puknuce aorte. Netko ce poginuti u nekoj nesreci.
Ali pausalna izjava ja necu docekati penziju? Kaj imas staklenu kuglu koja ti kaze da si za 5 godina mrtav pa te bas briga? Trebao bi zivjeti na nacin da stvarno i hoces zivjeti i da mislis docekati 65 godina zivota. Tko kaze da neces docekati penziju? I onda penzija dodje i onda krenu problemi kako je drzava za sve kriva; drzava kriva za tvojih 35-40 godina rasipnistva - kako da ne.

Quote:
ali glavno da imaju svake godine novi mob na ugovor, djeca imaju klaunove za rođendane u igraonicama, mislim meni je mama radila svaki rođendan tortu i djeca iz ulice su dolazila nama doma, da ne pričam kad se dobije povišica odmah nova odjeća i to
Da naravno. Balkan d.o.o u glavi
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:55   #79
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Da vrijeme prolazi i treba ga iskoristiti.
No pogledaj kako se vani na zapadu zivi?

U ranim 20tima se zaposlis i zaradjujes. Sa oko 30 se kucis i stvaras obitelj.

Ovdje isto sa 18 zavrsis srednju, faks traje 4 godine; znaci imas 22 godine eventualno 23 kada si gotov. Jel problem da narednih 10 godina radis, zivis a i nesto stedis kako ti tako i tvoja buduca zena? Pa kada se ozenite i stavite lovu na hrpu imate tih 30-40% love za stan? A i dalje ste mladi.

E sada, za one koji studiraju do 27-28 godine, zivi se kod staraca, starci daju lovu za izaci van i za ljetovanje tako ti i tako buduca ona - i naravno da nista nemate a niste niti spremni niti pripremljeni za neki ozbiljan zivot odraslih osoba.
Vani? To nemoj uspoređivat ... molim te ... nema veze sa nama. To je sasvim neka druga priča.

Pričaš o savršenim uvjetima ... da sve ide kao na papiru ... kao prvo život je sve samo ne poslovni plan. Kad završiš faks ne možeš naći posao ili ako ga nađeš početna primanja ti nisu dovoljna za tako nešto. Treba ti par godina da se iskuješ u gotovog radnika koji će na temelju toga moći dobit pristojnu plaću. (da ne pričam o scenarijma koji završe u roku sa 5.0 pa ne mogu naći posao jer nemaju vezu ili kliker). A tu pričamo samo o namjeri da se kupi nekrentina bez ostalih životnih faktora.

I opet da uštede 30% opet ti ostaje pitanje ostalih 70% nekretnine.

Nebitna je životna dob za postići nešto u životu. Istina da je lakše kad si mlađi al nije uvjet. Netko je zamijenio npr. radio od 18 do određene godine pa onda upisao faks i završio faks uz posao ili slični scenarij. Tako da to nema nikakve veze ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:02   #80
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Vani? To nemoj uspoređivat ... molim te ... nema veze sa nama. To je sasvim neka druga priča.

Pričaš o savršenim uvjetima ... da sve ide kao na papiru ... kao prvo život je sve samo ne poslovni plan. Kad završiš faks ne možeš naći posao ili ako ga nađeš početna primanja ti nisu dovoljna za tako nešto. Treba ti par godina da se iskuješ u gotovog radnika koji će na temelju toga moći dobit pristojnu plaću. (da ne pričam o scenarijma koji završe u roku sa 5.0 pa ne mogu naći posao jer nemaju vezu ili kliker). A tu pričamo samo o namjeri da se kupi nekrentina bez ostalih životnih faktora.

I opet da uštede 30% opet ti ostaje pitanje ostalih 70% nekretnine.

Nebitna je životna dob za postići nešto u životu. Istina da je lakše kad si mlađi al nije uvjet. Netko je zamijenio npr. radio od 18 do određene godine pa onda upisao faks i završio faks uz posao ili slični scenarij. Tako da to nema nikakve veze ...
Pa i vani imas raznih scenarija. Imas i razne kvartove - skuplje i jeftinije. Ljude koji se voze na posao i koji rade u centru. Ljude sa srednjom i ljude sa faksom.

Inace netko tko je zavrsio tehnicki faks sa 5.0 ima vec ohoho posao. Vecina sa FER-a i sa FSB-a posao ima. Kao i sa medicine. Ako si zavrsio Hrvatske studije sa 5.0 ili filozofski - posao nemas. Ali to si si sam kriv; trziste rada to ne trazi iako to mozda tebe jako zanima za baviti se u zivotu i talent si.

Znaci gdje pise da ti moras kupiti stan u zagrebu u tramvaj zoni?

I usput svi moji frendovi su i vani poceli od nule; faks; bez radnog iskustva; radis za malu pocetnicku placu, iznajmljujes stanove sa cimerima jer ti je jeftinije i tako to. To je jednostavno nacin i normalno kako se krece da bi sa 50-60 godina imao respektabilnu karijeru i da budes situiran. Neces to biti na pocetku - niti ovdje, niti u Njemackoj niti u Americi. I to je to - samo to mladi hrvati nikako da shvate. Oni bi sve odmah. Uz najmanje truda i odricanja.

P.S 70% nekretnine uzmes na kredit kao i vecina ljudi u svijetu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.