Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 18:03   #21
Quote:
Mucka01 kaže: Pogledaj post
prvo im sruse imunitet....i onda djeca fakat dobiju upalu uha nazalost....

: E
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:12   #22
Cukerino, drago mi je da je sve ok! Kod nas nije sigurno trodnevna, jer smo ju preboljeli, pa znam kakav je to osip. Ovaj koji sad ima su onak velike fleke, od 1-2 mm, pa čak do 1 cm, a dok je imao trodnevnu su bile male točkice. Nadam se i ja da je to to sad
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:42   #23
mozda nekom pomogne moje iskustvo....ja sam 2 puta zavrsila na hitnoj zbog alergije na penicilin....pitala sam kako nisam odmah dobila alergiju,vec nakon 5 dana-rekli su mi organizam reagira na odredenu kolicinu...tako nesto,nije vazno,ubiti alergija moze izbiti i nakon nekoliko dana.....ali kod mene su bili vise plikovi,kao ubodi(valjda i to ovisi)s time da mogu ostati trajne posljedice,a ovi plikovi nakon sto izbiju po tijelu,izbijaju po unut.organima,jeziku......pa moze doci i do gusenja.....
nadam se da to nije ipak to....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:25   #24
Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
prije dva tjedna je Hana imala temperaturu i isli smo kod pedijatrice. ona je bila uvjerena da je upala uha. inzistirala je da mora piti antibiotik, ali je ipak dala uputnicu za vađenje krvi. ispala je viroza. nismo pili antibiotik, temperatura je prošla sama od sebe . ja stvarno ne kužim kak to gledaju kad vide upalu uha koje NEMA .
eto, da nisam uzela uputnicu za vađenje krvi mala bi bezveze pila antibiotik 10 dana za virozu.
i mene to jako ljuti...a pedijatri bi trebali najbolje znati kako je ta mlada jetra osjetljiva, to se stalno spominje kod dohrane i onda puknu antibiotik bezveze...od sad nadalje, uvijek pitam prvo uputnicu za vadit krv - pitala sam i sad al je rekla da se to u startu ne radi nego ako se kasnije zakomplicira ?!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:44   #25
najbolja od svega je činjenica da jedno takvo vađenje krvi košta višestruko manje od antibiotika
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 07:06   #26
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Cukerino, drago mi je da je sve ok! Kod nas nije sigurno trodnevna, jer smo ju preboljeli, pa znam kakav je to osip. Ovaj koji sad ima su onak velike fleke, od 1-2 mm, pa čak do 1 cm, a dok je imao trodnevnu su bile male točkice. Nadam se i ja da je to to sad
Evo i ja ću se uključiti u vašu raspravu.Moj klinac je isto tako pio Amoxicilin prije nekih godinu i pol zbog angine ,te se treči dan osipao sav,završili smo na hitnoj,dobio je injekciju ali su mu prekinuli antibiotik.Naša dokica poslala nas je na Srebrenjak ali testiranje na antibiotik rade kad klinci imaju više od 5 godina.Jedino što su nam preporučili bilo je da više ne koristimo antibiotike na bazi pencilina jer ima i drugih dobrih ljekova.Iako je isto tako moguče da se osipao zbog visoke temperature.Ali bolje ne koristiti pencilin jer može biti opasno.
__________________
VALENTINA-09.02.1995.
NIKOLINA -07.12.1998.
MATIJA -30.05.2005.
maniva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:02   #27
Jel zna netko točno koje doze pencilina odrastao čovjek (33god, 82kg) treba primiti? Imam streptococos hemolyticus grupe B u uretri, urinu i ejakulatu
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:36   #28
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko točno koje doze pencilina odrastao čovjek (33god, 82kg) treba primiti? Imam streptococos hemolyticus grupe B u uretri, urinu i ejakulatu
i šta kaže antibiogram? na šta je streptokok osjetljiv?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:57   #29
Osip od antibiotika

bok ljudi,

situacija je sljedeca, ovo nam je prvi antibiotik, Klavocin.
danas (8. dan) kod malene primjecujem osip na trbuhu i prsima..
pelenski ima vec nekoliko dana, imala je i proljev drugi dan uzimanja, ali nisam se posebno uzbudjivala oko toga jer su mi te nuspojave poznate.

ono sto me muci je ovaj osip 8. dan, jer sam cula da takva manifestacija moze znaciti alergiju na penicilin?!?!

jos je sad vikend, pa ne mogu otici do pedice, a ne znam koliko je cijela stvar hitna, treba li kako reagirati, promatrati

any one?

modovi, isprike ako tema vec postoji, molim spojite.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:05   #30
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
bok ljudi,

situacija je sljedeca, ovo nam je prvi antibiotik, Klavocin.
danas (8. dan) kod malene primjecujem osip na trbuhu i prsima..
pelenski ima vec nekoliko dana, imala je i proljev drugi dan uzimanja, ali nisam se posebno uzbudjivala oko toga jer su mi te nuspojave poznate.

ono sto me muci je ovaj osip 8. dan, jer sam cula da takva manifestacija moze znaciti alergiju na penicilin?!?!

jos je sad vikend, pa ne mogu otici do pedice, a ne znam koliko je cijela stvar hitna, treba li kako reagirati, promatrati

any one?

modovi, isprike ako tema vec postoji, molim spojite.
Poznajem jednog dječaka iz susjedstva koji se osuo od klavocina, mislim da nisu niša poduzimali osim što su prestali s terapijom, poslije mu je dok. uvijek davao ospen.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:54   #31
Mi imali sličnu situaciju sa silapenom. Išli smo doktoru i dobila je claretin. Sutradan se povuklo. Dobila je osip 7 dan dobivanja lijeka.
Vjerojatno je od njega i doktorica je velikim slovima upisala na karton da je bila reakcija budući je u pitanju penicilin. A nije nam to prvo korištenje pa eto ipak se desi..
Mene zanima na koji način se dokazuje alergija na penicilin??
Ima li tko od roditelja da je dokazano??? I kakva je to pretraga?
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 09:42   #32
meni je G. bila bolesna, visoka temp i dr. nam je prepisala klavocin. ona je odmah od njega dobila proljev, al kak je bio vikend, ja sam zvala dežurnu pedijatriju i rekli su da sačekam ponedjeljak i da ne prestajem s antibiotikom dok se ne čujem sa svojom pedijatricom.

na kraju je u ponedjeljak dobila osip po trupu i malo po vratu, ja sam zvala pedicu i ona kaže da je G. imala trodnevnu i da od toga osip najvjerovatnije, al da odmah prestanem sa antibiotikom jer ili je ta trodnevna-virus, znači da ti antibiotik ne treba, ili je alergija na klavocin,tako da moram odmah prestati.

al za svaki slučaj će nam to u kartonu pisat, jer je dobila proljev, što već ukazuje na netoleranciju.

sad na kraju ne znam od čeg je osip, možda se jednostavno poklopilo i da je to bila trodnevna.

jer proljev je prestao ubrzo nakon što smo preskočili dozu klavocina, a osip se zadržao 2 dana pa izblijedio.

inače, pila ga je negdje 3 dana.
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 10:35   #33
Otidji na pregled. I obavezno reci za osip. Mogla bi biti alergija. S tim stvarima se ne valja igrati jer je reakcija kod davanja slijedeci put drasticna!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 15:13   #34
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Mene zanima na koji način se dokazuje alergija na penicilin??
Ima li tko od roditelja da je dokazano??? I kakva je to pretraga?
Dokazuje se posebnim testovima, tzv. testovima degranulacije, iako se radi ustvari o nekoliko testova, a test degranulacije je samo jedan od njih.

Djetetu izvade krv i onda se in vitro promatra reakcija krvnih elemenata na sumnjive lijekove.

Koliko u praksi traje da se dobiju rezultati ne znam, mi to tek trebamo obaviti.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:04   #35
bili danas u dezurnoj ambulanti..
Velandra, isto kao i kod tebe, veli doktor da mu izgleda kao osip od viroze, ali buduci je na Klavocinu, morat ce to tretirati i kao nuspojavu na njega.

da vam ukratko opisem kak je to sve izgledalo;
prije dva tjedna, pocinje neka cudna tempica oko 38, i traje 5 dana. idemo vaditi krv, leukociti na granici, veli pedica viroza.
dva dana nakon toga pocinje temp 39, i traje dva dana, nikako skinuti, odemo ponovo vaditi krv, ovaj put leukociti poviseni, bakterijska infekcija, Klavocin..

znaci, mozda je bio virus, ali je ziher bila i bakterija. mozda se potrefilo, a mozda i nije.

inace, danas se prosirilo i na ledja.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:07   #36
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Otidji na pregled. I obavezno reci za osip. Mogla bi biti alergija. S tim stvarima se ne valja igrati jer je reakcija kod davanja slijedeci put drasticna!
e da, gledam fotke na jednom drugom forumu, dijete koje je tek treci put uzimanja antibiotika odreagiralo na penicilin.

siroce, sav natekao, u crvenim flekama, strasno
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:12   #37
Da ,reakcija je to na klavocin,i moja kći je to imala.Odi pedijatru nek promijeni terapiju,bit će sve ok.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:15   #38
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Da ,reakcija je to na klavocin,i moja kći je to imala.Odi pedijatru nek promijeni terapiju,bit će sve ok.
prekinuli smo s antibiotikom, al je popila cijelu dozu, 8 dana

jel to samo na klavocin, ili na penicilin?
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:20   #39
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
prekinuli smo s antibiotikom, al je popila cijelu dozu, 8 dana

jel to samo na klavocin, ili na penicilin?
Kod nes je baš klavocin,kad je dobila drugu terapiju ,tj.dr.lijek.osip je nestao tako da mislim da je to do klavocina.Jer je od nj.imala proljev.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:25   #40
moj se isto osuo kad je bio na klavocin bidu, otišli smo dr, izvadili krvnu sliku i dr, koji je inače alergolog je zaključio da se radi o virozi (e.subitum iliti trodnevnoj) po izgledu osipa, no moj ju je već imao i tad je bila ona standardna 3 dana temp, pa osip i onda u par dana povlačenje osipa. ovaj put se osip držao 2 tjedna i proširio se po cijelom tijelu, te istim putem kojim je dolazio tako je i nestajao, užas, par dana je bio i na fenistilu, bez rezultata, tako da u biti nemamo pojma da li je to bilo od klavocina ili neka viroza
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.