Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 18:06   #21
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
A možda je i do govornika.
Ako se nekoga smatra motivacijskim govornikom, onda bi nekakvu motivaciju ipak trebao u tebi probuditi.

E sad... Zašto se neki govor prima, a neki ne... Možda trebaš u toj osobi ipak, na neki način, prepoznati sebe. Životni put/vrijednosni sustav/senzibilitet ili nešto deseto vam mora biti na istoj valnoj duljini.
Na neki način morate 'kliknuti'...
ah, ako se nekoga smatra govornikom...to je showbizz industrija sa svojim zakonitostima.

pretpostavljam da se ljudi trebaju rilejtati, da. isto tako postoje iskustva koja su, u svojoj individualnosti, univerzalna i često ljudi koji su neko iskustvo doživjeli lakše pronalaze zajednički jezik, ali i dalje mi se čini da je masa ljudi koja to konzumira previše simpleton da razmisli dalje od površnog.

jer za razmisliti dalje od toga bi trebalo zaviriti i u sebe, i pogledati se u ogledalo i priznati svoju odgovornost. a lakše je, uvijek je lakše prepustiti se i okriviti sve ostalo.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da smo, ako ovo čitamo, jebeno privilegirani, skupa s "neprivilegiranom" osobom iz stripa.

Zapravo mislim da se sreća koju možemo imati ili nemati sastoji ne u objektivnim vanjskim okolnostima koje nam omogućuju ili ne da si s vremenom posložimo život tako da taj komadićićak vječnosti koji postojimo bude okej komadićičak vječnosti i koje skoro svi imamo, nego u kombinaciji gena i okoline koji nam omogućuju (ili ne) da odlijepimo guzicu sa šparheta i virnemo kroz prozor, i vidimo čega sve tamo ima, i shvatimo da je to tu vani. Pa makar se vratili grijati guzicu, ali ovog puta ne jer moramo i nemamo druge, nego jer želimo.
pokidala si mi mozak s ovim komadičićima, ali slažem se. valjda. ne znam više ni šta sam pročitala
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:22   #22
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
gotovo cijeli jebeni život sam bila sputavana. dopelja te u situaciju da i kada nešto što želiš možeš, više nemaš volje nemaš želje i nemaš jebene životne radosti

super tema
to je često tako. i stvarno mi je žao.
ali sad si odrasla i svoja, nadam se da je taj nedostatak elana privremen
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:30   #23
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
to je često tako. i stvarno mi je žao.
ali sad si odrasla i svoja, nadam se da je taj nedostatak elana privremen
Ma što žao. Da je zaista željela biti medicinska sestra, onda bi to postala sad kad više ne ovisi o roditeljjima. Ni prva ni zadnja koja se prekvalificirala. Ljudi s troje djece završavaju fakseve i što sve ne, ali njoj je lakše sad žaliti se na roditelje, nego mrdnut guzicom.


Sad molim ovo sve gore stavite u navodnike, jer ne mislim to
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:31   #24
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
nemreš

ja sam htjela biti medicinska sestra.
sa 14 god na upisu u srednju, starci mi nisu dali. kaj bum ja kćer doktora tuđe riti prala sa 16 sam htjela ostati s društvom vani do 5. nemreš. kaj bum se ja sa 16 fukarala vani pa ostala prerano trudna ko moja stara sa 18 sam htjela biti odgajateljica. nemreš. upisat ćeš ekonomiju. vraćamo se na ono o pranje riti

gotovo cijeli jebeni život sam bila sputavana. dopelja te u situaciju da i kada nešto što želiš možeš, više nemaš volje nemaš želje i nemaš jebene životne radosti

super tema
Pa još uvijek možeš biti medicinska sestra.
Možeš biti i odgojiteljica.
Nitko nije rekao da je lako al ako nešto hoćeš moraš se izboriti za to a ne pustiti da ti mama i tata sve poslože.

Malo mi je tužan kraj tvog posta, nemaš volje, želje ni životne radosti?!?

Jbg koliko su oni krivi jer su te zaribali toliko si i ti.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:34   #25
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
možda je bolje pitanje mogu li svi ono što sam mogao ja?
'ako sam ja mogla...'
Ako sam ja mogla razviti biceps, možeš i ti čak i uz Linoladu.

Ne razumijem baš ovu temu, moram priznati. Danas sam glupa. Mislim da nismo svi jednako sposobni, to je prvo, a kao drugo, nismo svi imali sreću roditi se s krasnom pozadinom. To je tragedija jer sam uvjerena da na svijetu postoji ogroman broj sposobnih ljudi koji nikada neće ispuniti svoj maksimum zbog loših životnih okolnosti. S druge strane imaš polupismenu, neinteligentnu i apatičnu bagru ljudi koji se kurče bez pokrića, a nisu napravili ništa, nego lagodno žive zbog ostvarenja svojih roditelja.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:38   #26
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Pa još uvijek možeš biti medicinska sestra.
Možeš biti i odgojiteljica.
Nitko nije rekao da je lako al ako nešto hoćeš moraš se izboriti za to a ne pustiti da ti mama i tata sve poslože.

Malo mi je tužan kraj tvog posta, nemaš volje, želje ni životne radosti?!?

Jbg koliko su oni krivi jer su te zaribali toliko si i ti.
istina, ali kad si toliko puta sputavan jednostavno izgubiš i želju i volju. ja sam osoba kojoj treba potpora kao i većini sad s 30 mogu reći da sam se pomirila s nekim stvarima.ali nebi nikad učinila iste greške kao moji roditelji to je toliko okrutno, ne znam... kompleksna tema, možda više za psihologiju
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:38   #27
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Pa još uvijek možeš biti medicinska sestra.
Možeš biti i odgojiteljica.
Možda zaista može, no od kud ti to sigurno znaš da ziher može? Ne poznaješ ju, nemaš pojma u kojoj je situaciji. Da li je toliko teško pitati 'možeš li sad' umjesto 'pa šta, možeš i sad'?
Quote:
Jbg koliko su oni krivi jer su te zaribali toliko si i ti.
I opet se obraćaš nekome koga uopće ne poznaješ (barem pretpostavljam) i misliš da znaš što je i kako u životu napravila, i da je sama zaribala. Pa zašto?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:40   #28
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Pa zašto?
Jer sve se moze kad se hoce
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:42   #29
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ako sam ja mogla razviti biceps, možeš i ti čak i uz Linoladu.

Ne razumijem baš ovu temu, moram priznati. Danas sam glupa. Mislim da nismo svi jednako sposobni, to je prvo, a kao drugo, nismo svi imali sreću roditi se s krasnom pozadinom. To je tragedija jer sam uvjerena da na svijetu postoji ogroman broj sposobnih ljudi koji nikada neće ispuniti svoj maksimum zbog loših životnih okolnosti. S druge strane imaš polupismenu, neinteligentnu i apatičnu bagru ljudi koji se kurče bez pokrića, a nisu napravili ništa, nego lagodno žive zbog ostvarenja svojih roditelja.
imam biceps smiješan, al' je moj.

pa namjerno je tema zbrčkana da ne ode u standardne forumske ekstreme i da se uzmu u obzir i okolnosti.
npr. možda je netko alergičan na zob

i eto mi poante teme na već drugoj stranici.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:46   #30
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
i eto mi poante teme na već drugoj stranici.
Otvorila si savršen poligon za izdrkavanje svima onima koje ne razumiješ. Jebiga, desi se
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:57   #31
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Otvorila si savršen poligon za izdrkavanje svima onima koje ne razumiješ. Jebiga, desi se
erm, samo što nisam htjela da tema bude takav poligon za iživljavanje. valjda se i meni pomutio mozak od painkillera.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:58   #32
Kad mi netko kaze da mozes biti sta god zelis najradije bi ga lopatom po glavi zatukla..... jos pogotovo na onu gore spominjanju ako mogu ja mozes i ti..... that sooo not true.... prvo toj osobi koja je slučajno ostvarila ono sto je htjela mozda da je htjela nesto drugo mozda joj se ne bi poklopilo i ne bi glumila motivacijskog govornika (govorim o nekoj hipotetskoj osobi).... to mi je u rangu one glupace rajicke i jos nekih bogatasa koji su provaljivali da je siromastvo u glavi.... ajde kad ste uvjereni u to sta govorite odrecite se bogatstva i ponovo dođite do njega.... puno se stvari mora poklopiti da bi ostavrili ono sto želimo. .... mogla sam evo npr. Ja na glavu se nadubiti sta sam htjela studirat xy fakultet u zagrebu ako mi starci nisu imali ni za pokaz kartu u mom gradu.... a dok su drugi po 3-4 fakulteta mijenjali i sa 34 mamica ih i tatica financiraju i ispocetka krecu na fakultet..... brucoši sa 30+ godina.....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:01   #33
BTW, danas su na poslu svi bili slomljeni i/ili bolesni. Ovo vrijeme bas ubija.

Mislim da nikad nije kasno za novi pocetak. Honey, ako zelis biti med sestra, budi med sestra. Ili barem pokusaj postati.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:03   #34
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
erm, samo što nisam htjela da tema bude takav poligon za iživljavanje. valjda se i meni pomutio mozak od painkillera.
Znam da nisi. Nedavno sam napravila jako slično pa mi je i zato malo smiješno
Mogla bih te sprdati sad pa reći da ako zaista želiš da ti tema bude nešto drugo, onda se potrudi to i ostvariti. Ne ovisi isključivo o tebi i tvojim željama, pa je zgodan primjer.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:06   #35
da, sve što se zbilja hoće se i može.

može primjer nečega što se netko može jako htjeti, a ne može ostvariti? (s naglaskom na "ostvariti", dakle sam, a ne umre mi baba iz njemačke i ostavi pun madrac love)
neambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:09   #36
Može se sve naravno ako je u okvirima tvoji mogućnosti... i ostaješ u granicama realnosti..... i imas nekakv moralni kompas pa neces gazit preko mrtvih leševa....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:10   #37
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ma što žao. Da je zaista željela biti medicinska sestra, onda bi to postala sad kad više ne ovisi o roditeljjima. Ni prva ni zadnja koja se prekvalificirala. Ljudi s troje djece završavaju fakseve i što sve ne, ali njoj je lakše sad žaliti se na roditelje, nego mrdnut guzicom.


Sad molim ovo sve gore stavite u navodnike, jer ne mislim to
Ovaj, nije tema, ali mi je upalo u oči ovo drvljenje po prekvalifikaciji (znam da to nisi ti rekla, ali puno ljudi bi imalo tu reakciju). Koliko ja znam, kod nas se gotovo nemoguće prekvalificirati za medicinsku sestru, jer je kod nas sustav glupo složen pa je za medicinsku sestru dovoljno imati srednju školu (btw ta informacija je izazvala opće zgražanje među nekolicinom mojih inozemnih prijatelja kad se jednom potegnula ta tema). Posljedično, studirati za medicinsku sestru možeš samo sa već završenom srednjom medicinskom, za zanimanje više medicinske sestre, odnosno bakalara medicinske njege ili kakoli se već zove, i taj je studij namijenjen već zaposlenim medicinskim sestrama uz rad. Učenici imaju i dosta prakse tokom 4 godine srednje, što je vrlo teško nadoknaditi putem nekakve večernje škole ako pritom moraš raditi i zarađivati. U principu, ispada gotovo nemoguće uz rad, tim više što samo nekoliko gradova u Hrvatskoj uopće nudi tu mogućnost. Bliska osoba je nedavno imala tu ideju pa sam upoznata sa detaljima.

Upravo je tema o tome kako ne treba uvijek lamatati jezikom o tome kako "da se stvarno htjelo, već se moglo". Naravno da ima puno gotovana, ali ima i jako puno ljudi koji stvarno startaju od nule i teško si mogu prištiti da slijede svoje snove, već naprosto pokušavaju preživjeti. Samo što mi o njima niti ne znamo jer su totalno van naših društvenih krugova. Isto je sa stvarnim siromasima, a ne ovima što kukaju kako ne mogu ljetovati na Hvaru usred sezone jer im plaća nije dovoljno velika, i uvjereni su da su strašno nesretni.

To me podsjetilo na jednog kolegu koji je tvrdio da u Hrvatskoj danas svatko može studirati ako baš želi. Možda bih to shvatila ozbiljnije da nije došlo iz ustiju tipa koji malim prstom nije mrdnuo u životu, imao je sreću da živi u jednom od sveučilišnih gradova u Hr i još su mu starci velikodušno isfinancirali master vani nakon što nije uspio dobiti nikakvu stipendiju. Ali ne, to se ne računa.

Edit: inače, korijen takvog pizdekanja oko zasluga je i u ovome: https://en.wikipedia.org/wiki/Just-world_hypothesis
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:13   #38
Slusala sam tu zensku u nekom klipu za emisijj za mršavljenje, i kad je krenula ja pa ja pa ja, i omalovažavati tuđe probleme jer je ona prošla što je prošla, zapitala sam se tko ju je stavio u emisiju i zašto bi itko platio da to sluša?

Sto se mojih okolnosti, moje sestre meni uvijek spoticu kako ja imam sreće u životu, a dolazimo iz jednakih uvjeta. Ne bih rekla da je to do sreće, više do toga što sam ja proaktivna osoba.

Nema smisla mjeriti druge ljude svojim metrom, niti sebe mjeriti po drugima. Svačiji život je drugačiji, svi imamo druge ciljeve u životu i mjerilo uspjeha nije svima isto.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:16   #39
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
to je često tako. i stvarno mi je žao.
ali sad si odrasla i svoja, nadam se da je taj nedostatak elana privremen
odrasla i svjesna koju grešku nikako ne ponoviti

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ma što žao. Da je zaista željela biti medicinska sestra, onda bi to postala sad kad više ne ovisi o roditeljjima. Ni prva ni zadnja koja se prekvalificirala. Ljudi s troje djece završavaju fakseve i što sve ne, ali njoj je lakše sad žaliti se na roditelje, nego mrdnut guzicom.


Sad molim ovo sve gore stavite u navodnike, jer ne mislim to
ne krivim nikog, samo kažem kad je trebalo nisam..i tako nekoliko puta. sad više nemam volje ni motivacije.to sam si sama kriva.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:18   #40
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Znam da nisi. Nedavno sam napravila jako slično pa mi je i zato malo smiješno
Mogla bih te sprdati sad pa reći da ako zaista želiš da ti tema bude nešto drugo, onda se potrudi to i ostvariti. Ne ovisi isključivo o tebi i tvojim željama, pa je zgodan primjer.
NE MOGU.
moram kuhati i frizirati se

budite dobri, pa se nemojte vrijeđati

Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Edit: inače, korijen takvog pizdekanja oko zasluga je i u ovome: https://en.wikipedia.org/wiki/Just-world_hypothesis
tnx.

a jeste li vi zavidni drugima?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.