Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 14:36   #281
Bok svima. Ja sam isto imala problema sa niskim tlakom pa nekad i sa visokim. Znao mi je stvarno varirati. I da,guarana je odlična za tlak jer ga regulira pa ju mogu uzimati i niskotlakaši i visokotlakaši.
Odkad uzimam guaranu,nemam više problema sa tlakom. Inače,ona koju ja pijem nalazi se u kompresama i nabavljam je ovdje u Hrvatskoj. Sad,kako ne bi reklamirala javno kompaniju ili proizvode, koga zanima,nek mi se javi na mail [email protected] pa ćemo razgovarati o tome.
Isto tako,vidjela sam da neko ima problema sa željezom. Istina i bog da vinčeko pomaže,ali imam osjećaj ko da su se tu neki navukli . Ovdje nemam osobnog iskustva,ali moja mama je imala problema sa željezom-imala ga je toliko malo da ga je uzimala intravenozno. Sada joj se željezo ustabililo i sve je ok .

Zadnje uređivanje pasion of love : 10.09.2009. at 14:42.
pasion of love is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 15:27   #282
90 sa 45...

... iliti veoma nizak tlak!

sad me zanima, koliko je to stvarno nisko.. jel moja stara je šizila a doktor je bio

rekao je da pijem puno tekučine, aliiii nije htio čut da ja pijem puno tekučiine, minimalno 2 i pol litre na dan.. kak pit više od toga ?

svi savjeti dobrodošli
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 15:38   #283
Moj je 50 sa 90.

Ne brini se zbog toga. Nije to ništa strašno. Bolje nizak nego visok.
35night is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 15:53   #284
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
... iliti veoma nizak tlak!

sad me zanima, koliko je to stvarno nisko.. jel moja stara je šizila a doktor je bio

rekao je da pijem puno tekučine, aliiii nije htio čut da ja pijem puno tekučiine, minimalno 2 i pol litre na dan.. kak pit više od toga ?

svi savjeti dobrodošli
S ovakvim tlakom u Americi bi dobila popust na životno osiguranje. Ne moraš uopće brinuti, a bila bi velika greška piti lijekove za povećanje tlaka.
Arsen is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 02:02   #285
meni je par puta bio 70/30, pa sam i dalje i živa i zdrava i normalna...
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:43   #286
Meni je zadnji izmjereni bio 65/35, i evo još uvijek funkcioniram. Kad ti padne tlak popij kavu ili crni čaj, kofein diže tlak tako da bi ti to trebalo pomoći.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 18:26   #287
hvala na savjetima

nego, mene uhvati kad mi padne tlak mučnina.. koji su još "simptomi" osim malaksalosti, umora i vrtoglavice..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:17   #288
Question nizak tlak pomoc mala

evo naso sam jedan clanak,ovde na netu,e kao sto ovde pise takve simptome ima moja stara,pa mene zanima ako ima netko ikakvo rijesenje za vakav tlak....:


U njemačkoj medicinskoj literaturi pacijent s konstitucionalnom hipotenzijom definira se krvnim tlakom manjim od 100/60 mmHg izmjerenim vise puta u ambulantnim uvjetima uz postojanje simptoma (umor, poremećaj sna, vrtoglavica, omaglice, nesvjestice, anksioznost ili depresija, osjećaj jakog lupanja srca, znojenje) i odsutnost drugih bolesti/drugog uzroka simptoma. Osim trajno prisutnog niskog krvnog tlaka (kronična primarna, idiopatska ili konstitucionalna hipotenzija) kojem se ne može otkriti uzrok, postoji sekundarna hipotenzija uzrokovana različitim bolestima, stanjima i lijekovima te akutna stanja s naglim padom krvnog tlaka od kojih su ortostatska (posturalna) i postprandijalna hipotenzija najučestalije. Ortostatska ili posturalna hipotenzija jest pad krvnog tlaka prilikom prelaska u stojeći položaj; postprandijalna hipotenzija je nagli pad krvnog tlaka nakon jela. Takvi akutni padovi krvnog tlaka javljaju se i kod osoba inače normalnog krvnog tlaka.


mozda ste vec vidjali ovaj clanak,pa ako netko nesto zna nek odgovori
danielito241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:14   #289
Imate li kakav savjet za situacije kad tlak padne akutno? Generalno imam nizak tlak, ali ima dana kad se naglo sroza i tad ne znam sto ciniti. Sve mi se crni pred ocima, nesvijesti mi se, jedva se krecem. Popijem par casa vode i to je otprilike jedino sto mi pada na um.
Sto vi cinite?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 19:30   #290
Question Nizak krvni tlak?

Ovako,ne znam da li imam nizak krvni pritisak,bar sam uvjerena u to,ne mjerim tako cesto,ali je vecinom normala 120/80,ali uvijek na vremenske prelaze,kad je sparno,pred kisu,pa cak i kad jedem se osjecam tako malaksalo,spava mi se,kao da sam opijena,magla na ocima i puno zijevam...
ali zadnji put(jest da sam se bas najela,a i spoljni pritisak je bio uzas) kad sam izmjerila pritisak bio je 140/90,jeste da sam mjerila elektronskim tlakomjerom...sad se pitam da li mi je pritisak visok...a posto nemam tlakomjer da izmjerim svaki put kada se tako osjecam..
da i inace tek kada padne mrak i kada se malo zrak osvjezi,tada i ja progledam...molim za misljenje..
lamija87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 20:23   #291
meni je tlak u zadnjih par tjedana 110/60, jednom je bio 125/65, nekada 90/50
nije li to malo nizak dijastolički tlak?
od čega on može biti tako nizak i da li je to normalno?
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 23:40   #292
kako sam nedavno kupila digitalni tlakomjer mjerenjem sam vidjela da mi je prosječan tlak oko 95/65 a nekad i manje. inače ne podnosim vrućinu i često imam osjećaj slabosti kao da ću se srušiti u nesvijest; jesu li i to simptomi niskog tlaka?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 12:26   #293
Quote:
lorita77 kaže: Pogledaj post
kako sam nedavno kupila digitalni tlakomjer mjerenjem sam vidjela da mi je prosječan tlak oko 95/65 a nekad i manje. inače ne podnosim vrućinu i često imam osjećaj slabosti kao da ću se srušiti u nesvijest; jesu li i to simptomi niskog tlaka?
to je definitivno nizak tlak. inače je svaki tlak koji se kreće između 100 i 110 / 60 ili 50 nizak. nije opasan, ali je neugodan.
iz sjedećeg položaja se polagano diži, probaj jesti slaniju hranu da ga malo podigneš. također, po ovom vremenu pij puno vode, izbjegavaj hodanje po najjačem suncu. kava se kod niskog tlaka kao sredstvo koje će ga podići baš i ne preporučuje jer će tlak nakon što djelovanje prestane pasti još više (diuretik je). i još jednom kažem, pij što više vode jer preko ljeta se znojimo i gubimo sol i vodu...
i sama imam takvih problema, no bolje i to nego visoki
drži se
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:11   #294
Joj, moj normalni bude oko 90/60. Najniži koji sam izmjerila je bio 65/35 (ja još uvijek ne vjerujem da je tlakomjer bio ispravan, jer sam se relativno dobro osjećala a s takvim tlakom bi se trebala rušiti u nesvjest)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:51   #295
Može osoba imati i jako nizak tlak, a ipak se osjećati dobro. Godinama sam imala nizak tlak, a jedina posljedica je bila da sam morala spavati više nego drugi ljudi. Jedino sam imala problema kad su se "spojili" nizak tlak i nisko željezo u krvi. Tada mi je liječnica, osim što je prepisala tablete za željezo, savjetovala priprodne lijekove - prije svega crno vino!
I stvarno je pomoglo! Ne morate se oblokavati, ali svakodnevno popiti 1-2 čaše poslije jela i , vjerujem - svi ćete se osjećati puno bolje!
E sad da odgovorim i Lamiji : i sama sam doživjela da mi se jako zijeva odjednom i uvijek sam mislila da mi je pao tlak.
Dok jednom nisam bila u situaciji da odmah provjerim i , na moje iznenađenje, tlak uopće nije bio nizak!
Da ne dužim priču. Počelo je za mene vrijeme tlaka koji jako oscilira. Događalo mi se da u jednom danu imam i jako nizak tlak ( manje od 90/60 ) i prilično ( naročito za mene - dugogodišnju niskotlakašicu ) visok ( preko 150/90,).
Od tada ustvari nikad ne znam što se to događa s tlakom ako ga ne izmjerim.
Malo me uplašilo to stanje jer svi kažu da je najgori taj tlak koji "poskakuje". Meni se stanje s tlakom prilično sredilo kad sam sredila neke zdravstvene tegobe. Ne bih vas sada plašila svojim dijagnozama jer ionako nisam sigurna je li tlak poskakivao od bolesti ili od lijekova koje su mi davali.
Moj savjet za sve ( i niskotlakaše i ove varirajuće ) - okrenuti se prirodi!
U onome što nam priroda nudi ima bezbroj mogućnosti, samo ih treba istražiti!
Nemam nikakvih osobnih interesa ( da ne bih bila krivo shvaćena ) - ne bavim se alternativom kao poslom, ništa ne prodajem, samo bih rado pomogla ljudima.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 21:56   #296
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Moj savjet za sve ( i niskotlakaše i ove varirajuće ) - okrenuti se prirodi!
U onome što nam priroda nudi ima bezbroj mogućnosti, samo ih treba istražiti!
Nemam nikakvih osobnih interesa ( da ne bih bila krivo shvaćena )

i još da dodam... dišite pravilno,duboko,s punim plućima!!! da dotjerate kisik u mozak i da dobite više energije!
govorim iz iskustva. također sam niskotlakašica,i padala sam u nesvijest, i slabina me primala svako malo, sve dok mi jednom prilikom jedan doktor nije rekao: "pa ti ne dišeš kak spada!"
od onda je krenulo sve nabolje
Yilania is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 22:52   #297
jel moguće da sam možda ja vječito umorna zbog niskog tlaka?? ja odkad znam za sebe imam nizak tlak al nisam znala da bi taj moj umor mogao biti zbog niskog tlaka
i ja se isto ko i neki koji su pisali na ovoj temi jedva ustanem ujutro, baš mi je to prepreteško.. ko zna možda je i to zbog niskog tlaka
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:57   #298
svaka čast alternativnoj medicini (koja mi do sad u ničemu nije pomogla, al eto..), ali imam pitanje vezano uz niski tlak o lijeku kojeg je bilo za kupiti prije 20ak godina i kod nas, moja mama ga je uzimala. ime mu je Ditamin. jel je itko od vas niskotlakaša uzimao kad taj lijek, i da li ga se može nabaviti vani (navodno je to slovenski lijek)??
jambalaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:16   #299
i ja isto imam cijeli život nizak tlak. sjećam se jednom mi je baš došlo slabo, falilo mi je zraka i mantalo mi se. sutra, kad mi je već bilo bolje otišla sam kod doktorice i ona mi je izmjerila tlak i pitala me:"a tko te je doveo ovamo, tlak ti je 70/55"
da ko me doveo ovamo?? , pa ja sama sebe sa autom, naravno. danas mi je super kako mi je bilo jučer.
A koliki mi je tlak onda bio jučer

uglavnom prošlu zimu sam imala problema sa vrtoglavicama i vratnom kralježnicom i neurolog mi je rekao kad je vidio nalaze od vratne kralježnice da sigurno imam niski tlak...to valjda ima veze jedno sa drugim
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:03   #300
Priroda, planinarenje, čaj od gloga. Cijeli život sam se mučila s niskim tlakom, nije da se jako povisio, ali ne vrti mi se, osjećam se bolje, imam više energije i nisam stalno umorna.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.