Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2004., 10:23   #21
Vlak bi ti bio najelegantnije riješenje.
Stanica je u centru Milana i povezanost je tako dobra da je nepotrebno uopće tražiti raspored vožnje. Točni su u minutu.

Enivej, ako baš hoćeš, upiši si u tražilicu polazište i krajnju destinaciju...



www.trenitalia.it
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 11:39   #22
Fala kompa !
__________________
emo in da houzz !!
emodyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:21   #23
Nemogu da verujem da nema let sa Malpense za Pariz.

Ja sam isao shutle servisom do Bergama 1997 godine,jer su tada avioni za BG leteli samo iz Bergama
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 16:28   #24
Naravno da ima letova za Pariz i iz Malpese, dragi Stefan1, ali cinjenica je da iz Bergama (koje se nalazi 40 km. istocno od Milana) ima najjeftinije moguce veze, posto taj je jedan od aerodroma gdje djeluje poznata avionska tvrtka Ryan Air.

Ja isto cu ici u London preko sutra polazeci iz Bergama.

Dragi Emodyne, potvrdjujem da je dobra ideja ici vlakom od Zagreba do Milana, pa onde iz Milanskom glavnog zeljeznickog kolodvora ima mnogo autobusa za Bergamski aerodrom, koji polaze iz zapadne strane zgrade: cim stizes u Milano, treba da prolazis kroz kapijice na kraju dvorana odlazaka i dolazaka, pa onda ces uci u drugu veliku dvoranu i ce trebati da silazis sa stepenicama lijevo i da izadjes iz kolodvora.

Naci ces blagajnu za autobuse do Bergamskog aerodroma odmah lijevo (to je agencija koja se zove "Passaggi", cini mi se).

Cini mi se da ujutro ima autobusa svaki pola sata i da je zadnji u devet sati i dvadeset navecer.

Puno pozdrava i prijatno putovanje - Michele.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 15:08   #25
Hvala svima na savjetima i informacijama !
Evo putovao vlakom iz Zagreba, preko Ljubljane, Villacha, Venezie do Milana ! Od Milana do Bergama sam išao vlakom ! Stiže se za nekih pol sata ! Od kolodvora do aerodroma sam išo busom ! !5-ak minuta ! Iz Bergama pravac za Beauvis (Paris) !
Bilo je do jaja ! Poslat ću neke fotke uskoro !
Pozdrav !
__________________
emo in da houzz !!
emodyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:24   #26
I ja sam se odlicno snasao s Ryanairom, vise od 90% aviona ove tvrtke dolaze tocno na vrijeme i samo 1% imaju veliko zakasnjenje (tj. vise od sat vremena)...
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 15:24   #27
MIlano, hitno trebam par informacija!

Ej,
Ovak, za par sati putujem u Milano na 5 dana, pa bi mi dobro doslo par informacija. Kaj se isplati vidjeti, kolike su cijene hrane vani i opcenito je li sve fakat skupo ili se moze zivjeti uz razumnu kolicinu para? Jel imate neki prijedlog gdje da docekam Novu? Ak znate jos neke druge informacije, samo recite, sve ce dobro doci!
Hvala unaprijed
Karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 01:42   #28
san siro i tekmu intera, piazzu duomo i katedralu...

e, da. nemoj se nocu smucati oko zeljeznice stanice, doci ce ti marokanci sa zeljom da ti uzmu sve sto imas i prikolju te cakijom...


tebi to nece trebat, no za one koji odluce spavati na zeljeznickoj ili im pobjegne vlak...u vecini gradova, kolodvori se zatvaraju od 1 do 5 ujutro i ekipu koja spava ili se klosari po cekaonici izbace van. u samoj cekaonici nikad nisam dozivio sranje...a u veneziji, mestreu, rimu, firenzi, bologni nije bilo nikakve frke kljucati na kolodvoru vani na klupici, ili pod nekom strehom te ubiti oko na koji sat...u milanu je jedne noci bilo ful frkovito, i necu tak skoro to ponovit...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 10:46   #29
U Bergamu (blizu Milana) su cijene kave s mlijekom od 1 do 2,5 €, porcija shpagetta bolognese 5 €...

Blizu Milana ti je Monza pa ak volish F1 raspitaj se malo vise o tome...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 03:35   #30
Milano je sranje, osim crkve, al grad je stvarno bezvezan.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 13:53   #31
Živjeh tamo godinicu - dve, po mom sudu ako voliš trgovine drži se glave ulice Buenos Aires, naći ćeš sve što tražiš. obavezno posjetiti Duomo i sve oko njega. Cijene na Duomu 300% više nego u kafićima 2 uličice dalje. Posjeti San siro, izbjegavaj mračne ulice ponoći, makar je Milano dosta siguran grad, ja se sjećam da smo mi i u 3 po noći šetali iz restorana doma bez problema, jedino na što se navikni jesu kurve poslije ponoći na svakom koraku, bez obzira na dio grada . Po danu je metro siguran, vozio sam se miljun puta, nisam vidio & doživio nikavih problema. Uglavnom, sretno
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 17:15   #32
meni je milano najbezvezniji grad di sam bio, a posjetio sam ga 4 puta
uzasna guzva i promet, fast food ocajan, zene rafe (ja sve te supermodele nisam vidio), ljudi neljubazni, arhitektura je ok, ali mene to ionako puno ne zanima
za pare koje tamo potrosis, negdi drugo ce ti bit puno bolje
Ajde radije negdi na jug, napulj ili siciliju
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 19:37   #33
Milano je po stopi kriminala per capita medju 5 najgorih gradova u europi, Madrid i London su nedostizni
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 21:52   #34
Ja zivim u srednjem gradu 150 km. juzno od Milana. Iako je moj otac milanac, ja nikada ne bih zivio tamo posto nikada nisam volio velegradove. Inace kao turist ne bih tamo proveo vise od dva dana, Milano je uglavnom trgovacki grad, osim katedrale i dvorca ima malo zanimljivog. Sto se tice spavanja, blizu glavnog zeljeznickog kolodvora ima dosta jeftin hotel s tri zvijezdice koji se zove Canova. Drug hotel tamo blizu koji ne stoji previse je Amadeus.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 19:59   #35
Quote:
Marin23 kaže:
Milano je sranje, osim crkve, al grad je stvarno bezvezan.

Nisam tako extreman kao ti, ali Milano zbilja nema ništa naručitog
Ja sam se na to priviknuo i ne gunđam više, dolazim redovito na sajmove, izvrsno klopam, malo na šoping ... i nazad.
Nemam neku volju da se duže zadržim
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 21:09   #36
Iz Milana se mogu praviti lijepih izleta prema jezerima koja se nalaze na sjeveru, poput Maggiorea (gdje sam rodjen ja) i Coma (najdublje u Italiji, najveca dubina prekoraci 400 metara). Naravno, i Svicarska nije daleko, od Milana do granice ima samo pedesetak kilometara.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 07:09   #37
Toskana

za koji dan idem na kraći izlet u toskanu, 3-4 dana....pisa, firenca, siena, i tsl.
povijesno zemljopisne detalje sam izguglao, al nemam onih praktičnih. št se jede i gdje, što se pije i gdje..kam se izlazi...i kvanto kosta naravno.
grazie za informacije !
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 06:46   #38
shvatio sam. mjenjam intinerer pa idem na obalu azurnu :
 
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 21:01   #39
Izlet do Venecije na nekoliko dana?

Pozdrav!

Evo mene i curu je puklo da odemo do Italije na dva dana, e sad...
Pošto smo iz Splita, a ograniceni smo s vremenom radi posla mi smo to mislili iskombinirat za vikend, tocnije za vrijeme ovih uskrsnih praznika..
Znaci, imamo subotu, nedjelju (uskrs) i uskrsni ponedjeljak, na posao se vracamo tek u utorak popodne.
Mislili smo iznajmit nekakav povoljan smještaj u Istri na tri večeri, tako da nam Italij bude na dohvat ruke..Jedan dan smo planirali provest u gardalandu, a za Uskrs da obiđemo Veneciju..
Sad.šta nas zanima?
Dali netko od vas zna nekakav povoljan pansion u Istri da nam ga preporuci?
Ako je netko iz Istre zanima nas informacija koliko ima vremenske vožnje autom do Venecije i do Gardalanda?

Hvala!
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:47   #40
ja stvarno nemam pojma, ali evo ti ovaj sajt pa možda pomogne..
__________________
You know, the fun of watching fireworks is built pretty much around acapella vocal approval, that you do, with or after each explosion.
Alright, we provide the fireworks, you do the 'oohs' and 'aahs'.
daH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.