Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2009., 16:04   #1
Zar se to Hrvatskoj nameće krivnja zbog pobjeglih Srba ?

Napao Stanković Žužula s pitanjima o odnosu Hrvatske prema Srbima 1995.e

Srbi pobjegli ,svjesni što su par godina ranije radili i sada bi mi trebali žaliti za njima ili što ?

Tuđmanu se zamjera što je u Karlovcu govorio negativno o Srbima ,što je računao koliko sudaca Srba ima ,što je "tobože" jamčio sva prava Srbima na Brijunima i što je navodno u razgovoru s Radićem govorio da se Srbi ne trebaju vračati niti ih opet smije biti preko 10% (zaboravimo sada što je sve Tuđman radio u svezi tih Srba ,na što je sve pristajao ,što im je sve nudio....) Gdje je problem i da je Tuđman nedvosmisleno davao takve izjave ? Zar bi se tih par stvari (čak izvučenih iz konteksta) trebalo zamjeriti Tuđmanu ?

Jel mi govorimo o istim Srbima ? Onima koji su protjerali sve ne Srbe iz svojih mjesta i zabrikadirali se u njih ? Jel govorimo o Srbima koji su nas uništili i unazdaili za par desteljeća ? O Srbima koji su napravili toliko zla našem narodu ? Zašto je problem ako je Tuđman ili bilo tko o Srbima govorio kao o neprijateljima ?
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 16:19   #2
Krivnju su nametnuli naši nounari u suradnji s NGOima...

i dalje na tome inzistiraju... (primjer Aca)

najme ni od jednih nećeš čuti istinu o tome. po njima se ništa nije događalo do '95. .. prava idila

te se pitam nisu li svi skupa radili za interese srpskih pobunjenika, četnika i Jna... u stvari za Miloševića.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 17:08   #3
U današnjoj emisiji Nedjeljom i dva moglo se čuti nešto što inače svaki radoznao čovjek traži po četničkim propagandnim materijalima.Voditelj te emisije stanoviti Aco je nekoliko puta suptilno implicirao da su Hrvati zločinački i genocidni narod a pogotovo se to odnosilo na branitelje.Takva subjektivnost se očekuje od nekoga tko je vezan emocionalno,nacionalno i ideološki sa nacijom traktorista ali ono što zabrinjava je tolerancija na takve izljeve mržnje i subjektivnosti na HRT-u.Svaki pojedinac ima pravo na subjektivno interpretiranje određenih događaja i prilagođavanje objektivnih činjenica svojim subjektivnim stavovima ali novinari nemaju na to pravo(osim očito na HRT-u).Ali ako na trenutak zaboravimo četničke pamflete što ih je Aco širio ostaje činjenica da je iz nekog razloga Aco nastavio posao tužiteljstva i postavljao ista pitanja Žužulu kao i oni ali kada je prije nekog vremena Acin gost bio jedan drugi svjedok onda je Aco zaboravio postavljat pitanja i prepustio je tom svjedoku pozornicu da iznese svoja na sudu dokazana lažna svjedočenja o određenim događajima i činjenicama.Taj svjedok je svi znamo Puhovski,Aco je iz nekog razloga tada zaboravio suočit Puhovskog sa očitim lažima koje je širio tijekom svih ovih godina a koje su razotkrivene na sudu.Ostaje zaključit da se gospodin Aco ne može objektivno bavit sa temom rata jer nije dovoljno objektivan i ne može se suzdržat od iznošenja vlastitih propagandnih stavova koje je očito pokupio iz nekog srpskog priručnika pod imenom"Srpska propaganda za budale".
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 17:48   #4
Naprosto je degutantno i odvratno kakva sve gamad zivi u Hrvatskoj i jos k tome je zaposlena na javnoj tv......To sto Stankovic smatra kako je Hrvatska nastala na genocidu samo dokazuje o kakvom se covjeku radi...Po njemu i njemu slicnim sljamovima bi se mi trebali svijetu ispricavati sto smo se branili i stvarali svojudrzavu...

..Stankovicu moj,...nisu Hrvati nikoga napali nego su bili napadnuti...kada ti te cinjenice poslozis u svojoj bolesnoj glavi onda ces se puno bolje osjecati...Znam da razno raznoj cetniciji je zao sto je stvorena ova drzava...ali samo patite.....

A hrt pretplatu ne placam vec odavno...
maleni gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:21   #5
Budimo iskreni- da su Srbi većinokm sami pobjegli-jesu...

Da smo te 1995. baš i plakali za njima-nismo...

Meni je ipak žao što smo izgubili 500.000 ljudi koji su tu stoljećima živjeli...

Ali jebiga,ako je oni nisu prihvatili kao svoju, ne može ih se siliti da žive tamo gdje neće...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:21   #6
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Napao Stanković Žužula s pitanjima o odnosu Hrvatske prema Srbima 1995.e

Srbi pobjegli ,svjesni što su par godina ranije radili i sada bi mi trebali žaliti za njima ili što ?

Tuđmanu se zamjera što je u Karlovcu govorio negativno o Srbima ,što je računao koliko sudaca Srba ima ,što je "tobože" jamčio sva prava Srbima na Brijunima i što je navodno u razgovoru s Radićem govorio da se Srbi ne trebaju vračati niti ih opet smije biti preko 10% (zaboravimo sada što je sve Tuđman radio u svezi tih Srba ,na što je sve pristajao ,što im je sve nudio....) Gdje je problem i da je Tuđman nedvosmisleno davao takve izjave ? Zar bi se tih par stvari (čak izvučenih iz konteksta) trebalo zamjeriti Tuđmanu ?

Jel mi govorimo o istim Srbima ? Onima koji su protjerali sve ne Srbe iz svojih mjesta i zabrikadirali se u njih ? Jel govorimo o Srbima koji su nas uništili i unazdaili za par desteljeća ? O Srbima koji su napravili toliko zla našem narodu ? Zašto je problem ako je Tuđman ili bilo tko o Srbima govorio kao o neprijateljima ?

Ja Tuđmanu zamjeram samo to što je prema četničkoj bagri bio preblag. E onda ovakvi likovi ne bi laprdali gluposti na državnoj televiziji za koju masno plaćamo pretplatu.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:25   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Budimo iskreni- da su Srbi većinokm sami pobjegli-jesu...

Da smo te 1995. baš i plakali za njima-nismo...

Meni je ipak žao što smo izgubili 500.000 ljudi koji su tu stoljećima živjeli...

Ali jebiga,ako je oni nisu prihvatili kao svoju, ne može ih se siliti da žive tamo gdje neće...
Pa njihova velika želja je bila da žive u velikoj Srbiji. Većini njih se ta želja i ostvarila. Eto ih po izbjegličkim centrima u Srbiji.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:35   #8
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Pa njihova velika želja je bila da žive u velikoj Srbiji. Većini njih se ta želja i ostvarila. Eto ih po izbjegličkim centrima u Srbiji.
Traktor nacija je imala velike snove ali kada su se probudili iz kolektivnog sna dočekala ih je surova stvarnost.Tko ima velike snove mora biti spreman i na velika razočaranja.Njihov san zasigurno još nije nestao ali dok moraju kopati po kontenjerima u srbiji i misliti kako preživjeti snovi im teško dolaze.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:40   #9
htjeli su da svi srbi žive u jednoj državi, eto neka žive, u beogradksom pašaluku ali ne u HRVATSKOJ!
Tomy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:41   #10
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
U današnjoj emisiji Nedjeljom i dva moglo se čuti nešto što inače svaki radoznao čovjek traži po četničkim propagandnim materijalima.Voditelj te emisije stanoviti Aco je nekoliko puta suptilno implicirao da su Hrvati zločinački i genocidni narod a pogotovo se to odnosilo na branitelje.Takva subjektivnost se očekuje od nekoga tko je vezan emocionalno,nacionalno i ideološki sa nacijom traktorista ali ono što zabrinjava je tolerancija na takve izljeve mržnje i subjektivnosti na HRT-u.Svaki pojedinac ima pravo na subjektivno interpretiranje određenih događaja i prilagođavanje objektivnih činjenica svojim subjektivnim stavovima ali novinari nemaju na to pravo(osim očito na HRT-u).Ali ako na trenutak zaboravimo četničke pamflete što ih je Aco širio ostaje činjenica da je iz nekog razloga Aco nastavio posao tužiteljstva i postavljao ista pitanja Žužulu kao i oni ali kada je prije nekog vremena Acin gost bio jedan drugi svjedok onda je Aco zaboravio postavljat pitanja i prepustio je tom svjedoku pozornicu da iznese svoja na sudu dokazana lažna svjedočenja o određenim događajima i činjenicama.Taj svjedok je svi znamo Puhovski,Aco je iz nekog razloga tada zaboravio suočit Puhovskog sa očitim lažima koje je širio tijekom svih ovih godina a koje su razotkrivene na sudu.Ostaje zaključit da se gospodin Aco ne može objektivno bavit sa temom rata jer nije dovoljno objektivan i ne može se suzdržat od iznošenja vlastitih propagandnih stavova koje je očito pokupio iz nekog srpskog priručnika pod imenom"Srpska propaganda za budale".
Da, samo problem je u tom da Stanković, Latin i još dva-tri gada opstaju
zato što ih tamo drže Sanader i Mesić. Davno bi oni dobili vritnjak da domaća "elita" ne sudjeluje- više ili manje- u kriminalizaciji nastanka hrvatske države.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:07   #11
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Da, samo problem je u tom da Stanković, Latin i još dva-tri gada opstaju
zato što ih tamo drže Sanader i Mesić. Davno bi oni dobili vritnjak da domaća "elita" ne sudjeluje- više ili manje- u kriminalizaciji nastanka hrvatske države.
Imaš pravo ali isto tako Žužul je danas mogao pitati Acu na koga točno misli kada spominje stotine mrtvih traktorista?je li možda mislio na one traktoriste koji su bili genetski predodređeni da lako zapadnu u alkoholizam pa su završili mrtvi jer ih jednako genetski obilježen čovjek ubio zbog krive riječi ili pogleda?Ili je Aco možda mislio na one koji su počinili samoubojstvo zbog propasti njihovog sna i u strahu od dolaska Ustaša?Ili je možda Aco mislio na one nevjerojatne traktoriste sa gotovo pa božanskim moćima koji su na popisu mrtvih ali su uspijeli uskrsnuti od mrtvih?Toliko pitanja za Acu ali nikoga da ih postavi.I tako je stalno,nitko da postavi neka nezgodna pitanja tim lešinarima koji već godinama kruže iznad nas i samo čekaju priliku da se dođu nahranit.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:32   #12
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Pa njihova velika želja je bila da žive u velikoj Srbiji. Većini njih se ta želja i ostvarila. Eto ih po izbjegličkim centrima u Srbiji.
Po podatcima od Srbijanskog Crvenog Kriza, mislim da ih je objavio Jutarnji list, po izbjeglickim centrima u Srbiji zivi oko 10.000 Srba iz Hrvatske. To je bilo 2006, nesto prije Sarajevske deklaracije, koliko se mogu sjetiti.

Navodno, vecina ih namjerno to koristi, jer se radi o samcima, starijima i ne placaju nista, a primaju penzije iz Hrvatske, koje su vece od onih u Srbiji. Dakle, imaju od toga korist.

Koliko mi je poznato najveci dio izbjeglih Srba iz Hrvatske je u Vojvodini, Beogradu i dosta ih je po Kanadi, SAD-u, Australiji itd.

Tako da, tko zna, mozda prvoj generaciji nikad nece biti kao prije rata, ali oni mladji i narociti ovima sto su se rodili u izbjeglistvu ce vjerojatno biti i bolje. Zasto bi bilo tko mjenjao Sidnej za Knin ili Gracac, ili u krajnjoj liniji Beograd i Novi Sad za Knin ili Vojnic ?

Koliko se Hrvata vratilo u Hrvatsku iz dijaspore ? Vrlo, vrlo mali broj. Ja cak mislim da od etnickih skupina u jednoj Australiji Hrvati imaju najmanju stopu povratka. A i zasto bi mjenjali Australiju ili Kanadu za svoje zabiti iz koje su otisli da bi se spasili sirotinje i bjede. Na sto ce se vraciti i od cega bi zivjeli ? Pa nemogu svi imati birc.

Sentimentalnost i emocije su u redu, ali treba biti i malo realan. Ne zivi se od zraka i proslosti.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:38   #13
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Po podatcima od Srbijanskog Crvenog Kriza, mislim da ih je objavio Jutarnji list, po izbjeglickim centrima u Srbiji zivi oko 10.000 Srba iz Hrvatske. To je bilo 2006, nesto prije Sarajevske deklaracije, koliko se mogu sjetiti.

Navodno, vecina ih namjerno to koristi, jer se radi o samcima, starijima i ne placaju nista, a primaju penzije iz Hrvatske, koje su vece od onih u Srbiji. Dakle, imaju od toga korist.

Koliko mi je poznato najveci dio izbjeglih Srba iz Hrvatske je u Vojvodini, Beogradu i dosta ih je po Kanadi, SAD-u, Australiji itd.

Tako da, tko zna, mozda prvoj generaciji nikad nece biti kao prije rata, ali oni mladji i narociti ovima sto su se rodili u izbjeglistvu ce vjerojatno biti i bolje. Zasto bi bilo tko mjenjao Sidnej za Knin ili Gracac, ili u krajnjoj liniji Beograd i Novi Sad za Knin ili Vojnic ?

Koliko se Hrvata vratilo u Hrvatsku iz dijaspore ? Vrlo, vrlo mali broj. Ja cak mislim da od etnickih skupina u jednoj Australiji Hrvati imaju najmanju stopu povratka. A i zasto bi mjenjali Australiju ili Kanadu za svoje zabiti iz koje su otisli da bi se spasili sirotinje i bjede. Na sto ce se vraciti i od cega bi zivjeli ? Pa nemogu svi imati birc.

Sentimentalnost i emocije su u redu, ali treba biti i malo realan. Ne zivi se od zraka i proslosti.
Milsim da im svaki Hrvat želi uspješan i bogat život samo neka ga provedu daleko od Hrvatske.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:48   #14
Stanković je daleko od objektivnog i profesionalnog novinara.
Pokazao je to već masu puta.
Agresivan prema onima u čiji politički spektar ne spada, a krotak prema onima s kojima dijeli nazore.
Narciosidni bedak.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:55   #15
Stanković je doista bio bljak, nije mu ni prvi ni zadnji put da mu se novinarstvo pokazalo vrlo neobjektivno i zločesto.
Neki iz 91.g. nisu ništa naučili, ili jesu, pa sad žele dati 95.g. konotacije kojih nema, ali su ih spremni izmisliti.
Činjenice jesu da smo ratovali protiv Srba jer su nas napali ne ustručavajući se ni od sistematskih zločina. Sami su se deklarirali kao neprijatelji i o njima se tada s punim pravom govorilo kao o neprijateljima. Nema veze što nije to bio svaki od 9 milijuna Srba na Balkanu. Oni koji su pucali na nas i rušili nam domovinu su smatrali sebe Srbima i time je jasno da su nam neprijatelji ne neki "ne znam ko puca s brda" nego upravo Srbi. Ne znam zbog čega se danas to zaboravlja. Kao neprijatelje tretirali smo ih kako se neprijatelje tretira, ali ipak vrlo blago s obzirom na količninu neprijateljstva.
Ne bi trebao biti problem što nam nije smetalo što su otišli. Nije planirano, ali je kolateralna korist. Mislim i da je logična želja većine nas da se neprijatelji ne vraćaju. Zašto bismo trebali željeti da se vraćaju oni koji su željeli veliku srbiju, koji su pucali i rušili? Aco odgovori, zašto bismo mi trebali željet njihov povratak? Zašto nas ne bi trebao veselit njihov odlazak?
Nismo ih ni deportirali ni protjerali, ali drago nam je da su otišli jer su pucali na nas, nitko ne želi u blizini nekoga tko je pucao na njega.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:59   #16
bes sam online pregledao Nu2, Aco skace od teme na temu, prekida, uvaljuje recenice u usta.
Uzhebali se radi onog poreza za kucu......... kad je Zuzul rekao tocno o cemu se radi, pa da je sud u korist njega presudia.... Aco samo suti i minja temu.

Pa glupo pitanje "....jel bi zeljeli da je opet 11% srba u HR...." kakvo je to pitanje???? Pa jos ocekiva odgovor, pa se uvati tih 11% ko pijan plota.

dite oficircine i okorjele jugoslovenke
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:02   #17
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
bes sam online pregledao Nu2, Aco skace od teme na temu, prekida, uvaljuje recenice u usta.
Uzhebali se radi onog poreza za kucu......... kad je Zuzul rekao tocno o cemu se radi, pa da je sud u korist njega presudia.... Aco samo suti i minja temu.

Pa glupo pitanje "....jel bi zeljeli da je opet 11% srba u HR...." kakvo je to pitanje???? Pa jos ocekiva odgovor, pa se uvati tih 11% ko pijan plota.

dite oficircine i okorjele jugoslovenke
A ništa bolji ne pišu ni one SMSove koji idu na traci u dnu ekrana, ustvari stilom izgleda kao da ih šalju uvijek isti ljudi, u svakoj emisiji, bila Brena, Boljkovac ili Žužul.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:20   #18
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
bes sam online pregledao Nu2, Aco skace od teme na temu, prekida, uvaljuje recenice u usta.
Stanković u pitanju sugerira da se kojim slučajem nije dogodila traktorijada - broj ubojstava nakon Oluje ne bi bio nekoliko stotina nego nekoliko tisuća...
Kakav cigan. U biti vrijedan je samo onoga što mu je Let 3 ispustio u sako.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:21   #19
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Krivnju su nametnuli naši nounari u suradnji s NGOima...

i dalje na tome inzistiraju... (primjer Aca)

najme ni od jednih nećeš čuti istinu o tome. po njima se ništa nije događalo do '95. .. prava idila

te se pitam nisu li svi skupa radili za interese srpskih pobunjenika, četnika i Jna... u stvari za Miloševića.
Što znači kratica NGO?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:25   #20
Možda je HV trebala sa Srbima postupiti po antifašističkom modelu iz 45te.
Vjerujem da bi tada napredne snage i domaći antifašisti bili zadovoljni učinjenim.
__________________
Krepat ma ne molat
Mr.No. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.