Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 17:29   #981
Nece ici iz paketa. Placati cete sve u roamingu ali po cijenama paketa. Naci cijena bi trebala biti ista onoj kojoj placate u hrv samo sto nece biti iz paketa.

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
dostami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:34   #982
Ako je u cijena u Hrvatskoj 0 (tj. troši se iz paketa), takva mora biti i u inozemstvu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:39   #983
Pozivi ce biti kao prema drugim mrezama.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:15   #984
Nije ti nula. Nego svaka tarifa ima cijenu kada potrosis besplatne minute i mb. E po toj cijeni ce biti u roamingu

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
dostami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:27   #985
Da, bit će po toj cijeni kad potrošiš.
Ali dok imaš dostupnih jedinica, trošit će ti se normalno jedinice kao i u Hrvatskoj, bez dodatne neknade.

S t-mobile stranice:

Quote:
Od 15. lipnja 2017. korištenje roaming usluga u zemljama EEA za potrebe povremenih putovanja obračunavati će se na temelju domaćih cijena u tarifi ili opciji korisnika (nacionalna cijena usluga) na sljedeći način:
- ukoliko domaća tarifa/opcija korisnika uključuje određenu količinu minuta/SMS-ova/podatkovnog prometa prema ostalim mobilnim mrežama u RH, troše se te minute/SMS/podatkovni promet;
- ukoliko domaća tarifa/opcija korisnika ne uključuje određenu količinu minuta/SMS-ova/podatkovnog prometa prema ostalim mobilnim mrežama u RH, ili su sve minute/SMS-ovi/podatkovni promet prema ostalim mobilnim mrežama u RH u tarifi/opciji potrošeni naplaćuje se „cijena poziva/SMS-ova/podatkovnog prometa prema ostalim mobilnim mrežama u RH" koja vrijedi za aktiviranu domaću tarifu/opciju;
- ako se u okviru domaće tarife/opcije korisnika naplaćuje naknada za uspostavu poziva prema ostalim mobilnim mrežama u RH, ista će se naplaćivati i u EEA roamingu;
- primjenjuju se obračunske jedinice koje vrijede u okviru domaće tarife/opcije korisnika;
- u slučaju različitih cijena poziva/SMS-ova/podatkovnog prometa ovisno o dobu dana (peak/off peak vremena) prema ostalim mobilnim mrežama u RH primjenjuje se vremenska zona u mreži HT-a.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:40   #986
Dakle ovako,ja sam na tele2 i imam paket za 39kn u kojem je 1G prometa i 1000 jedinica minuta/sms-a.
Na računu imam još 10kn.Dali se u roamingu onda skidaju jedinice iz paketa ili se naplačuju od ovih 10kn?
konkretno za promet interneta
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:41   #987
Iz paketa.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:15   #988
Ajde više prestanite govoriti gluposti. Nije skroz besplatno. Za tele2 vrijedi:

Quote:

Cijena EU roaming naknade Obračunska jedinica
Odlazni pozivi 0,46 kn/min 30/1 sekundi*
Dolazni pozivi 0,10 kn/min 1 sekunda
SMS poruka 0,18 kn/SMS SMS
MMS poruka 0,46 kn/MMS MMS
Podatkovni promet 0,46 kn/MB 1 kB
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...ng-usluge/v17/ roaming u EU
dostami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:19   #989
To je sada važeće. Od 15.6. je drugo (RLAH - roam like at home - cijene identične kao u domaćoj mreži).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:53   #990
S time da ce neke usluge cak i poskupit od 15.6. npr. sms jer sad je u roamingu 0,18kn a cijena unutar Hr. je 0,35kn a takva ce biti i u roamingu od 15.6.
Naravno ove cijene ce vrijediti ako se nema paket sms-ova u tarifi.
Ovo vrijedi i za druge operatere ne samo Tele2.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:25   #991
Sad je domaća cijena plus doplatak 0,18 kn. Po novom je samo domaća cijena. Dakle, nema poskupljenja, ni u jednoj kombinaciji.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:37   #992
Sorry, nisamo spomenuo ovaj detalj kod Tele2, zato samo spominjao 0,18kn kao konacnu cijenu:

Od 30. travnja 2016. roaming u državama EU zone postao je još povoljniji!

No, kako Tele2 uvijek daje više, tako vam i sada donosimo najpovoljniju ponudu: svim Tele2 korisnicima u promotivnom razdoblju naplaćivat će se samo fiksna roaming naknada propisana EU roaming regulacijom, koja neće biti uvećana za cijenu razgovora, SMS-a ili podatkovnog prometa u vašoj tarifi, niti će umanjivati vaš promet uključen u tarifu.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:46   #993
Pozdrav!
Ne znam jel prava tema za pitat, pa neka modovi prebace ako treba, ja bolju nisam pronašao....

Otac ima Sony Xperiu E1 preko 2g na Simpa od T-coma (dobivena uz produženje interneta ili mobilne linije, ne sjećam se više jer je bilo u isto vrijeme), sad on ima VIP karticu s novim uređajem na kojega se ne može priviknuti....
Dal možemo nekim kodom od pružatelja usluga odkodirati taj stari Sony?
Ovi serviseri tu u Slavoniji traže 100, a jedan i 200kn i mob na 3 dana????
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:54   #994
Nazovi tcom i traži njih otključavanje uređaja. 08009000. Pripremi broj mobitela i oib za verifikaciju korisnika.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:27   #995
....a šta ako nikad broj nije bio verificiran.... Druga osoba je dobila uređaj, samo je u njega stavljen sim na preepaid....
Dal trebam dat OIB osobe koja je na osnov produženja ugovora dobila taj mob bez sima?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:59   #996
Onda je dovoljan IMEI jer je lakše preko oib-a i broja nać kad je produljeno. Možeš i IMEI uređaja dat da se otključa
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 07:41   #997
Fala lega
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:51   #998
mod edit: prebačeno s teme VIP

....vjeruj mi isplati se ciganluk i žicanje, dobiješ i više nego si zamislio.... A mob ti ne treba, ništa za to, riskiraš 9kn (na L+) i prodaš ga na njuški za 1500 do 2000kn, ili 9kn na XL+ i prodajom nagrneš 2 i po keke, možda i više, a da ne kažem ako risikraš koju kunu više možeš u preko 3 kile dobit na njuški....
Sad imaš sve na na IZVOLITE!
Pa 'ko voli nek' IZVOLI....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....

Zadnje uređivanje Modesty B : 20.09.2017. at 00:52. Reason: mod napomena
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:39   #999
Ma pusti ih hahah Ljudi su presmjesni

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:18   #1000
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
....vjeruj mi isplati se ciganluk i žicanje, dobiješ i više nego si zamislio.... A mob ti ne treba, ništa za to, riskiraš 9kn (na L+) i prodaš ga na njuški za 1500 do 2000kn, ili 9kn na XL+ i prodajom nagrneš 2 i po keke, možda i više, a da ne kažem ako risikraš koju kunu više možeš u preko 3 kile dobit na njuški....
Sad imaš sve na na IZVOLITE!
Pa 'ko voli nek' IZVOLI....
Kazes isplati se zicanje...mozda si u pravu a ja mozda ne kuzim do kraja stvari...znaci uzmem mob na pretplatu i ugovor od 2 god, mob mi ne treba pa ga prodam, uzmem novce 2 ili 3 tisuce kuna, ok...to sam skuzio, zar ne?

Medjutim, nastavim dalje placati obaveznu pretplatu (tarifu+mob) dvije godine.
Zasto bi to nastavio placati?

Kao sto rekoh mozda ne kuzim pa da upitam za pojasnjenje.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.