Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 08:39   #6741
Quote:
Atticus Finch kaže:
Samo ti zezaj, a u meduvremenu clanovi moje izborne baze ni ne znaju sto si zele....
Meni je ovo skroz nejasno....
NEmam lijepo misljenje o Trumpu, smatram da je skroz nekompetentan i pomalo neubrojiv, ali Bush je bio jos gori, pa smo prezivjeli.
JEsu li oni svjesni da ovim " jahanjem " neposredno dovode PEncea na mjesto predsjednika, a on je navodno tipicni predstavnik GOP-a i kao takav po liberale puno opasniji od Trumpa?
WTF!?!
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 19.05.2017., 08:44   #6742
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Nova objava iz wikileaksa:

"Docs reveal that Trump's new "top" FBI pick Joe Lieberman was behind WikiLeaks' censorship + financial blockade https://wikileaks.org/European-Commission-enabling.html#pr"

https://www.facebook.com/wikileaks/p...type=3&theater
Wikileaks je izgubio kredibilitet u trenutku kada se jasno svrstao na jednu od strana tijekom predsjednickih izbora.
POgreska... Assange ce i dalje trunuti u ambasadi, a Manninga je pomilovao Obama ( sa cime se Trump nije slozio ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 19.05.2017., 09:01   #6743
Ovaj klaun ne može izdržati a da sebi svaku toliko ne propuca koljena.

A isto šteta, nakon rokanja po "antiglobalisti" Assadu već su se bile pojavile nade da će se svesti u normalu.
rustaveli is offline  
Old 19.05.2017., 09:28   #6744
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
JEsu li oni svjesni da ovim " jahanjem " neposredno dovode PEncea na mjesto predsjednika, a on je navodno tipicni predstavnik GOP-a i kao takav po liberale puno opasniji od Trumpa?
WTF!?!
Netočno.
Trump je zapravo puno opasniji za liberale i demokrate.
Zato i je sva ta histerična graja protiv njega.

Sve te sumanute optužbe da je rasist, antisemit, homofob, protiv svake imigracije...
Liberali bi radije vidjeli pravog konzervativca poput Pencea na Trumpovom mjestu, jer bi se znali protiv njega boriti.
Ova šuplja histerija protiv Trumpa i jest tako šuplja i besmisleno histerična baš zato što bi se mnogi glasači mogli premisliti i zaključiti da su njihovi interesi bliže Trumpovoj politici nego histeričnim BLM-antifa-gender vecei demokratima.
thortwins is offline  
Old 19.05.2017., 09:33   #6745
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Mislim da je nezgodno sto se "impeachment" prevodi kao opoziv, iako ne znam koji bi termin bio bolji.
Impeachment je proces opoziva, koji ne mora završiti opozivom.

Quote:
"Impeachment" je proces kojim se predsjednika dovodi pred "sud" Kongresa. Kuca ga zapocinje, a sudenje je u Senatu. Nakon sudenja, Senat mora izglasati da se predsjednik ukloni iz ureda s 2/3 glasova.

Clinton je dozivio "impeachment" i stoga morao odgovarati pred kongresionalnim sudom. No na kraju Senat nije imao 2/3 glasova da ga ukloni.
Predsjednik ima izborni legitimitet, i zato je propisano da moraju postojati uistinu važni razlozi da ga se opozove.
Predsjednika koji bi stvarno prolupao brzo bi smijenili.
thortwins is offline  
Old 19.05.2017., 10:01   #6746
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Netočno.
Trump je zapravo puno opasniji za liberale i demokrate.
Zato i je sva ta histerična graja protiv njega.

Sve te sumanute optužbe da je rasist, antisemit, homofob, protiv svake imigracije...
Liberali bi radije vidjeli pravog konzervativca poput Pencea na Trumpovom mjestu, jer bi se znali protiv njega boriti.
Ova šuplja histerija protiv Trumpa i jest tako šuplja i besmisleno histerična baš zato što bi se mnogi glasači mogli premisliti i zaključiti da su njihovi interesi bliže Trumpovoj politici nego histeričnim BLM-antifa-gender vecei demokratima.
Kako?
Puno se lakse boriti protiv osobe kao sto je Trump, koji ti sam pruza materijala na svakom koraku.
Znam da si mu fan, ali ono... malo realnosti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 19.05.2017., 10:26   #6747
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kako?
Puno se lakse boriti protiv osobe kao sto je Trump, koji ti sam pruza materijala na svakom koraku.
Znam da si mu fan, ali ono... malo realnosti.
Kao prvo, nisam mu baš fan, nego imam dozu realnosti. Ocenjujem stvarne događaje, a ne prividnu stvarnost koju stvaraju MSM.

Lakše je boriti se protiv Trumpa?
Pa zar nismo to čuli još za prošle predizborne kampanje, kada su iz Hilarijinog tabora likovali da će najlakše pobijediti Trumpa od svih republikanskih kandidata?
A realnost je da bi svi drugi osim Trumpa glatko izgubili od Hillary.
thortwins is offline  
Old 19.05.2017., 11:05   #6748
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
http://media.gettyimages.com/photos/...re-id168887485

Ne brini miss Finch, ceka te cika Mika...

Samo mi nesto razjasni, hipoteticki da sad sklone Trumpa, Mike je predsednik do 2020. godine?
A meni se ne trenutak učinilo da misliš na ovog:
http://3.bp.blogspot.com/-zkN-vk9pDo...600/mika1b.jpg
Corvus27 is offline  
Old 19.05.2017., 11:18   #6749
Moja je procjena da Trump neće voditi drugačiju politiku od svoja 4 prethodnika. Nastavit će ratove. Amerika će se i dalje miješati u suverenitet drugih zemalja.

Tako da sve ovo što pišu MSM o Trumpu je samo igra za naivne.
iskra01 is offline  
Old 19.05.2017., 11:26   #6750
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Samo ti zezaj, a u meduvremenu clanovi moje izborne baze ni ne znaju sto si zele....

Ali da, bio bi vrli potpredsjednik na stolici do 2020-te. I onda 2020-te bi naravno bio kandidat za drugi termin, pa bi ga po mogucnosti trpjeli tamo do 2024-te.
Umjesto da tvoji Demokrati i izborna baza nastavljaju fantazirati o Trumpovom impeachmentu i histerizirati nad umjetnom stvarnošću koju za njih gomilom fejk njuz narativa stvaraju korumpirani MSM, ... kako bi bilo da se spuste na zemlju?
Mislim, ako žele uopće dobiti slijedeće predsjedničke izbore protiv Trumpa, a onda nakon još 4 godine protiv Pence-a?

Sa kojim to Demokrati programom misle za tri godine povesti predsjedničku kampanju?
Opet će biti - "Rusi posvuda, Trump rasist/seksist/homofob/votevr... Trump luđak..." ???
Koji to pametni program, i kojeg kandidata imaju Demokrati?
Neka bolje o tome razmisle.

Jer , za tri godine, kad se bude rezimiralo, ljudi umorni od histeriziranja će uvidjeti da Trump ipak nije lud, nije rasist i sve ostalo, da nije napravio baš ništa loše što nisu radili i drugi predsjednici prije njega, da je povukao neke dobre poteze i neke ne tako dobre... ako malo popravi ekonomiju, smanji kriminal, možda riješi korejsku krizu, ispregovara malo bolje trgovinske uvjete... ništa spektakularno, ali ipak u plusu...

Na to će Demokrati ponuditi što?

Pojačanu kampanju vrištanja i slomova živaca liberalnih pahuljica po univerzitetima?
Još više BLM nasilja i (anti)fašističkog huliganskog divljanja zakrabuljenih razbijača?
Političkog histeriziranja na CNN? Još više mahanja meksičkim zastavama u Kaliforniji?

To će sigurno nagnati ljude da glasaju - za koga?
thortwins is offline  
Old 19.05.2017., 14:52   #6751
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Pa naslijedio bi ga vrli potpredsjednik, a ako ne on, onda Paul Ryan. A ako ne Ryan, onda Orrin Hatch. Ustav je predvidio citav redoslijed.

Finch, dear .... daj pls reci zašto ti je Pence odbojan. Pokušala sam naći neki trash o njemu, ali izgleda kao neki miran, pobožan, nekonfliktan tip, malo prekonzervativan za moj ukus, možda previše poslušan i kockast, vjerojatno lojalan vojnik svoje partije, netko tko poštuje hijerarhiju i red ali ne vidim ništa negativno i destruktivno u njemu. Ali naravno, nemam dovoljno info, pa daj pojasni zašto te toliko grozi mogućnost da bi on mogao, ako Trumpa smijene, biti predsjednik.

Znam, znam ... gotovo je nemoguće da ga smijene, ali isto me zanima. Thnx unaprijed ....
Cherie is offline  
Old 19.05.2017., 15:34   #6752
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Wikileaks je izgubio kredibilitet u trenutku kada se jasno svrstao na jednu od strana tijekom predsjednickih izbora.
POgreska... Assange ce i dalje trunuti u ambasadi, a Manninga je pomilovao Obama ( sa cime se Trump nije slozio ).
Wikileaks nikad nije ni imao kredibilitet kod one druge strane, ali ga još uvijek ima više od glavnih ms medija koji su se također svrstali na jednu i to gubitničku stranu.
I skinuta je optužnica s Assangea, a kad će i hoće li se uopće moći dokopati slobode vidjećemo.
tzipiripi is offline  
Old 19.05.2017., 16:23   #6753
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Impeachment je proces opoziva, koji ne mora završiti opozivom.
Pa izricito sam i napisala da "impeachment" ne mora zavrsiti uklanjanjem predsjednika iz ureda, tako da ne znam sto tocno tu hoces razjasniti, ali dobro.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Predsjednika koji bi stvarno prolupao brzo bi smijenili.

A to znas zato sto? Imas na umu puno presedana iz americke povijesti?

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Umjesto da tvoji Demokrati i izborna baza nastavljaju fantazirati o Trumpovom impeachmentu i histerizirati nad umjetnom stvarnošću koju za njih gomilom fejk njuz narativa stvaraju korumpirani MSM, ... kako bi bilo da se spuste na zemlju?
Mislim, ako žele uopće dobiti slijedeće predsjedničke izbore protiv Trumpa, a onda nakon još 4 godine protiv Pence-a?

Sa kojim to Demokrati programom misle za tri godine povesti predsjedničku kampanju?
Opet će biti - "Rusi posvuda, Trump rasist/seksist/homofob/votevr... Trump luđak..." ???
Koji to pametni program, i kojeg kandidata imaju Demokrati?
Neka bolje o tome razmisle.
Mozda da ti (1) napises email Tomu Perezu pa razlozis kako Demokrati imaju sebe voditi po tvom nahodenju, ako vec imas recept (a koji bi valjda bio "budite i vi konzervativni, zemlja zapravo nece nikakvu liberalnu alternativu, oni zeljno cekaju Ayn Rand evangelisticku distopiju free marketa na kojem uspijevaju oni koje Bog voli"); (2) malo proguglas pa procitas konkretnu platformu pa da mozes davati kritike konkretnije od kliseja tipa "njihov program je cisto urlanje o transnorodnim WC-ima i BLM-u." Evo ja cu pomoci:

http://www.presidency.ucsb.edu/papers_pdf/117717.pdf

^^^Trenutna platforma/program Demokratske stranke. 55 stranica. U tih 55 stranica citav jedan (1) odlomak o trans populaciji. A prve tri sekcije su: (1) "raise incomes and restore security for the middle class;" (2) "create good-paying jobs" i (3) "fight for economic fairness and against economic inequality."

Strasno, cccc, kakav dekoncentrirani, defokusirani program. .

Trenutno u Kongresu, izmedu ostalog, vise prijedlozi za uvodenje univerzalnog zdravstva, smanjenje troskova lijekova, i smanjenje troskova pohadanja drzavnih univerziteta u ovoj zemlji. Sve prijedlozi koje obicni Amerikanci pozdravljaju (jesi li ikad vidio ankete o potpori za univerzalno zdravstvo? Baci malo oko na npr. Gallup: http://www.gallup.com/poll/191504/ma...re-system.aspx). Sve prijedlozi koje su Demokrati donijeli u Kongres od ovog sijecnja pa nadalje. Vidi vraga, misle oni i na druge stvari a ne samo na Ruse.

Je li o tome izvjestavaju ti objektivniji mediji koje pratis, ili su u njihovom svijetu liberali samo zapjenjeni, glupi, i bez ijedne misli u glavi osim Rusa, BLMA-a i transnorodnih WC-a?

U ovoj zemlji svake godine bude milijun izbora. Za gradsko vijece, za skolske odbore, za gradonacelnike, za tkzv. "county clerk" mjesta, za mjesta u legislaturi saveznih drzava. Ako izasto podrzavam predsjednikovanje Donalda Trumpa, onda je to cinjenica da su dormantni, lokalno uglavnom neaktivni, liberali konacno spoznali da Bijela Kuca nije jedina zgrada u kojoj sjede ljude koje treba izaci birati. Jer im ljudi koji sjede na tim mjestima kroje konkretni dnevni zivot kudikamo vise od Donalda Trumpa.

Sad, ja ne znam da li tvoje detaljno pracenje zivota ovdje ukljucuje i pracenje tisuca i tisuca takvih lokalnih izbora (ja znam da ih sama jedva popratim, koliko ih ima u zemlji od 50 drzava i preko 300 milijuna), ali znam da, cini se, prilicno dobro idu "in the age of Trump." Izgleda da zapjenjeni liberali (negdje izmedu poboznog piljenja u Maddow show i citanja NYT-a, naravno), stignu i glasati. Npr. u nedavnim lokalnim izborima u Nebraski:

http://www.dailykos.com/stories/2017...ncil#read-more

Ili u lokalnim izborima u Morgantownu, West Virginiji:

http://www.morgantownwv.gov/unoffici...ction-results/ (opaska: svako boldano ime pored kojeg ne pise "incumbent" je liberal koji je dobio izbore)

Ili u lokalnim izborima u Phoenixu, Arizoni:

http://www.azcentral.com/story/news/...rose/98979598/

Ili u Virginiji:

http://www.insidenova.com/headlines/...692751789.html

A i countyji u mojoj saveznoj drzavi su odradili lijep posao sad u cetvrtom mjesecu.

Ne da mi se dalje, primjera ima jos.

Normalno da ima i lokalnih izbora gdje su Republikanci dosad uspjeli ocuvali svoje stolice, no sve u svemu, sukus je da neki ljudi koji su dosad glasali samo svake cetiri godine kada je bilo vrijeme birati predsjednika, konacno uce jednu jako bitnu lekciju: glasati treba i u tkzv "off-year" izborima. Donald pomaze ciniti Ameriku "great again" na nacine koji mu u ovom momentu i ne padaju na pamet.

Da li ovako mogu nastaviti ili ce motivacija nestati kada Trump odleprsa, nemam pojma, ali se nadam da ce ih doticni nastaviti motivirati jos neko vrijeme.

Iako mislim da ti jednostavno sanjas s idejama o Republikanskom predsjednikovanju unedogled (prije kratkih 8 godina su Demokrati imali i Bijelu Kucu i Kongres u saci, i to premocnijim brojevima nego Republikanci sada, i nemam pojma zasto mislis da nece opet biti tako 2024 nakon sto Ayn Rand free market filozofija devastira sve zivo), ono sto, cini mi se, ne kuzis je da predsjednikovanje uopce nije - i ne smije biti - ultimativni cilj. Ultimativni cilj je imati kontrolu na razini lokaliteta i saveznih drzava. Jer onoj stranci koja to ima Bijela Kuca u nasem politickom sustavu ne moze previse, pa sjedao u njoj Trump, Obama ili Pence.

Ali ja se nadam da svaki konzervativac ovdje razmislja bas kao ti. "Gotovi su Demokrati, cijela zemlja se okrenula k republikanstvu, vidi DNC u rasulu, imat cemo vlast zauvijek, predsjednik Pence 2024, predsjednik no-name Republikanac 2032)!" Sto vise takvog arogantnog razmisljanja s druge strane, to bolje.
Atticus Finch is offline  
Old 19.05.2017., 16:46   #6754
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Wikileaks je izgubio kredibilitet u trenutku kada se jasno svrstao na jednu od strana tijekom predsjednickih izbora.
POgreska... Assange ce i dalje trunuti u ambasadi, a Manninga je pomilovao Obama ( sa cime se Trump nije slozio ).
Wikileaks se nije stavio na jednu stranu.

Wikileaks niti je pod ičijom zaštitom niti je ikoga štitio.
Objavljivao je sav prljavi veš o svom političarima koji postoji i koji je procurio...
sunshinestar is offline  
Old 19.05.2017., 16:47   #6755
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ali ja se nadam da svaki konzervativac ovdje razmislja bas kao ti. "Gotovi su Demokrati, cijela zemlja se okrenula k republikanstvu, vidi DNC u rasulu, imat cemo vlast zauvijek, predsjednik Pence 2024, predsjednik no-name Republikanac 2032)!" Sto vise takvog arogantnog razmisljanja s druge strane, to bolje.
Pride cometh before the fall. Slažem se s tobom, do prije kratkog vremena su progresivci bili tako arogantni, recimo... neki su čak i sad, lol.
Apemant is offline  
Old 19.05.2017., 16:49   #6756
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Finch, dear .... daj pls reci zašto ti je Pence odbojan. Pokušala sam naći neki trash o njemu, ali izgleda kao neki miran, pobožan, nekonfliktan tip, malo prekonzervativan za moj ukus, možda previše poslušan i kockast, vjerojatno lojalan vojnik svoje partije, netko tko poštuje hijerarhiju i red ali ne vidim ništa negativno i destruktivno u njemu. Ali naravno, nemam dovoljno info, pa daj pojasni zašto te toliko grozi mogućnost da bi on mogao, ako Trumpa smijene, biti predsjednik.

Znam, znam ... gotovo je nemoguće da ga smijene, ali isto me zanima. Thnx unaprijed ....
On jest miran, nekonfliktan (u smislu vladanja u javnosti, kao predsjednik bi jastrebario posvuda naravno, kao i svaki Republikanac prije njega), slobodan od svih skandala, itd.

Moji su razlozi nacisto partizanski i povezani uz unutarnju politiku. Smatram da bi uz njega Republikanci bili vrlo organizirani u provodenju svake mjere koju zele (zdravstvena reforma, budget, skolstvo, itd.). A s Donaldom je svaki dan medijski cirkus/kaos. Donald twitta, mediji se nasladuju, Republikanci trce uokolo kao kokosi bez glave. A u meduvremenu AHCA npr. je na mrtvoj tocki, kao i porezne reforme koje Republikanci strasno zele jer misle da top 2 posto ove zemlje placa previse poreza.

(I jos Donald javno kaze da je australski zdravstveni sistem bolji od naseg, i time Ayn Rand republikanskoj ekipi daje ideoloske pljuske. :klap

Ja hocu da njima AHCA sjedi gdje jest i da su u nemogucnosti provesti poreznu reformu. Sanse za to su vece s predsjednikom Donaldom na vlasti. Predsjednik Pence ih ne bi ni sa cim ometao, covjek je skroz nekontroverzan.

Osim toga, kao sto vec napisah u prethodnom postu, liberali vec jako dugo vremena imaju jednu strasno losu naviku glasanja samo svake cetiri godine kad je vrijeme birati predsjednika. A ostale tri zijevaju doma dok vrijedni konzervativni glasaci prate sto se zbiva i izlaze na svake izbore.

Sad su se konacno aktivirali, ne u apsolutno svakoj jurisdikciji pod kapom nebeskom, naravno, ali u jako puno njih. Pocinju izlaziti na lokalne izbore, misle na midterme sljedece godine, itd. Pod Obamom toga nije bilo, jer imali su Obamu za predsjednika - i to im je manje-vise bilo dosta. Dok god je on stolovao u Bijeloj Kuci, apatija je carevala, oni imaju svog covjeka u Ovalnom Uredu, sve super.....

E sad, ne moze ih Donald permanentno motivirati. Republikancima su trebale godine i godine da polako preuzmu kontrolu na lokalnoj i razini saveznih drzava. Aktivizam je dugotrajan, spor i zahtijeva strpljenje i predanost, stoga, morat ce druga strana steci odredene navike jer nece Donald biti predsjednik zauvijek. Ali bar zasad taj covjek funkcionira kao jako efektivna injekcija protiv apatije, i ne bih bas da ga izgubimo u korist mirnog, posve nekontroverznog, a zapravo ideoloski kudikamo krutijeg, lika.

Ali, naravno, ako istraga pokaze krivicu ili ako covjek uistinu ima konkretnih ozbiljnih problema, onda sam za to da ga se makne.
Atticus Finch is offline  
Old 19.05.2017., 16:51   #6757
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Wikileaks je izgubio kredibilitet u trenutku kada se jasno svrstao na jednu od strana tijekom predsjednickih izbora..
WTF. Wikileaks je izgubio kredibilitet zbog svrstavanja?

A kompletni mainstream, koji se svrstao na suprotnu stranu, kako stoji njegov kredibilitet, po tebi?
Apemant is offline  
Old 19.05.2017., 16:51   #6758
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kako?
Puno se lakse boriti protiv osobe kao sto je Trump, koji ti sam pruza materijala na svakom koraku.
Znam da si mu fan, ali ono... malo realnosti.
A koje to materijale daje?
To što poslije ručka jede jednu kuglicu vanilije i ejdnu čokolade?
Jel to što se na sastanku s Merkelicom rukovao pa je to dalo materijala novinarima da stavbljaju u naslove da se odbio rukovati s njom?
Jel to što ga prva dama prati na SVIM putovanjima pa to daje materijala da da novine stavljaju u naslovnice da prvu damu drži zatočenu?
Jel to redovito hvali Meksikance pa to daje novinarima materijala da u naslovima pišu da vrijeđa Meksikance itd...itd...itd
sunshinestar is offline  
Old 19.05.2017., 17:00   #6759
Taj Pance je podržavao svaki je... rat kojeg je Amerika počela

Mislim da niko (kome neke američke unutarnjopolitičke stvari) normalan ne želi opet takvog predsejdika.

Za sad je nada da će se Trump oduprijeti svim napadima sa svih strana, uključujući i one ispod pojasa.
Nije on od jučer.
On ima na leđima punih pola stolječa iskustva takvih podzemnih borbi....

Izgleda da je sva teška artiljerija protiv trumpa isporbana, sve tajne snimke su pronađene, sve moguće i nemoguće izjave, tako da im baš ništa nije ostalo pa ponavljaju staro.
Već su ga jednom optužili zbog sumnji da je ruski lutak, pa nije pomoglo.
Pa su onda probali da je dokazano da su Rusi namjestili izbore.đ
Pa nije uspjelo.
Sad opet optužuju i prijete istragaa da su Rusi namjestili izbre protiv njega.
Da postoji nešto već bi odavno bilo pokazano javnosti i potencirano (uvećano) milijun i jedan puta.
sunshinestar is offline  
Old 19.05.2017., 18:37   #6760
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kako?
Puno se lakse boriti protiv osobe kao sto je Trump, koji ti sam pruza materijala na svakom koraku.
Znam da si mu fan, ali ono... malo realnosti.
Na stranu i pruzanje materijala, taj covjek je ideoloski (s izuzetkom imigracije) skroz fleksibilan. Tko ne zna da je bio najliberalniji od svih Republikanskih kandidata, taj ne zna republikansku stranku. Donald je pricao da Obamacare treba zamijeniti a ne ukinuti (hereza dotadasnjeg republikanstva), da Medicare ne treba rezati, da Planned Parenthood cini puno "dobrih" stvari (PP je Republikancima k'o biku crvena krpa), da je 9/11 skrivio Bush a ne Clinton (), da uopce dalje ne nabrajamo. Njegov strateg Bannon hoce da administracija ulozi trilijun dolara u infrastrukturu. Takvo nesto je FDR-, ne GWB-stil ideja.

Sama Ann Coulter je otvoreno rekla da je Donald osobno nalijevo u puno stvari, da ona to jasno vidi, ali da je to spremna istrpjeti u ime nove imigracijske politike, jer smatra da je imigracija najbitnija stavka, a ostalo se da prezivjeti.

Donald je make-a-deal persona. Nije to losa stvar. On bi, po mom misljenju, s demokratskim kongresom bio voljan normalno pregovarati. Njemu npr. budget za gradenje zida, njima kandidat za Vrhovni Sud koji im je po volji. Boli Donalda neka stvar (da ne kazem koja) za Roe v. Wade. Zato ga NeverTrump ekipa i ne voli, jer znaju da nije zapravo "njihov."

Sa Penceom tako ne bi islo, jer on je klasicni, iskreni republikanski ideolog.

EDIT: Hvala sunshinestar na jezikoslovnim objasnjenjima.
Atticus Finch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.