Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 12:40   #6021
hvala! dimenzija kao što sam i pretpostavio.

LP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:01   #6022
moram se još jednom zahvaliti vikingu na svim savjetima i pomoći oko kupnje. Kupili na kraju samsung galaxy tab s 10.5 LTE verziju, nov-novcat, nikad upaljen ali stajao u jednoj trgovini kao pokazni primjerak za 2.000kn. Nakon cca mjesec dana rada na njemu je malo reći da sam i ja i klinci O.D.U.Š.E.V.LJ.E.N.I. Toliko brz, bez ikakve muke odrađuje nekoliko zadataka, igre s Google playa neovisno o težini hendla bez po' muke, skidali filmove/crtiće, gledali online tv programe... radi gotovo bez prekida i još niti jednom nije zaštucao. Filmove je pravi gušt gledati na njemu Prezadovoljni s kupnjom (kuc-kuc-kuc o drvo)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:35   #6023
drago mi je čuti! još da novi soft makne bloatware i sve one samsungove gluposti koje su godinama instalirali.... milina jedna!

ali, ja i dalje moram biti ljubomoran i gledati u ovih 2000kn za taj model!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:31   #6024
da, i mene jaaaako brinula ta cijena. Ali, hvala Bogu, sve je bilo baš onako kako je rečeno...
Jedino za taj model naći zaštitnu navlaku/foliju ili bilo što dodatno je misija nemoguće Na kraju naručila nekakvu kinesku piz.... i vozi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:39   #6025
hm... čudno mi je da nema navlake. ebay prva stanica a kod nas smartoprema.hr ili gizzmo.hr


naravno ne spominjem one 2u1 - zaštita za ekran+tipkovnica, originalno od samsunga. to košta k'o grčka.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:36   #6026
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
4, 5 godina je popriličan period i ovisi o korištenju.
ako je tablet samo zbog drona i crtanih na putu, onda uzmi neki rabljeni ipad 2 sa 3g na njuškalu.
Hvala na savjetu. Onda mi se čini boljom opcijom kupiti novi, pa da meni duže traje.
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
rad i prijelaz sa androida na ios je popriličan šok. daleko od toga da ios ne valja, ali neke osnovne stvari poput kopiranja fajlova u kućnoj mreži, organiziranje korisničkih fajlova su podosta frustrirajuće. druga je stvar kada koristiš ios uređaje od početka. nije ovo napad na korisnike iosa, nego osobno iskustvo.
Svjestan sam toga, zato baš razmišljam da tabletom -kojeg ću najmanje koristiti, krenem eksperimentirati s iOS sustavom. Razmišljao sam ja već i o kompletnom prebačaju na iOS, recimo da po prvi put u životu ne bi bio na "kruhu i vodi" da si kupim MBA i iPhone, ali spoznaja da ću morati mjesec-dva intenzivno se privikavati na to kako nešto želim raditi, umjesto da razmišljam o tome što radim mi je malo obeshrabrujuća. S druge strane, dosta ljudi koje poznajem su se prebacili na iOS i kažu da im taj period početne prilagodbe u odnosu na kasniji UX zanemariv napor.

Ako se vratim na iOS tablet. Iz trenutne perspektive najgore što mi se može dogoditi je da moram crtiće prebaciti iz jednog formata u drugi, a možda ni to.

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
što se pak androida tiče, samsung 580 ili 585 (1600/2500kn) i neće ti trebati ništa više. no i dalje ostaje onih 5 godina koje ti nitko ne može garantirati.
Ma ni ne tražim garanciju, već pozitivno iskustvo. Jer ako je kvaliteta Samsung tableta ekvivalent kvaliteti Samsung mobitela, onda ću ih radije preskočiti. I to kažem kao Samsung fan koji je otprilike imao skoro sve S modele (S+, S2, S3 mini, S4 mini, S6 mini i sad je na putu S7 mini). Realno, svi se pregrijavaju kao đubrad i besprijekorno rade cca godinu dana. Nakon toga perioda ih je uputnije prodati i kupiti si novi nego se natezati s glupostima. Ili si netko u kućnoj radinosti napravi nekakav reboot ili što već i ima novih godinu dana. Ja nisam taj koji će čeprkati po mobitelu na taj način. Još kao student sam znao štošta čačkati kad na vrijeme nisam gledao kao na resurs, a pare nisu bile problem, para nije bilo. (Ok, radi odrađenih sezona je bilo dosta više nego za prosječnog studenta, ali svejedno prilično ograničeno za moje tadašnje apetite).

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ovog časa u trgovinama im dosta modela kojo bi još došli u obzir, no moglo bi se dogoditi nešto poput meanit iskustva. a skuplji modeli po meni nisu potrebni za drona i crtiće.
nožeš baciti oko na lenovo tab 3 i 4, lenovo yogu i nekog od asusa sa lte modulom.
Asus laptop koristim već koju godinu (realno je pretkraj životnog vijeka), to mi je drugi Asus zaredom i odlično iskustvo. Super ako su tableti iste kvalitete, možda ne bi ni gledao dalje. Pogledat ću u tom smjeru.

Što se tiče tableta za dron i crtiće, radije nek bude overkill, nego da nešto zapne pa dron koji košta nekoliko tableta odleti u more. Šansa uvijek postoji, ali na meni je da ju smanjim koliko je moguće.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:22   #6027
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
hm... čudno mi je da nema navlake. ebay prva stanica a kod nas smartoprema.hr ili gizzmo.hr


naravno ne spominjem one 2u1 - zaštita za ekran+tipkovnica, originalno od samsunga. to košta k'o grčka.
uzela od gizzmo jer mi je hitno trebala pred polazak na more, a sad sam naručila nekakvu silikonsu iz Njemačke. Htjela sam rozirnu silikonsku, da ebay seller ima barem 99% rating i tako... brzo sam si ja suzila opcije
Ali riješen problem
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:12   #6028
https://hr.mobileshop.eu/tableti/app...m_medium=click

Što mislite o ovome?
Ako ne, zašto ne? Model ili trgovina?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:29   #6029
[QUOTE=Imprenditore;64697815]
Quote:
Hvala na savjetu. Onda mi se čini boljom opcijom kupiti novi, pa da meni duže traje.
Svjestan sam toga, zato baš razmišljam da tabletom -kojeg ću najmanje koristiti, krenem eksperimentirati s iOS sustavom.
meni je ttaj proces privikavanja trajao skoro punu godinu. i badava. sva logika korištenja androida i/ili windows telefona pada u vodu. da čovjek počinje prvi put koristiti tablet ili mobitel onda je svejedno. narihtaš sve, staviš sve ostalo na automatiku, i može proći po mjesec dva da ne otvoriš postavke.
no, ako te baš baš jako zanima eksperiment, onda probaj. samo su dvije mogućnosti - sve će proći ok ili se vraćaš na android/windows ili što već poznato.
s time da moraš znati da stariji modeli koji imaju 32bitnu arhitekturu neće dobiti iOS11. hoće li se raditi kakvi ustupci, prekrajanja os-a ili neće - ne znam. svi ćemo saznati na jesen, kada 11ica krene.

Quote:
Ako se vratim na iOS tablet. Iz trenutne perspektive najgore što mi se može dogoditi je da moram crtiće prebaciti iz jednog formata u drugi, a možda ni to.
ne, nećeš morati ni to raditi.


Quote:
Ma ni ne tražim garanciju, već pozitivno iskustvo. Jer ako je kvaliteta Samsung tableta ekvivalent kvaliteti Samsung mobitela, onda ću ih radije preskočiti. I to kažem kao Samsung fan koji je otprilike imao skoro sve S modele (S+, S2, S3 mini, S4 mini, S6 mini i sad je na putu S7 mini).
moje iskustvo, iskustvo mojih doma i ljudi s kojima sam u kontaktu, sa tabletima nema problema. izgleda da ih ne radi ista ekipa koja radi tablete. kod mene je jedini problem bio da mi se punjač (onaj mali bijeli) počeo čudno pregrijavati. drugi punjač idemo dalje. čak ni baterija nije nekakav problem. mama ima 9.7" a555, ona ga puni jednom tjedno, a cijeli dan je upaljen (češće ga NE ugasi preko noći, nego ugasi). čak i kada koristi lte nema neke jače potrošnje.
tako da nešto iz serije S, stariji ili noviji model neće biti razočarenje.

MADA, da se razumijemo, nema tog proizvođača koji može izbaciti model koji će otkazati treći dan korištenja. ali na takvim slučajevima ne možemo/ne smijemo formirati mišljenje o cijeloj seriji ili tom modelu. shit tappens - jel' negdje nešto loše zalemljeno, jel' došao na liniju procesor koji nije prošao provjeru, baterija koja je iz tvornice izašla neispravna... desi se.

Quote:
Asus laptop koristim već koju godinu (realno je pretkraj životnog vijeka), to mi je drugi Asus zaredom i odlično iskustvo. Super ako su tableti iste kvalitete, možda ne bi ni gledao dalje. Pogledat ću u tom smjeru.
ja sam već previše puta napisao da sve što mogu, kupujem da je od asusa. prvi kompjuter(i) si bili njegovi, prve matične, grafičke i nikada problema. pa su došli oni EEE modeli - sve sam imao. nikada problema. tako da ti je meni asus no.1, a onda sve ostalo. no, ni asus nije uvijek savršen, pa sam i sam teška srca morao nekada napisati, kada su forumaši tražili savjet asus ili xxx - uzmi xxx. jer, jednostavno, asus sa nekoliko modela nije napravio posao.
no, da ne davim, imaš ovaj novi(ji) "ZenPad S3 10 Z500M 9,7"". je da je skoro 3000kn, ali mislim da vrijedi. je da su zeznuli sa slabim kamerama, ali, po meni, na tabletu je dovoljna prednja kamera, pa mi to nije neki turn-off. na žalost, ja sam već dugo na krku, nikako se vratiti u rijeku, pa ga nisam imao priliku vidjeti u živo i vidjeti isplati li se ili ne. za sada - po pročitanom-da.


Quote:
Što se tiče tableta za dron i crtiće, radije nek bude overkill, nego da nešto zapne pa dron koji košta nekoliko tableta odleti u more. Šansa uvijek postoji, ali na meni je da ju smanjim koliko je moguće
to je točno. no, ja bih se zbog toga ipak vodio ne po osobnim željama i sviđanjima, nego vidjeti što/AKO proizvođač preporučuje po pitanju kompatibilnosti. ili barem na netu vidjeti što ljudi koriste.


Quote:
elly kaže: Pogledaj post
uzela od gizzmo jer mi je hitno trebala pred polazak na more, a sad sam naručila nekakvu silikonsu iz Njemačke. Htjela sam rozirnu silikonsku, da ebay seller ima barem 99% rating i tako... brzo sam si ja suzila opcije
Ali riješen problem
glavno da je riješen!

Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
https://hr.mobileshop.eu/tableti/app...m_medium=click

Što mislite o ovome?
Ako ne, zašto ne? Model ili trgovina?
ako ti je iOS pozbat, ne vidim razlog zašto ne. mada mi je cijena nekako mala. da nije kakav reparirani model, sa servisa...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:04   #6030
Može i meni pomoć. Pliz.

Žao mi je da više nema tableta s androidom, a da imaju tastaturu. Ima li toga još, a da je do cca 3000 kn? Imala sam HP Slate, obožavala sam ga, ali je pao i pa-pa. Treba mi, recimo, tablet 10 inča, ali da obavezno ima tastaturu koja se može maknuti. Može i tablet bez tipkovnice, ali da se u istoj trgovini može kupiti bluetooth tipkovnica s futrolom za taj tablet. Tablet mi treba kad sam na putu, doma za filmove, crtiće, igrice za malog. Važno mi je zbog pisanja mailova ili nekih dokumenata kad nisam kod kuće, da ne moram na mobitelu, a da ne moram nositi laptop. Hvala na svakoj sugestiji.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:07   #6031
ako može windows, onda lenovo miix 310/320

ako mora android, onda nešto od samsunga, asusa i eventualno acera (mada mislim da oni imaju sam windows modele sa tipkovnicom).
ograničavajući faktor je ovo "bt tipkovnica sa futrolom" (ako mislimo na isto).
znači, ili nosiš tablet u svom etuiu a tipkovnicu sa strane, onako, bez zaštite, ili neki generički etui sa ugrađenom tipkovnicom na kojoj najvjerojatnije nećeš imati napisana naša slova a i pitanje će biti hoće li u postavkama biti moguće omogućiti ih.

ovog časa, od kvalitetnijih uređaja, samo OVO. s time da je to iznad željenog cjenovnog razreda, no, mala satisfakcija je ugrađeni LTE modul.

ono što u ovom momentu zadovoljava tvoje želje je neki od ipada sa njihovom tipkovnicom, ali koja je cca 200€ (kod nas, vani može biti nešto jeftinija).

osobno, uzeo bih kvalitetni android i bilo koju BT tipkovnicu (mada su one od 700kn pa na gore) ili ako tablet ima usb port možda bi radila i neka od IR modela (recimo logitech k400/400+).
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:15   #6032
Hvala ti na promptnom odgovoru! Dobar je ovaj Lenovo... Cijena super, više nego korektna konfiguracija. Yogu sam gledala, fenomenalna, ali too much je cijena. Ipad se ne usudim prelaziti, ja sam stara androidašica. LTE, ako sam dobro razumjela, vezan je uz brzinu kad nisi na wifiju, možda i nije, ne znam te detalje. Uglavnom, samo sam na wifiju s tabletom ili eventualno hotspot na mob, ako mi je nešto hitno.

Nemam koga pitati, vjerujem ti na riječ. Oism ovog Lenova, da uzmem, kako ti kažeš, "kvalitetan android" i BT tipkovnicu, da sebi uzimaš, što bi uzeo? I jedno i drugo, pliz. Evo, još tu opciju da vidim i onda ću se odlučiti. Moram to čim prije nabaviti, hitno mi treba. Fala puno!

P.S. Prije bih android, ali ako ne ide onda windići...
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:28   #6033
lenovo je konačno počeo stavljati 4gb rama i 64gb storagea, pa su ti talbeti/hibridi/kakogod, postali upotrebljivi.

moja preporuka može biti malo čudna, jer ja više volim uređaje sa 4:3 ekranom. a njih je malo. ne samo kod nas, nego uopće. tako da moram ići "niz struju", pa tražiti 10" ili 10.2 ili 10.5, ako naleti koji model.

ovog časa, da idem na skuplji model - asus ZenPad 3S Z500M (nešto ispod 3000kn), samsung sm-t585 (ili 580 (ista stvar, samo ovaj prvi ima LTE modul). manji (ali "papreni") samsung, S2 8" ili za kakvih 500kn više (oko 3200) SM-T813, i opet 9.7" model.

ako idemo na nešto jeftinije (ali ne previše), huavei mediapad M3 10"/8" ili osjetno jeftiniji T2 ili T3 (s time da bih možda čak radije uzeo T2 sa LTE modulom).

što se pak yoge tiče, ona je sva fensi-šmensi, no, ima previše modela u cijeloj gami, tako da bi trebalo pregledati model po model. no, one jesu kvalitetne, i hardverski i izradom i jednostavno rečeno, kad ga imaš u rukama imaš feeling premium uređaja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:48   #6034
Da, vidi se da je Yoga klasa iznad. Predobra. Ali bojim se padova/lomova opet, ne bih se usudila. Top mi je oko 3000 kn. Puno ti hvala, evo gledam već sve tvoje preporuke. Samo mi reci da li za taj Samsung (sva tri su različiti dimenzija 8, 9,7 i 10") postoji kod nas za kupiti original njihova tastatura (s našim slovima)? Ili za taj Asus? Rado bih to uzela u istoj trgovini, ali da ne moram tražiti okolo tastature i strepiti hoće li štimati. Sad si mi stavio bubu u uho da možda nemaju naša slova, koma, ubila bih se da mi to promakne. Gledala sam neke tablete Samsung, ne sviđaju mi se oni ultra tanki, to neće dugo kod nas potrajati. Prekrasni su, ali nepraktični za mene/nas. Malo robusnije da je...

Hvala ti na informacijama i vremenu.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:35   #6035
što se samsunga tiče, da postoji, ALI ne znam postoje li te tipkovnice kod nas, a samim time i sa našim slovima.
na brzinu sam ti našao OVO, no ne piše koji je raspored tipaka. slika jest UK/US, ali slike kod naših trgovaca nisu uvijek pouzdane. možda prvo nazvati ili pogledati u radnji.

imaš i OVU, isto samsungovu, i može se nabaviti kod nas. no, za nju su napisali da je UK raspored.

nabava.net pak izbacuje OVO, a što opet ne znači da će postojati naši znakovi.
zato sam prije napisao da uzmeš bilo koju generic BT ili IR tipkovnicu (ako postoji usb utor koji ti neće faliti-da možeš uštekati prijemnik).

sad... kockati se na taj način i obilaziti trgovine i moliti da ti probaju tipkovnicu prije kupovine - nisam siguran koliko su trgovci raspoloženi. pa nas sve ovo skupa vraća na dati više novaca (a što si napisala da ti ne paše) za tablet+odgovarajuću tipkovnicu, ili pak preći na windows tablet, pa si na miru. imaš 2u1, imaš veću fleksibilnost u radu i još pokoju prednost.

što se pak ebaya tiče, tamo ih imaš na lopate, LINK ili pak ovaj LINK di bi trebalo potrošiti sate i sate i pregledavati postoji li u ponudi neki drugi raspored tipki osim "qwerty".
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:17   #6036
Da, kužim. Hvala ti na detaljnim informacijama i pomoći.

Ništa, uvjerio si me. Uzet ću s windowsima/Lenovo. Ovo je prekomplicirano i riskantno naći tastaturu s našim slovima. Android ostaje na mobu. Vrijeme je da se krene dalje s androida na tabletu.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:11   #6037
ne bih želio da ovo što pišem (ne samo tebi) ispadne da ili favoriziram ili isključivo preporučam to-i-to. sve napisano je iz osobnog iskustva a ono što ne znam ili sam samo čitao/čuo/vidio to uvijek napomenem.
tako da je i ovaj miix - pazi na to da postoji nekoliko modela, da ne uzmeš model sa manje rama (to je za windows tablet prilično bitna stavka), nešto za što ovog časa smatram kao najbolji odnos cijena-kvaliteta.

ali to nikako ne želim naturati ikome kao jedino ili najbolje rješenje/odabir. uglavnom, vjerujem da ćeš biti zadovoljna. isto tako bih volio da se javiš kada/ako ga uzmeš i napišeš par riječi sa dojmovima.

i bitno - ne formatiraj flash memoriju, da bi dobila par gb više prostora, jer ćeš izgubiti recovery particiju i recovery image.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:31   #6038
Treba mi tablet,najviše za multimediju(Kodi,filmovi,sport stream).Volio bi da su zvučnici ok i ne bi išao na manje od 2 gb ram.Budžet 1500-1600 kn.Gledam ovaj Acer:

https://www.links.hr/hr/tablet-racun...m_medium=click

Ima li što bolje za te novce?Možda bi i žrtvovao koji inch( pa može biti i 8') samo da je ok.

Hvala😆

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
spilice is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:40   #6039
Pogledaj ovo.

https://www.instar-informatika.hr/ta...a047a/product/

Imam Asus tablet, ne ovaj, i Asus telefon i oba uređaja imaju odlične zvučnike, bez problema čuješ zvuk iz jedne u drugu sobu. Vjerujem da i ovaj ima isto dobre zvučnike. Oba uređaja rade bez ikakvih problema. Kad bi sada kupovo novi tablet, kupio bi ovog Asusa.

https://www.google.hr/url?q=https://...hV50rZFs-Inl2w
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:01   #6040
@Damirsamobor - Hvala,gledao sam i taj model ali me rezolucija odbila od njega.Pogledat ću malo recenzije na netu.

Možda se protegnem i za ovaj Samsung:

https://www.sancta-domenica.hr/table...m_medium=click

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
spilice is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.