Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 16:10   #1
klima problem

uglavnom danas primjetio na vanjskoj jedinici da se sa zadnje strane (šta je okrenita zidu) stvorilo dosta leda i ventilator kao da lupa u nešto očito led.jel može kakva dijagnoza problema . hvala ako tema ne odgovara molim moderatora da je pribaci

Zadnje uređivanje niks.st : 27.01.2010. at 16:48.
niks.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:16   #2
Kad klimu rabiš za grijanje onda se vanjska jedinica hladi. Ako ti je klima dugo uključena i razlika temperatura velika, što bi s obzirom na vremenske uvjete moglo biti, vanjska se jedinica pothladi, pa se, zbog vlage u zraku, na noj stvara led. To možeš izbjeći da na kratko klimu rabiš kao ljeti, tj. da hladiš sobu. Tada će se vanjska jedinica zagrijavati. S obzirom na hladno vrijeme možda bi bilo bolje da vanjsku jedinicu neko vrijeme griješ fenom ili kaloriferom, tako dugo dok se s nje ne otopi led. Ta će ti neprilika sama nestati kad vanjska temperatura poraste, ili jednostavno kad prestaneš klimu rabiti kao grijalicu. Ili, barem kad smanjiš intenzitet grijanja prostorije.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:41   #3
Ne radi ti vanjski termostat koji vrši odleđivanje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.